Jump to content

В търсене на магазини за корейски продукти


Recommended Posts

Не знам дали мястото е тук, ако преценят отговорните лица да махнат поста ми.

 

Наскоро в София, в района на "Плиска", откриха нов корейски ресторант. Бъркам ли или е 2-ри за София?

Слагам информацията тук, защото както при посещението ми забелязах, така и в последствие  от познати разбрах, че може да се закупи храна за вкъщи. Мисля си, че това е добра възможност за хората, които не могат поради някаква причина сами да си приготвят корейска храна.

Ресторанта се казва "Ариранг", цените са прилични (с уговорката, че "прилични" за такъв тип ресторант не са на нивото на скара-бира, нали).

Хората са изключително мили, скромни и явно подхождат с голям ентусиазъм към начинанието си.

Пожелавам им успех и дано се развива добре бизнеса им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях в брошурата "Дни на корейската култура 19-21.09.2013", че корейската храна за дегустация е точно от този ресторат Ариранг май, но за съжаление не виждам в интернет точен адрес на същия. Аз мисля да посетя дегустациите и да питам на място. В същото време отгоре на страницата за корейската кухня в брошурата пише и Korean Restaurant Yun, този го знаем къде е, предполагам, че и двете места ще представят традиционна храна.

 

В единия МОЛ видях около 30 бройки соджу, под което грешно бяха сложи етикет, че е оризов оцет  :28558:  :28558:  :28558:

Но мисля, че всеки почетен любител на сериали едва ли ще сбърка вълшебната легендарна зелена бутилчица и едва ли би я помислил за оцет. Просто да го видя, не мога да го повярвам това! :wub:  В Карфур са започнали наистина да зареждат все повече азиатски продукти, което е прекрасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ресторант "Ариранг" - понеже не успях да намеря точния адрес, ще се опитам да обясня:

Хотел "Плиска", паркинга към него, нали го знаете? Знаете ли последната спирка на автобус 72, на ул. "Николай Коперник"?

От другата страна на същата улица има разни павилиончета - за цветя, дреболии, тото има накрая.
Е, след тотото има пряка. Влизате в нея и в дъното на пряката е въпросния ресторант. Има рекламна табела, която не е някаква крещяща и агресивна, но се забелязва (ако знаеш и я търсиш, де).

 

Разбрахте ли нещо? Който не е, нека пита на "Дни на корейската култура". Аз също ще питам за точния адрес и ще го напиша тук. Ако не ме баннат за (не)скрита реклама  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се горе-долу на това място:

http://www.bgmaps.com/link/B0F20A0EAAA530B6272486036580882E

 

 

ПП. Мисля, че след подробните гореизложени обяснения и линка към картата, нещата са доста по-ясни и всеки мераклия може да се справи с откриването на това прекрасно местенце. И аз съм ходила и наистина съм очарована не само от кухнята, а и от гостоприемството на хората работещи в ресторантчето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До неотдавна се намираше соджу в ''Карфур'' в мол ''България'' (На Каблешков и бул. България),  около щанда на Суши експрес. Но не пия и не съм проверявала, а и не съм познавач че да хваля марката. Може и да има, но последния път не обърнах внимание. Имат обаче вкусотийки. (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се горе-долу на това място:

http://www.bgmaps.com/link/B0F20A0EAAA530B6272486036580882E

 

 

ПП. Мисля, че след подробните гореизложени обяснения и линка към картата, нещата са доста по-ясни и всеки мераклия може да се справи с откриването на това прекрасно местенце. И аз съм ходила и наистина съм очарована не само от кухнята, а и от гостоприемството на хората работещи в ресторантчето. 

 

Телефон за резервация има ли? Смятам да отида с по-голяма група хора и искам да бъда сигурна, че ще има места  за всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалния адрес на ресторант "Ариранг" е кв. Гео Милев, ул. "Елисавета Багряна" 2А.

 

И излизайки от темата за ресторанта, да информирам интересуващите се, че вчера (15.09) в "Карфур" имаше рибени кексчета. Мисля, че бяха китайски. И отзад бяха описани два начина на приготвяне. Не успях да и купя, но се радвам, че вече мога да намеря и да (опитам да) приготвя.

Ако някой е пробвал, моля да сподели опит.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефон за резервация има ли? Смятам да отида с по-голяма група хора и искам да бъда сигурна, че ще има места  за всички :)

0888 009 394 - На този телефон може да се поръча меню по желание на клиента, но предполагам, че ще стане и за резервации. За съжаление, с друг номер не разполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях в брошурата "Дни на корейската култура 19-21.09.2013", че корейската храна за дегустация е точно от този ресторат Ариранг май, но за съжаление не виждам в интернет точен адрес на същия. Аз мисля да посетя дегустациите и да питам на място. В същото време отгоре на страницата за корейската кухня в брошурата пише и Korean Restaurant Yun, този го знаем къде е, предполагам, че и двете места ще представят традиционна храна.

