Jump to content

PRISTIN


Deyja

Recommended Posts

92b08e98ef3015e9.jpg

 

PRISTIN ( 프리스틴) преди познати като Pledis Girlz, е 10 - членна южно - корейска група създадена от Pledis Entertainment(After School, Orange Caramel, NU'EST, Seventeen). Официалният им дебют е на 21 Март 2017г. с мини албума "Hi! Pristin", с заглавна песен "Wee Woo".


Още информация:

 

В началото на 2016г. 7 момичета от групата (Nayoung, Xiyeon(Siyeon), Eunwoo, Roa, Rena, Kyulkyung(Pinky) и Yuha) се явяват на кастинг в шоуто за таланти на Mnet Produce 101. Идеята беше да останат само 11 момичета с най-високия вот на публиката, които Mnet да продуцира като група(I.O.I), която да промотира в рамките на година. В топ 11 успяха да се класират KyulKyung(Pinky) и Nayoung, които промотираха с останалите като I.O.I(групата вече не е активна).
Междувременно, Pledis Girlz имаха 3 мини концерта преди дебюта си, за да демонстрират талантите си, като пеене, рап и танци. Изпълниха кавъри на After School, SNSD, GD&TOP, Eve, Beyonce и др. От Pledis също качиха студийни изпълнения на момичетата, ще кача някои отдолу.

 

 

 


Nayoung (나영)

 

 

 

e739bc0dc41ee930.jpg

Име: Im Na-young(임나영)
Възраст: 21г. (18 Декември 1995)
Страна: Южна Корея
Позиция: Leader, Main Dancer, Rapper

 

 


Kyulkyung (결경)

 

 

 

b08c9e68e3b2bec5.jpg
Име: Zhou Jieqiong(Hangul: 주결경 Chinese: 周洁琼 )
(Преди, позната с прякора Pinky от Produce 101 и I.O.I)
Възраст: 18г. (16 Декември 1988)
Страна: Китай
Позиция: Dancer, Vocalist, Visual

 

 


Xiyeon (시연)

 

 

 

2744e7c8cff080a4.jpg
Име: Park Jung-hyun (박정현)
(Преди, позната като Siyeon. Xiyeon се чете по същия начин, явно са искали да се изписва по - уникално и са го променили)
Възраст: 16г (16 Ноември 2000г.)
Страна: Южна Корея
Позиция: Lead Rapper, Lead Dancer, Vocalist, Face of the group

 

 

 

Roa (로아)

 

 

 

5a07cdb4f20314d4.jpg
Име: Kim Min-kyung(김민경)
Възраст: 19г (29 Юли 1997г.)
Страна: Южна Корея
Позиция: Lead Vocalist

 

 

 

Yuha (유하)

 

 

 

22c90d5dca8fb4a6.jpg
Име: Kang Kyung-won (강경원)
Възраст: 19г. (5 Ноември 1997г.)
Страна: Южна Корея
Позиция: Lead Vocalist, Dancer

 

 

 

Eaunwoo (은우)

 

 

 

843de3bb91fc6df0.jpg
Име: Jung Eun-woo (정은우)
Възраст: 18г. (1 Юли 1998г.)
Страна: Южна Корея
Позиция: Main Vocalist

 

 

 

Rena (레나)

 

 

 

1e07b49ee59ec811.jpg
Име: Kang Ye-bin (강예빈)
Възраст: 18г. (19 Октомври 1998г.)
Страна: Южна Корея
Позиция: Main Rapper, Lead Dancer, Vocalist

 

 

 

Sungyeon (성연)

 

 

 

71bdca24b1282f55.jpg
Име: Bae Sung-yeon (배성연/ Shannon Bae)
Възраст: 17г. (25 Май 1999г.)
Страна: САЩ
Позиция: Main Vocalist

 

 

 

Yehana (예하나)

 

 

 

ee6efacb1dd686e3.jpg
Име: Kim Ye-won (김예원)
Възраст: 18г. (29 Февруари 1999г.)
Страна: Южна Корея
Позиция: Vocalist, Dancer

 

 

 

Kyla (카일라)

 

 

 

1064eca4dce3efc4.jpg
Име: Kyla Massie (카일라 매시)
Възраст: 15г. (26 Декември 2001г.)
Страна: САЩ
Позиция: Lead Rapper, Vocalist, Maknae

 

 

 

Wee Woo MV

 

 

Wee Woo - Дебютна сцена

 

 

 

 

 

Black Widow - дебютна сцена

 

 

 

Мини албуми:

 

 

Hi! Pristin 21 Март 2017:
1. Be The Star
2. Wee Woo
3. Black Widow
4. Running
5. Over N Over
6. We

Свали

Любопитното е, че момичетата, също са взели участие в написването на текстовете и музиката в албума.

