Jump to content

Лайкове и рейтинг-система във форума - за или против?


kcekce

  

59 гласа

  1. 1. Искате ли във форума да има лайкове и рейтинг-система?

    • Да, откога го чакам това.
    • Не, мразя лайкове.
    • Все ми е тая.
  2. 2. Искате ли високият рейтинг да се възнаграждава?

    • Да, повече от логично е.
    • Не, ще настане лайк-мания.
    • Все ми е тая.
  3. 3. Искате ли да има санкции за крайно нисък рейтинг?

    • Да, повече от логично е.
    • Не, много е полицейско.
    • Все ми е тая.
  4. 4. Искате ли мненията с крайно нисък рейтинг да се слагат в спойлер?

    • Да, нека не дразнят.
    • Не, това е цензура.
    • Все ми е тая.


Recommended Posts

ейш защо започнах да ви чета , явно и аз съм по сейра .. както и да е ... защо не съм ок  с тази +- система , поради простата причина ,че се връщам в  училище ,час по литература .Имам някъв изпит да напиша съчинение  свободен стил по даде тема,разсъждения върху творба на даден автор . Да ви кажа още беснея ,беснея заради това ,че не съм съгласна да ме оценяват на база разсъждение , ами така ги виждам нещата , така съм ги написала ... да ме оценяват за правописни грешки ок ,ама гадината (учителка) да ми слага тройка не заради правописните грешки , ами защото не била съгласна с мен .Ако ме беше накарала да и преразкажа ОК , ама НЕ ... 3 . Иронията е ,че след скандала който и вдигнах гледаше всячески да ме прецака с оценки . Ама и аз съм гад , на матурата по български и литература в цялото даскало имаше 2-6ци , 3-5ци и другото 4 и 3 ... аз бях с петица , заради точките и запетайките който не обичам ... имам чувство ,че ме ограничават и слагат край на нещо хубаво  ,докато многоточието ... е като пространство и възможност където може да сложиш, дадеш една идея повече , нещо където нямаш ограничения на мисълта или действията ... Та като си получих оценката  , отидох при нея и й я подарих за спомен ( гадината ми беше писала дори 1ца заради подсказка ) ... винаги ме е дразнило това да оценяваш хората защото не си съгласен с мнението им ... ами тогава за ква демокрация, за ква свобода на словото говорим, за кво се пише " всеки е свободен да изказва мнение" е аджеба като съм свободна да изказвам мнение , което не е с цел да обидя или заям с някой (както има такива люде тук) що ши ма оценява някой на който не съм му приятна , заради това ,че не му е харесал положителният ми или отрицателен коментар по дадена тема ?или ще ми изплющи един минус щото ей тъй решил ,че нещо не го кефя .... Най ми харесаха коментарите на Ърбан и Razzormaw , тях ши ги лайкна с кеф ... не сме дорасли за -+ ... меренг :D ... Нищо лично към никой ,тук съм за да обменя инфо и да се забавлявам или по скоро, да избягам от Бг в мислите си ...

  • Upvote 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че една система като тази разпалва конфликти, те идват от хората, които я използват, за да я тълкуват по свой начин. 

Разчистих темата от излишните мнения и моля да се въздържате от реплики с цел провокация. Спомнете си своите първите впечатления от добрия тон във форума и искам да ви помоля да го следвате.

 

 А на това,  какво му се вика, ако мога да запитам, защото е по темата, макар, че претендира и за "бисери".

 

Цитирано от тук

Kiddo, на 05 Feb 2017 - 20:13, написа:snapback.png

.

 

debil4e, на 06 Feb 2017 - 12:52, написа:snapback.png

По принцип избягвам да се включвам в подобни спорове и изцяло подкрепям поста на speedy86, но както и да го гледам простотиите продължават-няма друго обяснение за това как празен пост продължава да събира минуси. Не знам какво е било написано(честно не ме и интересува-всеки има право на мнение стига да не иска да мисля като него), видях го празен на два минуса, вече са пет, моля въпросните "оценяващи" да си изяснят нещата на ЛС с въпросния потребител и да спрат да пълнят темите с глупости, нелепо

 

За мен е провал на системата. Ако тези минуси не са реални, също толкова не са реални и плюсовете. Ако пък зависи от нивото на хората, значи въвелите системата не са се съобразили с него и пак е провал на системата.

Анонимността от друга страна при такова ниво,  няма как да доведе до нещо градивно, особено що се касае до заклеймяване на различно от собственото ти мнение.

 

Ето   пример- Erutan, в тази тема, стана  цар на минусите, защото  има различно мнение. Ако не е срамно, щеше да е смешно, но човекът си тръгна, не защото не приема минусите убедена съм, а защото са израз на незачитане на различното мнение.

 

Ако пък сте толкова убедени в необходимостта от такава система, изкарайте ги видими тия оценки, както е нормалните средства за общуване.

  • Upvote 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параб, как реши, че постът ми е излишен и с цел провокация? А написаното от мишока не е ли такова? Значи той може да ни обвинява, а ние не може да му отговорим, така ли? Браво бе, това се нарича безпристрастен модератор - обвинените нямат право да се "защитят" или да изкажат мнение.

Аплодисменти за безпристрастността ти.

 

Лавандула, това е показател за хората - слагат минуси, без да знаят на какво :)

А може би точката ги е подразнила, знаеш ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параб, как реши, че постът ми е излишен и с цел провокация? А написаното от мишока не е ли такова? Значи той може да ни обвинява, а ние не може да му отговорим, така ли? Браво бе, това се нарича безпристрастен модератор - обвинените нямат право да се "защитят" или да изкажат мнение.

Аплодисменти за безпристрастността ти.

 

Лавандула, това е показател за хората - слагат минуси, без да знаят на какво :)

А може би точката ги е подразнила, знаеш ли...

ама ти честно ли ? ! прочети ли какво е написал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo, моля те да се успокоиш. Направо не мога да повярвам какви ги говориш!

 

По-безпристрастен човек от Параб няма да намериш и това го знаеш.

 

Постът на Мишленце също е редактиран, а и той не е насочен срещу теб. Според мен не му е приятно да гледа 10 страници разправии и е прав. На никой не му е приятно.

 

Трябва ли отново да има караници и да се хващаме за гушите? Грозно е, безсмислено е и прекалено често започна да се случва.

 

Нека спрем дотук.

  • Upvote 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, дами и господа, системата беше прекроена, за да отразява само позитивните ви мисли. Надявам се оттук нататък да се успокоят страстите и да няма обидени (или поне ако ще се обиждат да е по каналния ред с лични нападки, които модераторите гордо да изтрият след това   :28558: ).


 


Надявам се подобни драми да не се повтарят и моля изблиците срещу админите да си ги таите за себе си въпреки чувствителните си натури. Админи в момента сме аз и Параб, ако не сте наясно. Тук сме по собствена воля и отделяме от личното си време за вас и за вашето удоволствие и това тоя сайт да не западне съвсем. Същото се опитват да направят и модераторите, както и всички от екип субтитри, така че cut us some slack и бъдете по-вербални в позитивните си настроения, а не в негативните, както демонстрирахте дотук.


 


Благодаря за разбирането и разчитам, че с това темата за системата е приключена. 


  • Upvote 9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...