Jump to content

Recommended Posts

+ Красиви актьори, хубави дрехи и сносна музика

+ Лек за гледане, почти няма драма (няма и комедия много) - чиста романтика действително

- Любовни отоншения тип "многоъгълници". Почти всички от персонажите се целуват поне с двама различни докато се развива действието. Лично пристрастие е това. На мен не ми допадат...

- Почти няма сюжет или някаква по-различима история. 14 епизода той преследва нея, на 15-я тя се осъзнава, на последния 16-и хепи-енд.

 

Личен коментар:

 

Това може би е третият или четвъртият сериал на тВН, който гледам и действително смея да твърдя вече усещам защо някои от хората тук наблягат на нея. В сравнение с останалите медии, тези като кабелна явно се стремят да предоставят нещо по-различно и като цяло "по-западно". Ако н останалите кор. сериали ви е направило впечатление, че почти липсва физическа интимност между героите, тук такова нещо няма. Целувки, прегръдки, разговори за секс, деца и прочие има почти всеки епизод. Друг е въпросът обаче, че с това се копират и "американските" типове персонажи - а именно хора, за които любовта е по-скоро дума и за тях е нормално за няколко месеца да сменят човека на когото казват "Обичам те!". Мен лично това ме дразни, понеже говори за изключителна повърхносност и почти никаква "вярност" в чувствата. Както и да е... Усещам че се премятам към лиричини отклонения. :) Сериалът не е натоварващ, върви леко и ако харесвате романтика (без много-много мисъл) ще ви допадне вероятно. Актьорите са приятни, почти няма отблъскващи от тях. За някаква особена химия между главните не мога да отбележа. Сега като се замислих може би главната зъбите й са леко странни. Самата й усмивка и излъчване някак си не можаха да ме трогнат. Стои изкуствена до последния епизод. Главният пък го дава тип "дете" от началото до края. На момнети в историята персонажът му има по-скоро женствени черти. Лично мнение...  Хммм... За историята не мога да кажа нищо, защото почти няма такава. Сериалът се развива най-вече на емоционално ниво - хората си променят чувствата, но иначе като действие почти нищо не се случва. Сносна романтика, но нищо повече...

 

 

Оценка: 6/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan, с цялото ми уважение към мненинията ти(забавлявам се като чета, как ги теглиш на кантара), нали не мислиш ,че в Корея живеят само непорочни девственици( макар и при тая развита пластична хирургия :896767: )и млади мъже, които като се видят с тях само ги гледат влюбено с години?

 

 

Какво поамериканчване,  навсякъде хората се обичат по един и същи начин и ония глупости с панделките в косите и ореолите и лягането с палтата си е направо смешно.Да, признавам, че корейците са майстори на това, да изразяват дълбоки чувства, без телесен контакт, но представи си я тридесет и кусур годишната кака в такъв калъп, а тя и без това си беше невярваща в любовта

Сериалът си е "Искам романтика" и няма нужда от много много мислене и кой знае каква сложна история, защото любовта,  и чувствата ,като ги има нямат нужда от сложнотии, хващат те и те носят.Просто това показаха- любов на  земни хора, а не на префърцунени извънземни, каквито доста често се опитват да ни  ги представят. Този трети сезон си е и най-пуритански даже,  като го гледахме и това се коментираше.

 

цитат от горното мнение

" Ако н останалите кор. сериали ви е направило впечатление, че почти липсва физическа интимност между героите, тук такова нещо няма. Целувки, прегръдки, разговори за секс, деца и прочие има почти всеки епизод. Друг е въпросът обаче, че с това се копират и "американските" типове персонажи - а именно хора, за които любовта е по-скоро дума и за тях е нормално за няколко месеца да сменят човека на когото казват "Обичам те!". Мен лично това ме дразни, понеже говори за изключителна повърхносност и почти никаква "вярност" в чувствата."

 

Предвид гореказаното от теб, може би си избрал(а) погрешно  телевизията-tvN   и сериала.

