Jump to content

Какво поведение очакваме от любимия герой (мъж) във сериала или филма:


maira

Recommended Posts

ЗА тебе беше Кев ... беше ми интересно ако получи и роли които са отрицателни дали би го харесала пак .. аз има такива сред американското кино .. артисти на които страшно много им ходят роли на лоши ... играят ги перфектно като втора кожа .... зададох въпроса защото съм забелязала ,че всеки си харесва някои заради визия .. и добрата роля ... например .. Ким Х. Джонг ... бил дървен , защо ?????????... Ами такива роли му дават на човека ... играе го сериозен , надут, високомерен и още неща .. в сериала който за жалост не се излъчи , ролята му бе на съвсем друго тип и ново , там не го играеше вдървен ... Така че за мен всичко е от ролята която ще му дадат .. друг е въпроса дали му ходи и как ще я изиграе ... КИм Су Хьон ... той например досега всичко което съм гледала с него му е пасвало и си е играел ролите на добрият идеално ... иска ми се да го видя в лоша светлина ... но лицето му е приказно ( и не само то де ) ... и точно за това ще ми е интересно да го видя в ролята на лошият ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  Както и подозирах става дума за преплитане на темите :) . Тук си нищим конкретен образ и той много , много не зависи от актьора , докато другата тема дето изписваме фермани нищим актьора и всичките му роли :) . Там многократно съобщих колко много уважавам пластичността, имаше едно тайванско включване именно заради отрицателната му роля :) .

В Хана Йори Данго за мен най-трудната роля е тази на Ханазава Руй - и тук няма нищо общо това , че тя се играе от Огури Шун. Защото причината да обикна Шун е Ханазава Руй. И понеже съм много чувствителна на тема човека Ханазава в другите версии отмах се концентрирам върху него. При тайванците нямаха много допирни точки, далеч по-безгръбначен го бяха направили, а корейчето ( от една серия) ми се стори  : красиво момченце и нищо повече. Та тук става на въпрос защо харесвам Ханазава Руй, а не Огури Шун или другите актьори.

 

Колкото и да съм цар, Ханазава Руй няма как да го навра в 4-те точки :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахаа тези японци или по скоро Ханазава Руй дори не мога да се сетя как изглеждаше , трябва да му хвърля едно око :)  . ... е да де защо ги харесваме ... именно ... :)



Огури Шун - видях го и се сетих .. гледала съм само един два сериала с него ... не е лош хареса ми ...

Mizushima Hiro - май и двамата ги гледах в един сериал ... първият японски които гледах Hanazakari no Kimitachi e , но първият го играеше главен ... Това беше единственият сериал който изгледах до края ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maira, извинявай за спама :) . Аbador сега ще ме караш да сквернословия :) . За пръв път когато видях Огури Шун си помислих : мале тоя колко е грозен, плашиш в тъмното приятелю :) . Е отдавна вече не мисля така, прекалено добър актьор е и прекалено много го обичам. Другият човечец в моята света тройца отново има общо с Хана Йори Данго. И отново беше същото : „ах този колко е грозен. Плаши не само в тъмното , но и на светло“ :) - обаче обичам Мацуда Шота и туй то ( играеше третият от ф4). Моята света троица се завършва от анорексичната запетайка Каменаши Казуя. Има и хубави японци , но гореспоменатите играят зверски добре и са дълбоко влезнали под кожата ми :) .

Обичам ХаназаваРуй не заради Шун ( ли по-скоро умението на Шун изгради един невероятно плътен, странен , объркващ и благороден образ ). В Хана Йори Данго японското ф4 е най грозното, но пък за сметка на това играят толкова добре тия момчета, че няма как да не ги обикнеш или да не им повярваш. И все пак за да сме по темата, Ханазава Руй е извън схемата , но пък е изключение и е любим герой :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен повечето в Hanazakari no Kimitachi ...  ми харесаха и самата им игра ми хареса .. малко бе абсурдна тяхната така наречена комедия, но там я понесох, и очакванията ми за тях бяха такива каквито трябва да бъдат ... като ги съпоставих с корейският римейк , мисля ,че всяка роля си беше на мястото  с точният актьор ... :) за F4 ама си напълно права , без единият .... той си е симпатяга и се вписа идеално в ролята си .... защото му пасна .... а аз мсиля че си влизам в контекста на темата .. само дето май  не се изразявам точно за да ме разбереш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, и аз ще се обадя пък :)))))

Ханазава Руи срещу Мацумото Джун (как му беше името) в F4 е точно японския срещу корейския герой от втората (подробна) класификация. Ся мога да се бъркам в някой детайл понеже Йори Данго не ми е най-любимата творба, но според мен

Ханазава Руи е: 

1. Хубав ;)

2. Смел (и защитник)

3. Носи маска на безразличие към героинята и романа на героинята със свой приятел, считайки че може да се намеси единствено ако са нарушени някакви негови вътрешни принципи - почтеност и пр. отношения... Поставя отношенията им на изпитания или подкрепя единия в ключов момент, Играе на положение (благородно) и от високо.