 

 

 

Официални страници:
Youtube
Facebook
Twitter
Instagram
VLive

 

 

Лично мнение  ^_^

 

За малко щях да я подмина тази група, когато чух за първи път, сладникавата "Wee Woo", която, макар и доста ''кечи" (след няколко слушания), с нищо не изпъква и не впечатлява, в затрупания с такива песни съвременен к-поп. Съответно и момичетата трудно могат да покажат особен талант с подобна лесна откъм танц и вокали, песен. Обаче, си имам една такава носталгия към Pledis и по - конкретно After School (първата ми любима група заради уникалните им концепции) и реших да ги проуча по - обстойно и да им дам втори шанс. Радвам се, че го направих. Оказа се, че тия девойки са доста талантливи, което уви в дебютното си мини, не са демонстрирали. Единствената песен, която изпъква и се запомня, чисто като звучене, е "Black Widow", другите са ми посредствени. Явно от Pledis са заложили на сладникав поп, който наложиха Twice, но пък им се получи. Wee Woo много се хареса в Южна Корея, пък и не само, и продажбите и интереса са повече от добри като за дебют на група от малка компания. За разлика от After School, които бяха потресаващи във вокално отношение и залагаха повече на танците, нивото в Pristin е над средното при повечето момичета, което си е доста впечатляващо, при все, че са 10 на брой. Най-много изпъкват Sungyeon, Eunwoo и Roa, но като цяло, всички са добре подготвени вокално. При танците, нивото пак е добро, без никоя да изпъква над останалите, може би е умишлено. Също има поне три сносни рапърки, Rena, Kyla и Xiyeon. Не на последно място, тия момичета са супер забавни! Не помня откога не съм се забавлявала така с кпоп група, буквално съм вила от смях  :28558: :28558: . Препоръчвам да хвърлите едно око на постовете им в VLive, както и в youtube, вече почти всичко е с англ. субтитри. С други думи, не се залъгвайте от леко посредствения старт, защото тази група има още много какво да покаже  :up: :up:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ни е темичката, тъкмо започнах да правя и аз за тях :D ,защото едва днес имах свободно време, миан. И на мен ми е някаква блудкава тази песен Wee Woo, но им давам втори шанс, както теб, защо да не ни изненадат по-късно тази година и с нещо по-добро. Имаш ли си биас? Аз още не мога да си избера, но много харесвам Nayeon и Pinky(Kyulkyung), както и Rena. 

Редактирано от theL0new0LLF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те щяха да се disband-нат докато я направиш :28558: шегувам се. Предположих, че не намираш време, а така или иначе ги харесвам, реших да не мързелувам и да я направя аз  :)

Съветвам те да им преслушаш стари изпълнения, студийни в канала на Pledis -

- както и от мини концертите им, пишеш Pledis Girlz и излизат доста изпълнения, просто няма как да постна всичко тук. Всъщност, като им гледа човек концертите, остава с усещането, че идеята е била с друг стил да дебютират, но явно впоследствие са заложили на сигурно.

Nayeon и аз много я харесвам, но не е в тази група, Nayoung ще да е :896767:  С Pinky и на мен ми бяха симпатични от I.O.I  и само тях двете знаех, но сега определено Xiyeon ми е любимка, голяма терца е това момиче :28558: . Наричат я, принцесата на Pledis,  защото кажи речи, половината си живот е изкарала като трейни в компанията, или от 9 годишна възраст. Аз първоначално реших, че е на 19, 20, някак нелепо е 16 годишна да изглежда толкова добре, да е супер уверена и да има такова добро присъствие и поведение на сцена.. Не случайно сега Pledis  най - много я бутат. Само месец след дебюта и вече я поканиха за MC в Music Core, което е доста скоростно. Отсега залагам, че ще стане голяма работа това момиче. Яд ме е само, че не и дадоха рап в тоя албум, Рена определено е най - добра в това де. Тя пък ми напомня на Кахи, която ми беше първата любимка. Иначе Eauwoo  е най - забавна, следвана плътно от Xiyeon, Roa и Yuha. Sungyeon пък ми е любима като вокал. Само Yehana и Kyla са ми малко безразлични, дет се вика, можеше и без тях, но нали сега е модерно да са по 200 в гпура.. 

 

Точно днес направи MC дебют със специално изпълнение на Avril Lavigne - Girlfriend, останалите от Pristin също участваха.

Най - нелепото е, че Music Core вече 5-та седмица ги изписва като Prestin, при все, че Pristin e изписано по цялата сцена  :slap:

 

 

 

Eто и две, ако смея така да ги нарека, изпълнения, от последното им радио участие.

"Tear", не знам на кой е и Bang Bang Bang на BigBang.

Лигнята е пълна  :rofl:

Аз лично не съм виждала друга група съзнателно да се излага така в радиото.. 

 

 

 

 

 

Да се похваля, съвсем инцидентно спечелих копие от албума им с автографи от радио MBC. Аз си споделям, някаква снимка с Pristin от instagram-а на радиото, а то пишело отдолу, че ще има наградени от тези, които споделят, но аз не знаех и на другия ден ме избраха с още един :28558:.

