Jump to content

Recommended Posts

Coffee Prince
spacer.png
***************************************************
Епизоди: 17
Език: корейски
Жанр: романтична комедия
Излъчен по: MBC
Период на излъчване: 2 юли 2007 - 27 август 2007
Рейтинг: 24.2


Участват:
Yoon Eun Hye като Го Ън Чан
Gong Yoo като Че Хан Кьол
Lee Sun Gyun като Че Хан Сонг
Chae Jung Ahn като Хан Ю Джу
--------------------------------------------------------
--------------

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ + OST
 

Резюме: Животът на Го Ън Чан не е особен лесен - тя работи упорито на няколко места, за да изплаща дълговете си, като дори се е отказала да поддържа женствения си облик. Че Хан Кьол е наследник на голяма компания за производство на храни, който наближава 30-те, но все още се радва на свободния си живот. Неговата баба иска той да се ожени и затова започва да му урежда срещи с подходящи момичета. След като случайно той се сблъсква с Ън Чан и погрешно я взема за момче, Хан Кьол решава да я (го) наеме да играе ролята на негов гей любовник, за да избегне предстоящите уредени от баба му срещи. Поради отчаяната си нужда от пари, Ън Чан решава да играе ролята на момче и не му казва истината. Освен това, бабата на Хан Кьол го натоварва с отговорността за развитието на едно малко кафене, което е на ръба на банкрута. Ън Чан измолва от Хан Кьол да я (го) наеме като сервитьор в кафенето и не след дълго между двамата започват да прехвърчат искри. Изпитанието за Хан Кьол е изключително голямо - как ще приеме своята извънредна "хомосексуалност"...

 

Off Topic

Coffee Prince. Аромат на кафе, любов и приятелство. В него има някаква магия, която идва от самия сюжет, от актьорите, които пресъздават персонажите си по невероятен начин. Тук всички герои са любими. Ън Хе... В ролята на Ън Чан тя внесе собствената си енергичност, чувство за хумор и всичко това примесено с голяма доза искреност и любов... Coffee Prince изразяваше любов. Всеки миг, всяка песен, всеки актьор имаше тази заслуга. Ън Чан - енергичното момиче-момче, за което работата беше хоби и никога не се оплака. Момичето, което показа на всички, че колкото и труден да е животът и колкото и жестоко място да е светът, каквато и роля да играеш, трябва да останеш истински, да бъдеш усмихнат въпреки трудностите и да не позволяваш да те съжаляват. Тя покори всички с непринудеността си, извади ги от черупките им, и им помогна да видят живота по нов начин, най-вече на Хан Кьол. Гонг Ю показа себе си в тази роля. Усмивката му, искреността му, смехът му, песента, която изпя в последния епизод. Дори когато се цупеше, пак беше симпатичен. Хан Кьол израстваше във всеки епизод. В началото се показа като богато и безгрижно момче, но по-късно се разбра, че е работил усърдно за това, което харесва и поради тази причина беше неразбран от родителите си. Той също показа колко е трудно да се усетиш сам и да започнеш отново.
Любимата ми негова реплика беше към Ън Чан, когато разбра, че е момиче: "Имам нужда от някой, който ми вярва. Дори и целият свят да казва, че съм безполезен, искам някой да заяви: "Че Хан Кьол не е имал шанс; Че Хан Кьол каквото казва, го прави; Че Хан Кьол просто не е намерил това, което иска да прави, но може да се справи, ако вложи цялото си сърце. Имам нужда от някой, който да ми вярва така." Първия път, когато гледах тази сцена, очите ми се насълзиха, защото наистина съм преживявала този момент, а и бях чела, че точно тук Гонг Ю наистина е вложил най-много от себе си.
Други любими герои от Coffee Prince ми бяха Ю Джу, защото тя допринесе много с нежното си излъчване, прецизност, драма и едновременно с това много човечно отношение. Много добра игра на красивата Jung Ahn, която невероятно пресъздаде многопластовия образ на Ю Джу.
Няма да пропусна и Хан Сонг, който макар да не ми допадна много, не мога да отрека, че си имаше своите моменти, но не го нареждам сред любими. От "принцовете" много ми хареса Ха Рим. Само като се появи на екрана, и човек се усмихва. Много чаровен и естествен, особено с това "На колко си години?" Обичах и "загадъчността" на Ки, както и нежната простота на Мин Юп. Всеки е бил влюбен като него, всеки е искал да впечатли някой, който изобщо не се интересува от теб, излагал се е по всякакви начини и все някога е успявал да привлече отсрещната страна. Накрая го видяхме с неговия "Ангел"...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм трябва да се гледа , освен заради хубавия сюжет, страхотната игра и актьорите, и заради истинските целувки между двамата главни герои, които са такава рядкост за корейските сериали. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е сериалчето, особено като се има предвид колко са чувствителни корейците към тези по-парливи теми, чак се шашнах, че са направили филм с такава тематика. А и наистина са големи сладури всичките. На мен любим ми е полуяпонеца, много е... знам ли, парадоксален образ някакъв. Големи образи, кефят ме.

