Jump to content

Recommended Posts

Delightful girl Choon Hyang/쾌걸 춘향

spacer.png

쾌걸 춘향 / Kwae-geol Choon-hyang

 

Държава: Корея
Година: 2005
Жанр: комедия, романтичен, драма
Епизоди: 17

Продуцент: Lee Duk Gun
Режисьори: Jun Ki Sang, Ji Byung Hyun
Сценарист: Hong Jung Eun, Hong Mi Ra

 

В ролите:
Han Chae Young като Sung Choon Hyang
Jae Hee като Lee Mong Ryong
Uhm Tae Woong като Byun Hak Do
Park Shi Eun като Hong Chae Rin
Lee In Hye като Han Dan Hee
Moon Ji Yoon като Pang Ji Hyuk

 

Сюжет:
Историята започва, когато Монг Рьонг (Jae Hee) се премества от Сеул в провинцията Намуон. Чун Хянг (Chae Young)
прави всичко възможно да помогне на Монг Рьонг, нейната първа любов и син на шефа на полицейския участък в
Намуон, да влезе в престижен университет. Но след като среща първата си любов Че Рин (Shi Eun), любовта на Монг Рьонг към Чун Хянг е разбита, въпреки че чувствата на Чун Хянг остават непоколебими. Един ден Бьон Хак До (Tae Woong), директор на филмова компания, се появява в нейния живот. Той има самочувствие, което може да накара всяка жена да се
влюби в него. Но Чун Хянг не показва никакъв интерес към него и гордостта му е наранена. Хак До е решен да
спечели любовта й.

:essub:

С български субтитри: тук и тук

Онлайн с български субтитри: тук

С английски субтитри + OST: тук
С руски субтитри + OST: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е невероятен, от малкото които като ги започнеш и докато не изгледаш и последната серия не можеш да се откъснеш от екрана.

Много се радвам, че вече има тема и за него. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди година този сериал... Първата половина беше великолепна комедия - има сцени, в които плачех от смях. Обаче после... започна едно протакване, едни сълзливи истории, които просто не бяха за този филм. Бях разочарована доста - май още не бях свикнала с корейската рецепта за дОрама...

Интересното е, че главната героиня тук е същата онази манекенка, която бе пленила сърцето на Джи Хо от "Boys over flowers".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, какво да кажа за това сериалче...........доста свежо, така съм се смяла с главните герои.

Все пак са две ходещи бедствия......които постоянно изпадат в нелпи ситуации. Пример за това как противоположностите се привличат. Да не забравяме приятелската двойка, решена на всяка цена, че двамата са един за друг..........и постоянно доусложняващи ситуацияиите. В опузиця още двама образа решени на всяка цена да ги разделят...........кашата е пълна.

Както обикновенно корейците са се поуляли малко в едно две направлания........можеха го съкратят от 17 на 14 епизода например.

 

Като цяло остави широка усмивка на лицето и приятно усещане няколко дена.

 

П.П. Ако синът ми обаче се превърне в такова лекенце, като главия герой............бога ми ще искам да се гръмна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ми корейски сериал.Много го харесвам ,умрях да се смея... има някои сцени които още като си ги представя и ми става супер смешно :Д

Главните актьори бяха страхотни ,особено Han Chae Young с нейната вечна реплика "Мind your own bisnes" така звучеше на корейски че съм се пръскала да са смея.. а той как я имитира а нее.. обичам го тоя сериал <3

Верно по едно време така го бяха разточили че... направо ми идеше да съкратя две три серий... но мен си ме грабна в началото още така че нямаше как да не го изгледам ^_^

 

а саундтрака е страхотен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОХх.... и аз го свърших хахахах Laughing такъв смях и рев за един сериал не е имало досега... найстина се радвам че го изгледах... този сериал за пореден път ми напомни защо толкова много обичам корейците... Smile Благодаря на всички които допринесоха ние да гледаме този невероятен сериал! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм до 10 серия и много ми харесва, но наистина прекляват със сълзливите историй. До там, до където съм стигнала спокойно вече могат да преминат към заключителната част вместо да протакат още 7 серий scratch Чудя се какво ли толкова ще се случи, за да има толкова епизода още? Обаче мога да кажа едно Jae Hee прави страхотна роля. Гледала съм го в "Стик номер 3" и "Изкуството на боя", в първия нещо не ме грабна, а във вторият страшно ми хареса. Но тук.... ооо тук добре си изигра героя. Сега ще обърна внимание и на другите му участия.