Тук ме впечатли отношението на корейците. Първо пича от радиото ми каза, че не пращат извън Корея и ми се извини 10 пъти, че не е погледнал региона ми. После попитах дали няма да ми го пратят ако аз си поема транспорта. След кратко умуване, пича каза, че ще ми го пратят и ще поемат всичко те и пак ми се извини 10 пъти. Е много готино ми стана, тия корейци значи  :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ме обърка, за коя Nayeon, говориш , Twice ли  :28558:  Да, наистина грешно й написах името, Nayoung си е. Xiyeon също ми е в биас обсега. Браво, Deyja с радост да си го слушаш  :) Благодаря ти за линка ще ги преслушам всички изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wee Woo на двойна скорост. Пропуснах да спомена, че и Pristin следват новата традиция, започната от Seventeen, в процеса на промоции да променят частично хореографията. В това видео всъщност е леко променена. Намирам това хрумване на Pledis за доста добро. Има някаква разчупеност, в кпоп-а, където всичко е под конец, това определено освежава :)

 

 

22.04.17 И едно приятно изпълнение на Over N Over

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

170425 [EngSub] SHOWCHAMPION "Escape"

 

 

Тези escape пъзели станаха доста популярна, не знаех, че и по кпоп предаванията са тръгнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че песента "We" от албума има някакво нискобюджетно MV от Юни 2016, което тотално съм пропуснала, а песничката всъщност е доста приятна.



Вчера бяха на някакви си 16 точки от първата си победа :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото им участие в тв предаване - "Guesthouse Daughters" тук с англ. субтитри - Тук

С тия момичета няма празно, винаги е забавно :28558:

 

Най - после и Dance Practice на Black Widow

 

 

Днес на среща с феновете, изпълниха "We"

 

 

 

 

 

 

 

Факт е вече и първият им рекламен клип за мобилната игра So Fantasy

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7 Май приключиха с промоциите на Wee Woo, но тази седмици се завръщат и ще промотират ремиксира, вампирска версия на "Black Widow", и с леко променена хореография.

 

https://youtu.be/9zVW-U3LGHI

 

Е много са яки просто и с нови тоалети и всичко! Много по-силни са ми в подобна концепция, дано да имат още такива в близко бъдеще.

От години не съм се зарибявала така по кпоп група, направо ме върнаха в дебютната ми кпоп година :D

 

Скоро ще ги видим да красят страниците на Ceci Korea, междувременно публикуваха 3 снимки да добием представа, на Xiyeon, Kyulkyung и Nayoung

 

IMG_20170516_122342.jpg

 

 

 

IMG_20170516_202540.jpg

IMG_20170516_202700.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направиха добро представяне на първото им участие на голям концерт, KCON в Япония. Бяха подготвили специално денс интро към песента Last Night, която ми е една от любимите R&B песни и много приятно ме изненадаха :). Публиката ги посрещна доста бурно, което може само да ме радва.

 

В едно от последните им интервюта, казаха, че се завръщат Юли, след като приключат промоциите на Seventeen. Е, хайде по-бързо да идва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Участваха в Fan PD, шоу на SBS, което се продуцира от феновете на съответната група, доста е забавно. Уви това, което се излъчи е леко орязана версия, пълната е платена и не смеят да я превеждат и качват да си нямат проблеми, но пак е по - добре от нищо. Този канал превежда всичко с Pristin, Hi Cams, ТВ участия, Vlives и прочее, и то забележително бързо.

 

Off Topic

Пристигна албума, който спечелих от радио MBC.

Диска върви с фото книга, има много хубави снимки на девойките.

Има и 4 произволни фото картички, за мой късмет ми се падна и Xiyeon :P

Тези на Rena и Yehana са официални профилни и с информация на гърба, а тези на  Xiyeon и Eunwoo имат автографи на гърба, абе готино си е B)

 

https://pbs.twimg.com/media/DBUCHLJXsAEXzAN.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Девойките ще си имат свое риалити шоу, "channel :P". В този пролог, измъдрят гениалното име. Първо го гледах без превод и през цялото време чувах JYP и се чудех, защо по дяволите го промотират :lol:

 

Не знам с какво ще се отличава това от досегашните им Hi! Cam видея, но чакам с нетърпение. 

 

ЧРД  на най-забавното създание в Pristin, Eunwoo! 

IMG_20170702_152813.thumb.jpg.989b0e45b48da13b5fde292d4c5faa21.jpg

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Pledis,  преди ден излъгаха, че нищо не било решено по датата на завръщането им, но днес ни зарадваха с добри новини, много съм хепи и нямам търпение!

tumblr_ou63ikMXqL1tydppro1_1280.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в специален vlive, обявиха името на феновете им - HIgh - аз съм HIgh :lol:. Учудващо, че при две американки в групата, са се спряли точно на това име, доста шеги ще отнесем, но какво да се прави.. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Deyja написа:

Днес в специален vlive, обявиха името на феновете им - HIgh - аз съм HIgh :lol:. Учудващо, че при две американки в групата, са се спряли точно на това име, доста шеги ще отнесем, но какво да се прави.. 

2 HIgh ставаме вече, интересно решение, но звучи някак си свежо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...