Jump to content

The Snow Queen (2006-2007)


Recommended Posts

Страхотен сериал и абсолютно задължителен за гледане!

То бива, бива красиви артисти, ама тук Хьон Бин и Сунг Ю Ри нямат равни по визия и игра, а Бини от 4-те сериала, в които съм го гледала, тук просто ме разтапя с тази брадичка и рошава боксьорска прическа :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал !!! Заслужава си да се гледа !!! Големи сладури са всички !! Обаче Lee Sun Ho ми е много симпатичен :rolleyes: , както и докторчето :blush:

Ох колко рев , колко нещо на този сериал .. направо ...

Много разтърсващ , силен,драматичен и красив сериал !! Hyun Bin и Sung Yu Ri бяха просто нереално яки заедно !! Горката Бо Ра беше ми много тъжно за нея ! Така и не можаха да бъдат повечко заедно .... Изключително въздействащ сериал за една прекрасна и чиста любов!! Всеки трябва да го гледа !!!

2869535k.jpg

2869544S.jpg

2869600d.jpg

2869603z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-добрите сериали, който съм гледала, много въздействащ. Hyeon Bin и всички останали се справиха великолепно, а на него това му е една от най-добрите роли. Заслужава да се гледа, това ми беше един от първите корейски сериали, който изгледах на един дъх - няма да го забравя и след време пак ще го гледам :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех,хем си знаех,че ще е тъжен и си казах да не го гледам,ама като се загледах и не можах да го пусна! ХА сега кой ми е виновен,че ревах все едно съм на стената на плача ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моля ви кажете от къде може да се свали,освен от тези места които сте посочили тук и от Замунда?Не мога да смъкна 15 епизод и това е......да го пропускам ли според вас?


Проверих сега. Линковете към епизодите си работят.
Всички епизоди си струва да се видят.! И най-тъжните..
Хайде да допълня с видео.. Общото между Кралицата и Тайната градина, се вижда още в началото..



Прекрасен Бини.. Незабравим.. И партньрката му също.. Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от любимите ми драми с Бини. Както винаги много добре се справи с ролята си!

Много красива и завладяваща история, която заслужава да се гледа - според мен така може да се определи драмата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми харесва. Има нещо твърде сантиментално и интригуващо в ролята на Хун Бин. Не, че не съм привлечен и от арогантността и хладнокръвието на Ким Бо Ра. Напротив - точно това ми харесва, и това виждам като неизчерпаема тема в правенето на такива тип сблъсъци в тези драми. Мисля, че човешката антипатия и гордост могат да се опишат по всякакъв всевъзможен начин. Трагичното за мен е един от основните похвати за да ми подейства герой, сюжет, та дори да е твърде познат. А Корейците съм ги признал, признавам и комедийните им изяви. Много са добри. За драмата на Хун Бин, както винаги пълно 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бо Ра беше такава сладурана....А просто как се обличаше....леле.. Това е една от най-добре облечените героини,които съм гледала...невероятен стил...

И като цяло сериала е нещо,което трябва да се гледа задължително....мн мн много ми харесва

 

И на мен начина, по който я обличат ми направи сериозно впечатление. Въпреки, че драмата е от преди няколко години част от дрехите са актуални и сега. Особено в първи епизод ми се искаше да й взема половината костюмчета :lol:

Относно сериала има само една дума - Опустошителен. До сега не ми се беше случвало да започна да плача още от първи епизод.

Стана ми толкова мило още в началото Бини като изтърва вързопчето от майка си. Като ученик беше толкова срамежлив и как кършеше пръсти докато говореше. Как може да промени човек смъртта на приятел... Сякаш живееше заради него това момче. Живееше неговият живот. Аз също си оставих последният епизод за някой път когато почувствам нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този сериал смело мога да кажа, че ми бръкна дълбоко в душата. Много силен сценарий, много талантливи актьори. Много плач, особенно последните няколко серии бая кърпички изхабих. Финалът определено беше страшно тежък, до последно очаквах по различен край. Мен лично ме докосна много този филм, но едва ли ще имам сили да го гледам втори път. Смело мога да заявя,че това е една от най-силните корейски драми, които съм гледала. Препоръчам го силно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да всичко казано за този сериал ще е малко , няма друг като него или поне за сега не откривам.Държи ме вече 5ти ден :blink: нямам желание да гледам нещо друго след него , направо мога да кажа ,че се влюбих в Hyun Bin :kissx: ....Но имам един малко странен въпрос и много се надявам някой да ми помогне...не знам дали сте забелязали Мелодийката , с която му звъни телефона , та ще съм много благодарна , ако някой ми помогне да я открия по някакъв начин :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри актьори в типичен корейски траш-хорър сериал (друг такъв е "Sorry, I love you"). И тук култът към смъртта у корейците си взима своите жертви. Предвидимо развитие на действието, създадено от психясъл сценарист и откачен режисьор. След като си изгледал тези двата сериала, труповете и болестите в останалите вече не ти правят никакво впечатление и спокойно можеш да присъстваш на аутопсия и да си хапваш сандвич (примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази нощ свърших със сериала и наистина много ми хареса. Много добра актьорска игра и силна история. Хьон Бин досега го бях гледал само в "Secret Garden" където играеше арогантно богаташче, хърбав, с изпито лице и честно казано ми беше леко антипатичен през по-голямата част от сериала (може би защото съм мъж). Тук ролята му е доста по-различна и ми хареса много повече.

