Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Име: Friend, Our Legend
Още известен като: 친구, 그 못다 한 이야기 / Friend, The Untold Story / The Unfinished Tale
Жанр: Мелодрама за човешката съдба
Режисьор: Kwak Kyeong Taek
Сценарист: Han Seung Woon
Епизоди: 20
Канал на излъчване: MBC
Официален сайт: ТУК
Период на излъчване: 27 юни 2009 - 30 август 2009
Време на излъчване: Събота 22.50 / Неделя 22.40 (корейско време)

В ролите:
Hyun Bin като Dong Su
Kim Min Joon като Jun Sok
Suh Do Young като Sang Taek
Wang Ji Hye като Jin Suk
Lee Shi Un като Jong Ho
Bae Geu Rin като Sung Ae
Jung Yoo Mi като Eun Ji
Choo Min Ki като Joong Ki
Lee Jae Young като Sang Gon
Kim Dong Hyun като бащата на Jun Sok
Im Seong Kyu като Do Ru Ko
Kim Rok Kyung като Kan Ga Roo

Jung Hye Sung като Shin Ae

Lee Bo Yeon

СЮЖЕТ:
"Да се запази паметта ти жива, като легенда... приятелю."

Историята е създадена по изключителния филм Friend (2001).

ЛИЧНО МНЕНИЕ:
Признавам, че оригинала още не съм го гледала, но ще го направя след сериала,
а и съм малко пристрастна, така че само ще споделя първи впечатления.
Погледът на режисьора, който знам, че е и същият на филма, е доста интересен и
сложен, поне на пръв поглед. Един по-трудно смилаем сериал.
Сякаш сериалът и сериите поотделно започват с края на историята, но това доста
увлича.”Бандата” от приятели е много симпатична и адски различна, дори и момичетата.
Просто животът на всеки един от тях е една малка “битка” и е драматично преплетен
с живота на другите. Голямото сложно “приятелство” с течение на годините
е подложено на редици препятствия, предизвикателства и много борби.
В сцените има насилие и доста кръв, затова има и леко”размазани” петна на по-бруталните места
(според изискванията от MBC). Има показани и недоизказани емоции, чисто
човешки и доста реални (даже Хьон Бин оправда очакванията ми, с “брутален”
акцент и игра).
Обещавам по-обширен коментар.

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

 

Линк към филма Friend (2001)

Линк към филма Friend: The Great Legacy (2013)

 

OST


Сегменти от сериала:

Off Topic

96d6f369a1356f39d78854047d2ea0b012452285dd61395b1725a8f128ea992c036526b712452286

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Блеки, супер тема си пуснала!

Сериалът започва много добре според мен. Хьон Бин и братът от "Ирландия" отново заедно, но този път в по-равнопоставени роли... Впечатлява визията на режисьора, но защо са замъглявали дори бутилките с алкохол?!

Насилието не е прекалено, по никакъв начин не се доближава до холивудските стандарти в леене на кървища.

Много съм доволна, че си заслужаваше чакането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да им се чуди човек, замъгляват бутилки, на места малко кръв, а на други

по-сериозно-брутални сцени, няма петна, няма точки... , а най-новото,

което подучух, че от MBC, искат презаснемане на някой сцени, защото част от заснетите,

не отговаряли на критериите им

С английския превод, положението също не е розово (доста бавно), както и сравнително

ниския рейтинг, но аз (ние) не гледам заради рейтинг!!!

До тук има интересна идея, подходът е по-странен на заснемане, но играта на момчетата

и момичетата е чудесна, вижда се, че всички подхождат адски сериозно, детайлите също

правят впечатление....това връщане..от "сега" на "преди", от отговор и заплитане на нова загадка,

носи една носталгия, но и очарование поне за мен...ще видя нататък...

Но определено Бини обича, сложните драми и трудните персонажи, тежко му....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се сериала го почнах само заради Бини - исках да го видя и в по-различна роля. Е, видях го - както винаги блестящ !

Между другото както и всички останали . Направо ме потресе сцената ,

в която оставиха бащата на Jin-suk пред болницата

-как го правят тия хора , без думи

предават на зрителя толкова много емоция . Личното ми мнение е , че този сериал е задължителен за гледане .

