Jump to content

Recommended Posts

Наистина? Не са ли резюме на целия сериал, като го кълцат на най - важните сцени + добавка зад кадър? Ако е различно и интересно да взема да ги изгледам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше лош спешъла, беше  ми забавно да ги видя от друг ъгъл, зад камерата. И Жътваря и Гоблина се оказаха невероятни професионалисти(не че не го очаквах) като първия дори влиза в графа перфекционист, освен това излезе, че Lee Dong Wook сам е поискал ролята. Другото, което ми беше интересно е начина по който се държат различните поколения. Реално възрастовата граница не е чак толкова голяма(няма 20 години), но начина по който се изразяват и се представят  е коренно различен. Двамата по-големи са утвърдени актьори, но се скъсват да се кланят и се държат смирено, на другия полюс е Yook Sung Jae-знае какво иска и не се притеснява да го каже, абе малко е на принципа, че скромността вреди :D . Мисля, че същото важи за връстничката му, Kim Go Eun, но тя е по-резервирана и не го каза толкова директно. Освен това се заинтригувах от думите на сценаристката, че е чакала 5 години  Гонг Ю да приеме да участва в продукция по неин сценарии. Тя не спомена за кой сериал е било(надали става дума и за шестте, пък и надхвърлят годините), но ми е любопитно и ще ми е интересно да разбера ако някой знае нещо. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за някой от проектите след "Тайната градина"2010 до сега.Може за "джентълмените", може за "Наследниците на слънцето", едва ли  е за другите наследници. :28558:

За мен по-интересно беше (48 минута), че малко известна  притча е в основата на сериала, но до там -всичко е предимно художествена измислица от въображението на сценаристката. И експерт се изказа по тоя повод. И реално, сценаристката, за която преди се спомена, че е копала в историята, е копала за данни за токкеби, както  го казва.

At the drama's press conference in November 2016, Kim said she dig through historical documents and spiced them up with imagination to create the fantasy series.

"Not much research has been done on dokkaebi (Korean goblins), so there was a lot of room for storytelling," 

Сега се потвърди това и от думите на експерта, разказвайки  за полетата с елда и кашата от елда, която яде по понятна причина токкеби- няма стомах, за начина на викането чрез огън. Доста си е развинтила фантазията, за да направи реално това митично токкеби. Не чух  за никакви крале и други исторически личности, прототипи на героите.Може пък да са го оставили за втората част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отговора на феновете на "Гоблин" и GD

 

zaa1oU54DAI.jpg

 

 

Няма как да се отрече, че Гоблинчо е станал  явно в един момент мания.  :28558:

 

Спешълите идват сигурно , като необходима доза за лечение на маниаците, че иначе ще лежат на съвестта на сценаристката. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква приятна изненада. Вече бях решила, че са ни метнали, че ще има спешъли. Гоблин наистина е мания там - копират ги, цитират ги и т.н. в много ТВ-шоута в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за някой от проектите след "Тайната градина"2010 до сега.Може за "джентълмените", може за "Наследниците на слънцето", едва ли е за другите наследници. :28558:

За мен по-интересно беше (48 минута), че малко известна притча е в основата на сериала, но до там -всичко е предимно художествена измислица от въображението на сценаристката. И експерт се изказа по тоя повод. И реално, сценаристката, за която преди се спомена, че е копала в историята, е копала за данни за токкеби, както го казва.

At the drama's press conference in November 2016, Kim said she dig through historical documents and spiced them up with imagination to create the fantasy series.

 

"Not much research has been done on dokkaebi (Korean goblins), so there was a lot of room for storytelling,"

 

Малко превод: .. На конференцията през ноември, Ким каза, че е преровила исторически документи, и е ги подправила със своето въображение, за да създаде фентъзи сериала. "Нямаше много изследвания върху токкеби (корейския гоблин), затова там имаше много възможности за сюжета."

 

не ти ли писна, от пусто в празно?

 

Ех, сериалът да си струваше това коментиране в детайли - разбирам, можеше още да сферим и костюми и традиции и друго, но тук основното в диалога за историческо фентъзи е някаква лична война. Впрочем, за последен път се намесвам - ако човек не иска да разбере нещо, няма да го разбере... Все тя...

Но бих казала, че там, където най-силно си е ползвала въобръжението и марткетинг подплатата, то там и най-силно се е объркала Ким ... с класическата корейска среда и дорамен финал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко превод: .. На конференцията през ноември, Ким каза, че е преровила исторически документи, и е ги подправила със своето въображение, за да създаде фентъзи сериала. "Нямаше много изследвания върху токкеби (корейския гоблин), затова там имаше много възможности за сюжета."

 

не ти ли писна, от пусто в празно? 

 

Ех, сериалът да си струваше това коментиране в детайли - разбирам, можеш да сферим и костюми и традиции и друго, но тук основното в диалога е някаква лична война. Впрочем, за последен път се намесвам - ако човек не иска да разбере нещо, няма да го разбере... Все тя...

