Jump to content

Valid Love (2014-2015)


Recommended Posts

Още го следя този сериал - толкова е сладко-кисел, не е истина. Малко на мазохизъм избива гледането. Интересно е как има 3 страни и никой не е виновен. А главния милият явно има много лоша карма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам сладко-кисело  :icon_sunny:  За мен си е истинско попадение, скоро не ме бе завладявал така корейски сериал. Почти бавно и протяжено действието така увлича, че не можеш да откъснеш поглед. Подозирам, че Су Хьок има основна заслуга за това :)  20 епизода ми се струват множко. Трябваше да го вместят в 16 и да ни спестят корейско-сериалните нравоучения за ролята на жената в семейството  :slap: накъдето подозирам, че ще задълбаят. Дано ме изненадат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, аз не съм останала с такова впечатление - ясно показват, че каквото прави, главната го прави по своя инициатива, а не заради социалната си роля. Хубавото е, че всички от семейството на съпруга й знаят, че трябва да са и много благодарни. И мен бая ме засмука този сериал, напипва наболели места. Най-лошото е, че искам да се ядосам на някого, ама не мога да избера на кого. Всичките си имат своите аргументи и се виждам във всеки от тях. Су Хьок е много притегателен, да, но за мен и 3-мата главни правят много силни роли. И Ши Йонг не я бях гледала досега и наистина ми харесва как играе. Страданието направо й е запечатано в очите. Не мога да си представя, че това момиче е боксьорка, честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова банално, че чак да се чудиш, откъде идва магнетизма- може би от спокойствието и искреността, на фона на които, чувствато да симпатизираш на героите и да съпреживяваш историята на всеки от тях , взема връх.Странна работа. Само братът и сестрата ми развалят пейзажа и досаждат на моменти, но тогава ги превъртам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да взема страна тъй като на практика и тримата са прави за себе си. Но, неизбежно, често се случва жена омъжила се веднага след училище без никакъв житейски опит за по-възрастен мъж да залитне по тръпка с млад мъж. Съпруга е на възраст в която се носи по течението, а дърводелеца е самотното тъжно момче без приятели и социални контакти, което копнее за близост  :mellow:

Семейството на съпруга е кошмарно, не знам как ги е издържала толкова години. 

И каква в крайна сметка е тайнствената болест  :dunno:  само аз ли не мога да разбера?

Брата и сестрата и аз ги превъртам, толкова са ми корейскосериални, че чак ми се гади от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, за Алцхаймер ли иде реч-  точно, когато докторът обясняваше, имаше доста приказки без субтитри.А като нищо може да излезе, че майката се преструва, за да си върне слугинята, че им се развали рахата.

 

Все си мисля, че ще покорейчат края и мацката ще се върне от съжаление, чувство за дълг и вина към сестрата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм запецнал на 3-ти епизод, сериала върви много тегаво едно такова. Просто си представям всичките обвинения, които ще и хвърлят на главната от родата на съпруга. На tvN сериалите са все такива, уж интересен сюжета, ама едно тегаво такова... не знам дали съм им изгледал докрай една драма. Такива бяха и I Love Lee Tae Ri (2012) и The Wedding Scheme (2012).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно повече таргетират женската част, която има по-силна тенденция да се оприличава с героите и да се вживява в емоции, предполагам затова не те кефят тея драми. Ей, примерно, на мен това "My Heart Twinkle Twinkle" не ми е и наполовина толкова интересно колкото "Valid Love", а гледам, че мъжката половина доста сте го захапали. Със сигурност не иде проблемът от това, че има много жени в сериала, даже ми харесва тоя факт (макар че мацките не са много по мой вкус, 'щото ме кефят по-женствени), просто не ме грабва сценарият, някак ми е наивен. Във "Valid Love" просто се работи с много по-дълбоки чувства и с доста щекотливи теми от ежедневието като болестта и семейните отошения, затова и някак ме привлича, защото провокира размисли у мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако епизодите са 16 и свършва така и аз не ще да съм гледала нещо по-жестоко, не че 20 ще променят нещата, кой знае колко.tvN са си twN, винаги изненади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, стигни до 18 и ще си говорим - историческите сериали чак ми се струват мили на фона. Не знам какво трябва да стане, за да бъде реабилитирана ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, грешно съм написала 16 по- горе в бързината,  вместо 18.

Прекалиха съвсем в 17 и 18 с кошмара.И ако има още, може и по-голям да стане.Като нищо да има масово трупове, а като се замислиш откъде започна всичко..., но понякога сигурно и така се случва в действителност от мухата, да стане слон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, грешно съм написала 16 по- горе в бързината,  вместо 18.

