Jump to content

Дни на Японската култура в България


parab

Recommended Posts

Не било писано днес да гледаме кино. Техниката била повредена и отложиха прожекцията за събота от 15ч. Жалко. Бяха дошли страшно много хора. 

Дано утре, на историческия филм, да няма гафове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година на Aniventure ще представя лекция за японските дорами.

 Успоредно с известните заглавия, ще се опитам да балансирам темата като наблегна и на не толкова популярните дорами, които се оказват истински бижута за зрителите

13939405_10154460413988944_6730744901996

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21 май в ЦИЕК ще се проведе Бункасай - Митологична Япония: Епохата на божествата

Начало: 12 часа. Повече за събитието ТУК.

 

c5d4a3b5d12a928e.jpg

 

Програма:

 

b0321027b1bbc1f0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво съвпадение, преди няколко минути видях страницата във ФБ и исках да я споделя във форума, но вече има информация за "Дни на Японската култура-2017" :D. И хубавото е, че все още има време да се организирам и да посетя някои от събитията. Само не ми стана ясно къде точно ще се състоят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо днес пуснаха пълната програма на сайта на посолството. В pdf формат, ето я: ТУК  

Любимата ми "книжка" - има пълна информация за дати, часове, място - къде ще се проведе даденото събитие, вход/билети/  и т.н.

И аз доста неща си набелязах. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, само че има две събития в една дата. Казват, че японския спектакъл в Пловдив на 6 и 7 октомври е много добър, а на същите дати в София има други представления.

Иначе филмовата програма е много силна. Пускат "Любимата формула на професора", както и още няколко интересни заглавия, сред които "Ти си добро дете" с Кенго Кора (все още не е събнат този филми вече 2 години, но е страхотно, че ще го видим у нас!) и "Писмото" с Такаюки Юмада и Тецуджи Тамаяма.

Този път прожекциите са на доста по-голяма сцена - Дом на киното. Има символичен вход от 2лв, което е нищо за съвременни и стойностни заглавия като тези. Само не пише, какви субтитри са направени. Японците обикновено ги превеждат на английски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ми се да споделя. Чувствам се очарована и много щастлива от възможността за пръв път да се докосна на живо до японската култура. Тази вечер гледах традиционни японски танци, изпълнени от Ичиносуке Умекава и неговата интерпретация върху българска народна песен. Чудесно беше.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...