 

Соундтрака е велик. Слушам го от половин година и още не ми е омръзнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към написаните коментари.

Въпреки, че за един ден успях да изгледам само до 12 серия съм страшно очарована от този сериал.

Надявам се тази вечер да го догледам и да дам пълна рецензия, но до тук съм

много доволна от сюжета и актьорите.

 

Само Че Рин като че ли не можа да влезе напълно в образа

си на по-голямата сестра на главния герой, защото през цялото време се държи като някакво бебе,

плачещо за куклата си.

 

Това ми е любимата песен от саундтрака, който да не пропусна да похваля със сто шапки и звездички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че тя Че Рин

 

според мен точно така трябва да си играе ролята. Гаджето й я зарязва след 3 месеца и тя се впива в идеята за силната любов на малкото си "братче". Затова и прави мръсно на главните.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за поведението на Че Рин имам особено мнение. Слагам в спойлер, защото разкривам сюжета на сериала.

Exclamation Много моля да се чете само от хора, които са го гледали и вече имат изградено мнение.

 

В началото тя беше представена като какичка-мечта, а в следващия момент извади тризъбеца и безсрамно започна да мами и лъже всички наред. Промени се в злобна скумрия едва след като ги видя на сватбата. И реши, че чуждото е общо, а нейното си е само нейно. И как така изведнъж след толкова лъжи и измами с цел да нарани един човек се загрижи за съдбата на Монг Ньонг, който заради нея понесе толкова мъки и страдания?! Според мен човек който лъже и мами няма съвест за чуждото нещастие-било то физическо или психическо. И точно тази фалшива загриженост и неопределеността на чувствата й не ми хареса и според мен не пасна на образа на отхвърлената Че Рин.

Мога да кажа, че заради твърдостта и последователността си в решението да спечели с добро или зло Чун Хянг се изкефих на ролята на г-н Бьон - човека до последно(така де поне до 13 серия,защото до тук съм стигнала) си държеше на мацката и направи всичко заради тази любов. Дори й призна, че не съжалява за чувствата си към нея, въпреки, че знаеше, че тя не го обича. Но нима всеки човек не е егоист и не би помислил да постъпи по същия начин?! Не казвам,че неговото поведение беше правилно, но пък най-много се доближи до атмосферата, която сюжета трябваше да пресъздаде в очите на зрителя.

 

За всеки, който се чуди дали да му отдели внимание, препоръчвам само да погледне актьорския състав

и му се гарантира удоволствието от неговото гледане!

(P.S. пригответе си хапване и пийване, защото сериала е толкова интересен, че е много трудно

да се откъснеш от историята на "Възхитителната Чун Хянг" дори за чаша вода )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато го гледах и мен Че Рин адски много ме дразнеше

 

По принцип не харесвам хора, които се бъркат навсякъде и провалят плановете на другите, а тя беше точно такава. Не мисля, че се залепи за МН заради "чувствата" си към него, всичко беше измислено и фалшиво, защото не можа да понесе, че той вече не е влюбен в нея и започва да държи на ЧХ. Отвратително впечатление ми направи на ските, непрекъснато се преструваше, но накрая когато попита ЧХ дали ще и отстъпи МН направо преля чашата. Дразнеше ме много, но и МН си беше виновен - до последно не се усети, че скъпоценната му първа любов крои пъклени планове.

Бьон ми харесваше до едно време. Наистина се държа добре с ЧХ, но някъде към края съвсем полудя от ревност и направи някои неща, с които провали най-хубавото събиране между МН и ЧХ. Но естествено накрая постъпи добре, като за финал.

 

Наистина е интересен сериал, мисля че е първия на сестрите и като се загледах открих много прилики със следващите им.

