Jump to content

The Story of the First King's Four Gods (2007)


Recommended Posts

Аз съм гледал тази драма много пъти. Вярно е, че в субтитрите има доста правописни и печатни грешки. Но също така е вярно, че преводът е отличен. Използвам случая да благодаря от сърце на преводача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не прочете финалните надписи, че това не е превод на Спирита  :dunno:

Макар първите ни преводи да не са блестящи, все пак няма такива очебийни грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не прочете финалните надписи, че това не е превод на Спирита  :dunno:

Макар първите ни преводи да не са блестящи, все пак няма такива очебийни грешки.

 Дани, взе ми думите от между пръстите...

Този превод е правен още преди да е създаден този форум, а относно първите ни преводи ...вярно е, че не са от най-читавите, но тогава ползването на програми си беше събитие. В момента още имаме нередактирани сериали, но няма и кой да се заеме с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18-1.gif

Много ми хареса , страхотна актьорска игра .

Bae Yong Jun e невероятен, много харизматичен,

направи ми впечатление в първи епзод на Dream High,

в момента дърпам Winter Sonata, и го почвам и него :)

200807161329232179278A_2.jpg

 

37a438464d4b40_full.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един исторически преглед на легендата за първия крал на Корея и неговите последователи

Редактирано от mrnkaloto
Покрит е линк.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде му ред и на този сериал, обаче колкото ми е симпатично момченцето, което играе малкия Дам Дук, толкова ми е трудно да възприема Bae Yong Jun в ролята на велик  крал с това миловидно, нежно лице, а в съчетание с дългата коса си е направо страшно женствено излъчването му. Много ми харесва Суджини ( май така се казваше),за разлика от  другата, която всъщност и е сестра. Обаче-то едни символи, едни чудесии, първите два еп. едвам ги избутах,  не че следващите са ми голяма страст, ама щом сте казали, че е сериалът на сериалите ще се пробвам да го изгледам  поне до към средата. Хем ми е интересен, хем като изгледам един еп. и имам нужда от почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно защото е по - стар и не мога да кажа, че е УАУ...Малко алабаланица е като действия...НОООООООООООО идва голямото НО! Bae Yong Jun - е няма такова аристократично излъчване - какъв е тоя човек баси :slap:  Невероятен мъж, актьор, то не е харизма, не е магнетизъм... ясна работата...Суджинито ми е любима актриса и много й се радвах и тук! Силна първа серия...след това си става типикъл исторически и към 18еп. ме захапа с цялата си сила и на екс до края! И сега съм дед.... :slap: Има поука, има привързаност, чест, достойнство, вярност - все добродетели, заради които историческите сериали те грабват на фона на сегашната неспираща помия...Исках повече фентъзи и ефекти, но...2007  - толкоз! Благодаря за специалния епизод - още повече се възхитих на актьорите, които въпреки сериозните контузии, продължиха снимките...особено Bae Yong Jun...едвам го качиха на коня, лицето му се изкриви от болка, но успя да изиграе перфектно тая хем бойна, хем емоционална последна сцена с Хо Гай...абсолютна възхита!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм гледал тази драма много пъти. Вярно е, че в субтитрите има доста правописни и печатни грешки. Но също така е вярно, че преводът е отличен. Използвам случая да благодаря от сърце на преводача.

Тя е и моя любима драма. Превода е на Ендон, който се подвизава и в този форум под прикритие и под друго име. Превеждаше на прима виста и аз много му благодаря също. Тогава си спомням, че щом излезеше серията я гледах първо без субтитри, а след това с нетърпение чаках да качи нашият човек субтитрите. Извадихме му душата , но ...си заслужаваше. благодаря ти Ендоне...!!! :icon_sunny:

 

 Дани, взе ми думите от между пръстите...

Този превод е правен още преди да е създаден този форум, а относно първите ни преводи ...вярно е, че не са от най-читавите, но тогава ползването на програми си беше събитие. В момента още имаме нередактирани сериали, но няма и кой да се заеме с тях.

За съжаление и в момента има много грешки в редактираните субтитри. Това не означава че се омаловажава труда на кората , които правят възможно гледането на филми с български субтитри в този сайт. Благодаря на всички ВИ!!! За мое най-голямо съжаление, нямам никакво свободно време иначе с удоволствие бих се заела с редактирането на субтитри. И макар че, напоследък когато мога да гледам нещо, го гледам с руски или английски субтитри се радвам че има хора като ВАС. Благодаря ВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от върховните ми филмови преживявания. След един озадачаващ първи епизод всичко беше толкова магнетично и покоряващо, че сега трудно бих посегнала да го гледам отново - страхувам се магията да не избяга. Тук Пе Йонг Джун е божествено съвършен, изумителен и невероятен. Играе толкова естествено, че му вярваш на 100 процента. Изобщо, от целия актьорски състав трудно мога да посоча някого, който да ме е разочаровал. Сюжетните перипетии малко са ми се изгубили в паметта, но е останало усещането за нещо прекрасно. Ако шедьовър означава съвършено произведение на изкуството, то "Четирите бога..." не е шедьовър, но е вълнуващ и запомнящ се.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, какво се случи със цялата тема от старият форум? Тя беше, една от най-посещаваните и много емоционална. Къде могат да се видят нещата от старият сайт?  Ето като това например - нарича се Любов

