Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Cheongdamdong Alice
청담동 앨리스


Жанр: Романтика, Комедия
Епизоди: 16
Телевизия: SBS
Период на излъчване: 1.12.2012 до 20.01.2013
Ден и час: Събота и Неделя от 21:50
Режисьор: Jo Soo Won
Сценарист: Kim Jin Hee, Kim Ji Woon, Kim Young Hyun

Участват:

Moon Geun Young

Park Shi Hoo

Kim Ji Suk

So Yi Hyun

Kim Yoo Ri

Park Kwang Hyun

Shin So Yool

Резюме: Хан Се Кьонг (Moon Geun Young) е млада, талантлива и позитивно настроена дизайнерка. Тя печели много състезания за дизайн и най-накрая си намира работа в голяма компания. Но там по-скоро изпълнява дребни поръчки, отколкото да проектира модели. Освен всичко, и жената на шефа ѝ постоянно я унижава. А тя всъщност ѝ е бивша съученичка, която не се е справяла много успешно в училище. Ситуацията се променя, когато Хан Се Кьонг среща Ча Сънг Джо, който е президент на луксозен магазин за дрехи в Чонгдамдонг и който променя изцяло живота ѝ.

:essub:


С български субтитри: :subs:  :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:
С английски субтитри:  :click:

С руски субтитри:  :click:

 

OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така... Първи епизод не беше нищо особено откъм сюжет. Явно в Корея треската по модата е във вихъра си, но за мен лично е доста изтъркана тема.

Бедно момиче мечтае да стане велик дизайнер и бла...бла...бла. След това изпуснах нишката. Но почти всичките актьори са ми отколешни любимци, за това определено ще следя сериала.

Ето торент за сваляне и един линк за стриим- ако на някого случайно му потрябва. ТУК може да свалите която версия си поискате на торент, без да се изисква регистрация, както и да прочетете актуални новини по темата от колегите фенове в суумпи. Рейтинга е около деветка. Което си е капка в морето, но не е зле като за начало. Остана да чакаме вики да направят субтитрите.

С две думи - резултатът не оправда очакванията...засега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас! Защо Мун Гън Йонг е пораснала толкова? :( Една от "малките сестри" май вече не се побира в тази категория. Иначе много похвално, че има желаещ/а за превод. Бих го изгледам само заради "Мун-ито". Първото нещо, което гледах с нея беше "Innocent Steps" и веднага ме спечели. След това съм я гледал и в комедиен образ и в сериозен образ, какъвто нарпави в "Love Me Not" - един изключителен филм! Ето затова и този сериал не бих го подминал. Дано да им се получи добре. Разбрах, че рейтинга за първия епизод бил нисък, но за мен не винаги това означава, че нещо не става за гледане, ако рейтинга му е слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-епизод - 대박!!! :xaxa:

Сюжета се поразчупи,а като чух музика от Kill Bill - изпаднах в несвяст. :28558:

Рейтинга се покачи на 13, което никак не е зле.

d3Mn, мисля, че дамите в сериала много ще ти допаднат. Красиви; елегантни и със сиво вещество... Особено тая кака:

CA1avi_002936236.jpg

 

Мун Гън Йонг и гаджето го раздават много сълзливо. Дано да скъсат не само на думи, а на дела, че комедията да продължи.

 

еп.2 линкове за сваляне на торент в soompi

Епизод 2 - youtube

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато прочетох за този филм веднага ми се прииска някой да го преведе и това е започнало... Супер :) Едно голямо Благодаря на хората който са се заели с превода на филма, а и за всички които правят преводите на тези страхотни филми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах първи епизод,хареса ми. :D Е, точно такива сериалчета най-много ми харесват леки и свежи без много тежки драми. :yes:

Актьора който играе бащата на Cha Seung Jo е същият който играе баща на Джонг У в "Липсваш ми",сигурно е търсен актьор след като участва в два проекта който се снимат едновременно. :o

Аз също благодаря на хората които са се заели с превода на сериала. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става тендеция главният герой да е някакво смахнато същество със странни маниери, което по незнайни причини е постигнало успех, а героинята да е доста по-праволинейна и разумна... Има някакво обръщане на ролите ми се струва напоследък... )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става тендеция главният герой да е някакво смахнато същество със странни маниери, което по незнайни причини е постигнало успех, а героинята да е доста по-праволинейна и разумна... Има някакво обръщане на ролите ми се струва напоследък... )

 

Е то крушата не пада далеч от дървото. Татко му също е смахнат. Само дето сина се е разболял от любов и това е движещата сила и причина за успеха му,

а бащата му е идиот по дефолт.

Иначе както казах - сюжета в никакъв случай не е невиждано. Болшинството от новите комедии са ужасно еднотипни - или ще засягат модата, или ще е някоя училищна драма, или пък някой измислен исторически герой ще се прехвърли в бъдещето... Отдавна спрях да се надявам на нова идея.

 

И все пак тази тук се заплете достатъчно интересно.

