Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Saito-san

Saitou-san

斉藤さん

 

Държава: Япония

Година: 09.01.2008 до 19.03.2008

Формат: рензоку

Епизоди: 11

Телевизия: NTV

Директор: Mitsuru Kubota, Hitoshi Iwamoto, Honma Miyuki

Сценарий: Masahiro Fukuma

Рейтинг: 15% (Канто)

Субтитри: Английски

 

Каст

Arisa Mizuki - Masako Saitou

Mimura - Wakaba Mano

Kuranosuke Sasaki - Toru Mano

Arata Furuta - Masayuki Mochizuki

Reiko Takashima - Ritsuko Mikami

Hiromi Kitagawa - Nami Ogura

Mari Hamada - Miyuki Yamamoto

Shin Yazawa - Kumi Nakamura

Risa Sudo - Kanako Sahara

Minami Takahashi - Kei Shinmi

Shintaro Yamada - Masayoshi Yanagawa

Junya Ikeda - Toshio Narahara

Anna Ishibashi - Sakurai Ayako

Kanato Tanihata - Junichi Saito

Atsuko Anami

Kazuhisa Sakai

Tomohisa Yuge

Mie Suzuki

Mayumi Sato

Yumiko Deguchi - Ai Nitani

Manatsu Kimura - (ep.1-2,4-11)

Natsuko Aso - ep.2-3,7,9,11

Ryo Hashimoto - Ryo Hashimoto (ep.5)

Hitomi Takahashi - ep.6,8-10

Gin Pun Chou - ep.7

Masaya Kato - ep.7-10

Takeshi Tsuruno - ep.11

Kinosaki Naot

 

Плот: Уакаба Мано (Мимура) и нейният съпруг Тору (Кураносуке Сасаки) наскоро са купили къща и се местят в Токийските предградия. Уакаба е имала проблеми с неконтролируемият си син Такеру (Шинон Хирано), които я изолират от останалите майки в детската градина. В новят град, Уакаба е решена да се впише с останалите. Един ден тя среща Сайто-сан (Ариса Мизуки), 30 годишна домакиня. След като съпругът й е винаги в чужбина по бизнес тя е отговорна за единственият си син Джуничи. Джуничи ходи в същата детска градина като Такеру, където изглежда останалите майки избягват Сайто тъй като е прекалено пряма. За нея, което е грешно значи е грешно и не изпитва страх да се конфронтира с хората с лоши обноски. Така докато обстоятелствата тласкат двете жени на една страна, Мано трябва да избере дали да угоди на другите майки или да се присъедини към Сайто и да се изправи пред отчуждение...

 

Свали тук: :click:

 

Гледай онлайн с английски субтитри: :click:

 

Онлайн с руски субтитри: :click:

 

Бележка: Случайно попаднах на това докато си гледах Галилео онлайн...Постера и резюмето ме заинтригуваха и реших да му хвърля набърже един поглед и тъй и си изгледах първият епизод без да се усетя! :) Засегнати са доста интересни неща като взаимоотношенията в едно семейство и междусъседските такива по доста интересен начин. Двете основни героини са доста интересни от психологическа гледна точка тъй като представляват 2 крайности - едната отговорна, безкомпромисна и предприемчива независимо от ситуацията докато другата освен, че и липсват тези качества силно зависи от чуждото мнение. Определено много потенциал има в това заглавие и със сигурност ще го изгледам след като приключа с детективката дорама с Коу тъй като явно това е поредният пример за това колко големи са японците, когато става въпрос за наболели семейни и обществени проблеми. Само за 1 епизод видях доста акценти, които много ми харесаха и са в унисон с моите разбирания и светоглед, представям си какво ще е нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ударя едно рамо в подкрепа на тази тема щом това заглавие се сдоби с такава. Гледан отдавна сравнително. Посочи ми го Rie. Психологическа human drama с  всички положителни и полезни качества на този жанр. 6 от 6.

Сравнително мащабно обхваща психологията на подители-учители-деца в нещо като предучилищна възраст ако помня добре. Има достатъчно прототипи с които зрителите да се припознаят в една или друга степен.