4. Не се трансформира

5. Побеждава (себе си) и печели втората мадама.

 

Мацумото Джун от своя страна притежава

1. Хубава външност

2. В решителна фаза на сюжета е готов да жертва всичко свое, дори и излишното, и докрай.

3. Умее да плаче заразително, по точно да му се насълзяват и зачервяват очите.  :) Другата му заразителна емоция е ядосването за дреболии.

4. Изживява трансформация от егоиста и грубияна към идеално обичащия, по време, на която натрупва смелост и др. положителни качества.

5. Печели жената и побеждава съперниците си

 

При твоята японска фенщина Keva, хич не се изненадвам, че си обикнала героя на Руи- просто имаш афинитет към такова равномерно "cool" поведение.

Та по този повод ми е интересно тоз филм отде е първороден - от Корея или от Япония. Ако е манга реплика вероятно първоначално е японски, което само иде да покажа невероятните смесици в региона, за които Parab ми намекна :)

 

Друг е и въпроса за хубостта на този или оня :). Явно е доста личен. При мен, честно си казвам, първо ме впечатлиха визуално героите и чак след това започнах да им симпатизирам. И едва сега влизам на етапа "тоя па колко е грозен... но па тая роля как му ходи". Аз наистина намирах всички - мъже и жени - за странно и неразбираемо прекрасни в началото, омагьосваха ме движенията им и театралното поведение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, имам си афинитет към студените хора, нали себеподобните трябва да се подкрепяме :na2: . За Ханата : мангата и анимето са японски - разбира се. Японците правят филм по -тях, след време тайванците взимат, че правят сериал, след това япончетата да не останат милите по назад и те правят сериалчето и накрая корейците и те да се разпишат.

Аз честно казано отначало ги мислех за бая грозни, обаче това никога не ми е пречило защото ме възхити силната им игра и обикнах най-много тия дето ги взех за най-грозни. Вече естествено не ги намирам за грозни, напротив :28558: . Както винаги добре ги обобщи, може би Джун ми беше скучен, защото беше предсказуем, докато с Ханазава си е вечен шах и никога не му се разкриха мотивите напълно, но за сметка на това беше проницателен и благороден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацумото Джун без да обиждам , но много му се смях ... не ми хареса ... ,а за другите трима да не говорим особено за ушатко ...

Огури Шун е ,нали и той е от ф-4 , допада ми и е една от причините  , за да гледам японската версия ... но в първият сериал които споменах и аз реагирах така , стреснато ... като се има на предвид корейците какви са сладурковци ( за мен тайландците  и японците не могат да се мерят с тях , но приемаме и факта , че и трите версии са снимани през различни години и модата се мени .. и все пак , корейците най си ги обичам ) ...

В първият японски сериал които споменах по горе, не знам как но ми допаднаха повечето .. и си се представиха така като и почаквах от ролите им ....  там са избрани по-големи симпатяги отколкото ф-4 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, корейците пък на мен са ми ужасно еднакви - поне звездите, жените особено. Различвам ги по нюанса на косата и като се пребоядисат става страшно. Не знам свързано ли е с пластични операции или се харесват еднотипни лица (триъгълни, с големи очи и устни, сплескани носове) но това ме побърква, освен очите на Со Джи Соп и на Со Ин Гук и носа на И Сън Ги едва различавам останалите "цветя" с много сверяване и вглеждане. Всъщност ако няма нещо специфично в лицето направо го загубвам, това важи и за останалите хора Японците са осъзнали такава нужда от ориентир донякъде, понеже при тях забелязвам епидемия от бенки, асиметрични погледи и усмивки тип Пенелопе Крус, даже си позволяват рошави зъби и пр индивидуалности..