Освен това и изпълнението на T.O.P & TaeYang - Friend адски ми хареса.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериал с Бини, съм казала, че трябва поне по два пъти да се гледа...и то внимателно : D

 

 

Бини е голям, велик, особено преди края и не само той, Мин Джун прави "вълшебна" роля

...на тия двамата шапка от раз им свалям.

 

Заедно работят много добре, за втори път го доказват...и снимат и реклами : D

91996209.jpg

 

Дамите, също се справят...и въпреки някои дразнещи сцени, просто всички се справят блестящо.

Защото това е сериал за приятелството, за истинското, за всичко онова, което са изживели заедно и

за това, което усещат, че неизбежно ще се "разминат" и отчуждят във времето...има много

болезнени моменти, които и пълнят душата ти, и те просълзяват до мъка, или поне за мен бяха

адски въздействащи.

Най-вече ми хареса, заради това, че те бяха първо истински деца и после истински хора, със всичките

си недостатъци...

Хубав сериал, поредният в челната, моя, топ десет класация :salut:

 

:!: :!: :!: "Най-бледото мастило е по-добро от най-добрата памет." - китайска поговорка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що изгледах първия епизод и бързам да споделя мнение. Изумих се от факта, че цензурират дори хвърлен фас на улицата, татусите и още какво ли не.

Имам и един друг въпрос, защо никой не се е наел да преведе този сериал? Още от първия епизод се разбира, че е много силен. Ако някой се навие мога да помагам. Нека имат възможност да го гледат повече хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав въпрос за превода :P ...но предполагам, че аз, и още две сладурки (колкото и да сме, малко сме), сме изгледали сериала само.

Навярно темата за повечето любители на корейски сериали е малко скучна, или казано не толкова гледаема (да речем, в сравнение с новата роля на Бини

в Тайната Градина, дето всички се прехласват...то и няма как иначе да е, и аз съм в кюпа там :lol: )

Но този сериал(Friend, our legend) е все пак римейк на касов филм, и според мен е доста интересно направен. Това е драма, за хора, които обичат да

усещат като гледат. Да се натъжават, които обичат подробностите на черно-белия живот, които обичат хората във всичките им слабости и състояния, и

които въобще обичат...защото любовта тук я има под друга форма, близка и далечна, в истинските приятелски отношения.

Отделна точка е играта на мъжките актьори. Бандата им е адски трогателна и химията е на лице. Страхотни сюжетни образи, добре представени и изиграни.

Тези малките, от деликатни деца, как порастват и как споделят или "разделят" живота си.

Не искам да влизам в подробности, защото няма кой да ги чете :lol: , но тук Хьон Бин гори, играе с плам, има сълзи, бушува, той е и безмилостен и мил,

абе раздава се...И няма как да не го заобича човек, или най-малкото да види, на какво наистина е способен като актьор.

(Може би все пак и ролята която играе е от значение за него, защото в оригинала на филма, тази роля е изиграна от един от най-важите му хора и приятели - Чанг Донг Гон)

Мин Джун е шеметен, също - такова развие и драма има и в неговия образ, още треперя като си спомням...До Йонг, също...

Само ще кажа, че този сериал е от тези, дето остава в съзнанието ти..и след една година, може и след доста, пак ще си го спомням.

Защото е силен, има едно невероятно чувство докато гледаш драмата - тъжно и страхотно мило. Защото доста сцени навяват спомени за всичките ми приятели,

с които съм растяла, споделяла, играла..живяла. А спомените са ценно нещо, поне за мен!

Приятелството и самата дума "приятел", също е ценна. На всички езици....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чудно, че сериалът не е от най-популярните.Това не е някоя драмичка, която да се гледа просто ей-така, между другото.Освен приятелството и промените, които настъпват с времето във взаимоотношенията, засяга доста болезнени и нелицеприятни теми като корупция, престъпност, намесата на разни мафиотски групировки във властта и т.н. Може би и затова не е била много афиширана и популяризирана дори и в Корея. Честно казано, докато я гледах правех доста съпоставки с нашата действителност. Но загубата е за тези, които не са я гледали, защото пропускат насладата от перфектната актьорска игра не само на мъжката част от каста,но и на женската. Една от малкото драми, в които главната героиня не е безмозъчна кифла.Това е драма, която както е казала Блеки, ти остава в съзнанието и се помни и след години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го...Не, изживях го!

