Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Dae Jang Geum

Заглавие: 대장금 / Jewel in the Palace / Great Jang Geum
Жанр: драма, исторически
Eпизоди: 54
Период на излъчване: септември 2003 - март 2004

В ролите:
Lee Young Ae - Suh Jang Geum
Ji Jin Hee - Min Jung Ho
Hong Ri Na - Choi Keum Young
Im Ho - King Joong Jong
Yang Mi Kyung - Han Baek Young
Yeo Woon Kye - Jeong Mal Geum

Lee Se Young

Sim Eun Kyung

Сюжет:
Действието се развива преди 500 г. по време на периода Чосон. Сюжетът е базиран на истинската история на момиче, което успява да стане първата жена-кралски лекар по онова време. Въпреки статуса си на обикновено момиче, без благородно потекло, живеещо в едно доминирано от мъжете общество, Чанг Гъм преодолява серия от социални дискриминации и се издига до личния лекар на краля, който дори ѝ дава титлата "великата Чанг Гъм".

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ: ТУК и ТУК

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ + OST
С РУСКО АУДИО: 54 СЕРИИ и 70 СЕРИИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го до 20 епизод. Интересен ми е засега - никога не съм подозирала, че може да има толкова екшън в една кухня (било то и кралската) :lol:. Хубавото е, че макар че си има главен поток на действието има и обособени подистории, които ти дават "да си поемеш дъх" между сериите, което рядко се случва в корейски сериал. Харесва ми още, че има и та-да-да-дън момент на края на почти всяка серия (т.е. оставят те в неведение какво ще се случи нататък и ти се чудиш :)).

 

Харесва ми и контрастът - изключително умна и находчива главна героиня в една отявлено патриархална страна. За хората, които се кефят на историческа драма, заслужава си да му се хвърли едно око. Няма и 1/20 от бойните сцени на Императора, но "битките" за мен лично са по-интересни.

 

__________________________

 

Почти съм на финиш линията на сериала и мога да кажа, че тоя сериал е един от най-добрите, които съм гледала (а аз съм доста претенциозна). Препоръчвам го на всеки, който има интерес към политически интриги/игри. Няма да описвам какво става, за да не спойлвам. Ето го тука и онлайн с кофти качество: Цък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Този сериал го изгледахме още през есента с руското аудио от руския тракер.Забавен е и и човек се увлича.Явно на определана категория хора много им харесва, но за мен на моменти беше отекчителен.Главната героиня си играе добре ролята, но на моменти действието се проточва, конфликтите са еднообразни,но заслужава уважение факта,че е по действителен случай.Гледал съм и по-добри сериали,но въпреки всичко на последната серия ми се доплака...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го почнах. Много е красив! Не се сещам за друг сериал, който да показва толкова много от красотата на азиатската култура. Освен всичко е и доста интересен. Може би за това го хвалят толкова.

Само аз ли умирах от яд, когато даваха как краля опитва от гозбите? Леле всичко изглеждаше толкова сочно и вкусно, а и преди това го гледаш как го правят.... :pale: Не е честно!

 

Забавно беше как проверяваха с кръв на папагал дали момичетата са девствени. То бива традиции, ама чак толкоз. Те дори не знаеха май какво означава това. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо бях започнал да се мъча с руското аудио . И о чудо два епизода един след друг.

Благодарско на Сиера и Синардин за труда който полагат за да гледаме качествен превод. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо бях започнал да се мъча с руското аудио . И о чудо два епизода един след друг.

Благодарско на Сиера за труда който полага за да гледаме качествен превод. biggrin.gif

 

Mоля, моля, ама тоя път благодарностите трябва да идат и при Синардин, защото тя преведе единият, а аз само го редактирах ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е там не е ли само с дублаж, бре? Освен ако човекът не е имал предвид с какъвто и да е руски превод. :)

 

Да, сега ги прегледах и има само фенски дублаж и професионален дублаж. Съжалявам, руският ми е много слаб (да не кажем, че е само на догадки), за да намеря субтитри. Аз лично от английските превеждам ;).

 

:click:

 

:click:

 

 

Това е, с което мога да помогна ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и на двете места сериала е с руская озвучка, за мен не е проблем да го гледам и така, но просто си мислех, че ако има руски субтитри мога да предложа помощ за превода.

Филма е разкошен, благодаря все пак и за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bgshare неработи, има ли от някъде другаде да се свали целия сериал ?

Тук има линкове към мегаъплоад за сваляне - Myasiancinema (иска регистрация в сайта, за да се покажат линковете).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук честно казано се подлъгах по добрите отзиви. За съжаление се оказа безкраен готварски курс за маниаци-любители на корейската кухня. :( Освен готвене в сериала не се случва нищо и с удоволствие го изтрих след мъките по гледането на 25 серии. 16 серии щяха да са напълно достатъчни, ако въобще са имали намерение да влагат някакво смислено съдържание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не си стигнал до същината. Опитът на Джанг Гъм в готвенето и билките, ще й помогне по-късно в една друга професия. Няма да казвам коя, да не издам на някой нещо. :) Обаче си е дългичък. Ако не те е хванал досега, няма смисъл да се мъчиш. За мен тия 50 епизода минаха неусетно, ама бях затворен в къщи за 3 седмици (болен от шарка). Тотално ме грабна. Да не забравяме и най-добрият саундтрак в корейски сериал. Изобщо цялата продукция е вълшебна. :)   Много повече може да се види за живота в двореца и културата на корея, от Чумонг например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да изтърпя 40 серии разтягане на локуми и нищоправене, за да я дочакам да стане лекар? Просто тук чувството за мярка и разумност напълно отсъстват. 25 серии само готвене и напълна липса на някакво действие. Повторение на едно и също до втръсване. Ако имаха монтажист с мозъчна дейност просто трябваше да отпаднат 80-те процента излишен пълнеж и 16-20 серии щяха да са напълно достатъчни. Колебах се дали просто да не прескоча тъпите готварски серии, но качеството на сериала просто не дава никакви надежди за нещо по-добро в лекарската част. :( Пък и още като дете изкарах и двете шарки, така че този сериал няма никакъв шанс. Саунтракът не беше нищо особено, имаше някакви кресливи песни с лошо качество.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак нещо кой знае колко по-добро във втората част едва ли ще видиш. Обаче имаше нещо много интересно в това как тя успя да започне отначало, въпреки че и забраниха да прави това което е правила цял живот. Буквално почна от нулата, сякаш целият й свят се срути на парчета. Образът и е много силен и идеалистичен. А и обикновено към края на всеки исторически сериал цялата корупция, долни и мръсни хора си получават заслуженото. Има някакво възмездие, ако са те дразнили лошите.B) Аз така им бях набрал на тая лошата майка (и дъщеря й + цялата и рода подкупни министри) , но въпреки това накрая ми стана жал за тях. Ако и в живота ставаше така...

 

Сигурно съм я пускал тази мелодия на други места, но нека я има и в темата, да ни е под ръка за плей. Една от любимите. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, съжалявам, че ще го кажа, ама толкова ти е акълът.

Не лъжи, не съжаляваш! :P А ако бях пуснал пълната редакция на мнението си................ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...