 

153491.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази приказка наистина има магия! Първите два епизода за малко да ме откажат да гледам, но се радвам че бях упорита B)

Пе Йонг Джун беше невероятен в ролята на крал- много величествен и харизматичен! Относно двете сестри- аз през цялото време симпатизирах на Киха, имаше голяма дълбочина нейния образ. Дори любовта им с Дам Дук беше по-силно емоционална от колкото тази на Дам Дук и Суджини.

Много пестеливо показване на чувства от страна на героите, но в същото време това никак не отнемаше от усещането за такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отличен сериал! Сценарий, режисура, актьорското изпълнение, музиката - всичко добре дозирано и комбинирано, абе, това корейците можели да изпипват работата. Само един от калпавите им табиети забелязах - тегавото начало, но всичко друго е супер. А каква природа имаше - приказка! Прекрасните доспехи ми напомнят на тези от Вяра, ама по-скоро е обратно, трябваше да ги гледам двата в обратен ред. Bae Yong Jun е абсолютно великолепен и недостижим - игра, достоверност, излъчване, чар! Май нямам забележки и към останалите актьори. Това е сериалът с най-много грешки в правописа, а и доколкото разбирам и в произнасянето (Гогуриео сугурно е Когурьо), който съм гледала. Малко ми е обидно, сериалчето не го заслужава, но все пак благодаря, оценявам труда и времето в което е правен. 

Наистина това е нещо, което непременно трябва да се гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета коментарите и се чудя да гледам ли или не? Не изпитвам чак такава любов към историческите сериали, но все пак в коментарите ви чета, че бил фентъзи приказка, та май ще се пробвам. По принцип съм доста скептична и доста критична и не знам дали ще ми хареса,....но чета, че всички вие сте очаровани и ....и май ще се пробвам. На мен няма да ми е първият азиатски сериал, а вероятно ще е 101-вият. Надявам се да ме грабне, въпреки количественото натрупване. Чета и че нещо се е случило с актьора, ранен ли е бил? Добре е, че ме предупредихте за тегаво начало, ще дам шанс поне на 4 епизода преди да реша. Темата тук ми е достатъчно интересна, и ме мотивира. Не знам дали това, че е по-стар сериал няма да ме откаже, дано качеството на лентата да е добро, че както свикнахме с тия компютърни ефекти, не знам дали ще съм безпристрастна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета коментарите и се чудя да гледам ли или не? Не изпитвам чак такава любов към историческите сериали, но все пак в коментарите ви чета, че бил фентъзи приказка, та май ще се пробвам. По принцип съм доста скептична и доста критична и не знам дали ще ми хареса,....но чета, че всички вие сте очаровани и ....и май ще се пробвам. На мен няма да ми е първият азиатски сериал, а вероятно ще е 101-вият. Надявам се да ме грабне, въпреки количественото натрупване. Чета и че нещо се е случило с актьора, ранен ли е бил? Добре е, че ме предупредихте за тегаво начало, ще дам шанс поне на 4 епизода преди да реша. Темата тук ми е достатъчно интересна, и ме мотивира. Не знам дали това, че е по-стар сериал няма да ме откаже, дано качеството на лентата да е добро, че както свикнахме с тия компютърни ефекти, не знам дали ще съм безпристрастна.

Еднозначно-да, гледай! Старичък, но качествен, със своя изключителна атмосфера и стил. И виж дали ще познаеш някои от днешните звезди като деца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго отлежаване на компютъра и вътрешно спорене "да го гледам ли, да не го ли гледам" и тази драма мина под ножа. За 2007 си е доста добра, особено актьорската игра  :up: . Малко се омотах с разните имена на хора, селца и т.н., но това не ме отказа, даже последните 6 епизода ги минах на маратон и съм очарована.

Мисля, че това е драма, която всеки любител на корейското трябва да добави в списък "гледани". Определено заслужва да й се отдели време и внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По погрешка започнах от спешъл епизода и се оспойлих. За пореден път го правя този номер. След някой друг месец, ще забравя и ще си го продължа. Пиша сега, защото дотогава ще забравя и първите си впечатления. Досега не съм чела отрицателно мнение за този сериал. Това е и причината да го отлагам повече от 6 години. Толкова съм се пренавила, че трябва да е хубав, че се опасявам да не се прецакам заради това. 

