Jump to content

Recommended Posts

Е този филм е просто жесток! А музиката направо ме срази тотално. Струва си всяка минута пред екрана. И някой,ако може да ми каже от къде да си сваля песничките ще съм му много задължена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един дъх. 14 епизода един след друг,фюююю ,за първи път изглеждам цял сериал на един дъх. Ако от това не сте разбрали колко ми е харесал сериала,то ще допълня с още малко мастило бялото поленце. Вече се бях отчаял ,че няма да видя хубави бойни сцени в корейски сериал,но бях опроверган по един страхотен начин. Е все пак в сериала участват и доста китайски актьори и може би (не съм проверявал екипа на сериала) но при условие,че бойните сцени бяха като в китайски филм ,то доста хора и от екипа ще да са китайци. От това разбира се сериала печели много точки,поне от мен :) Дрехите,оръжията и декорите бяха много хубави. Музиката. Музиката беше магия,напълно те потапя в историята. Сюжета беше прекрасен. Хареса ми как се развиха нещата,въпреки тъжните моменти. Не мога да не оценя и каста,всеки беше сроден с ролята си.Както в повечето корейски сериали и филми буквално забравям ,че това е кино.

Любимият ми персонаж от сериала е Лейди Джин . Великолепна мадама.Само тя запази идентичността си от началото до края. Да обичаш някой ,който е дал сърцето си на друг и да посветиш живота си в стремеж да откраднеш това сърце за себе си,може да е много,много болезнено :(

Едно нещо само ме подразни,но то се е случвало и в други сериали. Да започнат началото с края е една ужасна,ужасна идея.

Ммм,няма как да не препоръчам това вълшебство и на други.Влезте в света на Бичунмо и се окъпете в магическият дъжд на това прекрасно облаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една много хубава песен от OST-а smile.gif:

...

 

Хаха :) Стотак,песента е великолепна,а и не само тя :) Да ти кажа защо почнах да гледам сериала. Един ден в темата " Да послушаме малко музика" видях ,че си постнал точно тази прекрасна песен и след като я чух и разбира се видях постера с това съкровище на него,незабавно си го изтеглих.

Благодаря ти :)

Ето друга великолепна песен от ОСт-а

http://www.youtube.com/watch?v=LSe2WyKQi-M&feature=share

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимият ми исторически сериал, направо е произведение на изкуството! Не че съм гледала много, но този е точно по мой вкус и за съжаление друг като него не намирам...а като се сетя, че повече от 3 години го подминавах...Всичко ми хареса и музиката беше прекрасна, пълнеше ми душата и на моменти ме насълзяваше. Само малкото епизоди ми бяха проблем - толкова бързо свърши ;x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал! Приказка! Всичко в него беше прекрасно- музиката, пейзажите, костюмите... и най-вече Joo Jin Mo :wub:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любим сериал-емоционален и перфектно изигран. Гледала съм го 2 пъти, а мога и още толкова. Горещо препоръчвам, динамичен откъм чувства, емоции, действия.

Има много хубав ОСТ:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам как стигнах до тази драмичка - къде точно и какво прочетох, но много съм доволна, че я изгледах. Както казвате всички - страхотна е. Най-много ме грабна историята, точно по моите вкусове, но тя нямаше как да е толкова грабваща без музиката, която те хваща право за сърцето. Бойните сцени в началото 

 

много ме издразниха - това накъсване и спиране, както и много близкият план, от който не може да се разбере много

 

но след това всичко се оправи и бяха много внушителни.

Също така

 

Jin Mo в началото хич не ми мязаше на 20 годишен момък, но това са дребни кусури. А след като пусна брадичката и мустаците беше великолепен!

 

Който не е гледал, да гледа задължително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, gerrganka написа:

Много ви моля пишете кой изпълнява мъжката версия/ако мога така да се изразя/ на Nocturne  във филма....вълшебна песен.

И понеже си я намерих насладете и се и вие. Приятно слушане!!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що попадам на тази тема понеже сте я повдигнали във форума, и не съм гледала сериала, но изчетох всички коментари за него. Понеже любовта ми към корейски сериали датира от преди 3-4 години, няма как да съм гледала този от 2008. Вероятно ако го гледам, вече няма да ми изглежда актуално към днешна дата, все пак сериала е на почти 10 години, а знаете как се променя киноиндустрията и нашите възприятия и усещания, но загледах клиповете, понеже ме развълнуваха коментарите ви. :) Видях, че сте обсъждали издирването на един от китайските актьори и се почудих дали във азиатската уки, няма инфо или пък в imdb ? Там обикновено има всичко за всеки..., друг е въпросът, че сериала е много стар, може и да не е имало данни за него и да не са попълнени. Иначе аз в asianwiki си търся обикновено филмографиите на актьорите от Азия, които ме вълнуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, gerrganka написа:

И понеже си я намерих насладете и се и вие. Приятно слушане!!!!

 

Да, страхотна песен, която хлапетата от Monstar (2013) направиха още по-добра /според мен, де/.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, аз съм забелязала, че особено за историческите филми не пречи толкова да се гледа и по-стар филм.., особено ако картината не е размазана :P. На съвременните сюжети повече пречи, защото сам човек е свидетел на бита на времето си, макар че в някои отношения Корея са били по-напред от нас и тогава, а и 2008 не е чак толкова отдавна :D, Гледай, Гледай

 

Off Topic

От по старите филми от които не съм се разочаровала съм гледала: Time of Dog and Wolf (2007), The Painter of the Wind (2008), Iljimae (2008), Coffee Prince (2007), Boys Over Flowers (2009) и Bichunmoo (2008), разбира се ;), от към визия/заснемане малко съм разочарована от My Girl (2005-2006) и Hello! Miss (2007), ама поносимо

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аретка, от изброените от теб стари сериали съм гледала всичко неисторическо. Само историческите не съм, но по много и различни причини. "Цветята" и на мен ми бяха интересни. Също и "Само ти" ми беше допаднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към положителните коментари, написани по-горе, нямам какво ново да добавя!

Прекрасно, емоционално изживяване и незабравим OST!

Винаги може да се гледа, независимо от времето!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...