За жалост Saito-san 2 не ми понесе обаче. За което много съжалих. Но пък първия сезон имаше всички достойнства и реших че и така е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина беше интересно и доста приятно за гледане (преди две години). Хлапетата ми бяха много мили. Не издържах последните 3-4 серии, понеже така и нищо друго не се случи, а поуките взеха да ми преливат, но Мано, която си пее "Аз съм човек на справедливостта" докато готви вечерята, ще я запомня завинаги... Сякаш това е единствения начин да бъде себе си  ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да видя положителни отзиви така решението ми да го гледам придобива още по голям смисъл. Така наречените защитници на справедливостта са добре познат мотив в една друга дорама на човека стоящ зад тази история - Seigi no mikata, което сериалче пък ми е особено любимо. Тук обаче нещата ще са по сериозни..от малкото дето гледах вече недолюбвам и в червата и разглезените, свръхарогантни недорасляци и лелките, чието поведение е под всякаква критика...Докато едните поне са плод на сбъркана или тотално липсваща възпитателна система то другите са зрели хора, които дефакто нямат никакво извинение за пасивноста и глупотата си, сравнима с едно иначе безобидно добиче даващо вълна и мляко. За съжаление такива лицемери като въпросните лелки са навсякъде...визирам най вече начина по който обсъждаха Мано зад гърба й, а тя най чистосърдечно искаше да им се хареса и да се приобщи към тях, че даже им пече бисквитки. Самият аз често съм ставал свидетел на такива работи макар и в малко по малък магнитут и определено е грозна картинка! Че всички хора лицемерничат, така си е, това е вид защитен механизъм, но някои хорица наистина минават всякакви граници в това отношение и тези случаи ме дразнят особено много. А това е само в началото...сигурно като седна да го гледам стабилно вече ще ми се иска да ги удуша тъй като явно около това ще се върти тукашният сюжет... Но ще видим де, може и пък да се опомнят рано. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава семейна драма действително се оказа. Харесаха ми за пореден път моралните послания заложени в нея като имаше някои наистина важни неща акцентирани тук. Изградената връзка м/у Сайто и Мано беше едно от най-хубавите неща понеже такива приятелства са наистина нещо ценно само дето малко попрекалиха по тази линия. Ето към края се видя при някои от героите, че хич не е лесно да намериш хора, които ще застанат до теб в труден момент дори и продължително време да са ти сваляли звезди. Едно от най приятните неща тук бяха групата ученички! Отначало си мислех, че ще са същите изтървани лекенца както групичката на богатото синче, но много скоро се видя, че съвсем не е така. Това си беше много хубав контраст като извадки на подрастващите в тази проблемна възраст.

Някак си обаче самото действие нямаше тази ударност или по скоро заряд както в предишните заглавия от Япония дето гледах в последните месеци..Хм не знам може би препятствията пред Сайто не бяха кой знае какво или на образа й му липсваше нещо за да е пълна картината. Примерно въпреки, че тренираше постоянно в тоя фитнес и дори се упражняваше в някакви удари така и не видях особена полза от това...чичкото с цигарата както богаташкото синче и приятелчетата му я поставяха в доста сконфузни ситуации.Морала от това да не хвърляш безразборно боклук си е нещо положително, но нещо особено важно  Явно целта е геронията да не е чак толкова далеч от обикновенните домакини към които като аудитория основно е насочена тази драма и все пак очаквах поне малко повече и да не е толкова безпомощна. Най малкото на постера е заела такава бойна поза с метлата, че няма как да не съм разочарован малко. Конфликтът с леличките също беше притъпен, а очаквах доста повече конфронтации и напрежение, а тяхното неразбирателство беше ключово за тази история. Да не го развиеш както трябва си е пропуск, а и изборът им за финал беше скучен и мисля ненужен тъй като и без това отделиха достатъчно време за да разберем колко голямо е приятелството на двете. При дечицата също нямаше кой знае какво въпреки, че там нещата бяха по добре.

Като изключим това си беше приятен уотч, но е далече от ранга на Кралицата примерно...слагам го някъде около 7-ца по десетобалната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза за метлата на постера се сетих че коментирахме с Rie, като се разбра че ще има втори сезон , че тогава може метлата да е прахосмукачка :896767: . Както казах отдавна съм го гледала и спомените са бледи но това което не ти е достигнало в образите помня че и на мен не ми достигаше. Имаше за дооправяне сценариста за да го обява за тотален шедьовър но lвсе пак  добра human drama.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...