Jump to content

BUCK-TICK


kcekce

Recommended Posts

Малко добри новини (или не толкова нови, но все пак): вече официално знаем, че Buck-Tick записват нов албум (: Той ще включва кавър на стара песен (винаги обичам тези). На РуТракера пък вече има качени Fest 2012 ON PARADE и FT Only 2013. Сега само някой да качи и DIQ 2013 и ще съм на седмото небе.

Както винаги, ето и едно видео. Добре познато, надявам се, защото това бързо се превръща в една от любимите ми песни. И текстът, и изпълнението ме разтърсват до дъното на душата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакурай е супер стилен на последната (:

Окей, още новини: niconico не само ще излъчват един от концертите около DIQ на 23ти, но и имат цяла седмица, посветена на Buck-Tick, като ще пускат по един концерт всеки ден, започвайки от тази събота 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, в концертите и в това да разказват истории чрез музиката. Има по-добри музиканти, и по-технични също, но за мен в това отношение Buck-Tick просто са гениални.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steppers, Steppers, Steppers!
(дори не ме карайте да започвам за Love Parade, може да не е толкова готина като Steppers, но Сакурай като запее ми дърпа сърдечните струни на където си поиска)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам на никоя група толкова много изгледани концерти, колкото на Б-Т:) На повечето ми стига да ги чувам и да си правя нещо друго в същото време. Ама тия шматки са уникум, като започнем от драматичното сценично поведение на Атсуши, та през безумните костюми и подскоци на Хисаши и всичкия включен в представлението реквизит + светлинни и други ефекти... Определено се стараят да предложат на публиката наистина интересно шоу, и то без да наблягат само на шибания си грим като повечето ви-кей банди (дето и за "музика" трудно ги броя дори с клизма...). Особено много се изхвърлят на предвидените за запис и двд за продажба концерти - зяпаш си от-до и сякаш приказка ти разказват или цял филм:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги, kcekce, като решиш да пишеш нещо, мога само да кимам в съгласие (: Аз пък искам да попитам, кои са любимите ви концерти? Тук седя и се опитвам да определя, и през няколко дни си променям мнението. Най-сериозните кандидати засега са OLODCU, Warp days, Mona Lisa и Diana (ей така, както са си подред) и вечният Climax Together (: 

A DIQ Kooriyama гледахте ли вече? Впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си имам неизкоренима слабост към Warp Days... Все така не мога да я преживея, навремето рових за аудио-рипа на концерта месец-два с пяна на уста и още ме държи:) Безумно ме кефи целият.

 

DIQ Kooriyama още не съм гледала, а няма да имам и време скоро:( Така че ако поддържате темата "гореща", ще ми помогнете да не забравя;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съквартирантката ми току що заяви (звучеше искрено загрижена!), че Сакурай е "creepy" и "sick" и не можела да разбере как го харесвам XD Нормална реакция, като се замислиш. Гледах Mona Lisa Overdrive -Xanadu-.

5 минути ѝ обяснявах, че той играе роля, извадих ѝ и изпълнението на Just One More Kiss с Кийохару... не изглеждаше убедена. Забавлява ме разделението между тези, които смятат, че Сакурай е (бил) един от най-красивите мъже, вървели по тази планета, и останалата част от човечеството XD


А като споменах MLOD -Xanadu-, едва миналия ден разбрах, че 
"In Xanadu did Kubla Khan
A stately pleasure-dome decree"

 

Чудя се дали Xanadu в името на концерта е препратка към това. А ако не, към какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съквартирантката ти да не е фенка на Джъстин Бийбър? :28558: Не разбирам какво толкова "болно" е видяла в Сакураи :) Аз на твое място щях да се почувствам отговорна да я просветя, за да излезе поне малко out of the box :slap:

 

Ето (за да не приказвам напусто) корицата на новия сингъл. Извинявам се предварително, ако някой я е постнал, а аз съм бляла през това време :)

 

34559-andltahrefhttpwwwjpo-r9py.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за постера! Има и котка!^^ Ами да разгорещим темата с препредаване на малко клюки :)

А ето го онлайн тазгодишния концерт "The day`s in question" /DIQ/ , състоял се в зала Nippon Buddokan в Токио на 29.12. 2013: 

  А тук, най-долу го има трак-листа - "Разказ на очевидец за концерта"

Аз лично обичам да чета текстовете на песните когато успея да ги намеря.

От това по-горе, първо е най -втрещяващо и обезнадеждаващо бързината на разпродаване на билетите:

За половин ден.

И това как стълбищата пред  залата били обградени с плакати - " Искам билет!"

Като нямаме особени шансове да ги видим на живо, поне можем да си поръчаме новия сингъл.  :slap:

Раши, интересна препратка си намерила. Едното е към стихотворение на първия английски романтик, Самюъл Колеридж, малко пристрастен към опиума, вдъхновено от разказите на Марко Поло за двореца на Кублай Хан.  Напълно възможно е да се е харесало на Ачан. (От тук-оттам се зачетох и в това: Нещо за Бодлер, опиума и Самюъл Колеридж .)

