Jump to content

Recommended Posts

СТРАШЕН Е!!! Разби ме този сериал, толкова забавен, интерсен, завладяващ! И най-вече - толкова свеж!! Евала на създателите му, всичко ми хареса, и музиката беше трепач и така добре пасваше! Главната ме изкефи още в Sungkyunkwan scandal и тук беше също много сладка и добре се справи. А 'Лечителят' - уауууу.....хаха :D . Нямам думи. За мен конкурира Бини по чар! Дами, ако искате да си поплакнете очите, този сериал много ще ви зарадва ;). Уникален сладур е главния, за мен това е идеалната комбинация на чар и мъжественост - а не съвсем да мяза на мацка, като много от другите си колеги! Браво на момчето, чудесно се справи с този образ, хем трогателен, хем здраво тупалки раздаваше. Историята беше много интересна, без да е натоварваща и прекалено тежка - слава Богу, че след Cain and Abel миналата седмица, щеше да ми дойде в повечко пак да лея потоци сълзи. Романтиката също беше добре, 

особено още по- в началото там на покрива като ѝ направи признание той....ехххх!! Когато още тя не знаеше кой е той. Ехх, че разтапяща сцена беше това!! Както и изобщо преобразяването и влизането в залата за пресконференции.. хехе Страхотна идея, толкова бяха готини!!

 

Леле, дано да има продължение този супер готин и зарибяващ сериал! Нямам търпение. Още ме тресят емоциите и ми е мъчно, че това беше последния епизод!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превъзходен сериал. Евала на главните актьори. Такава химия м/у главните, с такава лекота изиграха ролите си отдавна не бях гледала. Много ми харесаха. Толкова освободени бяха, дори и да са се притеснявали от някои сцени го направиха по най-добрия начин. Главният има такъв поглед, че можеш направо да се изгубиш в него. Страшен е. Целият състав беше подбран перфектно. А аджумата беше трепач. Единственото нещо, което малко не ми хареса беше в последния епизод, малко претупаха нещата. Исках главните малко повечко да страдат, но така са решили, така са го направили. Песента от сериала ми стана любима, даже моят мъж ми звъни на нея :) Заслужава си да се гледа - лек, романтичен,без много драма сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След този сериал ми е адски трудно да започна друг- само гледам , чета, каня се и се отказвам.
Осъзнавам, че е почти нулева вероятността скоро да попадна на толкова интигуваща история.
Освен Eternal Love и тази песен ми е любима:

Редактирано от mrnkaloto
Ползвай тага за видео
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е песента, а клипа още повече :). И аз не мога да се наканя да почна нещо ново...така ме държат хубавите емоции от този сериал. Ще се гледа още много пъти, със сигурност ;).

Страхотно интервю, обаче

как можаха да кажат края на Empress Ki, бе м....... му!!! И със запушване на ушите пак го чух!  :cry:   Нее!!! Тъкмо щях да започвам да го гледам!!!!!!!!   :cry:     :mad2:  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах как да го събера в една дума... - съвършенство!!! Всиччки актьори бяха невероятни от най- главните до петостепенните. Всички просто.... хийлъра, мацето, репортера, екипа им, майката, бащата, аджумата беше страшнааааааааа- Много ми хареса. Даже злодеите бяха на ниво. Историята нито ми омръзна, нито ме подразни, освен факта, че можех да гледам още 20 епизода. Много интересен, завладяващ , нямам една забележка.  :thanks:  :thanks:  :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+Още една фенка на Хилърчето  :kissy:  :kissy:  :kissy: . Това момче е невероятно. Мисля, че не е нужно да правя подробно описание на красотата, излъчването, актьорската му игра и т.н, защото по напред други са се справи с тази задача много много по - добре отколкото бих се справила аз. На чудещите се - не се чудете, че всяка изпусната минута е загуба, сериозно ви говоря. В началото, като си търсих сериал, който да гледам този винаги го подминавах, само заради заглавието. Лечителя - пфф виках си 100% поредния докторски сериал ала бала, но така стана, че сестрата беше изтеглила всички епизоди, а като заминахме  с нея и няколко дена нямахме интернет имаше какво да се гледа. 

