Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

***************************************************
Епизоди: 16
Език: корейски
Субтитри: английски
Жанр: романтична комедия
Излъчен по: MBC
Период на излъчване: 1 юни 2005 - 21 юли 2005
Рейтинг: 37,6

Продуцент: Kim Sa Hyun
Режисьор: Kim Yoon Chul
***************************************************
В главните роли:
Ким Сон А като Kim Sam Soon
Хьон Бин като Hyun Jin Heon
Чонг Рьо Уон като Yoo Hee Jin
Даниел Хени като Dr. Henry Kim


Награди:
2005 година - 42ND THE BAEKSANG AWARDS:
най-добра драма,
най-добър сценарий,
най-популярна двойка

MBC AWARDS 2005 for:
- New Actor Daniel Henney
- Popularity Award, The Main Couple Hyun Bin and Kim Sun Ah
- Best Couple Award,Hyun Bin and Kim Sun Ah
- Excellence Award , Jung Ryu Won
- Top Excellence Award/ Male: Hyun Bin
- Top Excellence Award/ Female: Kim Sun Ah
- Greatest Award, Kim Sun Ah
(SDA) SEOUL DRAMA AWARDS 2006 for:
Best Mini Series, My Lovely Sam-Soon


Резюме: Ким Сам Сун е пекар по професия, която притежава таланта да прави много вкусни пасти и кейкове. В търсене на нова работа тя случайно попада на Хьон Джин Хон, собственик на ресторант "Бон Апети", който пък има нужда от готвач. За щастие, той се съгласява да я наеме като главен пекар в неговия ресторант, но се оказва, че двамата имат неизброими поводи за конфликти и спорове. Въпреки това, Ким Сам Сун се съгласява да се представи за гадже на Джин Хон, за да може майка му да го остави на мира. Но нещата започват да се усложняват, когато на сцената се появява бившата му приятелка, която иска да не бъде вече "бивша"...

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ + OST

Коментар: Невероятно свежа комедия! Двамата главни актьори много се забавляват с ролите си - спокойно може да съперничи на Full House. След този сериал не можех да повярвям, че Хьон Бин ще може да играе в сериозна драма като "Снежната кралица", защото много му пасна комедийната роля.
А като черешка към тортата в сериала участва и един от най-красивите мъже на планетата Daniel Henney.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, сърце къде юнашко, къде хлапашко не трае...ще сподели оня един месец-

какви чувства бушуваха в мен и около мен..докато гледах сериалчето и как запомних го завинаги cheers

 

Всичко е пипнато, като почнеш от имената...минеш през

оригиналния обрат и стингеш заслужения края...

Първо, мацката, каква мацка-лейди фурия, е откачалка и закачалка едновременно,

толкова бесна и чудесна..честна, лакома, устата и малко глуповата, но сърцата и адски

чувствителна, абе истинска отвсякъде..

А нашто момче (еххх) малко темерутче отначалото, тарикатче по средата, и готин узрял

мъж накрая, запазил едно детско игриво пламъче и дух...невероятен образ (създаден от сценариста)

и изигран брилянтно от Хьон Бин.

Сериалът е сладко увлекателен, състрадателен, любовен, лековерен, сериозен,

драматичен, емоционален-почти съвършен...поне в моите очи!

(Оключи доста въпроси и в самата консервативна Корея)

10+ за емоционалните моменти и да не пропусна другите актьори, готината бивша,

докторчето хамериканче, майката-трепач, агента в ресторанта X, лудата кака и не по-малко лудия в бяла престилка..., „усойничката” от ресторанта...да не пропусна някой..абе всички неземни чудати образи, които допринасят за този сериал, да е върховно удоволствие за всички сетива....

А култови моменти колкото искаш...сещам се за нещо...което чух и видях, първо тук..

пък после из цял нет се рееше, я на български, я на английски...