Но бих казала, че там, където най-силно си е ползвала въобръжението и марткетинг подплатата, то там и най-силно се е объркала Ким ... с класическата корейска среда и дорамен финал... 

 

.

Коментирам си спешъла и думите на сценаристката и експерта.Това гледам в спешъла, това коментирам в темата за сериала. Какъв ти е проблемът, че  не разбирам?

 

Колкото до  Ким,  жалко за нея, че не се е допитала до експертите във форума,  да и обяснят жанровете и как се прави, що  нещо се  изписа на тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми другарчета, може ли да ви помоля да престанете вече? Всички. Ако имате нещо да си изяснявате и мерите, моля, правете го на ЛС. Или си намерете ваш си начин, все тая, но не му е мястото в темите на всеки нов сериал, отново и отново. Дължите поне малко уважение на всички останали съфорумци, които влизаме тук достатъчно изнервени и натоварени от всичко останало и последното, което ни трябва, са километрични постове от типа "Аз пък знам повече" или "Ти пък си тъп". Започнах да си развалям мнението и за хора, които иначе уважавам, така че айде да коментираме само и единствено сериалите, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам да се включвам в подобни спорове и изцяло подкрепям поста на speedy86, но както и да го гледам простотиите продължават-няма друго обяснение за това как празен пост продължава да събира минуси. Не знам какво е било написано(честно не ме и интересува-всеки има право на мнение стига да не иска да мисля като него), видях го празен на два минуса, вече са пет, моля въпросните "оценяващи" да си изяснят нещата на ЛС с въпросния потребител и да спрат да пълнят темите с глупости, нелепо е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

 

По принцип избягвам да се включвам в подобни спорове и изцяло подкрепям поста на speedy86, но както и да го гледам простотиите продължават-няма друго обяснение за това как празен пост продължава да събира минуси. Не знам какво е било написано(честно не ме и интересува-всеки има право на мнение стига да не иска да мисля като него), видях го празен на два минуса, вече са пет, моля въпросните "оценяващи" да си изяснят нещата на ЛС с въпросния потребител и да спрат да пълнят темите с глупости, нелепо е.

 

"Дет ис дъ куесчън" , както е казал джентълменът Хамлет."  -  реплика  от  филма "Опасен чар"

 

И понеже сме тук да се забавляваме и да коментираме , какво по-добро за тая цел от  вторият спешъл, изпълнен с много  смях,  забавни моменти при снимките и създаването на спецефектите, грима и обстановката, както и показване на най-интересният използуван  реквизит, включително и меча - онлайн на руски  тук  или   тук 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, както каза и Гонг Ю - дори и бягането от зомбита е по-лесно от размятането на меча :rofl:

Определено бяха доста забавни спешълите. Харесаха ми и импровизациите им. Тези хора доста са се забавлявали по време на снимките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кога ши има някво по особенно действие тука , цяла седмица се пънах на 5 епизод, после на 6 и едва стигнах 7 , честно казано ако не беше хубавият каст ... иначе пък забавни ..Гоблина пусна чара в действие и омагьосва .Жътваря и той един хахо с амнезия , а малкият с неговата карта ма разби хахаха .Момата има чувство ,че я тресе някъв закъснял пубертет от време на време ( девойката добре си играе и ми стана сладка), но честно казано очаквах да ги метне някой стар дух отмъстител и да настане лудница в пълния смисъл на думата ... а те милите още го раздават комедийно романтично ... добре че с жътваря и кукито има някъв напредък и май се окаже ,че са

кралят и жена му от първата серия

, в която така и не разбрах кво се случва ... има няква идея , ама аз нещо не я хващам още ... слаба ракия съм ... още ме тресе морската вълна явно тцтцтц :28558:  :slap::28558:



абе сериалчето си е добро , просто аз съм се разпиляла ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега вече започнах да разбирам за какво говорите в 8 епизод ... взе да става интересно .Дори това ,че познах кой , къде , какво .. съм сигурна ,че ще има още изненади и то приятни ... искренно се надявам краят да не тъжен , много ... а ост-а е повече от ... едно лошо парче не чух ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та,значи относно сериалът. Страхотен!!! Велик!!! Изпипан отвсякъде. Прекрасно фентъзи, с красива романтика,много забавни моменти и страхотни актьори.

За мен обаче сериалът свърши в 13 епизод. Това трябваше да е последният такъв. Какво толкова. Щяхме да поревем още ден ,два и да си пуснем нещо да се развлечем. Нямаше нужда от последвалите го епизоди според мен. Те така. Мир и любов на всички и на тези ,които сега го почват ще им кажа едно : завиждам ви :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина отлично изпипан! 