Много свежарско сериалче, с готини актьори. Не са някакви дразнещи, единствено секретаря ми бъркаше  в червата, прилича на буболечка. Толкова е мазен направо олио тече, супер ужасния и антипатичен.

Края е не съм доволна, ама изобщо изобщо всичко вървеше супер и изведнаж все едно режеш лентата с ножа съединяваш края и толкова. Даже не се разбира с кой какво става абе тия корейци в това се убеждавам при тях, че като започнах сериал първите серии не са много добри трудно им е да те въведат в нещата, но нататъка хващат "цаката" на работите и яко газ и започват да засилват с всичко интереса расте очакванията всикчко, но както са се засили не знаят как да спрат и да приключат с нещата и е****т майката на всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят коментар е малко по-умерен спрямо повечето последни. Не е лош сериала като цяло. Стана ми баш интересен към 10-та серия, но и преди това не беше зле. Мисля че е насочен повече към женската публика. Аз го започнах заради добрите коментари и Пак Мин Йонг, която отдавна не бях гледал. Същата си е. Много сладка и чаровна.Към финала обаче ми се щеше да видя малко повече. Някакси прекалено лесно ги излъгаха лошите, все едно са пълни идиоти.  Не съм вярвал че ще го кажа за корейски сериал, но... Mалко му беше драмата. :)  Вярно умряха там някакви хора по време на сериала, ама като изключим това, прекалено леко вървеше и всичко си се нареждаше точно за главните герои. Дори да се появяваха някакви препядствя за връзката им, те ги решаваха с лекота, все едно са най-обикновеното нещо. Чил аут сериал отвсякъде. :)

 

Коментара преди мен, много добре описва как набързо скалъпват финала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оргазъм ,душевен оргазъм получих докато го гледах ... Освен "уау чинча,тебаа " друго не ми идва ....първият сериал за 2015 който ме накара да ликувам и да не скучая отначалото до края ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още преди да гледам бях сигурна, че драмата ще е много добра, най- вече заради коментарите. Хвърлях по едно око на темата още докато сериала течеше, но тогава гледах KMHM, а добрите неща предпочитам да ги гледам едни след други, защото така или иначе са кът та да им се нахвърлям наведнъж. По мое мнение наш Healer трябваше да го кръстят Heater  :P защото чупи хотметъра от всякъде  :D Мога да го гледам как се разхожда с черната екипировка по цял ден, а сценария и любовната драма да са ми като бонус :P  Гледам, че някои са направили асоциации със Супермен, заради тичането и скачането по покривите, но на мен ми напомни на Arrow, първо заради хакерката, която тук може би беше възрастна аджума за да не се прехласне прекалено много публиката по нея, както стана в американския сериал, а отделно имахме и полицай отдаден на каузата по залавянето му. Друго, което ми направи впечатление бе, че и Ji Chang Wook се справя много добре с пресъздаването на няколко образа в един сериал. Много добре се правеше на непохватно боязливо репортерче, а след това и на небрежен празноглавец, когато искаше да получи достъп до документите за баща си. Общо взето много обещаваш актьор и страхотна химия с главната. Аз съм много доволна от видяното  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятен филм. Опитвам се да си го представя без участието на Джи Чанг Ук и не знам какво би ме накарало да го изгледам на един дъх. Харесвам го този актьор. Изобщо целият актьорски състав е доста равностоен, без влудяващи женски персонажи, които хем те дразнят, хем те карат да се срамуваш, че си жена. 

И в тази тема, (както и във всички останали), силно се коментира има ли романтика, в какво количество е, колко пъти героят е целунал героинята, какво е качеството и стила на целувката, има или няма химия между тях. Признавам си, че тотално се изгубих в смисъла на думата "романтика". Явно е свързана по някакъв начин с броя на целувките и с "химията". Ще продължавам да чета и обещавам да разбера. Констатацията, че корейските сериали, за разлика от пълнометражните филми, са прекалено стерилни и това се дължи на корейския морал, ме изумява. Думата не е "морал", а "цензура". Цензурата е отвратително нещо.