нещо весело ..беше като монолог на една "тъпанарка" в сериала, по повод отчаяната липса

на мъже в нейния живот.Та нейната равносметка:

1.Приятните мъже са грозни

2.Красивите мъже не са приятни

3.Красивите и приятните мъже са женени

4.Красивите, приятните и неженените мъже са ненужни

5.Красивите, приятните, неженените и богатите мъже не се интересуват от нас

6.Красивите, приятните, неженените и богатите мъже, ако се интересуват от нас са играчи

7. Красивите, приятните, неженените и богатите мъже, ако се интересуват от нас и

са верни, са хомосексуалисти

10. Красивите, приятните, неженените, богатите мъже, ако се интересуват от нас и

са верни и всеотдайни, и ако не загубят интереса си към нас, дори ако ние

жените направим първата крачка-тези мъже сигурно имат някакви други (психични)

проблеми..

 

01-Nice men are ugly

02-Handsome men are not nice

03-Handsome and nice men are married

04-Handsome, nice and unmarried men are useless

05-Handsome, nice, unmarried and rich men are not interested in us

06-Handsome, nice, unmarried, rich men who are interested in us are players

07-Handsome, nice, unmarried, rich men who are interested in us and faithful are homosexuals

10-Handsome, nice, unmarried, rich men who are interested in us, faithful, straight and who would not lose interest in us even if we made the first moves - these men must have some problems

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еуфория съм..поради ред причини и добре, че не трябва да говоря, а да драскам...

Този сериал трябва да го номинират всяка година..та да обере всички награди в

отделните категории, даже по два пъти...за мен е номер едно и това си е cheers

На моменти се попиквам заради физиономиите, действията, репликите на актьорите....на моменти

(но малко са те) си стискам сълзите (като ги оплаквам)... да не наводня комшиите...

 

...те верно да не дойдат...защото одеве така изревах на гола на Левски, че може да "падна"

от ръката на разярен чичко пролетариат от 6-я етаж

 

 

Незнам някои серии колко пъти съм ги гледала ..честно, и все откривам нещо ново и впечатляващо ме..

Напълно "addicted" в чара на този "истински" корейски сериал....и още незнам защо... scratch

...то по-добре де..да не знам...

...защото си ги има клишетата, любовната мъка е на лице, триъгълник-къде-четириъглник, пиянските запои

и любимото ми носене на гръб, лютото кимчи и изобилното папане, смешния английски....абе шоу отвсякъде,

но много приятно ме кара да се замислям...за всичко около мен, дори за самата мен...

Уникална Ким Сун-а...Бинни си знае Embarassed , но тази актриса тук..просто й свалям 10 звезди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете пословичните имена в Корея...наскоро и в "красавците" бяха заложени подобни Very Happy

Не съм 100% сигурна момичета, но ще обясна това което знам...

Тя (Ким Сам Сун) ужасно мрази името си защото е адски старомодно и необяснимо за момиче/жена

..според нея, разбира се Very Happy

Иначе самото цяло име не е обидно, а смешно...

Kim-има хиляди значения и тук във форума беше хубаво описано...едно от най-често срещнатите имена в Корея,

Sam означава 3 или трета поред,

а Soon се отнася за жена, в случая дъщеря на земеделски производител/оризов фермер.

 

Затова мацката решава да нарича подобно и Бини-Сам Шик, нещо като 3-ят поред син...блая, бля бля..

Дано ме разбрахте Very Happy

 

..просто гледайте този невероятен сериал...

"Животът е като кутия шоколадови бонбони"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах гоо!!!

 

Много Ви благодаря за субтитрите! :D

 

Какво да кажа..

 

 

Определено в началото ми харесваше повече, особено заради непренудеността на Сам Сун, но по-късно стана голяма гаднярка и не се държа много добре с Хи Джин, не се съобрази с нея, не че трябваше.. Но да, според мен трябваше. Оттогава нещо ме отврати. Ясно е, че харесваше Джи Хон, но можеше да не го показва по обичайния си груб начин. Въпреки всичко и влизах в положение и и съчувствах, защото това да си по някакъв начин различен от околните и да ти го натякват непрекъснато, не е лесно. Беше интересен образ - смешна, симпатична, глупава, умна, нахална, дразнеща на моменти, но интересна, близка до обикновенния човек.