 

Мацката тук я видях за пръв път, не бях гледал нищо с нея но беше страшна (всъщност се оказа че съм я виждал в единствената серия която съм гледал от Hong Gil Don но това го разбрах чак след края на сериала). Момиченцето което я играеше като малка беше много красиво също.

 

Целият сериал стряскащо ми напомни на "Take care of the young lady" (Take Care of Agassi). Същият тип герои, същите отношения помежду им, дори идентични сцени имаше. По едно време взех да си мисля дали "агашито" не е бил много бегъл римейк на този с цел да повтори успеха му.

 

Ако ви е харесал този но не търсите същата дълбока драма, пробвайте "Take care of the young lady", най-вероятно ще ви хареса също.

 

"Кралицата"е по-тежък и по-сериозен докато "Агашито" е по лек и топъл. Разликата е като зима и лято :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се каня да споделя и аз мнението си, но все пиша за другите сериали. Всъщност избягвам съзнателно, защото все ми се плаче, като вляза в тази страница. Това е първия сериал, който изгледах. От това лято почти не съм гледала други филми освен азиатки, предимно корейски и малко японски. " Снежната кралица" е задължителен!!! Поводът да пиша днес е мелодията! Може ли да ми кажете кой е композитора?

http://www.youtube.com/watch?v=_QcmWc6Sh6g&feature=related

И кажете само на мен ли ми се струва или и вие сте слушали отделни фрагменти и в други корейски сериали? Нищо не разбирам от музика, освен да преценя дали ми харесва или не, една мелодия. А композиторът ми трябва защото искам да намеря видео с тази мелодия , но без кадри от филма, че ме натъжават! Благодаря на този, който ще отговори!

 

Забравих... Честита Коледа на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после и аз се престраших да го гледам това сериалче.

О,наслада! Божествена наслада. Тове е един много,много хубав сериал. Нареждам го сред най-добрите в жанра си.

Тъжна история ,която разпилява сърцето ти на парченца.Дори и след края и ,все още се луташ между строшените парченца лед от твоето сърце. Да,този сериал те прави една ледена кукла,която рони ледени сълзи.

Нечовешки добра игра от страна на Сонг Ю Ри в образа на Бо Ра . Това е една много красива,прелестна Снежна Кралица . Под ледената обвивка на това самотно девойче ,се криеше момиче мечатещо за щастие,ридаещо за любов и молещо се за приятелство. Но никой не го разбираше. Тогава се появи Те Унг . Страхотна игра на Бинито. Много добре пресъздаде образа на Те Унг/ Дъ Дук . И все пак мисля,че можеше и повече. Искаше ми се да покаже повече емоция. Все още никой не може да надмине Чо Ин Сунг от играта му в " Какво се случи в Бали" И все пак поздравления за ролята на Бинито.

И така той се превърна в надеждата за живот на Бо Ра .

Сега като пиша това и ми изникват образи и сцени от сериала и ми става още по-тъжно и от когато го гледах :(

 

Тъкмо когато намери любовта и се чувстваше по щастлива от всякога и и се случи това. А тя толкова се радваше ,че най-после е с него,как само се радваше и на първата си заплата. Тъкмо от ледено момиче се превърна в една прекрасна слънчева жена и ........... Никога няма да им го простя на сценаристите.

Много приятен спомен ми остана от момента ,когато играха баскетбол с професора и тя как заставаше пред противниковите играчи ,разперваше ръце и им мижаше сладко,сладко. :)

Според мен Те Унг не трябваше да продължава да живее,когато отиде в Лапландия,трябваше да се самоубие и да отиде по-бързо при нея. Логиката на сериала повеляваше,че те не могат да живеят един без друг.Един без друг те са просто обвивки,без нищо в тях.