Има и много познати познати лица. Забавен е. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше играта на Jae Hee едва ли бих го догледала. То бива разтягане бива, но тук са се уляли. По едно време толкова бяха предсказуеми, че предполагах какво ще се случи и то се случваше след което аз избухвах в смях. Нищо особенно според мен. Определено това е филм, който не бих гледала отново. Иначе си имаше добри моменти. Бащата ми беше особенно симпатичен. Не знам как се казва актьора, но още от ХГД харесах играта му. Смешно беше представянето на господин главния прокурор, как участваше в задържането на престъпниците. Тия хора не си поплюват, не можах да разбера осмиват ли това, че се бие със задържаните или те наистина си процедират така scratch Абе странен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатично сериалче (макар и недогледано още). Ама исках да напиша само, че репликата, преведена "що си толко проста ма" изби рибата! Браво на преводача, много се нахилих :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е догледан, но чувставата към него са смесени Shocked

Като цяло ми хареса доста - актьорите са страхотни и най-вете Jae Hee рабира се Wink музикат е великолепна, а и историята е доста интересна, НО беше мнооого ратеглено всичко, а развръзката леко ме разочарова - не беше толкова силна и впечатляваща, колкото се предполагаше, че трябва да бъде Sad А прокуор!!! Mong Ryong направо ме съкруши с абсурдноста си Rolling Eyes

И за да бъда честна трябва да призная, че негативното ми отношение беше провокирано най-вече от комичното намигване към I'm sorry, I love you - това ужесно ме потресе.

Но саундтракът е страхотен, актьорите са много готини и като цяло си е много добро филмче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьорите са големи сладури, но историята наистина беше разтеглена максимално. Имаше много моментви в които превъртах филма, просто защото ми доскучаваше и исках да хвана нещо по интересно от епизода. Замисълът е добър и наистина си заслужава да се гледа.

 

Благодаря на екипа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих и него в папката "изгледани". Мнението ми е, че е филм за запълване на свободно време. Надали ще си го пусна някога да го гледам пак. Изненадаха ме с тези майтапи с "I'm sorry, I love you" и "Full House", но явно сценаристите искаха да внесат малко хумор за да задържат вниманието на зрителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм, доста клиширан и предсказуем се оказа този сериал за мен. Може би, защото вече съм гледала много по-добри от този с подобен сюжет, но не ме впечатли с нищо(а и май съм се нагледала вече на неустоими корейки с държание на дива планинска коза, по които припада де що има желан ерген).

Но за сметка на това превода е супер На много места той направи сериала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един изгледан, какво да кажа не е лошо сериалчето, хареса ми. Сценаристите се опитаха да ни покажат, как двама напълно различни човека във всяко отношение ги среща съдбата и по стечение на обстоятелствата, живота им се променя напълно.Изправени пред това да открият, какво е отговорност, любов, разбирателство и да намерят верния път за щастието си.Показаха ни колко силна може да е любовта,колко глупави ставаме понякога от нея, но и колко жестоки можем да бъдем, когато не ни се отвръща със същото, вкопчени в това на всяка цена да имаме този човек, каквото и да ни струва, каквато и болка или унижение трябва да понесем, само и само да притежаваме някой.Тогава не разбираме, че колкото и да обичаш някой, не можеш да го накараш да те обича и той, каквито и опити да правиш, освен да нараниш човека когото обичаш друго няма да постигнеш, но колкото и да е трудно трябва да разбереш, че е по добре да го пуснеш да бъде щастлив макар и с друг, отколкото наранен и нещастен при теб. Извинете ме, че се отнесох така. Иначе големи благодарности за превода, чудесни сте :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая нещата се разводниха, но в кдрамата имаше изобилие от смешни моменти! Laughing На мен актрисата не ми беше противна чак толкова, за мен беше много нежна. Smile Двамата много си отиваха.А така и не разбрах, какво точно му казва на корейски "гледай си работата", нещо "къшиьоо" чувах :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в последната серия щяха да ми докарат инфаркт тия хора,такова напрежение ме обзе по-едно време (горе на сградата на покрива) Смях се ,беше ми тъжно,ругах на моменти Радвам се за края,но ми се щеше някак не толкова на бързо да стане това с сватбата накрая и малко след това да бяха дали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...