Сам Шик също не беше лесен, много особен характер, като експлозия в него се събираха всякакви чувства. Бини го изигра страхотно, не мога да си представя някой друг на негово място за ролята.

Паснаха си много, и двамата луди инати, имаха хубави моменти. Края също беше хубав, типичен за техните отношения.

 

1283653D.jpg

 

 

Хи Джин и Хенри също много ми харесваха. Тя беше толкова нежна, а той с една усмивка може да разтопи и лед.

 

 

Хи Джин също беше интересна като персонаж, може би се луташе между миналото и настоящето, както Хенри и каза "Ти си като спрял часовник". Колебаеше се между него и Джи Хон, макар и да не го осъзнаваше. Не беше лоша, може би имаше случаи, в които не постъпи коректно със Сам Сун, но последната беше по-груба към нея. Незнам, някак и съчувствах заради болестта и всичко останало. Хареса ми, че въпреки всичко, Хенри непрекъснато беше до нея, знаеше от какво има нужда, разбираше я, не я съдеше, не показваше егоистични чувства. Беше много спокоен и уравновесен, веднага те привлича. Много се радвам, че и за тях края беше добър. Заслужаваха го.

 

1283645N.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снощи се каня да пусна километрична рецензия за това колко хубав е сериала и че ако някой не го е гледал-

веднага да си поправи пропуска!!! Изгледах го за няма и денонощие- просто не можах да се отлепя

от екрана от който ме гледаха Хьон Бин и Барби тортата на Сам Сун :inlove:

Естествено няма да прпоусна да спомена, че по-сексапилен доктор не бях виждала :naughty:

Историята във сериала беше невероятно смешна и изпипана от всякъде.

Нямаше нито един скучен момент и до самия край не престанах да се смея на лакомията на Сам Сун

и на персонала от ресторанта- такива са образи - особено главен готвач И :rofl:

Не бях виждала друга жена да пие толкова по много и интензивно :hehe:

Искам да споделя гледната си тока свързано с мнението на Koizora.

Почти напълно съм съгласна с теб.

Но...

 

Не беше ли Сам Шик човекът, който трябваше като мъж разреши спора в любовния триъгълник,

а не само да повдига рамене и да клати глава в недоумение с коя от двете ще бъде.

И как няма някоя жена да се ядоса при факта, че бившето гадже се връща и й взима мъжа-мечта.

И се радвам, че когато се сдърпаха с Хи Джин не й отстъпи, а я сграбчи за косата :naughty:

Президент На направо ме срази с това колко корава е отвън и колко мекушава от вътре.

Но много си приличат с майката на Сам Сун- особено със стила на боя над децата си.

Толкова бой няма дори в най-кървавия екшън. :hehe:

 

Сериала пак казвам е невероятен-и определено ще го повторя, че и потрета :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свежо сериалче. Поради серия от лични и професионални катаклизми, имах нужда от кино-маратон и този уикенд се хванах и го изгледах целия. За пръв път ми се случва да изпадна в подобно мързеливо-безтегловно настроение, гарнирано с приятната компания на Hyun Bin и Daniel Henney. :drunken:

 