 

А за лошия герой още нямам класификация понеже е много трудно да се определи какво е лошо :))))))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за лошите - Шиба от "Hebi ni piasu" ми би рекордите. Най-малкото защото си беше измъчвал и убил един от приятелите не заради някаква злеразбрана "полезна" кауза, ами просто за "изживяването" и за угаждане на фетиша си. Впрочем и главната героиня от същия филм не ми стои много по-високо в очите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винсънт Гало , Стив Бушеми , Кевин Бейкън това са само част от артистите за мен на които им ходят да играя лоши-те , а и повечето им филми в които съм ги гледала ги играят такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така както го подкарахте :) Крисчън Бейл в Американски психар - уникален си беше. А в малки жени каква мязащо на подметка добродушно човече изигра :) , сега си дадох сметка, че човека има малко читави филми, и едва ли съм го гледала на повече от 5-6 места <_< ......както и да е това е моя пример за перфектния злодей. Ох, няма как да пропусна Том Беринджър и Взвод ( толкова да го обичам тоя филм и всичко свързано с него), та Беринджър там беше перфектният отрицателен герои - първо те привързва, а после го намразваш :)  И дявола, който ще обичам винаги, но и Ал Пачино си е една цяла вселена . Господин Джон Милтън в изпълнение на Ал Пачино в много любимият ми Адвокат на дявола :) ........ има още толкова много, като Айс от Топ гън ( Вал Килмър -все пак).......... или Сали Фиилд в Сибил - това го бях гледала като много малка, обаче така ме беше впечатлил, че години на ред си дърдорех за него :lol2:  и явно никога няма да забравя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа няма да ми бъркате темите :))) Тук не е за актьорите, а само за образите им, при това ако се прехвърлим в тъмната половина, трябва да се търси не кой как се е справил с ролята на лошия, което си е за твоята тема с неуспешните роли Keva, а кой е най-убедителния образ на злодей в историята... или най-спорния лошковец... И да не говорим, че ей сега ще вземат да ни напомнят, че т'ва е форум за азиатски герои... как не сложихте барем един азиатец за маскировка...

Ся тука е разбира се е проблема и при мен, та ще молим за разбиране за това с азиатската част.

Понеже не обичам никак песимистични психотрилъри и хорър и трудно гледам мрачни, протяжни и реалистични истории, образите на лошковците са ми много бедни от към профили. В световен мащаб са ми бедни, пък в азиатски съвсем...

НА пръв поглед като разлика между изтока и запада в образа на Злодея се набива на очи полуусмихнатия вид на изток и подчертано гаднярското, нагло излъчване на запад. Сравни Лошият от Гу Фамили бук и Крисчън Бейл/Кевин Бейкън да речем.

Lee-Sung-Jae1.jpgkevin-bacon.jpgamerican-psycho-2000-06-g.jpg

В масова източна продукция появи ли се някой тип "цвете" си знам, че няма да е лош... и да лошее до последно, във  финала ще има блестяща саможертва и прошка. Въобще в изтока са ми още на ниво древногръцка драма в масовата продукция - добър=хубав=умен=богат=с власт=сила и лош=беден=грозен=болен=роб=подчинен... хем ми е смешно, хем подивявам, като ги гледам как се мажат на пръцльовци от типа на F4 или някакви такива, това няма да го видите нито при американци нито при испанци и французи, нито дори при британците вече... 

Верно е, в ролята на комична почивка, допускат по някой грозник, но той е винаги в ролята на клоуна приятел на главния...

 

Сещам се още, че основно възражение към корейските по-масови екшъни, на което съм попадала е неясната мотивация на Лошия. Той просто е лош, не го свърта иначе да е добър и това е.... ей на... и е много лош, но защо е лош не е ясно. Обичайната крими традиция изисква да се позовен на тежко детство или екзистенциална драма, но ако такава има разказана, в изтока героя вече става по-разбираем и следователно "красив"...

cjh2.jpg

В Япония от друга страна има дълга и подробна мотивация на лошия герой, поне не видях Лошковец без мотивация до момента... ако ще и да е драматично разкрита едва на финала...  

 

Има го пак много силно това със захилването на злодея, което ме дразни доста... ама култура... И има доста по-смесени герои, които не е ясно добри ли са или са лоши в едни такива общо по-мрачни филми...

 

 

Но истината е, че ми е рано да обобщавам и имам нужда от силна контра-позиция :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчервих се и се признавам за виновна, преобърнахме темата ти с краката на горе. Ти си шефа тук и ти въвеждаш правилата, а ние сме длъжни покорно да ги следваме :) . И аз бях убедена, че това е за мойта тема затова не се развихрих при Кевин Бейкън или при Вал Килмър ( най, най - любимият ми актьор, вдъхновил ме за моята тема :) ).