 

Храната, която ще бъде за 3-те дни от събитието е от ресторант "Юн" - кв. Изгрев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19.09.2013 Корейски ресторант "Ариранг" в София - ул.Ел.Багряна 2
Близо до х-л Плиска, през юли е открит Корейски ресторант Ариранг. Обстановката е скромна, ресторанта е на 2 нива и е доста удобен за по големи компании. Посреща ви усмихнат собственика, знае малко български и е истински гостоприемен и грижовен.
Менюто е доста кратко а цените са разделени на 3 - ястия от 20 лв, ястия от 15 лв и 3 по малки предястия с цени от 8 лв. Всичко е с картинки. Ако нещо е неясно, той любезно го обяснява. За пиене ни предложиха меню с бири, но ние не се сетихме и да попитаме имат ли нещо друго. В цената на храната са включени традиционните купички с разядки както им казваме ние, а към супите получаваш купичка с ориз. Донесоха ни вилици и лъжици и приятно се изненадаха когато си поискахме клечки. 
Цялата обстановка и обслужването са някак домашни и непретенциозни, но пък топли и много уютни.
Ние си избрахме 3 основни ястия - тенджан чинге (супа умероно люта с зеленчуци и тофу, мисля че трябва да е с морски дарове, но в случая беше с телешко) , Чапче ( оризови спагети с зеленчуци и сос) и Бибимбап рол ( това е бибимбап обаче поднесен като ролце суши). Разядките бяха - люта ряпа, мариновани гъби, панирана риба, кимчи (много вкусно), кимчи джун (омлет с кимчи). 
ИИИИ всичко беше много вкусно! Страхотна вечеря :). Горещо ви препоръчвам да опитате:)
Когато тръгвахме, заведението се напълни от 3-4 семейства корейци с много деца :). А на края на вечерята ни почерпиха с грозде и ни подариха красиви корейски дървени ключодържатели ! Готвачката дойде да се запознае с нас ... абе всичко беше толкова хубаво и приятно, че нямам подходящи думи. Затова малко снимки:

 

http://minaiv.alle.bg/%D0%B8%D0%B7%D1%8F%D0%B6-%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,някой знае ли от къде мога да си закупя корейски пръчици за хранене т.е.метални,а не от бамбук.И дали ги има в България.

В китайския магазин на ул. Пиротска в София се продават опаковки от по няколко чифта метални пръчици :

20101216153658_DSC01894.JPG20101216154030_DSC01895.JPG20101216154157_DSC01896.JPG

, както и комплект от метални пръчици, лъжица и вилица, като тези, например:

20101216153139_DSC01890.JPG20101216154330_DSC01897.JPG

От доста време съм се заканила да се снабдя, но все отлагам за друг път. Какво ли чакам?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за едното имане, купувайте ги, но да знаете, че изключително неудобно да се яде с тях. Особено ако са от кръглите, а не от плоските. Честно си признавам, че предпочитам дървените, защото са по-леки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е полезно да се знае. Не съм ползвала кръгли метални пръчки и затова и идея си нямах, че с тях е по-трудно. Но пък съдейки от бедния ми житейски опит и непрестанната битка с пръчките, може и да е въпрос на навик. Наскоро се опитах да ям с едни много странни дървени пръчки (различни от тези лъскавите, по-длъжките, с които съм свикнала) и трябва да си призная, че докато хващах нещото, което трябваше да измине пътя от чинията до устата ми си мислех, дали ако опитам с левия крак, няма да съм по-успешна и бърза в опустошаването на "манджичката". :samurai:

А относно металните, пробвала съм с плоски, малко неудобно беше първия път, но после се свиква. А и не бяха тежки. Май освен формата, има значение и теглото. :wacko: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с брат ми посетихме този корейски ресторант. Беше невероятно преживяване. Храната беше прекрасна. Хората толкова се стараха и бяха много гостоприемни и отзивчиви. Накрая собственикът почерпи с грозде и подари ключодържател.

Беше много вкусно. А тези допълнителни разядки са уникални. Въпреки, че и сам си правя кимчи в къщи, никога не става като това. А освен това на драго сърце дават и допълнително.

Препоръчвам на всички този ресторант.

 

vB4Asb1.jpgBE1bCFc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.. не знам дали тук му е мястото, но първо да споделя радостта си, че открих соджу в Карфур (гр.Пловдив). Също така в Асеновград едни познати ми казаха, че има китайски магазин, в който работят китайци. Отидох да видя лично и наистина беше така даже единия  е супер готин, щях да си ги заглеждам още дълго, но миризмата вътре е отвратителна. Дълго се чудих дали да заговоря готиния, но така и нищо не му казах. Купих си чадър само за да чуя как говори български. Между другото беше много любезен. дали друг път когато отида да ги видя странно ли ще се почувстват ако ги питам от къде са и поискам да се запознаем? Споделете ако знаете други такива магазини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...