Тъкмо го свърших и мога да кажа, че ме изненада в няколко неща, за което браво. Благодаря че включи това име, сладур, евала!

 

Хора, вие хубаво, че предупредихте за целувките, ама да бяхте казали и за края на 16 еп. и началото на 17... Изведнъж като ми стана едно топло, жежко едно такова... Wink Особено ми хареса репликата:"Ако влезеш, няма да те пусна да си тръгнеш!" Разби ме. Само малко края не ми хареса толкова, още малко му липсваше като че ли, за да стане перфектния холивудски хепиенд.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спийди - точно този момент ми е един от любимите, заедно със

 

сцената, когато тя остана да довършва слънчогледа на стената

 

 

Просто има невероятно хубаво взаимодействие между двамата. Smile Smile

Можеш да хвърлиш един поглед и на спешъла, макар че той не е толкова интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параб, майтапиш ли се, още ми треперят коленцата...

 

Обаче много се смях и на онази сцена, когато тя му пприпомня първата им среща и му казва, че е била впечатлена от гледката, а наш'то момче се хваща за чатала... Смех, смех, смех...

Very Happy

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това "Ahjussi" , тя го използва от време на време като се обръща към някой Smile И аз ще се радвам ако някой има възможност, да го преведе. Много бързо се сменят буквите и някои неща ги изпускам, но филмчето е много весело и немога да спра да го гледам Very Happy 100 % ще го мина и с български букви после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Корея имат някакви специални обръщения към хората - това - аджуши - е нещо като господин или чичо май. Хюнг пък е нещо като брат или приятел.

Поне с такова разбиране съм останала...

Иначе със Спийди ще трябва да се разберем за превода - може би по един епизод - тя четни, аз нечетни и така ще стане по-бързо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Параб, много добре! cheers

Аджоши е нещо като "чичо", дори и към непознати се обръщат така. По същия начин има думичка 'агаши', която означава "момиче", "девойче" и т.н., което се използва и за сервитьорките в ресторанта например.(Последното го знам и от опит Very Happy ) Хьонг буквално означава "батко", но се използва само от момчетата/мъжете. За момичетата "батко" е 'оппа'. И за да довършим цялата фамилия ще дам думичките за "кака": за момчетата - 'нуна', за момичетата - 'онни'. А, да, и за лелките има дума - "аджума". Това май е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 8-ми епизод Laughing

 

Абе, тази няма ли най-после да му каже, че стана много гейска история Laughing Художничката е егати корейката, честно. Супер спокойна и с никой не се кара, не е нормално това Smile Не знам защо, но имам чувството, че нещо лошо ще се случи с нея или някой друг. Дано не съм прав де, ама все пак е корейска продукция, трябва си някаква трагедия. Дали ще е само бабата не знам, скоро ще видим

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбирам защо всички го харесвате този сериал. Аз току що си счупих рекорда със седем серии за един ден (по-един час всяка). Аааа чувствам се разбит , добре че свърши, че не знам как щях да издържа още една Laughing drunken flower . Не можеха да го направят по-добре. Всички персонажи бяха интересни и се създаде супер яка атмосфера. Имам чувството, че аз съм работил в това кафе Да не говорим за дребните шегички и много естественното държане на героите през цялото време. Малко филми които съм гледал, са успявали да постигнат такова чувство. На моменти имаше пълнеж, но беше винаги интересно въпреки това. Толкова много готини сцени имаше, че няма как да си избера любими. Единственно финала не ми хареса много, иначе за този жанр е 10/10

 

Не трябваше да ходи да учи в чужбина. Малко тъпо ми се стори това, незнам защо

 

 

Превода би бил доста труден, има много неща, които трудно ще се преведът на български. Така просто не им обръщаш внимание, защото не са важни. Ако трябва обаче да се преведът и да звучат добре няма да е лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкова хвалби не се стърпях да не му хвърля едно око. Сериалчето верно е lol! . Единственият му недостатък е, че на моменти много скорострелно говорят. Някои реплики докато ги прочета и то вече е три напред. Laughing Май чинно ще си изчкам някой да го попреведе. И по скромното ми мнение точно тук стилът им е такъв, че всякакъв род обръщения от типа "бате", "чичо", "лельо" мноооого на място идват! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една неприятна новина - актьорът Leе Еon е починал при катастрофа с мотора си в ранната сутринта на 21 август.

