Jump to content

Recommended Posts

 

Pe5b5f.jpg

Orange Marmalade

 

МАРМАЛАД ОТ ПОРТОКАЛИ

 

Страна: Южна Корея

Жанр: романс, фентъзи

Епизоди: 12

Телевизия: KBS2

Режисьор: Lee Hyeong Min
Сценарист: Seok Woo, Moon So San

 

Участват:

Yeo Jin Goo - Jung Jae Min

Seol Hyun (AOA) - Baek Ma Ri

Lee Jong Hyun (C.N.Blue) - Han Shi Hoo

Gil Eun Hye - Jo A Ra

Song Jong Ho - учител Han Yoon Jae

Lee Il Hwa - майката на Jae Min

и други

 

Сюжет:

В сериала се разказва за любовната история между популярния ученик Чонг Джемин

и новата ученичка Пек Мари,

която крие самоличността си като вампир.

:essub:

 

Свали с :subs: :click:   :click:

Онлайн с :subs: :click:  :click:

С български и английски субтитри: :click:

С руски субтитри + OST + манга: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може и да го погледна за да видя как ще адаптират един от най-популярните уебкомици на нейвър :rolleyes: .

 

П.С. Тези с надпис "best" са  общо 6 и това е едно от тях. Не знам какво ще се получи тук, но искрено се надявам да не им хрумне да пипнат Ноблес и ТОГ, които ги четат са съвсем наясно защо ;)  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тва разбрах, че ще види бял свят още преди две-три седмици, даже проверих комикса ама нещо не ме грабна. Тая мацката-вампир ми дойде нещо не както трябва... :/ Kато сложим и разочарованието ми от другия понастоящо вървящ к-сериал с вампир взех да си мисля въпреки първоначалния ми ентусиазъм тъй като тая тематика ми е любима, че корейци и вампири са две несъвместими неща. Даже няма и се занимавам с тва..

А колкото за тея заглавия дето спомена не знам за Ноблес тъй като не съм го чел ама ToG просто няма как да стане реалност. Там SiU толкова неща е наблъскал, че да се обхване всичко както трябва са необходими сериозен брой епизоди и страшно много средства...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесаха ми първите два епизода, да си призная изненадаха ме не очаквах толкова смели сцени в ученическа драма :282:  дано го запазят и занапред така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре сега никой ли не го гледа това? :D От тея двата коментара по горе нищо не мога разбера...смели сцени имало, да ама в какъв смисъл? Младежа добре се справял..ми колко да е добре, то и едно дърво се справя добре докато гори в печката ама все пак си е дърво.

Сеа ще ме карате го проверявам лично, а още не съм преодолял напълно травмите след простотиите в Blood. :mellow::rolleyes: Мога прочета примерно в драмабийнса ревю ама честно казано след като видях как няква си там се опитва да хвали "Джекил и Аз" и то в официално ревю, някак си нещо в мен умря...едно е да пишеш фенски постове защитавайки несподелената си, фанатична привързаност към някой снажен кореец или засукана корейка ама съвсем друго да представяш нещо минаващо за обективно и да си слагаш грях на душицата. Ко ша е тъй по добре чета тука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razzormaw, достатъчно скиншип, мокри сънища и цуни-гуни още в първите 3 епизода. Това като за ученическа драма предполагам може да мине за смело. 

Младежът със сигурност си го гледал поне веднъж в някоя от многобройните му роли. Доказал се е отдавна, че може да играе нищо, че е малък.

Различното за вампирската част е, че тук хората знаят за съществуването на вампирите и се опитват да живеят заедно, на основата на сключен в чосонско време договор за мирно съжителство на двата вида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото вече по добих представа, може и го пробвам в крайна сметка. Тоя не съм го гледал досега ама щом викаш, че добре се справял може и тъй да е. Симбиозата на вампири и хора е интересен похват, но си мисля, че за тези същества тайствеността е по добрият вариант..някак си целият свят като знае за теб ти се губи чара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоз малкия чарът му и насила да се пъне, не мож' се загуби. Играе нечовешки, поне в останалите си проекти. Не ми се мисли след десетина години какво ще е!