И второ, любимите песни на г-н Сакурай били: coyote, Zekkai, Yasou , Lullabay III.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съквартирантката ти да не е фенка на Джъстин Бийбър?

Абе, за Бийбър не знам, но цяла есен слушах Blurred Lines и Майли (приемам съболезнования). Някак подозирам, че няма бъдеще за нея и Сакурай (: Признавам ѝ, че той може да изглежда подобаващо зловещо, когато иска, но за мен това си е талант.

 

А това всъщност е концертът от 23-ти, същият треклист и нещо като подготовка за големия ден. Надявам се някой да качи и този, който Кейси описва, той сигурно е бил още по-хубав. Аз имам малко смесени чувства към този. Oт една страна песните ми топлят душата, не спрях да се усмихвам, докато го гледах (1:11:20, не е ли симпатично?). Oт друга обаче - нещо липсва, енергия ли, вдъхновение просто... Предполагам, че и на Buck-Tick им писва да изпълняват едни и същи песни, а тези, писани преди 20 години (Dress, Kiss Me Goodbye, Taiyou ni Korosareta) вече не са им толкова близки. От новите концерти фаворит ще си ми остане Tour Yumemiru Uchuu.

 

За сингъла писах вече какво мисля (резюме за непрочелите: "кйаааа!"; фенгърлщината явно ме е прихванала здраво.) Ще добавя само, че обичам как в съответствие с обложката и в двете песни също се споменават котки. Усещам ли самоирония? (:

 

Любимите песни на Сакурай и аз ги харесвам много (интересен избор, доста екзистенциални, но и фантастични... не че сме очаквали друго). Но, как може така, господин Сакурай, не харесвате ли и нещо, написано от Имаи? Umbrella, Tenshi wa Dare Da, Miss Take?

 

И последно, че това стана вече цял роман: как се кирилизира това i в края на имената? Аз съм си възприела да пиша Сакурай и Имаи (против всяка логика, защото и двете завършват еднакво.) От една страна - в японския дифтонги като "ай" няма, от друга - не е дълго "и" като нашето, по-скоро кратко, значи "и кратко"? *объркано изражение*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От любимите песни на Сакураи много се израдвах на "Койота" (и то на първо място!), щото и на мен ми е любима :) Перфектна хармония между преплитащи се мелодии, ритъм, емоция - с лек носталгичен нюанс :) Пък е нормално любимите му песни да са си негови - никой не обича чуждите деца повече от собствените си ;)

 

За кирилизацията правила няма поради простата причина, че в българския език има ударения, а в японския всички срички са ударени... В края на думата "и"-то излиза леко "заоблено", така че спокойно се възприема на кирилица и с "й". Пък японците както си "сдъвкват" някои недотам важни звуци в бързината на разговорната реч, така и ги накъртват понякога, за да изразят ирония, уважение, палавост или каквото там им скимне... Руснаците пък усилено пишат японските "ши"-та "си" (щото и без това го казват палатализирано), а японското "чи" - "ти" (поради същата причина). При тях "чан" се изразява на кирилица в "тян" :28558:

 

Като цяло няма всеобщо и неоспоримо мнение по въпроса, затова си ги пиша имената, както бих ги прочела на хирагана или катакана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа как е, но си ми звучи като Имаи и на мене. Съжалявам за грешката за концерта. Някой да даде истински линк! плз :)

 

текст

отивам да си печатам тениска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците пък усилено пишат японските "ши"-та "си" (щото и без това го казват палатализирано), а японското "чи" - "ти" (поради същата причина). При тях "чан" се изразява на кирилица в "тян"

И така получаваме бисери като Ацуси XD Хидэхико Хосино (не е ли сладко това э?) и братята Хигути също радват. Мерси за разяснението.

 

t_lozeva, ex, де да беше качил някой изпълнението... Ще се оглеждам. Впрочем, и това не е неправилно, неправилен концерт ня-ма (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, радвам се. :28558: Сладко е и много японско звучащо.

А онова стихотворение започва така:

"Дворец на насладата и любовта

между вечни ледове и влажни сфери...." Чакам продължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно парче! :icon_sunny: Такова едно слънчевко ми стана от него :) Навява ми усещане като от по-ранните им албуми. С "маршовите" барабани ме разбиха :28558:

 

Ето още едно забавно интервю.

 

Втората част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми повдигна настроението. Надявам се да го клипират!

Вие цял ферман сте изписали. Не мога да ви смогна.

ДВД-то на BUCK-TICK MOVIE PROJECT 2013 е излязло на 22 януари. Хубаво е, че правят подобни филми за историята и развитието на групата.

21e0ee490f96599c.jpg

 

 

П.П. Аз и-тата си ги пиша, както ми звучат най-добре. Японците нямат буква и-кратко и затова ни е объркано.

П.П. Хахаха! Гледам едни гифчета на Сакурай, как прави йога и се хиля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...