juniorsep07lw.jpg

Последната драма с негово участие е Strongest Chil Woo, но всички го помним като един от "принцовете" в този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгна ли да си търся нов сериал, рядко стигам до 3-4 страница ...все нещо ми хваща окото преди това.Затова и пускам коментар за този SmileТъй като отдавана правите вметвания за него, преди няколко седмици реших да го гледам...и изживяването беше невероятно( ако имаше и финал като хората...). Искрено завиждам на всички , които все още не са го гледали и им пожелавам приятно забавление с тази наистина романтична комедия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допадна това дето coruin спомена. Важното е да го гледаш набързо, тогава не се забелязва пълнежа. Беше ми много интересно и забавно през цялото време, като изключим финала. По фалшив не можаха да го направят. Разбирам, че са искали да вкарат някакво послание към момичета, първо да гонят кариера и после да се женят. Само че главната героиня беше апсолютно най-неподходящата за това. Последния епизод не приличаше на себе си. Преди това като я питаха какво иска, каза че най-много иска да създаде семейство, деца ... ала бала. Smile Предпоследния епизод си изля очите да плаче по ония и какво? В следващия го зарязва и отива да учи 2 години в Европа за бариста. Laughing Направо гениално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допадна това дето coruin спомена. Важното е да го гледаш набързо, тогава не се забелязва пълнежа. Беше ми много интересно и забавно през цялото време, като изключим финала. По фалшив не можаха да го направят. Разбирам, че са искали да вкарат някакво послание към момичета, първо да гонят кариера и после да се женят. Само че главната героиня беше апсолютно най-неподходящата за това. Последния епизод не приличаше на себе си. Преди това като я питаха какво иска, каза че най-много иска да създаде семейство, деца ... ала бала. Smile Предпоследния епизод си изля очите да плаче по ония и какво? В следващия го зарязва и отива да учи 2 години в Европа за бариста. Laughing Направо гениално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонче, хората се променят. Това според мен е едно от посланията на филма.

Иначе краят беше пълна боза Mad ! Можеха да са по-креативни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен през цялото време можеха да са по-креативни. Подобен сюжет дава такива огромни възможности. Rolling Eyes От тоя сериал имам ясни спомени за 2-3 сцени. От Дворецът, дето го гледах преди него, почти всичко си го спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е обратното. Дворецът ми е много мъгляв и не мога да се сетя нещо конкретно, освен пиршеството от цветове, с което ни обсипваха всеки епизод.

А тук имам спомени за толкова конкретни сцени... Но на мен това ми беше вторият корейски сериал след 4-те бога и наистина е много ярък като за първи от този жанр. Така че съм си пристрастна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше също първия корейски на съвременна тематика. Доста ме впечатли, много повече от Goong. То си зависи и в какво настроение го гледаш, колко си свободен и дали ти се гледа нещо такова...до колко можеш да му се отдадеш... За това и повече оценки са относителни. Много е важно кое първо си гледал, щото доста си приличат. Но хубавото винаги си е хубаво. Wink Да вярно, че се променят хората, но тя се промени точно в последния момент. Иначе си е честно, все пак ония беше на 30 години, беше се изучил зад граница. Наща беше доста по малка и е справедливо и на нея да и се даде шанс. Само че някакси това не беше тя. Wink Предаде себе си и не мога да повярвам, че наистина е била щастлива. Все пак Европа на другия край на света.За това накрая като дойде усмихната ми беше някакси странно. А и онзи я е чакал две години?! Плюс това се водеше някакъв плейбой и около него винаги се въртяха жени. Човека вече става на 30 и косур години и каква е гаранцията, че тя като се върне още ще го харесва. Не че е невъзможно, но е малко вероятно да се получи така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много по коментарите, но ще драсна някой ред.

Гледах и това сериалче и Двореца .........и двата са си готини по-различен начин.

Относно коментара на Демончето за плейбоя и жените около него.............то точно там хватката , като е било пълно с жени покрай теб...........започваш да търсиш различното, много малко неща те впчатляват.............за това като го намериш, не го испускаш туко така.

Около 30 -та години приоритетите на хората много се променят.........казвам го защото покрай мен постоянно се случва. Не мога да позная половината си приятели..........нито да определя постъпките им.

Виж поведението на момичето ами него...............абе корейка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...