Още не съм го почнала и аз, понеже не си падам по недоумрели, обаче малкото и синия Джони сигурно ще ме пречупят скоро... То се е видяло, че няма да устискам дълго. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speedy, погледни го :). Иска ми се да чуя мнението ти :).. Не, че е нещо особено сериалчето, но е добро според мен... Допадна ми, но пък може и от сушата в момента да съм с твърде големи надежди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен до момента сериалът оправдава очакванията ми. Все пак това не е някоя голяма, тежка драма, а по-скоро училищна история, плюс че става дума и за намесени вампири. Освен това сценарият не е измислен току така, а си взаимства от комикса, т.е. има голям шанс да не бъде оплескан с рпиближаването на финала. За три изгледани епизода, останах изключително доволна от видяното и чутото. В последно време доста неща ме разочароват, но това сериалче е леко, приятно и си е направо истински оазис за сетивата. Силно го препоръчвам за успокояване на разклатени нерви, в следствие на изгледани редица сериали през последните 2-3 месеца?! :)

 

P.S. Някой знае ли защо са излезли само 3 епизода или аз просто не намирам четвърти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 3 изгледани серии ми е интересен и то много но само на мен ли ми се струва или има много излишни сцени иначе е много зарибяващ с тези вампири  :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превюто на 5 епизод и мен ме озадачи-

май до тук беше с учениците......сега май ще ходим в миналото,когато се е съставил договора


Дали няма да направят 4 серии сега , 4 серии в миналото и 4 серии в бъдещето-лично на мен би ми харесало

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мудно върви сериала - не знам дали заради преценка на режисьора или в мангата действието наистина се развива толкова бавно... Четири епизода можеха да бъдат скъсени до два. Иначе актьорите се справят добре,Джин Гу отново е във вихъра си.

Интересно ми стана корейският поглед към темата за вампирите. В типичния за корейските сценаристи стил не са пропуснали да наблегнат на отношенията във вампирското семейството, макар и не много обстойно. Ако бяха се захванали с темата по-сериозно, щеше да стане изключително забавно. Но основното е драмата в стил "Здрач", но с обърнати роли. За съжаление това наблягане само на "колко-съм-различна-от-другите" прави сериалчето малко шаблонно. Ако вместо вампири бяха някакви чужденци, бедняци или дори северно корейци - не вярвам да го бяха направили по-различно.

А защо в следващия епизод минават назад във времето към Чосон ми е пълна мистерия и странно хрумване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

parab, ако мислиш, че сериалът върви мудно, представи си следното.. на финала на глава #9 (като се има предвид, че броенето започва от #0) съответства финалът на първи епизод. :) Та кое вървяло мудно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих един поглед на мангата - така си е. Цялата история е ЦЕЛИ 119 части, а краят изглежда съвпада с това как приключи 4 епизод, макар и да има разминаване. Но все пак е добре да се има предвид, че мангата е свързани картинки и там можеш да отделиш на един момент повече внимание, без да пострада историята от това, като разтеглиш диалога в отделни "прозорци" и го разшириш в колкото си искаш глави. Докато за движещи се картинки като тв продукция, подобни похвати провлачват действието, защото хората все пак очакват реалистично представяне.

Затова и при екранизиране на някои манги е добре да прецени по-обстойно дали стават или не за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала тръгна за мен доста добре в първите серии но.... както писа по-горе  parab кому беше нужно да се връщат във времето на Чосон  <_<  ... Дори и така да е можеха да го съкратят до 10-20-30 мин ... да речем до 1 серия. Имам чувство, че ще гледаме в 12 серии 2 сериала ако не с едни и същи то поне с подобни истории. Иначе играта на главните ми харесва. Но очаквах повече..... незнам може би направих грешка, че започнах да го гледам веднага след като изгледах Слънцето На Господаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите серийки , преди да започне другата история в Чосон , бяха интересни и актьорската игра беше на ниво. Обаче тотално го объркаха сериала като върнаха времето назад - напълно ненужно. Като цяло сериала не ми хареса толкова ... действието ми беше много мудно , а главната актриса сякаш са я накарали насила да играе....  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро е сериалчето допада ми интересно изглежда,може да се реша да го изгледам,Направи ми впечатление следното:В отделът за завършени  сериали и филми,като го намерих пред него вместо да е сложено корейското знаме,е сложено японското,а в отделът за корейски сериали си е там където трябва да е,Може само при мен да е така,не знам,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...