Колкото до химията между мъж и жена, тя съществува в живия живот. В киното е въпрос на актьорско майсторство и личен сексапил. Сексапилното излъчване или го имаш по рождение или го нямаш. Например: седи Ким Нам Гил (или Чо Ин Сонг, или Чо Дон Хьок) подпрян на една стена, скучае и люпи семки и ти чувстваш главозамайване и слабост в подколанната област. От Джи Чанг Ук не хвърчат хормони, а те залива с младежко очарование. Така мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дай ми го ти да се подпре на стената у нас, пък да видим няма ли да докараме химия...  :28558:  Семки ще намеря.

 

Двамата направиха перфектната двойка - бяха равностойни, подкрепяха се, проявяваха разбиране и без излишен плюш и розови цветчета съумяха да покажат близост и обич. Поне аз така я разбирам романтиката - нещо извън клишето, нещо, което си е само ваше и друг не би могъл да разбере и извън точно вашата двойка не може да вирее. Чувала съм история как един предложил брак на приятелката си със саксийка с... люта чушка с все растението. Последвали дълги години щастлив семеен живот. И честно казано предпочитам това от пръстен в десерта, задължителното шампанско и още по-неизменните червени рози. В този смисъл доверието, шегите и малките неща, които правеха един за друг, са по-романтични от почти всичко, което сме виждали на корейски екран. Време им беше да почнат да разбиват стереотипите. И след като успяха да постигнат такова впечатление при, както вече отбеляза, цензурата за сериалите, значи са майстори. 

 

Пък аз по принцип не ги разбирам нещата, тъй че не ми обръщай внимание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о

Абе дай ми го ти да се подпре на стената у нас, пък да видим няма ли да докараме химия...  :28558:  Семки ще намеря.

Ха-ха! Много добра идея! Така чрез "проба - грешка" човек стига до познанието.  :28558:

Задължена съм му на това момче. Видях негова снимка като Императорчето, потърсих "Императрица Ки" и открих азиатското кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След този сериал ми е адски трудно да започна друг- само гледам , чета, каня се и се отказвам.

Осъзнавам, че е почти нулева вероятността скоро да попадна на толкова интигуваща история.

 

Съдейки по броя на мненията ти, предполагам си пропуснала Hong Gil Dong (2008)

:click: 

Вероятно е сериалът довел до тук най-много последователи на жанра и мен вкл, но каквото имам да казвам за него ще го драсна в темата :wub:

Обезателно обаче прочети, коментарите към него за да си подготвена и да не избягаш още в началото... и второ, запаси се с един стек носни кърпички (за всеки случай).

 

Всъщност това е първото ми мнение тук! Аниа Асео, Гамса Абнита, Кумопта, Благодаря ви че ви има! :es:

До сега 5 часа четох коментари за основните сериали, които ме кефят и лека полека ще влезна в час :)

 

=========================================================================

 

Страхотно сериалче!

Честно казано най ми хареса комедийният елемент, особено когато се представи с истинската си персона пред техните =)

Всичко принципно беше добре барнато и като цяло почти няма да видите отрицателни коментари от мен. Влизам в ролята на героите и преживявам с тях проблемите и любовите им. Видях 11 страници с оплезени езици по Хилъра и е разбираемо от вашата гледна точка. Мацката колкото и добре да си изигра ролята, просто не ме привлича както повечето корейки и не можах да усетя вашата тръпка от романтичната гледна точка. :blush:

 

* Не бил се целувал страстно - Тук подкрепям дечковците. И основното нещо което ме кефи в корейските сериали е именно, че и възрастните се държат като деца, т.е. са открити и силно емоционални и в двете посоки, което ще рече и страхливи и стеснителни. Съвсем нормално е за хора които откриват първата си любов да бъдат така стеснени и ултра нормално да преспят само гушнати на 1вата си вечер, особено ако баща и е закостенял дъртак 1ви приятел с 20 бивши затворници  :rofl:

Не че ще се опрат и на левия палец на дясната ръка на г-н Бонг Су (особено ако е гипсирана), но проблемът е МОРАЛЕН - да получи БЛАГОСЛОВИЯТА МУ!

Освен това съдейки по 2те целувки за 20 серии - Вероятно самите актьори го възприемат като навлизане в личното пространство и с подобни изисквания към тях рискуват да откажат подходящият актьор или трябва да се бръкнат или за по-високи възнаграждения. За корейците неопетнеността (честта) играе много важна роля! Разведените ги смятат за хора 2ра ръка и въобще закони за изневярата прочетох... малко са луди на тея теми и се навързват прекалено много компоненти за да очаквате страстна целувка.

