Jump to content

Recommended Posts

На мен лично сериалът страшно много ми харесва, с нетърпение очаквам превода на последните 4 епизода :) Може би зависи кой с каква нагласа тръгва да го гледа. Все пак още с излизането си беше много хвален и поради това сигурно очаквате да видите нещо невероятно и се разочаровате в крайна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая го приключих. Е, каквото и да напиша сега, ще е малко за поредния добре направен корейски сериал. Играта на главните актьори, както винаги беше на ниво и те изграха добре ролите си. И макар откъм битки сериалът да не блестеше, представаната история около създаването на корейската писменост беше много интересна и т.н.

 

Драмата ще допадне на всички, които харесват исторически сериали.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериала е много добър ,до сега не бях гледала филм с такъв сюжет...този сериал успя и да ме разплаче в последния епизод....препоръчвам го на всички който си падат по историческите филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези,които искат хубави бойни сцени и хубав музика в корейски сериал да си пускат веднага - "Bichunmoo" (ако още не са го гледали) Инак да,тук доста куцаха нещата в битките,да не казвам,че за първи път в исторически сериал музиката е бледа,ама много бледа. Инак идеята на сериала ми хареса,интригуваща но като цяло не съм очарован. Изобщо не успя да ме заплени и да ме накара да гледам с огромен интерес и да гледам серия след серия. Имаше твърде много ,смело мога да кажа комични ситуации.

Ами не ми се иска да съм твърде краен в оценката си ,за това ще кажа,че сериала се гледа,но не очаквайте много от него.

Послепис: Да му имам придворните аз на краля rolleyes.gif Особенно онова слънчице Со И ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ми хареса. Най-вече историята около създаването на азбуката. Може да не е съвсем реалистична, но въпреки това ми беше интересна.

Леко съм разочарована, че нямаше

 

любовна история. :P

 

И отново можеха да се поберат в по-малко серии.

А финалът си беше корейска класика. :lol:

Едно голямо „благодаря” на к1227 за превода. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е доста разтеглен, но тематиката му е доста интересна.

Не съм си и представяла, че една азбука може да предизвика такива интриги.

Но любимецът ми не бе Канг Че Юн, въпреки че бе представен от Чанг Хьок, а крал Седжонг. Бе страхотно изигран от Хан Сок Кю.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо го изгледах и лично на мен много ми хареса.И имам един въпрос някои ще може ли да ми каже кой играе в ролята на : Ке Па И ? :)

 

Ким Сонг Хьон ->:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз най-после го изгледах! Съгласна съм с вас относно това, че саундтрака и бойните сцени не са нищо особено, но пък мисля, че акцента изобщо не е върху тях. Актьорската игра е съвсем на ниво. Може и да съм пристрастна, тъй като по принцип много харесвам исторически теми, но си мисля, че е нормално на места нещата да са идеализирани. Все пак става въпрос за една велика част от корейската история като създаването на собствена азбука и в очите на всеки съвременен кореец, хората взели участие в това създаване, са герои. Относно краят- съвсем очаквано си беше за мен: времената са били варварски, нещата са се решавали със сила. Като цяло много ми хареса. Естествено, че има и недостатъци ( можеше да съкратят една, две серии), но пък кой сериал няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно краят- съвсем очаквано си беше за мен: времената са били варварски, нещата са се решавали със сила.

 

Eeee... тъкмо се бях навила да го изгледам този сериал, но това май върви да ме откаже. Да не би накрая да премахват насилствено Чанг Хьок? Ако да, поне да се подготвя психически  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро не харесвах историческите сериали, но забелязвам, че все повече ми допадат. Тази ми беше 9-тата на историческа тема, от общо 71 до сега... и дори след толкова сериали пак има хора, които срещам за първи път :)

Драмата я харесах много, и тематиката беше интересна. Даже краят ми хареса, въпреки, че беше много тъжен..

Покрай тази азбука се замислих и за глаголицата... амче глаголицата е била даже по-сложна от азбуката на И До.... 

Останаха ми още три драмички с Чанг Хьок, но ми се струва, че Чуно ще си остане Nо 1 в моето сърце...а да, много интересно беше това, че накрая дадоха

семейството на Че Юн и И Со и техните 3 дечица. Две момченца и едно момиченце, точно толкова, колкото има сега Чанг Хьок  :) :) :)

 

 

Изненадах се, като видях, че участва и Йо Джин Гу. На това момче му отива да представлява Чанг Хьок като малък  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се защо след пет години продължава в анонса да стои абсурдното изречение: "Мекушав и безсилен крал, наследил тираничния си баща, който отказва да се откаже от властта..." Става дума за Седжонг Велики, корейското съответствие на княз Борис І, Кирил, Методий и Климент Охридски заедно. 

Убедена съм, че след приключването на "Шест летящи дракона" много любители на историческите филми ще изгледат отново "Дърво с дълбоки корени", който се явява негово сюжетно продължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен тематиката за буквите ми беше много по вкуса.., даже едно от най-интересните неща бяха обясненията за звуците и прочие правила.., е, не научих азбуката за половин ден като * и най-неукия* :28558: , не я научих и за повече :na2: :na2: :na2: , но ми хареса

 

края според мен олицетворяваше целия този народ, който ще остане, ще се родят дечица и т.н., които ще я учат и използват и т.н., както им е предначертан пътя, всеки по своя път :up:

 

много ми хареса образа на краля като млад и зрял как се припокриваше като характер, характерни фрази, все едно наистина катерицата му беше младия образ :)

 

Чанк Хьок беше по-добър в Чуно, но като знам, че този е бил по-ранен, струвало си е да го изживее, за да се научи как да го направи в Чуно..., там беше покъртителен... :wub:

 

потърсих и информация за корейската азбука, кой я е създал и как.., има частички история.., най-интересното ми беше това, че след създаването й и прилагането, после е имала големи премеждия, като официално азбуката е въведена след 1950 като официална писменост.,

 

то не било забрана още в Чосон..

Десетият цар от династия Чосон Йонсангун забранил изучаването на хангъл през 1504 г., както и забранил използването му при изготвянето на царски документи. Така хангъл останал да се използва единствено от жените и малограмотните слоеве от населението.

то не било японска окупация....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааааа, аз пък що съм останала с обратно впечатление..., значи малко заден е дал.., може да е било от режисьора :28558: , аз бате де Гил съм си го заплюла да го гледам и в други сериали.., да има късмет да ме разочарова :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...