Непременно ще го гледам пак - по-спокойно и по-внимателно!

Това не е сериал, а един 20 часов филм.

Признавам, че го бях почнала преди време...Бях изгледала едва 2-3 корейски сериала - БОФ, Time of Dog and Wolf . Цветнички, хубави.. И този ми се стори безкрайно безцветен и сив.

Е, затова не е популярен. Как ще е, като няма крясъци, викове, цветнотии и тем подобни.

Отново го почнах с ясното съзнание, че няма да се плаша от сивотата и объркаността. Наистина в началото гледаш и не разбираш за какво става на въпрос. Или поне аз се чувствах така - разбирах миналото, но не и настоящето.

Неусетно започваш да съпреживяваш с героите. Не мога да опиша майсторството на камерата. Наистина ми стана интересно как се " скриват" дори и цигарите, но само тези, които димят. :lol:

След няколко изгледани епизода се зачудих защо този толкова непредсказуем сериал започва с края на историята. Защо бе необходимо да знам, въпреки много неясноти, какво ще стане... Е, имало е защо! Браво и за замисъла, и за играта на всеки един от актьорите!

Хьон Бин не ми е любимец, не съм пристрастна ни към играта му, ни към външния му вид ( :P ), но толкова сложен и толкова вълнуващ образ на екрана не бях гледала! До последно не знаех дали да му симпатизирам, или не. До края се чудих дали е положителен герой, или не. Толкова истински изграден образ е - с чисто човешки слабости, мечти, идеали.

 

Минусите, лично за мен, в този сериал бяха около 13 серия, когато

"задълбаха" прекалено много в политиката. Вярно, че бе необходимо да се обясни това-онова, но можеха леко да го поизчистят.

А и 20-та сери бе излишна за мен, понеже обичам да отворените завършеци, без много обяснения, но от друга страна не биха показали

боя в банята,

а тази сцена не е за изпускане, понеже отново си пролича майсторството на режисьора.

 

Наистина това е Сериалът! И независимо, че е римейк на филма, би трябвало да се преведе!

 

На дадения линк в първи пост 17 епизод е с изоставащ звук и неотговарящи субтитрите.

Това е правилното видео и субтитри.

 

И само да добавя, че напоследък започнах да пиша коментари на това, което съм гледала и все се чудех как се пишат дълги постове и ето че и аз успях. Явно досега е нямало какво да пиша. :lol:

 

 

Ами аз точно за това се чудя, защо никой не се е захванал с този сериал.Няма да коментирам какви инфантилни сериали имат превод или се превеждат,а за сериозните и силните нъц....

Ще му дойде редът, спокойно! ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен, прекрасен сериал!!!

'Да се запази паметта ти жива, като легенда...приятелю' - простичко изречение, а ми звучи толкова силно и реално казва много!

 

Всъщност, първо изгледах филма, защото той е преведен (английският ми не е перфектен), но сериала е в пъти по - добър.Хареса ми като цяло - и като идея и като актьорски състав (имаше страшна химия между актьорите - мъже, жени) и като режисура. Грабва те още от първия епизод и те държи до самия край.

 

Напълно съм съгласна с мнението на Dima за превода - дано някоя добра душа се съгласи да го преведе, така повече хора ще имат възможността да го гледат и оценят. Повярвайте ми, заслужава си всяка минута!

 

От посочения за теглене линк, на мен проблемен ми е 18 епизод - лошо качество и неотговарящи субтитрите.

Ето от къде си го изтеглих видео и субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desjer, сега видях последния ти спойлер, много се радвам, ако найстина сериалът е предвиден за превод.Това е единственото, което му липсва, за да бъде оценен по достойнство!

Струва ми се, че ''Friend, our legend'' е малко ощетен сериал.

Защо? :

1 - възможностите за теглене, на този етап, са нищожно малко.Линка посочен в началото, а и от Dima, е на сайт, изискващ регистрация с покани т.е. или получаваш покана или някой трябва да ти услужи с личната си регистрация, за да теглиш, както стана при мен.От мегата си е голяма мъка, сигурно ще е необходим поне месец за да се изтеглят 20 серий.