 

** Шин Хе щяла да бъде дръвце - Моля, Моля! Мисля че именно затова в Корея харесват Шин Хе - защото и естествена си е "страхливо дръвце". Без да полага усилия си влиза в ролята на бедното добро и непретенциозно момиче, което автоматично кара сериозните мъже да искат да я закрилят!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 от 10! Даже 100 от 10 му давам! :es: Мега очарована съм от този сериал! Невероятен е! Прекрасен, чудесен, уникален, великолепен, страхотен, култов, приказен, свеж, забавен, превъзходен, неповторим, главозамайващ! От години не бях попадала на толкова добър сериал! Всичко беше толкова добре премерено – и романтиката, и драмата, и екшъна, всичко е в перфектни дози.

 

Джи Чанг Ук! :wub: Каквото и да кажа за него, ще е малко…думите не стигат! Толкова талант, толкова чар, толкова харизма, толкова добре се справи с ролята си. Превъзходен! Шапка му свалям на момчето! Еднакво добре се справи и като Бонг Су и като Лечителят. Особено как прескачаше от единия образ на другия, великолепен! И толкова добре пресъздаде всички емоции, смях се и плаках с него.

Не мога да повярвам, че Чанг Ук няма друг проект през 2015! След този успех на Хилъра, да няма друг сериал вече година?! 왜? - питам аз…… Или поне аз не откривам такъв.

Бяха прекрасна двойка с Мин Йонг! Такава химия между главните не бях виждала от много отдавна. Даже тайничко се надявам да са/или да станат/ двойка и в реалния живот. Просто са създадени един за друг, толкова добре си пасват. Много съм доволна от целувките, романтиката и особено от чудесния 15-ти епизод! :D Прекрасна двойка са, напълниха ми душата. Много бих искала отново да ги видя в общ проект.

Мин Йонг е голяма сладурана, нея си я харесвам още от Скандала с Мики. Но тук в Лечителя ми хареса още повече.

Въобще целия актьорски състав беше отлично подбран!

Аджумата беше култов образ просто. Голяма актриса е, класа! А тук просто беше страхотна! Направо се заливах от смях с кимбапа, като правеше, с плетките, прическата й, външният й вид, особено на лафовете, които пускаше - бяха един път! Нейния бивш подчинен детектива и той една шматка неземна беше.

Чичото също страхотна роля направи! Много изразителен, въздействаш, емоционален…за първи път гледам този актьор, но представянето му беше много, ама много добро!

Бащата на Мин Йонг и помощника му в кафенето, и те големи симпатяги. Така съм се смяла, като притискаха Бонг Су до „стената“ а.к.а. рафтовете с книги. А как останаха, като гръмнати при сцената на прегръдката и целувката! хахах Да не говорим за пеенето и танцуването. :D

Майката на Мин Йонг – за първи път я гледам тази актриса, но и тя ми хареса. Много добре се представи.

Наемниците, Предателят, Старейшината – всички бяха много добри и прекрасно представени образи. В това число и родителите на децата, като ги даваха на младини.

Въобще всички актьори бяха подбрани перфектно и се представиха чудесно!

 

Също и ОСТ-то е много добро! Страхотни песнички. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да казвам за сериала, понеже ако си отворя устата само хвалби ще изкочат.

Но искам да споделя един клип от ютуб тук - свързан е с каста на сериала и много добре представя всички забавни и танцувални моменти свързани със сериала, както и моменти с главните извън сериала.  Специлно този клип ми допадна най-много между всички останали, които гледах. По-дълъг е, но пък показва всичко по забавен начин. И тези танци...ах, тези танци. :)

Актьорите от сериала, очевидно добре се разбират - на снимачната площадка, на интервютата и по принцип.