(Добре де, малко догматиката ми остана мътна, вероятно защото е ни рак, ни риба, но свърши работа за сценария, значи няма страшно. От друга страна, някои от музикалните включвания ми бяха доста необясними, определено имаше какво да се желае. Имаше обаче и няколко страхотни изненади и тематични включвания с орган и клавесин, на които се зарадвах. Заглавната песен е страхотна. Като магическо хапче, което те пренася в друга реалност. <3 )

Отново поздравления за пълнокръвните герои и прекрасно изградените отношения между всички. Толкова искреност и топлота таяха, така ме радваха със спонтанните изблици на ревност, състезателен дух или срамежливост (последното важи с особена сила за Таласъмчо)...  :emote_kiss3: Доста теми засегна авторката, има над какво да се замисли човек. В този ред на мисли, към средата, когато започна да става ясно кой какъв е, таях опасения, че нашият омаен таласъм ще се озлоби и ще търси отмъщение. Радвам се, че сценаристката избра друг път и пренасочи драмата в по-градивна насока. По много странен начин даде шансове и хепиенд на всички. Не мога да се съглася, че последните 3 епизода са били излишни. По-скоро ги приемам като дълъг, но необходим път към прошката, за да имат шанса да започнат начисто следващия път. Ако и да съм с особено мнение относно идеята за амнайсет живота и прераждане до откат, то в така създадената вселена тази нишка имаше своята логика.

 

Огромни комплименти за подбора на актьорския състав.

Не бях гледала Го Ън досега, но е прекрасна, слънчева и ведра симпатяга. Спечели ме.

Сонг Дже дори не се наложи да играе. Толкова му ходи да е заплеснат хлапак.  :28558:

Ю Ин На продължава да е сладуранка. Дано обаче повече не я боядисват в този нелеп цвят... :nunchako:

Донг Ук за пореден път ме зарадва с присъствието си. Идеален Жътвар, не знам защо авторката се е назлъндисвала за него. Определено вложи доста в образа.

Едва сега усетих колко ми е липсвал Гонг Ю. Неповторимо изразителен е тоя тип. Много се надявам скоро пак да подхване някой по-дълъг проект, за да ни радва за по-дълго. Със сигурност е чисто удоволствие да го гледа човек. 

Със сигурност чакам следващия проект на сценаристката. А този несъмнено си заслужава да се гледа. Препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донг Ук наистина много добре се справи и сега си печели бонусите от това. Днеска видях, че билетите за фен срещата му са се разпродали за 1 минута. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана ми малко време и изгледах последните два епизода най-накрая.

Малко необикновена любовна история беше, това ми допадна много, по-разчупено от обичайното. Хареса ми и как бяха вплетени традиционните фолклорни вярвания в сюжета, така че да те заинтригуват и привлекат още повече. 

Големи суперлативи за всички актьори, макар че аз май съм единствената, която така и не можа да свикне с дървеното държане на Донг Ук. За мен той не успяваше да се справи на моменти със задачата да изиграе ролята си - може би се стараеше да бъде твърде безличен и неемоционален и в старанието си ми стоеше изкуствен.

Последните две серии бяха пълни с хубави послания за смисъла на живота, но не и толкова за смисъла на сюжета, с изключение на историята на Съни и Уанг Ю - в това поне успяха да приключат чисто нещата.

ова, което не ми хареса, е че сценаристката малко се оплете от средата нататък и изпусна смисъла на основния момент. Не успя да обясни добре

защо Ким Шин е станал Гоблин и какво толкова ще изкупва вечно?! Не би ли трябвало да има край и за него? И не трябваше ли, след като меча бъде изваден, да стане някакво прераждане? Какъв е смисълът емоцията, която го направи Гоблин, вече изчистена и пречистена, да го държи още към вечността? Къде са другите гоблини тогава, защото неговото не е чак толкова уникално като смърт?! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, изгледах и това 'чудо' на природата и 'драматичното' изкуство...Ай, ай, ай, откъде да започна, направо не знам.

Честно казано, до 10-ти епизод се чудех каква е тази невероятна безумица. То, бива, бива клишета и разтягане на лукуми, но чак толкова. Да бяха го събрали в 5-6 серии максимум, с подходящ сценарий и всичко, може би щеше да става за нещо.

Gong Yoo според мен да се придържа към комедии като Coffee Prince, по-добре му приляга. Не че не се справи, играе си момчето, но доста време ми отне да го възприема в този образ. А и то на куц сценарий, както и да играеш...

Grim reaper, aigooo...не знам кое е това момче, но такова дръвце отдавна не бях виждала. Само като застанеше с кравешкия поглед и насълзени очи...в сцените, които средно бяха по половин час само зяпане и рев. Идеше ми да се гръмна, честно.

Иначе, разбира се, че имаше и запомнящи се моменти и много красиви гледки; последните 3-4 епизода не бяха лоши. Но като цяло драмата беше наистина едно много сериозно недуразумение. Можеше да се получи добре, ако се беше хванал някой наистина да изпипа нещата и да съкрати до минимум влаченето и протакането.

А и изобщо главната двойка...не знам, не си пасваха според мен. Прекалено различно излъчване имат, а и разликата в годините си е доста голяма.

Не мога да не спомена и учудващо слабия саундтрак за продукция от такава 'величина'. Една-две запомнящи се песнички и това беше.

Може би грешката ми беше, че игледах сериала след драмата-шедьовър с Yoo Ah In 'Secret Love Affair' . Ужас, все едно да скочиш от Шекспир на евтин, булеварден романс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...