Jump to content

Най-добрия live action според вас


Recommended Posts

Видях преди малко темата за филма по баш-тенекиения алхимик и се замислих, че съм някакъв мазохист да гледам все още лайв екшъни:) Защо ли - ами защото от всичките изгледани дотук (а май има двадесетина поне) само Beck беше наистина хубав филм. Всичко останало най-често удряше такова дъно на актьорските шаблонни преигравки, нелепите картинни пози, идиотските ефекти, окепазените сюжети и т.н., че майка плаче.

 

Айде, от мен да мине, и "Службата за доставки на Кики" се гледаше без позиви за повръщане, както и "Паразитът". Но всичко останало - леш:(

 

Та стана ми любопитно какво мислите по въпроса и има ли на тоз свят лайв-екшън, от който да сте наистина доволни:) Току виж съм открила и за себе си нещо за гледане;)

 

* За цвят - поздрави от баткото, изнесъл на гърба си един от последните читави лайв-екшъни:

 

eikichi.jpg?w=310

 

...който, за жалост, е чак от 1998 година!  :28558:

 

 

** P.S.: Само нека дискусията мине без роботизирани Скарлети Йохансони, моля, да се придържаме към Изтока;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми темата, както и уточнението да се придържаме само към източните адаптации.

Японците постоянно филмират мангите си, което значи, че все нещо им се получава. Има провали, но има и попадения.Една голяма част от филмите, които излизат всяка година, са именно аниме адаптации. Разбира се, всеки зрител е различен, харесва различни неща, но ако един филм не се хареса на едни, ще допадне на други. Аз лично много си тача и сценичните версии  - т. нар анимю, които са още повече като количество. 

 

Първото заглавие, за което се сещам, е Мушиши. Не съм гледала анимето, не съм чела мангата, но филмът беше уникална комбинация между фатназия, мистерия и реализъм. Въздейства ми много силно и смятам, че на моменти зрителят изобщо не би се сетил, че става дума за екранизация по манга. 

c21172b3b5ccfbb7a715c93790b6a71f.jpg

Втората лента - Umimachi diary на Коре-еда. Сериозните режисьори не го правят често, но Майстор Коре-еда се пробва и му се получи.

umimachi-diary-poster.jpg

Третото - Бакуман. Изкефи ме, наистина. Беше зареждащо.

Live-action-Bakuman-movie.png

По-натам още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мушиши, тъй като съм фен на анимето, сякаш го гледах и на игрален филм, ама от него нищо не ми е останало в главата, чак сега, като прегледах някой-друг постер, взеха физиономиите да ми изглеждат все по-познати. Ама той като е филмът от 2006 г., нищо чудно, че съм го забравила;)

 

"Бакуман" не съм го гледала в никакъв вид, освен него да пробвам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледам анимета и за мен филмите си оставят сами за себе си, та едва ли помня всичките, който са били по анимета и са ми харесали . Има едно огромно количество филми, които са били ужасни - я с преиграване, я с не особено силна и плътна история и са жива версия на аниме. Честно казано не знам на какво се дължи слабата екранизация и няма да дълбая в темата. Траен и приятен спомен са ми остаъвили :

ВЕСК, kimi ni todoke, Nana, hana yori dango ( колкото и да ми се иска не мога да скрия последното :) ).На последните три изгледах и аниметата. Кimi ni todoke - харесах много, едно такова нежно, на края малко бавно, но все пак топло и приятно. Наната се оказа, че до половината аниме много ми харесва, а след това спукаха гума - поне разбрах от къде ми идва проблема със вторият филм :). Анимето по hana yori dango  - не ми хареса или по-точно Макино и Ханазава вътре не бяха моите Макино и Ханазава  :bee: .

Като гледам ми е твърде кратък списъка, но само тези мога да посоча без уговорки и допълнителни оправдания. 

 

 

 

П.П. Ikigami по аниме ли е ? Добър филм - малко муден първоначално, но много силна идея, добра игра .......Препоръчвам го с чиста съвест :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, добре че ми напомни, "Нана" също ставаше ;) Като изключим това, че през цялото време се чудех кога ще се счупят краката-клечки на Мика Накашима  :28558:

 

Във втория филм обаче изпосмениха актьорите. На мен лично ми липсваше Аои Миязаки. За "голямата любов" на Нана не ме беше толкова яд, щото той и без това не се показва кой знае колко.

 

Като цяло "житейските" лайв-екшъни се получават прилично, няма и причина да не се получат. Пък към музикалните такива имам и слабост;) Ама с фентъзито и фантастиката положението е плачевно, там всички се подхлъзват по гоненето на визуалните маркери и се закопават в сдъвкани перуки, паянтови декори, преиграване и подобни тъпотии:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Нана съм съгласна. И според мен липсата на Аои си каза думата във втората част.

Да, сложно се предават фентъзи и фантастика. Особено ако създателите решат да разчитат само на специални ефекти, тогава може да се изгуби всичко останало. Сещам се за един любопитен пример - аз мисля, че е сполучлив - Кашерн. Режисьорът го беше направил почти без пари, но това, което мен ме впечатли, бяха интересните хрумвания и визуалното им представяне на екрана. Беше много красив. Още помня ясно доста сцени.

casshern_14.jpg

 

Ето още една адаптация, която обожавам. Тя също е дело на голям режисьор, че и култов, на всичко отгоре. САБУ определено показва различна страна от творческите си заложби с направата на Usagi drop. Това идва още веднъж да ни покаже, че големи очаквания към подобни екранизации можем да имаме само с качествени режисьори. По мое мнение, повечето подобни филми, които са ми харесали, са именно такива.

bunny-drop_movie.jpg

 

Като съм на вълна Кеничи Мацуяма, ето друго заглавие с него, правено по манга - Шиндо.

shindo-film-poster.jpg

 

Интересно е, какво ще излезе от тазгодишните адаптации, които се очакват. Доста заглавия са подхванати. Дано поне половината да стават! От миналогодишните виждам големи оценки за Setoutsumi, но подобни филми едва ли може да се преведат скоро. Този е много далеч от комерса, като гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Casshern беше тъповато като аниме, но от филма се получи една приятна сдухана абстракция ;)

 

Кева, по чуденката ти за това на какво се дължат слабите екранизации мога да ти отговоря. Това са филми, които не разчитат на собственото си качество като продукция, а на фенсървиса. Предвидени са за аудиторията фенове на едноименното аниме, които от мъка по свършилото любимо сериалче са готови да си платят билета за киното, за да видят "живи" въплъщения на любимите си герои ;) Затова при заснемането се набляга основно на косплея и на шаржовите особености на героите, примерно Саша от "Титаните", както анимирана тъпче свинската в устата си някакви картофи от земята, така и в игралната версия прави същото, само че изглежда десеторно по-нелепо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...