Jump to content

Момчешка любов


Recommended Posts

Дай им шанс. Следващите може би ще ти харесат. А това, което теглиш на Такеши Миике не е никак сладникаво. Ще останеш поразена. :)

Би ли ми казала от къде гледа "Банкокска любовна история?"

 Разбира се, че ще ти кажа! Ревнах в Замундата за сийд и до два часа го изтеглих... :rofl: Но иначе не се отказвам от жанра, спокс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

           Случайно попаднах на филмите с мъжка/момчешка любов и бях силно шокирана, ама много силно :mad2:  :mad2:  :mad2: . Казах си тогава, че няма да погледна такъв филм повече, егати гнусотията и т.н., обаче нали е казано НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА и се оказа вярно. Не казвайте НИКОГА - НИКОГА, защото сега съм отчаяно люта фенка /колкото и да не я обичам тази дума/ на филмите с тази тематика. Даже откровено сексуалните сцени започнах да доглеждам. И нали е казано, че са филми за жени, и нали съм си изследователка по принцип и супер любопитна, взех, че показах филмите на няколко мои приятели мъже. След бурните реакции от рода: "Ти си мръднала бе, не стига че са азиатци, ами и гейове", "Отиди на психиатър" и други такива,, Един от тези дето ме пращаше на психиатър, ме пита, къде ги теглиш тез филми, щото искам да гледам и други. После  колегата който ме смяташе за странна също дискретно ме попита няма ли да му дам някой хубав :28558: азиатски филм - и аз му дадох пак от тези. А днес най-заклетия враг не само на азиатците, щото не ги различавал, ами и на гейовете, щото не трябвало да ходят по тая грешна земя, също ме попита какво гледам в момента и като му казах, предложи да му метна филмчето. Оказа се, че гледат мъжете и то много ги гледат тези филми, обаче не си признават. Затова написах коментара, защото тоя третия ме провокира, като ме попита дали ще му метна филм.

         Мятайте насам, ако мернете нови заглавия, че тук има интерес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха! Разби ме с този коментар! Но което си е вярно, вярно си е. Надявам се да ни предлагат още добри филми по темата. Напоследък се опитват да филмират яои неща, но точно те не се получават както трябва. 

Аз вече си намерих трейлър на филма, който търсех. 

 

Ето я и самата продукция:

http://www.youtube.com/watch?v=eGdpXwcD8WY

С  английски субтитри е. За момента, само тук се открива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо! Вярно било значи! Дай боже повече ценители на качествени филми,без значение на сексуалностата в тях и по-малко категории и деления на базата на тривиални критеии от рода на кой кого харесвал. В случая единстено значение има КАЧЕСТВОТО на една продукция. Не знам точно кои филми си изгледала, но има достатъчно примери

Крайно време е да се отърсим от мачовщната, която много отдавна нито е секси, нито е дори приемлива за времената в които живеем.

 

Едва ли има нещо по-отблъскващо от космати мъже, без обноски и стил и елементари грижи за външния и вътрешния си вид. Ако под това разбираме „истински мъж;”- предлагам или да си сменя пола, или да се задоволя с интернет- връзка или просто да си затворя очите за реалността. От друга страна, едва ли има нещо по-привлекателно от един добре-поддържан, изискан и интелигентен  мъж,  И чувствителен. Колкото по-бързо нашите мъже го разбеат, толкова по-добре и за тях (и за нас).

Мога само да ти предложа да гледаш „Табу”(Япония, 1999) ако още не си – това е един филм-загадка, с много пластове за разтълкуване и много загатнати моменти на хомоеротка, без да са основния елемент, о достатъчно движещ.

 

И аз станах мого голям фен на тези филми...има нещо много уникално, изтънчено и различно. И преди всичко – освободено. Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа в темичката. На това хоро съм от вече трета година, изгледала съм почти всичко /дори без наличието на никакви субки, мухахаха, демек картинки и звук ХД/
За онези, които все още не знаят тези заглавия, ето няколко шоунен-ай филмчета с бг субки:

Pair of love (2010) - Тайван , Онлайн - Тук

Just friends? (2009) - Южна Корея, кратък филмЗамунда, Онлайн - Тук

Bishonen (1998) - Хонг КонгЕскейп, Онлайн - Тук

Summer Vacantion 1999 (1988) - ЯпонияЗамунда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Табу”(Япония, 1999) Гледах го и мисля, че имам коментар по него. Опитвам се да го разбера, но не съм сигурна, че съм схванала идеята. Ще го гледам още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах The Depths. Мисля, че това е най-качественото заглавие в жанра, което съм виждала. Страхотно сътрудничество между Корея и Япония! Актьорите отлично се справиха с пресъздаването на чувства и действие в този сложен разказ. Впечатлена съм, но се чудя, ако трябва да му правя тема, къде да я постна?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, ukio, мерси, това ще се гледа! А покрай него попаднах на Going South, който се оказа на И Сонг Хи Ил, а аз съм му фенка. Трейлърът ми се видя интересен, а сега вече имам и големи очаквания. В Азията се натъкнах на 2 в 1 :click:

Само ще чакам субтитри :)  И още едно ново заглавие от същия режисьор - White Night или One Night and Two Days.

(Защо нямаме имотикона с потриващи ръчички ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suddenly, Last Summer + Going South съм го гледала в ютуб без никакви субки, но то не казват кой знае какво. Първото повече ми хареса, защото имаше намесени чувства, във второто не долових такива - беше нещо като извличане на лична изгода /може и отмъщение да е било/. zlaty_pet, на субтитри не се надявай много, че и аз се надявах за White Night, но накрая си останах с надеждите и си го изгледах доволно на чист корейски, като разбрах почти цялото съдържание на филма.

 

ukio, мерси много за филма The Depths. Наистина е много стойностна и добра продукция. Много ми хареса и продължавам да я търся за сваляне /тъй като и аз отдавна я търсех/. Иначе в hancinema го пишат корейски филм, но според мен му е мястото в японския раздел, тъй като повечето действие се развива в Япония. Но където и да пуснеш темата, не мисля, че ще е грешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включа с това, че започнах да гледам прекрасното японското аниме от 2008 ма :"Junjou Romantica".

и много ми хареса. Актьорът, който озвучава единия герой също така участва и във "Vampire Knight".

Така де - бащата и майката на нещата са в мангите и аниметата.

Невероятно хубаво е, а ако някой ако е гледал по-ново в жанра да казва. ;)

Беше описано "yaoi", но нямаше чак толкова прекалено еротични сцени.

(Разграниченията шоунен ай, яои и бойс лов вече ми се виждат доста невалидни. Всичко това сие просто едно и също нещо.)

Харесва ми това, че границата на това, което се показва не е премината, дори и на зрителите да им се иска. Така се запазва красотата на историята.

Надявам се, че не оспамих анимето. :) Скоро ще му направя и тема.

Онлайн може да се гледа тук:  Junjou Romantica, ova,1,2 season

junjou-romantica-1738016.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че Junjou Romantica си е класика в жанра на шоунен-ай аниметата и си е задължително за гледане. Гледай и втори сезон, ако още не си, определено ще ти хареса много.

Иначе друго аниме от жанра, което мен лично си ме израдва, е Koisuru Boukun: OVA 1 и OVA 2 с бг суб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

         t_lozeva, благодаря за "Junjou Romantica" Чела съм мангата отдавна, наистина си е класика.
Сега ще гледам анимето:-)) Ето тук, също може да се тегли, има и субтитри, нямам представа още какви са.
.

        Мам.... таковата, не успях да вмъкна линка нещо... Има го в замунда
/ изтеглих го, мисля, че ще има достатъчно сийд./


Диди, Тиранинът беше началото на всичко. Случайно попаднах на анимето, после зачетох мангата.
 После доста време четох манги. И яой, и такива, по които са правени анимета, после игрални сериали, като ГТО и Антик и мн. други.</p>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От аниметата препоръчвам Maiden Rose или нещо от този род. Съжалявам, ако името не е точно. По-ново аниме от типа на Джунджоу Романтика е Sekaiichi Hatsukoi ---> Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, под втори сезон по-горе визирах това Sekaiichi Hatsukoi, но съвсем му забравих името, хахаха.

Ще гледам и препоръчаното от Черил анименце.