Прекалиха съвсем в 17 и 18 с кошмара.И ако има още, може и по-голям да стане.Като нищо да има масово трупове, а като се замислиш откъде започна всичко..., но понякога сигурно и така се случва в действителност от мухата, да стане слон.

 

 

 

Е, чак пък толкова? То вярно, че нещастието не идва само, ама на тея тримцата кармата им се бъзика с тях от всеки ъгъл - големи завалии, а пък за майката и сестрата пък да не говорим. Чакам скоро да завалят жаби и да ги нападнат скакалци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не иде проблемът от това, че има много жени в сериала, даже ми харесва тоя факт (макар че мацките не са много по мой вкус, 'щото ме кефят по-женствени)

Явно имаме различна представа за женственост, дори само начина на обличане - тук героинята е с дънки и риза, в другия сериал с рокли. Да не говорим, че от това, което гледах тази тук си се държи доста просташки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под женствени имам предвид жени, които на 25 не изглеждат на 15 ;), каквато е най-младата от актрисите. Всъщност втората сестра най ми харесва. Първата малко ми се слива с пейзажа. Иначе дали са с рокли или панталони за мен е безразлично. Даже предпочитам панталони - особено като на тази в тоя сериал тук, които й издължават краката. Да не говорим, че играе и една от най-секси актрисите за мен в Корея, която за съжаление прави роля на зеленчук. Направих контраст м/у двата сериала не за да меря красотите на участничките - това ми е безразлично - просто исках да поясня, че този сериал тук ми е магнетичен по друга причина, която отсъства в сериала с пилепродавницата. Там действието е праволинейно като в повечето семейни сериали, Там имаме ясно разделени добро и зло, като знаем, че злият ще стане добър и ще се покае в името на любовта. Тук сценаристката ни люлее емоционално от началото още и нямаш представа какви ще ги надроби. Освен това аз лично мога повече да се припозная в героите. Границата кой-добър, кой-лош е размита. Показва, че в една изневяра всички засегнати може да страдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък толкова? То вярно, че нещастието не идва само, ама на тея тримцата кармата им се бъзика с тях от всеки ъгъл - големи завалии, а пък за майката и сестрата пък да не говорим. Чакам скоро да завалят жаби и да ги нападнат скакалци...

 

От мухата, не ставало слон ли- 

Пример- оная тема, дето "чешем" клавиатури .Пък и сходен казус :28558: - казъл, рекъл, чул, публикувал, външно вмешателство,съд.Е, вместо болест, слава Богу, бременност. :)  

 

  Та, животът ни поднася изненади всеки ден, но наистина попрекалиха с каръците.И на тази драма, хубавото и  е, че няма черно и бяло, че са разчоплени дълбоко всички гледни точки. И освен, че всички могат да страдат, също, че никой не е безгрешен и  една изневяра е последствие от  съвкупност от действия на партньорите, проявяваща се при определени  благоприятни условия, ако и да са случайно възникнали, ако въобще има случайност.Или пък, изневярата е закономерно произтичащо събитие, вследствие от съвкупност от действията и отношенията между партньорите и някаква липсваща брънка?

Все въпроси, които са зададени и то без истерии, а така, че да достигнат до аудиторията.Въобще- психология на чувствата , не само в брака, а въобще в семейството и околните..Мястото на  безпомощен наблюдател- сестрата, въображаемите разговори с нея  и въображаемите и действия ,си е направо удар в 10-ката, страхотна хрумка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, оная тема за мен си е пълна муха - просто чесане на краста  :28558: и приятно тролване, и малко спор по пътя към непознаваемата истина. Аз обичам да играя ролята на гръцки хор, та се чудя какво толкова другите се възмущават от това :).

 

Колкото до сериала - да, рядко имам удоволствието да видя толкова виртуозно разнищена психологически ситуация. Няма един образ, който да не ми харесва с нещо. Всеки си има негативите и позитивите, но е паралелно и човек. 

 

Тоя сериал ми напомни какво намирам в корейските продукции. Въобще като цяло зимният им сезон е доста по-добър от предходния летен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:up:

И друго- тук не иде реч за физическа изневяра и вулгарно заиграване, а за другата- в главата и сърцето, която е в пъти по-интересна за нищене и размисъл, защото е невидима  до момента , в който разумът престане да я контролира.А те са успели да възпроизведат най-фините детайли във всеки засегнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  :yes: Най-накрая единия от мъжовете се осмели да предложи радикален вариант  :lol2:  Всички под един покрив. Само не знам как ще разпределят графика с нощуването  :i love this:

 

Дано само свекървището не успее да си свърши пъкленото дело, че тогава "отиде коня у ряката"  :unsure: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...