2 - езикът - корейски или английски.Руснаците изобщо не са го захващали, недоумявам защо? Иначи руският също е добра алтернатива, при липса на БГ суб..

Отне ми приблизително две седмици за да го изгледам, защото на места стопирах картината, за да си преведа и осмисля важните моменти.Тук не говорим за някоя забавна и неагажираща комедия, а сериозна и стойностна ''мелодрама за човешката съдба''.

След време отново ще го изгледам, а ако има и роден превод - супер.

Адмираций и благодарности към преводача/чите, който и да е той/те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

daniela1504,

когато субтитрите му са готови, сериалът ще се пусне и из българските тракери.

 

Наистина е много труден сериал, понеже има само едни субтитри за него, освен това са пооплескали имената, на места липсва субтитри, а за разминаването в смисъла... по-добре да замълчим.

Изискват се доста усилия. но желание не липсва. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, не мога да се сдържа да не пусна коментар след като видях, че ilian1 ще започне да качва сериала в мастерса.

desjer, благодаря ти искрено, а и на всички допринесли с труда, усилията и постоянството си за реализирането на превода. :bow::kiss2:

Заслужавате адмираций, особено след кофти превода на английски.Те и руснаците още са зациклили до трети епизод.

Тази сериозна драма е добре да се гледа на роден език.Чакам си я с нетърпение вече преведена.Отново ще си я изгледам, че с английските субтитри наистина се измъчих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарадвахте ме :thanks:!

...дано има смелчаци да му обърнат внимание вече с превода...Даже и моя милост ще намери време, по натам...

 

Този сериал си остава за мен един емоционален, мощен момент, за който като се сетя, се вълнувам толкова, колкото и когато го гледах..

 

Героите и актьорите бяха точно подбрани, и удоволствието беше голямо, както и самата "драма" на приятелството им...

 

П.С.Въобще, сериалът е интересен, не само като начин на заснемане, но и като описание на съдбата на героите през онези по-трудни и мрачни времена в Корея..Но е по-тежък, факт.

Все пак е доста по-различен от по-новите продукции с осъвременени герои и диалози, фантасмагорични и про-американски наченки облечени в собствено корейско производство. Нищо лично и към исторически и захаросани романтични комедийки пълни с музикални идоли...И те са нужни.. но тук, емоцията за зрителя е много по-силна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен Благодарности за субтитрите!!! Харесвам филма и си мисля, че сериала е също добре направен! Чакам обаче да се качи на българските тракери, че ми е по-лесно..;)

Историята на героите наистина е трогателна и много драматична и със сигурност ще си струва да се види от повече хора, не само заради играта на двама актьори, които страшно харесвам..

 

Цялата сесия на двамата ТУК (макар че ако не се лъжа в темата на Бини я има постната..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blacky80,

сладка, какво направи? Развали ми изненадата!

 

Ето какво бяхме подготвили за деня, с който ще бъдат пуснати субтитрите:

http://www.youtube.com/watch?v=dExQObBgH58

 

Има огромна разлика! :P :P :P

 

farfallina,

много интересен линк!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските субтитри са вече факт!

Благодаря на bealonenomore за труда й и за факта, че редакцията си бе чисто гледане на сериала с български субтитри. :kiss2:

 

Ето видео и субтитри, благодарение на Ilian1

:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!!Вие сте върха!Отдавна го очаквам този сериал с бг субтитри,гледала сам го с английски,но не е същото.

Огромни благодарности на целия екип,успял да реализира този труден проект!

Ще го изгледам отново с голямо удоволствие.Играта на всички актьори е на ниво,но моят фаворит е най-добрия-БИНИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни сте! 466941.gif

По този сериал ми текат лигите от доста време.

Сигурна съм, че много като мен са чакали българските букви, за да се насладят изцяло на това бижу.

Благодарности 562815.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй, тази цензура ми убива удоволствието :( За първи път попадам на такова тотално замъгляване. То бива, бива, ама чк пък толкоз :dunno: Добре, че съм гледала филма. На втори епизод съм и още ги бъркам. Да не говорим за мъжа ми, постоянно обяснявам кой кой е, за да се ориентира. За мен все още историята стои накъсана и неподредена. Навява ми спомени за "Имало едно в Америка"....

Благодаря за субтитрите. много са хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...