Ето от мен няколко кратки филмчета за онлайн гледане, ако някой прояви любопитство: хДДД

A Crimson Mark (български субтитри)

The Postcard (English subtitles)

LOVE, 100°C (English subtitles)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно раздвижване на духовете :)

 

250px-The_Depths-p1.jpg

 

Изгледах "The Depths" и понеже не намерих тема за филма, реших да постна тука едно скромно мнение. Първо, тази продукция има повече японски от колкото корейски имена във финалните надписи, така че сигурно клони повече към Япония, но като се има предвид почти идеалния образ на фотографа, в сравнение с горките японци, ми се струва трудно да повярвам. Ако такава е представата на японците за корейците... :28558: ..то тогава съвпада и с моята. 

 

Не знам. Нямаше нищо определено, което да ми направи особено силно впечатление, освен фотографските способности на фотографа.Прекарах повечето време в опит да видя младото момче през очите на обектива, и в това, което корецът успяваше да види в него, което никой друг не успя. Дори и самият той, моделът, не успя. Много ми е странна цялата тази история...краят беше особено трагичен, но напълно предсказуем. Не само, че нямаше как да се впише в корея, но и фотографът нямаше как да го впише в семейството си. А и може би, загуби вяра в него, че наистина става за модел. Толкова изпаднал. Но, наиситина със ного силно интуитивно чувство. Явно в Корея, не приемат ког да е, и особено хора с ниски морали. Трябва да си преуспял, красив, добре облечен, и най-вече да прояваш качества, които ги няма дори и в Япония. Този филм ми напомни колко са различни корейските филми, в сравнение с японските. Не видях нито един японски, в който героите да облечени като корейците - те търсят перфектност. 

 

 

fullsizephoto157272.jpg

Много жалко за младия модел, за това че не успя да повярва сам в себе си. Дали това си му беше в природата, или просто му харесваше този стил на живот. не стана особено ясно, но не успя да " влезе в правия път". И от такива хора се нуждае модерна Япония. Но все пак, жалко, много жалко. 

 

Страхотно ми хареса, обаче липсата на особени излишни думи и минималистичния сценарий. Има и по-добри начини за общуване от вербалните. Включително и интуитивните. 

 

fullsizephoto157277.jpg

 

Ще го гледам пак скоро за да го разбера по-добре, но за сега това е. Благодаря Укио, за идеята, и се радвам, че ти е харесал. Може би си вникнала по-дълбоко в него от мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък забелязвам нещо, което силно ме изненадва. Всички фенове на жанра знаем, че героите са млади, почти момчета особено укетата т.е. по-женствените персонажи, докато при семето е нормално да е по-възрастен или по-мъжествен. Обичам да разглеждам подробности за продукциите, които гледам, но не ги търся умишлено, попадат ми на случаен принцип. Та на същия този случаен принцип днес видях темата за филма 'Табу'. Него гледах след като обсъдихте въпросното заглавие по-горе и ест като влязох в темата сега се поинтересувах кой е главният герой, защото мн ми хареса като излъчване. Каква беше реакцията ми като разбрах, че е бил на колко, 15 като е снимал този филм. Бях изумена и удивена. За крехките си години той беше изумителен като актьорски талант, но годините му за мен се оказаха проблем/честно казано се почувствах като педобеар, лол/. Искам да попитам по-запознатите фенове наистина ли за в Япония не е проблем актьорите да снимат в този жанр на тези крехки години или заглавието се явява нещо като изключение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рюхей Мацуда наистина е бил на 16, когато се е снимал, но изглеждаше на повече а персонажът му беше на 18. Радвам се, че има нови хора, които са го забелязали.

Нямаше неприлични сцени, така че - има ли проблем ? Ясно е, че не сме педофили, споко. По-скоро според мен ни харесват като олицетворение на някакъв типаж, идея...Да, той е много талантлив и ме занимава цялата му интересна филмография след това. Между другото дори...мисля да се прекръстя на ФоревърРюхей скоро :)

Толкова за него.

Благодаря ви хора за препоръката за Sekaiichi Hatsukoi . Страшно аниме. Просто някои неща са толкова поразяващо съвършенни, че нямаш думи да ги опишеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, просто и Секай-ичито си е класика за мен. Дори може би повечко ми легна на сърцето от Романтиката. Радвам се, че и на още някой му е харесало толкова анимето. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко следващо заглавие ми носи нещо ново. С това открих Рюхей Мацуда и съм предоволна. До сега брат му ми беше по-познат, но хубавото е, че не е късно да се навакса пропуснатото.

 

 

Благодаря за отговора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...