Дори тайно се надявам в края Хан Се да не успее да постигне онова, което толкова силно желае и да си тегли куршума :i love this:

 

Много ме радва подбора на актьори, както в главните роли така и във второстепенните. Наблъскали са на едно място почти всички мои любимци.

cddacast.jpg

 

А музика е избрана с много вкус. Ето и линк за сваляне :

Every Single Day (에브리싱글데이) - Shower (소나기)

Luna - It's Okay

На 15 декември ще излезе и пълната версия на песента на Baek A Yeon - Daddy Long Legs.

http://www.youtube.com/watch?v=pJi8lJKNL_Y

 

 

И малко кадри от площадката:

 

252332_377752445652241_1368000579_n.jpg

403485_529854507026233_789506912_n.jpg

Park-Shi-Hoo.jpg

 

Любимата ми сцена от 3-ти епизод:

tumblr_merkriJW9z1r0n47ho1_500.gif

tumblr_merkriJW9z1r0n47ho2_250.giftumblr_merkriJW9z1r0n47ho3_250.gif

tumblr_merkriJW9z1r0n47ho4_500.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнах и изгледах първи епизод заради каста. Обаче сценариста и близките кадри на втората главна актриса ме отказаха набързо. После погледнах 4-и епизод за да видя така ли ще я кара екипа. Ще му дам шанс на това заглавие заради героя на Park Shi Hoo, този образ за сега ме :lol:. Иначе сюжета мнооого предвидим. Добре че са тези главни актьори, защото иначе.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, той сюжетът си е ясно, че е модифицирана "Пепеляшка". Засега не мога да кажа, че ме е грабнало, но не върви зле. Щеше ми се да бие повече на комедия, макар че Мун Гън Йонг ревовете ги владее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмичката ми харесва все повече след като изгледах и трети епизод. :yes: Председателят е толкова комичен и забавен, има моменти в които ми става наистина жал за него,

защото заради жената която е обичал, и е бил изоставен от нея страда от депресия.

Дано "Пепеляшка" успее да го излекува. :D

tuci8710 , :thanks:koshnica_rozi.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си превю за 7-ми епизод.

 

While re-reading the secret diary, Se Kyung grabs a hold of herself once again. Although Se Kyung starts treating Seung Jo in a businesslike manner, because of his nerves and excitement, Seung Jo does not sense Se Kyung’s changed demeanor…

 

 

 

И снимки от снимачната площадка:

 

 

tumblr_mfbs13HwlP1r8sro0o1_1280.jpg

tumblr_mfbs13HwlP1r8sro0o2_500.jpg

tumblr_mfbs13HwlP1r8sro0o6_500.jpg

tumblr_mfbs13HwlP1r8sro0o4_1280.jpg

cddasec1.jpg

cddasyh4.jpg

281689_427521783985286_1119095300_n.jpg

20121218-742791_0-550827_85845.jpg

15871_200683140069172_445720255_n.jpg227150_200683163402503_1738414593_n.jpg

184421_427002217370576_1129511782_n.jpg281219_427001650703966_734904526_n.jpg

cddapsh4.jpg

PhotoGrid_1356075857367_zps28dc051e.jpg

Alice_06-00044.jpg

psh9-2_zps7afe85df.jpg

psh10-1_zpsb7d03ae8.jpg

psh12-1_zps48a963f8.jpg

3003_L_1356138552.jpg

201212221401777824_50d53fc294d11.jpg

 

 

 

 

Фенмейд

Видео с любими моменти от драмата: тук.

 

 

4-та песен от оста е в изпълнение на K Will - 사랑은 이렇게 (Love is like this)

20121221000355_1.jpg

Текста в превод на английски:

 

English Translation Lyrics

You live in my eyes but why are you the only one who doesn’t know?

There is love in my eyes but why are you the only one who can’t see?

Again today, rain is falling in my eyes

Why are the only one who doesn’t know my heart?

 

* Love only leaves pain, only leaves pain like this

Love only leaves memories, only leaves memories like this

I love you and I can’t live without you but why are you leaving me?

Love, don’t go, don’t go – I tell it not to go but it leaves like this

I’m not even ready but the tears drench me all over

 

You are right before my eyes so how can I give you up?

I swallow my tears and I can’t even say anything

And I turn away – do you know how that feels?

 

* Repeat

 

No matter how much I want and want you

The only thing I can’t have is you

Why does it have to be you?

 

Love only leaves cruel tears like this

Love only leaves torn scars like this

You leave me and I can’t even stand up, I can’t even see ahead of me

Love, come back, come back – I tell it to come back but I guess it’s the end like this

Love leaves without even turning back, it’s over

 

 

МЕЙКИНГ:

 

 

 

Таблицата с рейтинга.

 

Днес с нетърпение чакам новия епизод. Тя Хан Се си е разколебана по дефолт, но ще бъде ли достатъчна първата от трите кризи по пътя й към завладяването на Чонгдамдонг, за да я накара да се откаже от намеренията си?! Сънг Чо пък е такъв ненормален чаровник, но ми е малко мъчно, че баща му го третира като луксозна стока. Наистина ли богаташите създават поколения, само за да ги "продадат" в уреден брак?!

На тръни съм за драматичните моменти, които се надявам да ми бъдат спестени, или поне сведени до минимум, особено по Коледа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да ни спестят драматичните моменти,ще дойде мига в който Хан Се ще разбере кой е истинският президент,а и на Сънг Чо няма да му спестят истината за "Пепеляшка". :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро почнах драмата, която се оказа голямо разочарование - "Алиса в Чонгдамдонг" с участието на Мун Гън Йонг - една добра актриса, според мен. Тъпо и предсказуемо беше всичко, че се отказах след втора серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е забавен и го гледам с интерес. Мун Гън Йонг ми става все по-симпатична. Пак Ши Ху жестоко ми преиграва, чак не мога да го понасям на моменти, но е търпим. Най-много се радвам, че разкараха гаджето, защото беше изключително депресивен и егоистичен. Хан Се го мъкнеше като някой товар. Поне я остави, за да си отдъхне малко. Дано да не го върнат отново dry.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "пепеляшка" не знае какво иска. Тръгна да клони към "тъмната страна на силата" в 8-ми епизод ми се струва. Сериалът не е нещо особено до този момент, взе да се влачи в последните епизоди, но се гледа. Крепи се на Park Shi Hoo...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...