Ако гледаш тези на Пак Шин Хе, мисля,че ще ти станат любими.Тя е  твоят типаж-мечта и във всичките и сериали е непорочна влюбена девственица, граничеща със светица с целувки, все едно целува мъртвец и то само един  и най-много веднъж за цял сериал.А...и минава за красива, "бинтована е винаги до ушите" и зъбите и са добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. Ти почти ме изкара все едно вярвам, че щъркелите носят децата. :lol:  Стоя зад това, което съм написал по-горе. И този сериал, и Marriage Without Love (пак на същата медия), който гледах предишната седмица, стоят много "по-западно" от абсолютно всичко корейско, което бях гледал до сега. Да призная и гола сцена да бяха показали в този сериал, нямаше да се учудя. Проблемът за мен обаче е, че не търся нещо, което да е като типичните американски романтични сериалчета стил "Сексът и градът" и където всеки основен персонаж по три пъти целува различни хора и всеки път ги "обича". За мен това е нищо, боклук. В това отношение съм може би малко старомоден, но в никакъв случай не се срамувам от това. Много от идиотщините, които навлязоха последните 15-20 години са продукт на холивудските представи за "морал", "връзки" и "хубав" живот. На мен лично корейските сериали ми допднаха по-скоро с това, че действително имат някакъв собствен стил. (Добър, лош!? Това е друг въпрос...) Факт е, че в голяма част от продукциите им физическата близост е доста "скромно" представена, но мен лично това въбоще не ме бърка. Мога да дам пример с една от любимите ми адаптации на ББС - Wives and Daughters. Там главните герои нямат ЕДНА целувка и въпреки това чувството е толкова силно, че въбоще не се забелязва. Както и да е... Прав си, че вероятно и телевизията, и сериалът, не са били за мен. Просто няколко човека вече ми ги препоръчват, та реших да видя за какво иде реч. Актрисата, която споменаваш, съм й гледал 3-4 сериала мисля и в нито един не ми е харесала. :) Дори само по визия стои по-скоро като дете, а не като жена. Трудно може да ме спечели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко не съвсем по темата, но защо винаги изкарвате, че ако някой не подкрепя едната крайност, значи автоматично е за другата? Така както го е написал, Erutan ясно е показал, че не го кефи прекомерното хвърчане от един обект на чувства на друг. Откога това значи желание да гледа моруна? Дали ще има целувки не е важно, въпросът е ако ги има, те да не изглеждат сякаш на ПШХ са ѝ опрели щик в гърба. Ако ги няма, има други начини да се предаде близост и емоция. Идеалният вариант е една двойка от начало до край, с нормалното развитие на емоциите и сближаването им. Или ако има промяна в обекта, то поне да са максимум двама - кофти връзка с единия, после катарзис и откриване на потенциала на втория, следван от финал. Честно казано, мен също ме нервира хвърлянето в твърде либерални води - не стои естествено на техния манталитет. Особено като знам каква е реалността. Никой не говори за щъркели и панделки, а за нормални човешки отношения. Това търси човекът (а и аз също) и това разбира под модерно корейско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри са мнения на Erutan за сериалите. Въпреки че харесвам по-различни неща от него, четейки мнението му веднага мога да преценя дали да гледам един сериал.

- Почти няма сюжет или някаква по-различима история. 14 епизода той преследва нея, на 15-я тя се осъзнава, на последния 16-и хепи-енд.

Това ми спести тегленето на сериала :). И без това от резюмето се чудих сюжета дали ще бъде как тя се оказва приятелката от детството му :D.

 

Аз малко не съвсем по темата, но защо винаги изкарвате, че ако някой не подкрепя едната крайност, значи автоматично е за другата? Така както го е написал, Erutan ясно е показал, че не го кефи прекомерното хвърчане от един обект на чувства на друг. Откога това значи желание да гледа моруна? Дали ще има целувки не е важно, въпросът е ако ги има, те да не изглеждат сякаш на ПШХ са ѝ опрели щик в гърба. Ако ги няма, има други начини да се предаде близост и емоция. Идеалният вариант е една двойка от начало до край, с нормалното развитие на емоциите и сближаването им. Или ако има промяна в обекта, то поне да са максимум двама - кофти връзка с единия, после катарзис и откриване на потенциала на втория, следван от финал. Честно казано, мен също ме нервира хвърлянето в твърде либерални води - не стои естествено на техния манталитет. Особено като знам каква е реалността. Никой не говори за щъркели и панделки, а за нормални човешки отношения. Това търси човекът (а и аз също) и това разбира под модерно корейско.

