Jump to content

Recommended Posts

Не. Не съм превъртал нито един епизод. :) Насилих се да изгледам всичките 16. Макар и с много паузи. Виждам, че няма смисъл да давам аргументи и доводи. "Който си знае, си знае." Няма да ми промените мнението, нито аз вашето. То е ясно. Вече съжалявам, че въобще тръгнах да защитавам позиция. Но понеже колегата Чингулинка ме изкара като "хейтър", който просто е станал на криво днес... Та реших да пиша. Имам чувството между другото, че в тези форуми има хора, които винаги всичко им харесва. Странна работа. Аз почнах да гледам сериали от скоро и да ви кажа от такива "доброжелателни" коментари, които хвалят всичко, бая време изгубих в гледане на боклуци.

 

П.С. Този - Дидо - нямам на идея кой е, но само по коментарите ви се радвам, че ме сравнявате с него. :up:

Това се нарича "bite" и в други форуми подлежи на наказания, особено ироничните подмятания за последователи на Дидо или "панделки", каквито и да са те. Случвало ми се е да отговарят на мое мнение за сериал с това "какво да ходя да си гледам" :rofl:. Да коментираш сериала и доводите е едно, но да се заяждаш с мнението на другия дори и по оригинален начин си е байт. Просто не влизай в дискусии, като видиш подобна умисъл, защото на мен ми е трито дори първоначалното мнение за сериал след като бива подложено на байтване и влизам в ненужни дискусии. Най-добре е да се учиш какво не трябва да правиш от подобни дискусии.

Между другото, имаше една много забавна песничка от този сериал, но не мога да я открия? Даже съм я поствал, но клипът е изтрит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото като се чудех дали дърпам този сериал или не, очаквах романтична комедийка, в която да се сблъскат градът и селото, меркантилното и духовното. Искаше ми се коментарът ми да е позитивен и да кажа, че съм изгледал нещо страхотно, леко, приятно - с романтични моменти, макар и клиширани и сладникави... За съжаление обаче сериалът ме разочарова.

Това съвсем противоречи на реалния сериал. Не става въпрос за личното ти мнение, че не ти е харесало - всеки има право да харесва каквото си иска без да има нужда от аргументи - хора много, вкусове всякакви. Цитираните изречения обаче показват само, че не си гледал сериала, или си гледал с половин око и превъртане. Как можеш иначе да кажеш, че не е романтична комедия? Като не е романтична комедия, какво е тогава? Трагедия? Екшън? Мелодрама? Точно романтична комедия е. И точно се сблъскват градът и селото, меркантилното и... е хайде да не е чак духовното, но да го наречем човешкото. И е пълно освен с комични моменти и с романтични. Това е обективно за сериала. Дали на някой са му харесали смешките и романтиката е субективно - харесвай или хейтвай колкото си искаш, само не казвай на черното бяло.

Стотак, а ти какво имаш против Дидо? Защо според теб да е негативно сравнението с него? Човекът си аргументира гледната точка и е последователен - за толкова сериали само едно положително мнение. И въпреки това продължава да гледа. Значи това е невероятен оптимизъм, достоен за възхищение. Хубето още доста ще трябва да се постарае, ако иска да го стигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен пък главния ми мязаше на перуански индианец. Вярно грозноватичък е, но постепенно ми влезе под кожата и ме спечели, та в крайна сметка съм доволна.

Сериала като цяло не е лош, първите 2 епизода ми бяха най-тегави, после вече посвикнах, даже успя да ме разсмее веднъж-дваж. Имаше мили и трогателни моменти и реплики тук-там. Романтиката няма да я споменавам, че тя корейската (и не само), обикновено е като удавена в захарен сироп. Реализъм не съм търсила, та не съм и разочарована. Но като градска мома, не стъпвала на село, с баби и прабаби също градски чада, не мога да не споделя, че колкото и да не знам нищо за селския живот, през ум няма да ми мине да се барна с токчета на лозето :28558:  

Хареса ми липсата на големи драми, интриги и мизерии. Е, имаше малко, но беше с мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Стотак, а ти какво имаш против Дидо? Защо според теб да е негативно сравнението с него? Човекът си аргументира гледната точка и е последователен - за толкова сериали само едно положително мнение. И въпреки това продължава да гледа. Значи това е невероятен оптимизъм, достоен за възхищение. Хубето още доста ще трябва да се постарае, ако иска да го стигне.

Хубаво е да се цитира класиката, но трябва да е точно. Кой ли ще да е този един-единствен сериал, който съм похвалил? Всъщност  похвалените са много, но почти никой не е прочел всичко писано от мен, за да го повярва. Доколкото всеки има различно виждане за това що е комедия и/или романтика, то при корейските сериали трябва да се свикне да се разбира, кое на тях им се струва смешно и романтично. Нашето и тяхното разбирания се разминават, понякога значително и е нормално в началото това да дразни. Лично аз, благодарение на многото излъгани надежди и напразни очаквания, вече мога достатъчно бързо да определя кое за мен е гледаемо и кое да зарежа веднага-стигат ми една-две серии, за да реша дали ще е загуба на време и късане на нерви. Последен пример: "Lucky romance" изтърпях точно 27 минути от първа серия и доволен го зарязах. Разбира се има горчиви разочарования и приятни изненади, но едните за щастие, а другите за съжаление, са редки. Колкото по-ниско е летвата, толкова по-малко са разочарованията. От вас зависи на каква височина ще я поставите. Но е глупаво да си мерите летвите из форума-,  не сте длъжни да приемате мнението му, но уважавайте човека срещу вас. 

Стига толкова теория, сега за сериала. Сериалите, правени преди 2010 г. са (от днешна гледна точка) простички, наивни и некомерсиални. Има си и добри, и лоши, този е някъде по средата. Като история и заснемане не е нещо особено, гледа се главно заради актьорите. Лично за мен един път беше достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът си аргументира гледната точка и е последователен - за толкова сериали само едно положително мнение.

Чингу, не е само един. На прима виста се сещам за поне 4-5-6 от последните 2 години :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно сериалче...имаше си химия м/у главните, хумор (макар и тоалетен), селска идилия, хубава музика...какво повече може да иска човек от сериал за разтоварване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...