Ким Сам Сун е нещо като корейската Бриджит Джоунс. Ужасно симпатизирах на главната героиня и през цялото време си мислех, как бих постъпила по същия начин, ако съм на нейно място. В крайна сметка независимо от обстоятелствата не отстъпи от любовта си и въпреки мекушавостта на Сам Шик, който едва накрая намери сили да тропне с крак и да реши какво всъщност иска, тя остана вярна на приоритетите си и непоклатима в преследването на мечтите си. На моменти очарователна, на моменти дразнеща в глупостта си, Сам Сун няма да остави никого безразличен. Д-р Хенри е най-уравновесения и стабилен, като цяло дори извън земен и нереален, герой, който съм срещала напоследък. Напълни ми душата и тайничко си пожелах наистина да съществуват такива мъже за доброто на цялото женско човечество.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време съм си го харесала,чаках с нетърпение субтитрите, за да му се насладя. Нямам думи за сериалчето, много ми хареса, изгледах го за няма и 2 дни, така ме завладя още с 1 серия, че нямаше спиране докато не го изгледах, имаше и малко тъжни моменти,то няма как иначе, но като цяло много се смях, сигурно и съседите ме чуха, определено ми допадна и с чисто сърце мога да призная, че ще го гледам пак. А относно играта мисля, че всички се справиха прекрасно, очарована останах от всички и най-вече от неустоимия Бини.Това може би е един от малкото сериали, които видях толкова много близост и толкова естествени целувки и преградки. Сам Сун беше уникална, като почнеш от визията, като се има предвид, че за първи път виждам по закръглена актриса(а не като Хи Джин), а характера и беше просто нямам думи, а как ги нареждаше и биеше Laughing, колко бой изяде горкия Сам Шик, направо го съжалявах.Големи благодарности за превода, страхотни сте, благодаря ви за това че ни дадохте възможността да се насладим на прекрасното сериалче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Да започна първо с благодарностите към екипа от преводачи!!! flower I love you

Чудесно сте се справили - със страхотните лафчетата, с играта на думи и дори с поговорките на някои места.. Само съм мъничко разочарована, че нямаше преведена нито една от прекрасните песни.

Относно сериала - един от любимите ми вече, ще си го гледам пак. Първите серии - смях, смях, смях... По средата доста си поплаках, изпих неприлично количество бяло вино и си изгълтах дозата от сурови ядки за 2-3 дни. Към края се появи истинската романтика, имаше и смешни моменти, но вече по-малко сълзи.

Главната героиня ми е много близка душевно и затова страшно ми хареса, по толкова много си приличаме с нея, че неминуемода я заобичах от самото начало. Само това с яденето вече започва да ме дразни, и то е като цяло за доста корейски сериали - не мога да възприема жена да се тъпче като на световно, изключвам, че на Ким Сам Сун и отиваше, за разлика от някои други.

Джин Хон - ами страхотна игра на Хьон Бин, но особено в края на моменти ми идеше да го удуша. Very Happy Слава Богу, че все разбра най-важното - че Ким Сам Сун е единствена и неповторима във всяко отношение и че задължително трябва да я задържи. Де да беше в реалния живот, но за жалост трудно се получава.. Повечето на негово място щяха да изберат манекенката Ю Хи Джин, която наистина си подхождаше с Хенри много повече.. Ми Хенри и той много сладък, наистина..

Това е. Приятна вечер и пак благодарности!!!

Който не е гледал - да го започва и няма да остане разочарован..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни съм на него. Определено мога да кажа, че ми хареса. На някои кадри направо се скъсвам от смях. Сериалче което може да те разсее и да те накара да се смееш от сърце! Чудесно е!

 

И мен ме подразни много начинът по който Сам Сун се храни... наистина е като прасе, но явно това е нещо нормално при тях...

 

А вкусотиите които ни показват са просто неустоими. Непрекъснато съм гладна Laughing Laughing Laughing юособено като се има предвид, че обожавам сладкиши Laughing Laughing Laughing

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За милите преводачи:

Няма да ви споменавам поименно, макар че запомних горе-долу кой коя серия е превеждал или редактирал.

Знам, че щяхте да направите превод на песните, ако е имало възможност. Това не е критика. В никакъв случай. Аз си музиката и песничките доста тези дни и още повече ми харесва. Така си припомням и хубавите моменти, и смешните също. Very Happy

Ще потърся наистина някакви преводи в италианските субтитри, но трябва първо да ги изтегля, и аз си го мислех, но сега нямам как, за жалост. Иначе всичко е на ниво, особено там с играта на думи за дъжда.. при целувката до пианото. Трябва пак да си пусна серията и да си го запиша. Много ми хареса. И на други места също. Не ви правя четки, но това ми се стори един от най-добрите преводи от всичко, което съм изгледала досега. Обожавам поезията и изобщо - красотата на думите е едно от нещата, които ме карат да мечтая. Това е.

