Jump to content

Най-добрите актъори/актриси в корейските сериали Топ 5


Recommended Posts

Може да изкажете мнение, кои за вас са най-добрите актъори и актриси от корейските сериали. За да не стане прекалено разводнено, най-добре да е Топ 5, въпреки че който има желание може да изброи и повече. Мислех да направя темата като включа и най-лошите, но нека да бъде положителна. Топ 5 постоянно се променя, затова ще пиша тези, които са топ 5 в момента.

Критериите ми са - колко добре актъора успява да пресъздаде героя си, еднотипност на играта (всеки герой в различни сериали е различен и не може да се изобразяват едно към едно), дали играе еднакво добре във повечето сериали, в които съм го гледал (има актъори, които се свличат в класацията ми, защото са играли добре примерно само в един сериал).

Топ 5 актъори:

1. Won Bin

основно предимство - харизматичност

 

 

fullsizephoto653870.jpg

 

 

Харизматичен актъор. Първо го гледах в Autumn Tale (2000) и веднага ми направи впечатление. Гледал съм го и във филми. Актъор, който няма слаба роля. Където и да играе, предава героя си по различен начин навсякъде, играта му не е еднотипна.

2. Kim Soo Hyun

основно предимство - изразяване на чувства

 

 

fullsizephoto689074.jpg

 

 

Направи ми впечатление в Dream High (2011). След това още на няколко места. Дори и да не харесам сериала, в който играе, като онзи историческия примерно, то играта му винаги е на ниво. Актъор, който се вживява в ролята си.

3. Bae Soo Bin

основно предимство - влизане в образа на героя си

 

 

fullsizephoto379559.jpg

 

 

Много подценяван актъор. Играе второстепенна роля на много места. Въпреки това не съм гледал слаба роля от негова страна.

4. Kim Nam Gil

основно предимство - предаване на настроението на героя

 

 

fullsizephoto291130.jpg

 

 

Една от най-добре изиграните роли в Queen Seon-Deok (2009). Не преиграва, въпреки че на места е на ръба. Изиграва по невероятен начин трагични образи. Развива героите си много добре, което говори, че разбира героя си и какво иска сценариста и режисъора от него.

5. So Ji Sub

основно предимство - излъчване

 

 

fullsizephoto514225.jpg

 

 

Няма как да не го включа, след такава роля в I'm Sorry I Love You (2004). В Бали също игра страхотно, въпреки че не беше главния герой. Много трудно актъор от такъв ранк ще изиграе героя си по такъв начин. Повечето актъори от неговия мащаб ще реват и ще се опитват по всякакъв начин да засенчват главния герой, защото се оказва, че техния герой не е главен в историята. Струва ми се, че е голям професионалист.

Достойни за споменаване до топ 10: 6. Song Il Gook, 7. Yoo Seung Ho, 8. Ji Chang Wook, 9.Uhm Tae Woong, 10. Jung Kyung Ho

Топ 5 актриси:

1. Jun Ji Hyun

основно предимство - харизматичност

 

 

fullsizephoto512170.jpg

 

 

Първата актриса, която започнах да различавам от останалите (в My Sassy Girl (2001)) след като започнах да гледам корейски продукции и всички ми се струваха еднакви. Актриса, която знае, че актъорската игра е ИГРА, в която трябва да покажеш персонаж и емоции написани от някого, а не да показваш себе си и начина по който ти изразяваш емоциите си.

2. Ha Ji Won

основно предимство - влизане в образа на героя

 

 

fullsizephoto608488.jpg

 

 

Не съм гледал слаба нейна роля. Дори и в не дотам добри сериали. Актриса, която не можеш да объркаш.

3. Lee So Yeon

основно предимство - изразяване на емоции

 

 

fullsizephoto584957.jpg

 

 

Много постоянна и подценявана актриса. В който и сериал да съм я гледал, се откроява.

4. Han Ga In

основно предимство - красота

 

 

photo13214.jpg

 

 

 Няма как да не я включа след като героят и в Witch Yoo Hee (2007) ми е толкова любим. Актъорската и игра не е на толкова високо ниво, но има някакво излъчване, което я прави страшно различима и запомняща се.