Редактирано от mrnkaloto
ползвай тага за видео
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е хубав, но ако трябва да сме искрени принадлежи по-скоро към екшън-драма жанра, а не към романтика. Изгледах го до края, но ме подразни, че финал просто ЛИПСВА! в рамките на един-два епизода е цялата развръзка. Какво стана с Аджума, какво стана с Мьонг Хи? Почти никакво обяснение... Да не говорим, че дори самата главна двойка са дадени в общи линии една ЕДИНСТВЕНА сцена накрая. Както казах - добър сюжет, но краят на мен лично ми остави горчив привкус, че съм гледал нещо недовършено. Много техника, много джаджи, много екшън, но както казах... Някъде към 13-14 еп. нещата стават статични, след това последнитие два епизода се случва "всичко" и сумати неща биват претупани за минути. 8/10. Струва си да се види, но ако търсите по-скоро романтичен сериал то има други по-добри и "задоволяващи" опции. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете , бе хора , как можах да изгубя толкова много време ....и да не гледам по-рано този страхотен сериал ! Щото от 2 месеца ,пустият му  Хилър  така ме е поболял  , че го преговарям вече за н-ти път....и пак е тръпка.  Много отдавна не ми се беше случвало . Щом ме изби и на творчество ...положението е неспасяемо . Ако се бях зарибила по-рано ...можеше вече да съм го "преболедувала" ...Дали ?!? Май не ,нали? :28558:

Снощи много внимателно изчетох всичките постове тук - толкова подробно сте описали симтомите на "заболяването" , че е излишно да ви повтарям.  Доста неща ми се изясниха от интервюто със сценаристката . При такива обективни причини като факторите "време и пари " няма какво да му се търси под "вола теле" с варианти и усуквания какво е пропуснато , какво - недообяснено или недовършено ....И така си е едно малко 20- серийно бижу; една завладяващо представена история с артисти , сякаш родени за тези роли ; с музика , която е активен герой през цялото действие и така  се врязва в съзнанието , че вече и на сън я чувам... с много дребни , но на място и комични, и драматични детайлчета , които съзаклятнически ти намигат и дават стахотен цвят и аромат на сцените.  

Имам си много любими моменти . Няма да забравя , как  на първото гледане ,от кеф скочих и тропах от възторг по масата , при прякото включване от дома на Старейшината ; как възкликнах облекчено , когато помощничката  изтрещя в стената главата на папарака в последната серия и после го завлачи за косата ...явно за втори рунд извън кадър. :nunchako: Радост за окото и душата беше и костюмираната четворка на летището , вървяща рамо до рамо ....

То не бяха танци , манджи , муцуни  през целия сериал ...

Дали само смелостта  беше  козът , който отличи Йонг Шин от тълпата в очите на Хилърчето , ..според мен и любимата картофена манджа ,възкресила спомена за мама  и домашния уют имаше дял ...  /нали казват , че любовта на мъжа минавала през стомаха :28558: /  ?

Няма да продължавам ...  

Романтиката си ми беше на тамън ... повече не ми и трябваше ... Доволно химия и физика ме зомбираха от екрана ....биология и анатомия не са нужни / за това си паднах по корейското / . Все пак нали казват , че най- еротичният орган е мозъка  - каквото и да се изсилят да покажат ....все няма да е достатъчно  :na2:  За всяко нещо си има място.

Адмирации на аджумата ...Тази жена е дялан камък и неописуем талант - каквото и да й дадеш да изиграе, винаги го прави запомнящо се . Променя се като хамелион .

Впечатли ме  топ -журналистът като артист - и като изпълнение, и като излъчване .Не го бях засичала до сега , но се поразрових и за други негови неща ...Заинтересува ме.

За двамата главни - безмълвно ,  от все сърце  ...поклон!  

На преводачите - огромно благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още една приятна изненада! Началото е динамично и обещаващо, героите са симпатяги отвсякъде! :up: Перфектна комбинация от тупаник, драма и романс :kissy:

Все повече ме радва - вкараха и корейското задкулисие в играта, а то пък така да прилича на нашето! И свободата на пресата - браво, отличен сюжет, а актьорите са чудесни!

А целувките са ИСТИНСКИ :cry: :cry: Леле, давам им златен медал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално номер 1 в личната ми класация! Толкова добре преплетени истории, в  комбинация с невероятен каст... Имаше си от всичко по много. Посветих му цяло денонощие, но лишаването от сън си заслужаваше. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...