Jump to content

Как разбрахте за Eastern Spirit?


  

322 гласа

  1. 1. Как разбрахте за Eastern Spirit?

    • От приятел/ка
      48
    • От Гугъл или някоя друга търсачка
      106
    • От линковете в субтитрите ни
      108
    • От екстрасенс
      5
    • По друг начин
      55


Recommended Posts

От субтитрите. Преди много време от скука и пресищане, за първи път си изтеглих сериал и то жълт :) Хареса ми, харесаха ми и добре направените субтитри и най-вече забавните коментари от преводача. Беше много мило и сладко, все едно гледаш с приятели :) И като се почна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път се сблъсках с името на форума в Замунда, обаче много-много не обърнах внимание. Аз съм си малко кон с капаци и гледам само за това, което ме интересува в момента, другите неща ги пропускам. Тогава все още мислех, че едва ли има много хора, които да гледат азиатско у нас (и по тракерите не се намираше много-много), и си обикалях по чужди сайтове. Понеже намирах достатъчно неща и не очаквах да има български сайтове по темата (много заблудена съм била, явно :lol: ), не се и напъвах да търся. Покрай мен, обаче, и братовчедка ми се запали по азиатското, и все ми разправяше - влез, та влез във форума. Най-накрая все пак се наканих да видя за какво става въпрос и оттогава май не минава ден да не поровя тук. Радвам се, че ви има :thanks: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първият ми изгледан корейски сериал и породилата се мания след него, списъкът с азиатски сериали в Замунда ми изглеждаше особено кратък. И се почна едно търсене в чичо Гугъл... Така пък съвсем случайно попаднах на тема за корейски сериали във форума на БГ-мама. След изчитане на около 100 страници от темата там, понеже много често се споменаваше Estern spirit и че там имало еди си кой сериал и кой какво превежда, реших да вляза да видя за какво точно става въпрос. Без да искам открих и каталога със сериали, след това се регистрирах и така от четене на един раздел минах на преглеждане на почти целия форум. Така е и до днес, макар че пиша рядко и то по темата за някоя драмичка, но всеки ден си чета новостите по другите теми :)))

Май при мен се е получило комплексно намиране от Замунда,Гугъл и друг форум, но ще гласувам друго понеже от Замунда тръгна всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май замунда е виновна за всичко:) И аз като повечето като спряха хамериканските сериали тръгнах да търся нещо със суб, попаднах на Coffee Prince. Кво съм гледала кво съм чела не знам, ама чак като пуснах сериала забелязах, че са "дръпнати" ама си го изгледах, взе че и ми хареса. От там тръгнах да търся за кво иде реч и попаднах тук. И като се почна БОФ, МОФ, Каин и Авел, де що имаше преведено под ножа... и така. Виновни са американските сценаристи и тяхната стачка:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадоха ми линк за тук, в бг-мама! dimetra56 беше, човекът ,който ме насочи насам!

kapris, разкрита си. Добре, че влязох в тая тема. Радвам се, че си тук. Добре дошла.

 

А сега по темата. До 2009 г. нямах регистрация в замундата. Имаше години, когато да се регистрираш там си беше трудничко. Когато в края на март 2009 г. успях да вляза, останах като тресната... БОФ пред очите ми и то преведен целия на български /благодарностите бяха за чудесния превод на parab/. Боже...не можех да повярвам. Руснаците бяха превели само няколко серии, а в бг нета вече го имаше целия превод. За съжаление името на сайта май не беше сложено в самата замунда. Та... първо почнах лудо теглене на епизодите, а после пуснах на търсачката едно азиатски сериали и....така стигнах дотук. Не се регистрирах повече от година, но с пълни сили ползвах услугите на сайта.... ха ха, за което благодаря. Накрая тръгна любимата ми Целувка в корейски вариант и това доведе до регистрация, за да мога пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се мотаех из клюкарника на бг-мама и попаднах на тема "фенове на азиатски сериали". Имаше няколко постера на сериали и филми и се позагледах в тях, но за мен тогава азиатските филми се изчерпваха с "Манастирът Шао Лин" , "Седемте самураи" и още 3-4 подобни филми. Реших че не ми се гледат битки, но се позагледах в постера на БОФ и ми харесаха младежите, а и темата не изглеждаше много "биткадижийска". Дръпнах го от замундата и го изгледах 1-2-3-4 пъти един след друг, еи така :tongue: . Видях в субтитрите линк към Eastern Spirit и от тогава не мога да погледна американски сериал. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от екстрасенс, казах и на жената, че ми трябва нещо ,което да ми пречи да уча и така ми показа тайните на интернет океана.... :lol:

 

нем, всъщност видях линк към сайта в мастърс.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз се срещнах със слабостта в живота ми... Аааа, след лятото на 2009г. Съквартирантът ми беше изтеглил от замунда Crows Zero, та ужасно фолнах ин лав... Хах, влюбих се в духа по-скоро на азиатското кино. Любимец ми беше Oguri Shun и в гугъла написах името му с идеята да разбера нещо повече за него. И така... Който търси- намира. Попаднах на сайта и от тогава няма откъсване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е цяла верига от събития и не мога точно да определя :)

 

Във Вбокс попаднах на един клип на японска група някаква, останах мега изненадана (не знам защо!), че в Япония също правят музика и реших да потърся инфо и така в търсенето попаднах на форума :) Прочетох си каквото ме интересуваше и до тук... След месец някъде ми трябваше информация за BIOS, но понеже пиша бързо, изяждам букви и бях написала BOS, после го редактирах грешно на BOF и, както се казва, другото е история :)

 

Отворихте ми очите за много хубави неща, за което ще съм вечно благодарна! :)

 

 

Майка ми обаче ви е бясна на всички, дето правите субтитрите, да знаете!Съсипахте й детето с тия филми, аха! :D :D :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ви намерих от Замунда, преди около 2 години. Бях бременна и в период, в който ми се гледаха все любовни и сълзливи неща и след като изгледах повечето драми в замунда се натъкнах на този страхотен форум :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От коментарите към един сериал в замунда, вече не помня кой беше (4-та бога или хонг гил донг), но беше преди почти 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От приятел,колега,които ме убеди да гледаме нещо по-различно на нощна смяна....Започнахме с My girl,а после исках още и още .....който търси намира:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста често срещах името на ""ESSS"" в азиатските продукций,но не му обръщах внимание. И така след като един ден,се чудех какъв филм да си дръпна(тогава още не гледах азиатски сериали) и гледах каталога на замунда,но нещо се бяха поизчерпали тези с моята любима тематика и така случайно мернах един сериал на име "Принцесата Прокурор" (адски готин сериал) и много му се накефих и след това реших да потърся и други и ................ Ох май не беше така. Малиии нещо се поомотах.А де как беше точно ами май ще излъжа но определено са намесени - Замунда и гореспоменатият надпис на екипа за субтитри,но малко ми преливат нещата и не мога да кажа как беше по-точно. Но важното е че ви откриииих :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз тогава. :)

Намерих сайта от гугъл преди повече от 2 години, по това време имаше излезли няколко филма в Замунда, линкове в субтитрите нямаше и теглих субки от един известен сайт за субтитри от категорията "Южна Корея" там попаднах и на сериала "Bichunmoo", който ми хареса изключително много.След като свършиха субтитрите там пуснах гуглето да ми търси "kor drama bg sub" така попаднах на сайта. В сайта влязох, когато "Lovers" беше на половината превод, имаше преведени само 5-6 сериала. Това, ако не се лъжа, е трети вариант на сайта, по онова време беше доста беден на теми и категории, радвам се, че се разви толкова много и форума, и сайта.

 

П.С.: В началото на лятото, на 2009 гледах BOF от Замунда, много ми харесаха субтитрите с вметнатите коментари на Параб, няколко месеца по-късно го теглих пак, но субовете вече бяха подменени. :( Иска ми се да го гледам отново, но с онези субтитри, ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарна.

Редактирано от didkapan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, и аз.... от Замунда хихихи. Бях загледала Чуно, но не отчетох, че не е преведен целия и като запецнах по средата, докато си гризях ноктите в очакване на нови субтитри, следвайки Рагнос, додрапах до тука и като се почна... докато чаках превода на Чуно изгледах още няколко преведени вече сериала, а останалото, както казват, е история.... :)

Благодаря, че ви има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...