На 4.5 минута от спешъла вече бях омагьосана от главния изпълнител на ролята и от героя, който изгражда. Виждайки сълзите на този човек, отдадеността, с която играе, въпреки нараняването и болката, бях безапелационно спечелена. А думите му за сериала, си бяха обяснение в любов. Заинтересувах се и прочетох за актьора. Постигнал е толкова много и не се учудвам. Упорит, постоянен и с харизма е, но признавам, че визията му извън сериала не е моето нещо. Разбрах и защо повечето актьори отказват да се снимат в исторически/екшън проекти. Не съм виждала филмова индустрия, която толкова да наранява актьорите си при снимки. Сещам се и за И Мин Хо след ''Градския ловец'', който също не се отърва никак леко. Нито една от продукциите им не минава без тежки травми за актьорите. Повечето от тях почти нямат дубльори, защото били прекалено високи. Ъъ, що за логика е това? Не може да караш човек, който досега в живота си никога не е яздил, да изпълнява 90 процента от нещата сам. Дори професионалистите падат. И ако някой си мисли, че ездата е нещо лесно д-то ми ще потвърди, че не е. Има и хора, които никога не успяват да свикнат. И най-кофти ми стана, че тези хора са били длъжни да се явят, за да спазят договора си, въпреки нараняванията и болката, в нужния срок, защото иначе г-н продуцентът ще загуби много зелено. Това е един от негативите във филмовото изкуство, който ми прилича на заробване. Може да се подобри грижата при снимките. В момента ми приличат на третия свят в това отношение. А за режисьора, който също проля сълзите си за този сериал-респект. Личеше си колко душа и сърце е вложил и колко близки си бяха станали всички от екипа.

 

Гледането тепърва предстои :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, свърших го снощи, и докат ми е още прясно:
УАУ! То бива, то може, ама този сериал беше величествен на едно съвсем друго ниво. Ако беше правен последните 2-3 години, със сигурност щеше да е по-добре откъм ефекти, че бяха малко нелепи на моменти, но бял кахър е това. Друго, сигурно бяха събрали всички коне-каскадьори в Корея  за този сериал - толкова батални сцени с премятащи се коне не бях виждала никога :)
Актьорската игра: On point. Дам Дук вярно е с доста нежно лице, но влиза в образа напълно. Хо Ги ми беше абсолютно любим  и като образ, и като визия. Киха и Суджини - разкошни, същото важи и за Джумучи и Синия дракон (че ми избяга името на И Филип). И всички второстепенни актьори сърце и душа вкарваха в образите, толкова естествено им идваха всяка реплика и действие.
Към всички бъдещи зрители: изтрайте някак първите две серии. Нататък е разкош и удоволствие :):)
Сега някои лични мнения:
 

 
 
 
Off Topic

Наистина много симпатизирах на Хо Ги. Момчето беше израснало, убедено и възпитано, че ще е крал. Пък после му викат "Еми сори, няма". И родителтите му се самоубиха, и жената, която обичаше, не му отвърна на чувствата, и изобщо, на маймуна го направиха. И пак съумя малко или много да е адекватен, макар че от един момент нататък вършеше глупост след глупост. Ама то не е лесно хем да се пънеш да си крал (и то не за себе си, ами заради жена), хем да си наясно, че братовчед ти е и по-кадърен, и е небесения избор за тази роля. Надявах се при финалния сблъсък между двамата да проблесне уважение и признание, ама не. Умря си ей така.
Видях после, че в алтернатвиния край е било предвидено да е така, та малко удоволетворение получих.
Киха също беше в сходна ситуация с Хо Ги, поставена в роля, за която не е молила, без никакъв шанс да се измъкне или да прояви свободна воля. Не е чудно че и тя на моменти изплискваше легена. Но пък каква и любов, и омраза имаше с Дам Дук... И друго - това сигурно ми е първия корейски сериал (не че са чак толко много, де) в който героите - се загатна - че са правили секс :D
И още нещо, дето ме разсмя в последните епизоди:
Минават години. Кралят брадясва. Хо Ги се подстригва. На Суджини разгеле и пораства косата. Джумучи е все така експериментален Чичко Тревичко :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм изгледал цялата първа серия, но този филм е много як. Не знам, как жените го харесват, той си е типично мъжки. Може би ще разбера нататък. В описанието присъства и романтика. Тази малката ми е много позната. Вероятно съм я гледал някъде. Но сега нямам време да проверявам, че е много интересно и не мога да спирам. Дори този коментар ми отне ценна минутка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше първият ми корейски сериал, изтеглих го преди много години от торент и записах на ДВД-та. Дадох на приятелка да ги гледа и не ми ги върна ?. Сега линка за онлайн гледане ми е на всички носители. Мнението ли? Бях омагьосана и оттогава не гледам други филми, освен корейски. Препоръчвам навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...