5. Lee Yo Won

основно предимство - изразяване на чувства

 

 

fullsizephoto155423.jpg

 

 

Тук страшно се колебах между нея Song Hye Kyo, So Yi Hyun и Kim Ah Joong. Всяка от тях има предимство пред другата по различен критерии. Тя обаче е най-постоянна в сериалите, които съм гледал с нея. Няма слаба роля.

Достойни за споменаване до топ 10: 6. Song Hye Kyo 7. So Yi Hyun 8. Sung Yoo Ri 9. Kim Ah Joong 10. Seo Woo

Много близо, но неуспяха да попаднат в класацията - Shin Min Ah, Son Ye Jin и Yoon Eun Hye.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема си пуснал, Стотака, ама ме кара много да се замислям :) Попрехвърляйки любимите си сериали  ми се открояват първосигнално няколко имена: Park Shi Hoo, Lee Jong Suk, Park Hae Jin. Със сигурност има и много по-добри от тях и с много по-дълга филмография, но тези тримата за мен някак си греят със собствена светлина и излъчване. Много се чудех дали да добавя в тази група Ji Sung, който за пръв път го гледах в Save the last dance for me, тогава ми направи много силно впечатление, но има нещо в него, което ми пречи да го определя точно като любим актьор.

За актрисите ще помисля още малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам класации, а тази ме изкушава да се включа :)
Само да уточня, че харесвам много актьори и актриси, но не мога да откроя "любими". Затова тези, които ще спомена са такива, които са ме впечатлили с играта си, но не мога да кажа, че единият е по-добър от другия.
На 1-во място се сещам за Kim Soo Hyun - актьор, който се надявам да виждаме в повече филми занапред. Толкова добре пресъздава героите си, че понякога си мисля, че само той да играе ще е достатъчно да е получи хубав филм.

kim-soo-hyun.jpg



2-ри е уникалният Батко на speedy86 - Jung Woo Sung. След Padam Padam… се убедих, че този човек може да изиграе всичко. И да го направи с достойнство и безкрайно естествено. 

b3EBk5n4_37a7ca_c.jpg



Следващият, 3-тият, е Joo Jin Mo. Не мога да кажа много думи за него. Просто... някак затъмнява останалите около себе си. Поне в моите очи ;)

joo-jin-mo.jpg


 

И защо ли веднага се сещам за Jo In Sung ? Нареждам го на четвърто място. Макар че има нещо в него, което ми е малко еднотипно в ролите в които съм го гледала. Но да го наречем харизма :) 

Jo-In-Sung-4.jpg



И номер 5 е за един прекрасен млад актьор, комуто много се радвам. Сигурна съм, че го чакат страхотни роли, с които ще покаже още повече от себе си. Това е Yeo Jin Goo

yeo-jin-goo.jpg



Разбира се, че има и много добри актриси. Просто те не са ми толкова интересни, за да изброява кои са по-по-най сред тях :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите актриси според мен са:

 

Хуанг Джонг Ъм - изразява страхотно емоции, чаровна е и макар че корейците пряко сили са я направили нишова актриса, когато съм я гледала винаги съм се впечатлявала. 

 

Сонг Хье Гьо - направи ми много добро впечатление, като изигра сляпа девойка. Има и други успешни роли и в общи линии не играе само себе си.

 

Су Е - играе, та вдига пушек - впечатлявала ме е и с добри и със злодейски роли.

 

Ко Хьон Джонг - изигра за мен страхотна роля в "Кралица Сон Док". Макар че и И Йо Уон е доста добра, смятам, че и открадна спотлайта. 

 

Конг Хьо Джин - дълго време не я дишах, но няма как да не се съглася, че който си го има, си го има.

 

Като цяло това са според мен актрисите, които са най-разнообразни в образите си, ако беше класация за най-чаровните ми актриси, щях веднага да класирам Юн Ън Хье, Сонг Ю Ри, Ха Джи Уон и т.н. Като игра си струва още да спомена Мун Че Уон, И Йо Уон, И Бо Йонг и Мун Гън Йонг, които са доста изразителни и добре влизат в образите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...