Наистина ми е интересно, какво е това "моруна"? Това с панделките също не ми е ясно, някаква метафора? Щъркелите ги разбрах :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ми е интересно, какво е това "моруна"? Това с панделките също не ми е ясно, някаква метафора? Щъркелите ги разбрах :D.

 

Съвсем сме оффтопик, но с течение на времето се появиха тези два "термина" 

:28558:  :28558:  :28558: 

По всеобщо мнение 99% от целувките в сериалите на големите телевизии са рибешки, но "отличничките" в жанра са ... ами по-едри риби  :rofl:  "Панделките" ни остана като епитет от една дискусия, за която не искам да напомням, с  която наричаме прекалено измислените чисти и възвишени героини, които "обитават" корейските сериали и са първата и последна любов и целувка на героя.

 

Палтото е ясно: в "Стогодишната булка" си легнаха с дрехите и се събудиха още по-навлечени, а бебето се роди след точното време. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко не съвсем по темата, но защо винаги изкарвате, че ако някой не подкрепя едната крайност, значи автоматично е за другата? Така както го е написал, Erutan ясно е показал, че не го кефи прекомерното хвърчане от един обект на чувства на друг. Откога това значи желание да гледа моруна? Дали ще има целувки не е важно, въпросът е ако ги има, те да не изглеждат сякаш на ПШХ са ѝ опрели щик в гърба. Ако ги няма, има други начини да се предаде близост и емоция. Идеалният вариант е една двойка от начало до край, с нормалното развитие на емоциите и сближаването им. Или ако има промяна в обекта, то поне да са максимум двама - кофти връзка с единия, после катарзис и откриване на потенциала на втория, следван от финал. Честно казано, мен също ме нервира хвърлянето в твърде либерални води - не стои естествено на техния манталитет. Особено като знам каква е реалността. Никой не говори за щъркели и панделки, а за нормални човешки отношения. Това търси човекът (а и аз също) и това разбира под модерно корейско.

Бързакова,  мерси,че ми разясни, к'во е искал да каже :kissx: .Правилно съм му предложила, мисля, сериалите на моруната, щот' не хвърчи, а плува само  където и когато трябва , не ги сменя безразборно водите и понеже не се и целува, си е еталон за порядъчност и няма грам Хамериканско, друг е въпросът ,че не я харесва.И аз не я харесвам, :28558:

Колкото до хвърлянето в твърде либерални води, филмите им опровергават твърдението ти, пък и даже още от чосонско са си доста разкрепостени, както се вижда, така ,че "техният манталитет" за който говориш, май съществува  вече само в  някои  от сериалите на държавните им телевизии.И въобще за кой манталитет иде реч- да се правят на каквито не са ли?!

Този  сериал тук е далеч от либералните води, повече емоционален и романтичен, а и мнението ми е в отговор на  Erutan и няма за цел да убеждава или налага нещо, нито да разгаря безмислени спорове- просто мнения на двама души в порядъчен тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем сме оффтопик, но с течение на времето се появиха тези два "термина" 

:28558:  :28558:  :28558:

По всеобщо мнение 99% от целувките в сериалите на големите телевизии са рибешки, но "отличничките" в жанра са ... ами по-едри риби  :rofl:  "Панделките" ни остана като епитет от една дискусия, за която не искам да напомням, с  която наричаме прекалено измислените чисти и възвишени героини, които "обитават" корейските сериали и са първата и последна любов и целувка на героя.

 

Палтото е ясно: в "Стогодишната булка" си легнаха с дрехите и се събудиха още по-навлечени, а бебето се роди след точното време. :up:

То целувките в корейските сериали обикновено не са много, толкова ли се набиват на очи :D. Това е и до режисъора, както и актъора, не само актрисата. Тя може да е много разкрепостена, но в сериала да играе съвсем различно по указания на режисъора. Такива са вероятно очакванията на публиката там, да се показват нещата по-идеалистично, отколкото са. Аз си мислех, че има някаква тенденция да не се харесват момичета с панделки, то било друго :D. Пак по-добре да се показват възвишени героини. Като пусна "Столичани в повече" и видя някакви мутри и елементарни политици и директно го спирам, нищо че отразява действителността. Корейците гледат да се покажат на света по-добри, като не си показват магариите, а възвишени панделки :). Сценарият и подбора на актъори са по-важни. Това пък е до голяма степен субективно. Аз харесвам някой актъор, друг не го харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно за това говорим, Стотак - шаврантии гледаме по цял ден наживо, няма нужда и от екрана...