 

За съжаление никой от останалата част от каста не ми хареса. Но и това си ми стига. Един страхотен Бини и една снежно,красива кралица .

Ех,защо не направиха един приказен финал rolleyes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Отдавна се каня да споделя и аз мнението си, но все пиша за другите сериали. Всъщност избягвам съзнателно, защото все ми се плаче, като вляза в тази страница. Това е първия сериал, който изгледах. От това лято почти не съм гледала други филми освен азиатки, предимно корейски и малко японски. " Снежната кралица" е задължителен!!! Поводът да пиша днес е мелодията! Може ли да ми кажете кой е композитора?
http://www.youtube.com/watch?v=_QcmWc6Sh6g&feature=related
И кажете само на мен ли ми се струва или и вие сте слушали отделни фрагменти и в други корейски сериали? Нищо не разбирам от музика, освен да преценя дали ми харесва или не, една мелодия. А композиторът ми трябва защото искам да намеря видео с тази мелодия , но без кадри от филма, че ме натъжават! Благодаря на този, който ще отговори!

Забравих... Честита Коледа на всички!!!


Здрасти, chorapki!
Мисля, поне от от инфото за ОСТ, че композитора е Jo Sung Woo. Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превъзходен сериал . Грабнаме от първия епизод :) в топ 5 ми е на любимите сериали . А музиката я слушам вече хиляда пъти. Бих го гледала пак. Е имаше няколко излишни серии които ме отекчиха защото нищо ново не ставаше а само разводняваха сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгубих си корейската драма - девственост със Снежната Кралица. НЕВЕРОЯТЕН !! Красиво сплетени истории , героите толкова добре описани , любов пръскаше по екрана , направо невероятен . Бях скептична към корейското кино като цяло , но оттогава не съм пипнала нищо друго. "Снежната кралица" тя е невероятна ...... Сънг Ю Ри в друго не съм я гледала , но си имам впредвид занапред.. Хьон Бин даже няма да го коментирам... Мъж- Мечта. Доктора , Бащата на Бо Ра , Приятелите и майката на Те Уанг , абе перфектно !!! Всеки си имаше незаменимо място тук..... Който не го е гледал , да го гледа задължително , няма да съжалява , а за тези които коментират колко сълзи се проливат - това е Корейска ДРАМА , всеки знае предварително , че ще реве , без значение дали ще е на 1ви , 5ти или последен епизод..... класика , БРАВО !!!

tumblr_lr6j055sm01ql4qx21.jpg:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много време не се осмелявах да почна този сериал,трябваше ми нагласа и подходящо настроение ,и в унисон със снежната картина навънsmile.gifреших да го изгледам.Не знам откъде да започна, докато го гледах такъв тайфун от чувства ме обземаше а сега си мисля че не намирам точните думи с които да опиша всичките чувства и настроения които изживях гледайки сериала.Не се чувствам мазохист защото този сериал не е само мъка в него има много красота,хареса ми последователността в сюжета представяйки всички ъгли на живота,започвайки от мечтите на младежите,красотата на истинското приятелство,самотата и преоткриването на любовта.да получиш прошка и да живееш не само заради някои ,а заради теб самия. Да избереш самотата е лесен избор,но да живееш с нея...това е истинската болка.Дали ще се спасиш или не зависи от желанието да заобичаш отново себе си и другия,но най вече да обичаш самата любов,такава каквато е необяснима,разтърсваща,сладко болезнена и толкова прекрасна.Малко хаотичноsmile.gifсе изразявам,но всъщност истината е че наместо да подсмърчам докато гледах сериала физиономията ми беше по скоро на ,,влюбена глупачка'.Всичко беше красиво ,игра сюжет ,актьори,няма смисъл да казвам колко ми хареса Биниsmile.gifхареса ми малкото момиче което играеше Бо Ра ,такава малка кокетка и много добра игра kisss.gifНе обичам математиката много,но ми хареса как е представена теорията на простите числа

именно този елемент предизвика интерес у синът ми и го спечели за зрител,човекът които ме нарича тотален заплес по всичко с ,,дръпнати очи,'' гледаше наравно с мен и наместо да подсмърчам гледайки неговият интерес потривах ръце и си виках,,падна ли ми в капана.

Хубав и стойностен сериал,има болка но и голяма красота на чувства и емоций,наистина ,,задължителен''за гледанеsmile.gifМного са хората работили върху този сериал и имащи принос да достигне той до нас няма да изброявам за да не пропусна някоиsmile.gifсамо ще кажа Благодаря на всички.smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...