Хубава вечер и пак благодарности!!! I love you

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много забавно сериалче,доста се посмях за два дни Smile И това прасенце pig беше много яко,напомни ми за прасозаека от You're beautiful.Сам Сун си беше грубоватичка ,но пък иначе нямаше да се справи с инатчето Сам Шик. Хенри беше много сладък ,как само се усмихваше,когато не разбираше какво му говорят.А Хи Джин малко прекали с тая нейна болест,не можеш да накраш някого на сила да те обича.

Абе супер е филмчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериалче го изгледах отдавна, но си пазя много хубави спомени. Няма да коментирам нито сюжет, нито игра. Това, което на мен най-много ми допадна, е Kim Sun Ah. Толкова различна от стандартите за корейска хубост и фигура. И в комбинация с Бини. Те си остават една от любимите ми двойки. От всички изгледани сериали до тук, Сам Сун е един от малкото, в който имам любим момент. Момент, към който се връщам с удоволствие и никога не ми омръзва. За кратките 5 секунди, режисьорът е съчетал по брилянтен начин, поне според мен, абсолютно всичко. Като се замисля, единствената критика е към другата двойка в сериала. Определено и двамата играеха малко дървено, но пък Даниел Х. е с такъв сексапил и чар, че няма да обръщаме внимание на такива подробности, я....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, и това ако не е забавно. Актрисата разби представите ми за актьорска игра. Толкова ми беше забавна, много й се радвах. Особено като се започнеше с това "Аджума" на което тя толкова се дразнеше, смях. А И Хюн Бин ... Не беше за изпускане, много бяха забавни и двамата. :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да кажа за този сериал би било твърде бледо, пък и Блеки вече се е справила блестящо :)

 

С една дума - би всичките ми рейтинги, а досега съм изгледала не една или две драми. Безкрайно забавление до самия край - а после горки сълзи и едно гръмогласно: ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

 

Успях дори майка ми да зарибя да го гледа, което не е малко постижение. По някаква причина тя върло устояваше на изкушението досега :huh:

 

За тези, които не са го гледали досега - мога само да ви завиждам :lol:

- Приятно гледане :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички коментари и жанра на сериала, очаквах да видя познатата романтична комедия, а се оказа доста сериозен драматичен сериал подправен с няколко смешни ситуации. И на мен много ми допадна играта на актьорите, особено на Хюн Бин. Разказът за любовта на основната двойка беше интересен, но за мен е малко неубедителен, особено началото на завръзката. Убеждавам се, че има вече установено някакво клише за подобен тип връзки в корейските сериали от този тип, всичко се развива някакси логично, без самата завръзка!? Препоръчвам го на всички, които се вълнуват от темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това филмче е супер яко. Много разтоварващо ми подейства, изгледах го заведнъж. Направо ме погълна. Препоръчвам ви го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което най-силно ме впечатли в този сериал беше разминаването с клишетата, на които всички сме се нагледали.

За разлика от другите сериали, тук нямаше зли и отмъстителни бивши, както и смирени и благородни настоящи (гаджета). Мисля, че това е нещото, което най-много ми хареса. Също така липсата на типичният хепи енд...без и те заживели дълго и щастливо. Те просто заживели...и от там нататък каквото се случи. Героите бяха изключително реални, особено Сам Сун, много ми хареса това, че когато разбра, че бившата е болна не и каза нещо от сорта на "Ами добре, щом е така аз ще се отдръпна", напротив. Нямаше ги захаросаните моменти, в които от толкова благородство ти се завива свят. Всичко беше изключително естествено и реално. Освен това първата целувка между двамата беше невероятна :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма беше прекрасна! Заслужава си човек да я гледа. Героите бяха много добри, а двамата главни - страхотна двойка :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...