 

Лавандулке, кое му е порядъчното в това да пратиш човека да гледа ПШХ? Па по-добре го напсувай открито, че аз за по-гаден отговор от това да я гледа оназ не се сещам... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно за това говорим, Стотак - шаврантии гледаме по цял ден наживо, няма нужда и от екрана...

 

Лавандулке, кое му е порядъчното в това да пратиш човека да гледа ПШХ? Па по-добре го напсувай открито, че аз за по-гаден отговор от това да я гледа оназ не се сещам... :D

Къде живееш, да се преместя във вашия квартал. Аз такива "чисти и възвишени" панделки, както бяха описани и дават по корейските сериали не гледам по цял ден, дори рядко се намират. Да не говорим пък за рибешки целувки, тук момичетата имат опит от рано. Шаврантия не е ли по-разпусната жена, нещо започнах да се обърквам, нали говорехме за панделки? Шин Хъе онази актриса от шесте дракона ли е, доста слаба актриса ми се стори, цял сериал е с една и съща физиономия. Нещо като Lee Da Hae (не и помня точно името). Та тази актриса и другаде съм я гледал, но не знам дали изобщо съм я виждал да се целува в сериал :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стотак, хептен се замота в тия панделки, нема такива в БГ-то, ще трябва да летиш до Корея, ясна е тя, но бива ли да не знаеш любимката на нацията- срамота :282: , направо няма да те пуснат на корейска земя. Ето- Пак Шин Хе цък .

 Тая в "драконите"  с кравешкия поглед, дето не го менка, е Шин Се Кьонг , направо като Ли Да Хе, дето казваш, само че при Да Хето, физиономията и е замръзнала от многото ботокс и опъване. :896767:

 

Бързакова, виновата за ПШХ-шито, рекох си "кът' шъй гарга, дай рошава" , да предложим най-възвишеното  :28558:, пък и ... не знам възрастта на потребителя. ;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до 7-ми епизод ама взе да ми става трудно да го гледам.  Kim So Yeon харесвам я, но лицето и едно такова зряло, и някак си не и подхождат наивните и глуповати и милички роли. Мое мнение. Тя е по подходяща за строга роля, на жена с власт, например като в сериала Mother of Mine. Не на някоя си глезла.  В Mother of Mine  партньора и също така беше по млад от нея , но за мен там връзката им някак си се получи. Тук някак не мога да го повярвам това.

Off Topic

Нещо не ми са достоверни отношенията и с младежа. Той се връща след 17 години в които нямат никаква връзка, и тя някак си почва да му говори тихичко, да се свива пред него и то в собствената си къща?  И все едно той и е някакъв брат? И да се оправдава пред него??  Изведнъж ролите от преди 17 години са тотално разменени? И на какво от горе?  Тя се прави на силна , независима а тук изведнъж образа и се променя напълно невероятно тъпо. Тя се държеше като някакво момиченце а той като батко и.  Да не говорим как и смени кода на вратата най нахално и я дърпа насам натам из нейната къща?  Просто цялото и държание не съответстваше на образа който демонстрираше досега. Ама нали в корейските сериали жените са само едни мекотели без собствена воля. Да не говорим ,че неговото държание към нея беше тотално некоректно, заблуди я от начало и разбира се тя изобщо не се ядоса. Щото тя беше една търпелива и обичаше да се подчинява???  А на нея не и  пукаше за нищо, пет пари не даваше за проблемите на колегите си, изобщо не трепна когато колежката и каза че в ранна менопауза.  Явно тя имаше някакво разстройство на личността , в нея се криеха двама човека.  Да, те жените много си падат по мъже по млади от тях с  7 години , и на които те са сменяли памперсите.  Един ей такъв сополанко като почне да им се сваля те сигурно биха се държали като героинята тук?? Едва ли , сигурно биха му забили няколко шамара докато се събуди. А той горкия такава музикална звезда и не можа да си намери едно момиче на негова възраст???  Да бе да.  Сигурно ще се окаже и девствен.  Залагам на 60% на такъв шанс. 

Явно до тука ще съм аз.  Спестих си 9 часа. Какъв е извода който ни се натрапва - като имаме предвид демографската криза на Корея - млади мъже не се отказвайте да задиряте каките си. Явно правителството е най голям спонсор на тия филми.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...