Любовта ми към мрачни и тегави филми е причина да изгледам Into the White Night (тук Маки е много хубава), но филма е лишен от положителни или отрицателни герои, малко като The United States Of Leland, дава материал за размисъл. При японците нищо не е докрай отрицателно или положително - преплитането на ин и ян в героите им е неизменно. Винаги става въпрос за страх и евентуално ако бъде преодолян или потребност, която ако се задоволи. Трудно се открива демонично и изначално зло, прави ми впечатление, че твърде често отрицателните герои са жени. Именно при жените липсва катарзис и преекспонират женската злоба и завист ( което откровено ме дразни). Още не мога да преглътна, че в Last Friends успяха да събудят симпатии към единствения отрицателен герои и то до толкова, че ми се искаше да изфабрикуват чудодеен балсам и той да се сдобие с типичния розов кино край. В Kita no zeronen отношението към героите се преобръща на няколко пъти, а женските образи се оказват и най-достойните ( но не е това причината да го харесвам толкова много). Филма се оказа изненадващо, пъстър, топъл, човешки и жизнеутвърждаващ :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа няма да ми бъркате темите :))) Тук не е за актьорите, а само за образите им,

 Е да де , и ние за това говорим ... играят си много добре ролите като злодеи и най-важното е ,че им ходят ....  например тези две сравнения 1 които даде ... за Кевин Бейкън и корейският актьор на който не мога да си спомня името , та този корейският много ми хареса като го гледах в една драма като злодей .. толкова добре си изигра ролята та чак настръхнах .. видях това което исках да видя от един злодей във филма ... лошотията му така струеше ,че го сънувах два дена след това ...

 А тях двамата от Гу книгата и Бейкън в никакъв случай не мога да ги сравнявам ... този от гу не му ходят лошите роли, въпреки че го игра там малко демонично , но въпреки всичко не му ходят , докато на американският артист то просто лицето му , мимиките които прави всичко .. и така сега като го гледам го свързвам само с демонични роли , тъй като повечето които съм гледала са му такива .... имаше един американски актьор който играе само лошият във  филмите . не съм видяла една положителна роля да изигра този човек .. толкова се е усъвършенствал та понякога си мисля , че това е другото му лице ... неща които не може да приложи в реалният живот ги прилага на сцената ...

 

Ако не се лъжа идеята на темата не е ли да опишем какво очакваме като игра от любимият герой (мъж) ... не зависимо дали е добра или лоша ролята която играе ....нали все пак този герой се играе от човек ... ако бъркам разяснете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от любов към спора, но и аз съм съгласна с Маira. Тук изобщо актьорите нямат място и това как те са влезнали в образ. А самия образ, като в литературата. Всеки герои си има набор от качества, който се разкриват в действието, страница след страница, те до голяма степен следват стереотипи и са химерни или събирателни. А пък в мойта тема нищихме кой как влиза в образ, до каква степен се справя, къде се справя и къде не, доколко в играта си самия актьор е достоверен. Вярно, че се възползвах и пробутах два любими филма покрай отрицателният герои , но обещавам повече няма да правя така и ще си се придържам в параметрите. Смекчаващи вината обстоятелства са, че поне поддържаме темата жива :28558:

П.П . Не , че бъркаш, но просто сме разграничили герои от актьори и малко двете теми , тази и за ролите се допълват. Ти си ги сливаш, а всички останали покрай теб се възползваме от това :) . От друга страна, самата тема е с големи параметри и може би е нормално всеки да си кривне така като му се иска :)



И понеже ме сърбят ръчичките ще го онагледя с пример. Като говоря за Хиро ( няма да имам изобщо предвид Харума Миура). А именно Хиро от Коизора ( надявам се да не ти се иска да ме утрепеш, заради филма) :) . Хиро е много нетипичен за японците образ. Първо не само, че е смел, но и спонтанен и много деен, доста експанзивна натура, искрен , първичен, изобщо не крие емоциите си ( или поне на пръв поглед) и двете схеми напълно му пасват, защото нито за миг момчето не изневерява на същността си. На въпроса на девойката какъв човек е той отговаря : аз съм добър човек и наистина беше много благороден, забавляваше се, ядосваше се, обичаше силно, смахнато ( в началото така ми се струваше) докрай и с цялото си сърце, беше закрилящ и щадящ, спонтанен и чистосърдечен, същевременно обаче имаше нещо чисто, невинно и детинско в него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахаха .... ах какви са всички  , как се възползват, но и аз какви съм ги забъркала думата мъж ме подведе  ... вече те разбрах ... и няма да те трепя дишай .... но този филм " Коизора " имам чувство ,че ти е татуиран на дупето :)



Еми пак Со Джи оп грешка , Joo Joong-Won от  " Господар на слънцето " .... коджо tumblr_mt0ti4X5y21s8ndf3o1_r1_250.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното не го разбрах, но малко прекалено много ми е влезнал под кожата и в сърцето :) . Чакам си аз забрана от модераторите да спра да споменавам коизора, юки, Pride :lol2: . Възползвах се само аз, а с всички се опитах да го прикрия, ама и ти не помагаш :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, трябваше да прочета почти цялата първа страница за да разбера, за какво по-дяволите се говори в тази тема.  :896767: Мисля че малко ми се изясни картинката или поне така си мисля де. Много странни неща обсъждате. :)

 

Винаги съм гледал на киното, музиката, литературата, игрите, комиксите и т.н. като на изкуство. На нещо което не трябва да се поставя в рамки. Разбира се, реалността изобщо не е такава и малко представители могат да се определят като такива.  Представете си че днешните сценаристи имат книга наречена "Библията на сценаристите", където са описани всички типажи, клишета и прочие. Говоря за видове мъже които най-често харесват жените и които най-вероятно няма да имат. Също и всички видове женски персонажи, които не съществуват. С помоща на маркетингови проучвания, сценаристите пускат на конвейер някакъв микс от тези типажи и стигаме до нивото на съвременната драма индустрия в Корея.  Драмите са на прилично ниво, но им липсва онази магична съставка за да ги направи наистина изключителни. Тя обаче няма как да се произведе по този процес, не защото не могат а защото малко хора има правото и смелостта да рискуват. 

 

Какви неща очаквам от даден герой за да ми хареса? Точният отговор е, че наистина не знам. Това е като да те попитат, онзи абсурден въпрос какви жени харесваш. :) Досега си харесвал много неща, но никога не си сто процента сигурен, че утре няма да харесаш нещо различно. И все пак, съм забелязал прилики в героите които харесвам, които ще се опитам да формулирам.

 

При мъжете е по-лесно. Героите  тип Чанг Хьок от Thank You или Robbers. Да са леко луди, дълбоко в себе си добри и да постъпват мъжки. Много ме дразнят прецаканите, които целият филм ходят по жената която обичат.  Един мъж трябва да знае кога да спре.  Имаше обаче едно такова момче в Cinderella Sister. Хареса ми сцената накрая когато се осъзна, засили се и изхвърли надалеч бейзболната бухалка изрисувана от любимата му. Този ритуал беше знак че продължава напред и се отказва най-после.  Moже би и аз не обичам "огледалата" и затова не ми допадат прекалените ръбове. :28558:  Нищо че може да са успешни, красиви и т.н. Спомням си първият корейски сериал който гледах Hong Gil Dong. Харесах повече принца, пред Хонг Гил Донг. Ужасно много мразя този тип герои който описахте. Тези разглезените, арогатните и дразнещи субекти. Нищо че се променят. Забелязал съм че жените си падат точно по идеята за промяната, но мен това не ми влияе изобщо. По-дразнещи са дори от ръбовете.  Май повече писах за тези които ме дразнят, ама надявам се че схванахте идеята.  Жалко че няма много такива персонажи напоследък. В Secret главния беше точно олицетворение на тези дето не харесвам, но ми беше симпатичен до някъде. Така че има и изключения.  Идеята е да са добри, честни, да има някакъв хаос и огън в тях, който да ги прави непредвидими, да има за тях нещо свято (било то семейство, любовта, справедливостта и т.н., които трябва да пазят въпреки хаоса) Най-вече да са истински и реални, да имат и недостатъци.

 

При жените е малко странно. Има два противоположни образа. Едни са онзи тип дето са супер добри, честни и печелят всички около тях с постъпките си и добронамереното си поведение. С две думи, онези които съществуват само в корейските сериали. :) А другите са онези себеразрушителните и ужасно тъжни героини. Дълбоко в себе си са добри, но правят чат пат лоши неща.  Те са и някакси по-истинските и интересни образи.  Доста варират и ми е трудно да ги опиша изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...