Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Име: ディア・シスター / Dear sister
Формат: Renzoku
Жанр: комедия, романтика
Период на излъчване: 16 октомври 2014-2015
ТВ канал: Fuji TV, четвъртък 22:00 часа
Епизоди: 10
Режисьор: Танака Рьо
Сценарист: Nakatani Mayumi
Субтитри: български, английски, руски

В ролите:
Ishihara Satomi като Fukazawa Misaki
Matsushita Nao като Fukazawa Hazuki
Katahira Nagisa като Fukazawa Nanae
Iwata Takanori като Sakurabo Eito
Mori Kanna като Sato Kazuko
Tanabe Seiichi като Sakurabo Soichiro

Hiraoka Yuta


Резюме:

27-годишната Misaki и 29-годишната Hazuki са две сестри

напълно противоположни по характер и начин на живот.

Красивата и безотговорна Misaki напуска дома си след завършване на училище,

за да се появи ненадейно след време в дома на сестра си Hazuki,

която води спокоен и еднообразен живот на държавен служител.

Всяка от двете сестри крие свои тайни,

но живеейки заедно под един покрив техните ценности

малко по малко ще започнат да се променят.

Бг субтитри: тук и тук


Сваляне:

с бг суб: тук
с англ. суб тук

 

Онлайн:

с англ. суб: тук
с руски суб тук

Трейлър:


Лично мнение:

Все още съм на 2 еп., но сериалът се оказа неочаквано за мен интересен.

Двете сестри са наистина много различни и въпреки че по-малката

е много потайна и криеща чувствата си в себе си,

и въпреки привидното и безразличие, всъщност е много чувствителна душа.

Действието върви бързо, случиха се толкова неща само за един епизод, че нямам търпение за следващите.

Само едно ме безпокои

 

да не се окаже накрая, че по-малката сестра е болна от някоя фатална болест,

защото упорито изпълнява десетте си желания, които иска да осъществи преди да умре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха! Опасенията ти са неоснователни. Спокойно! 

Откога чакам тема за тази дорама, за да мога да коментирам на воля. Изгледала съм всички 5 преведени серии. Много съм доволна. Забавни ситуации и оплетени взаимоотношения. 
Мога само да похваля идеята на дорамата и най-вече актьорската игра. Особено тази на Сатоми. Прекрасна е! Надявам се да продължава така да финала! 

Обърнете внимание на отношенията между Мисаки и Хачи. Там има едни недоразумения, които по-нататък ще станат още по-сериозни. Но пък много ми допадна, че и двамата взеха правилното решение за момента. Следващият епизод обещава да е още по-забавен с ролята, която Мисаки отреди на Хачи. Само баткото да не се пречка, че за момента малко ми разваля картинката и не виждам, как ще се впише в нея занапред, въпреки че отреденото му място очевидно не е за подценяване. 

8924a0495c5cc257.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре, че хич не обичам филми с тъжни финали. Доколкото усещам нещата

Мисаки харесва брата на приятеля си, даже си помислих, че може  той да е бащата.

. Но Сатоми -какви са тези устни , които показа, имам чувството, че са по-големи от предния сериал, в който я гледах, но пък е много хубава. Майката също е много странна птица, като разбра, че сватба няма да има спокойно си взе чантичката и си тръгна, хаха, аз съм свикнала в кор сериали цели трагедии да гледам в такива ситуации, та чак се учудих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно предполагаш. В последната серия дори отделиха прекалено много време на тази история, което отне малко от чара на лентата.

И аз се надявам да няма някоя трагедия. Поне жанрът изключва такава за момента. Но и на мен ми е интересно да науча всичките мисли, които се въртят в главата на Мисаки. Защо прави подобни планове и ги записва в тефтерчето? 

Сатоми винаги е била с такива устни. Гледала съм я на много места и не забелязвам разлика. По-скоро съм фрапирана от вида на Таканори Ивата, когото наскоро гледах в Гаргите и там беше съвсем различен като визия.

 

Забравих да спомена за присъствието на една моя голяма любимка още от времето на Дикейд - Канна Мори, която тук играе приятелка на Хазуки. Великолепна е!

Ето и основната песен - Happiness на Che'Nelle

http://www.youtube.com/watch?v=T6nLVN036rU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз изгледах днес 5 епизод и съм на мнение, че определено се задава нещо драматично, ама ще трябва да почакаме до другата серия, за да разберем. Иначе Ивата си ок :) По-скоро в гаргите са го преобразили до неузнаваемост и чак ми е неестествен там :) А Сатомито много ме радва в тая роля  :P Голям е образ! Що се отнася до взаимоотношенията между Мисаки и Хачи, ако не на екрана току виж ги пренесли в реалния живот хах. Какво пък, сладка двойка са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ххах! Тя не му ли е кака? Нищо, че в дорамата играят съученици.

П.П. Интересно ми е да видя, как са преобразили Ивата в Гаргите. Ясно е, че тук се представя с истински вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наваксах с епизодите, много неусетно вървят, защото постоянно се случва по нещо и от много време насам гледам сериал без да превъртам. Освен това са ми интересни и всички незначителни, странични неща като например мястото, в което живее Ейто. Не знам как може  толкова малко квадрати човек да оползотвори толкова максимално. Да оставим настрана караваната, която обитава, ами малкия двор-какво ли няма в него, и място за тренировки със скейтборда, и баскетболен кош, барбекю, абе всичко, за което дори и не си е помислял човек. Апартамента на майката на двете сестри също, толкова е миниатюрен и всяко ъгълче и етажерка са запълнени до край. То буркани и бурканчета, чашки, кутии, саксии и какво ли още не, аз ако вляза в този кухненски бокс заобиколена от всичко това и сигурно веднага ще извикам от ужас, хаха. Плюс стълбичките, по които се качва собственика на ресторанта, за да влезе в дома си, уникални са. Интересни са ми всички тези малки подробности.

За сестрите- явно всеки епизод Misaki ще осъществява по едно от десетте си желания които основно са свързани с това да въдвори ред  в скучния живот на сестра си. Обаче все още имам някакво лошо предчувствие за десетото желания, макар че жанрово е определен сериала като комедия, романтика, разчитам на това.

Много ми е мъчно за Ейто, защото го харесвам, но за съжаление няма да получи отговор на чувствата си, дано поне брат му да успее. Аз на мястото на Misaki не бих настоявала за приятелство в подобен случай, но тя все пак е свикнала Ейто винаги до нея и я разбирам, че и е трудно да се раздели с него. Майката е отделно също интересен образ, харесва ми това, че не се опитва да контроли напълно живота на дъщерите си.

Надявам се нещата между Misaki и брата на Ейто да се получат накрая и също между Hazuki и ресторантьора ( неговото име не го запомних). ОСТ-а също е прекрасен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе 6 епизод, че дори го и събнаха и по нищо не отстъпва на предните пет. Както повечето вече са се досетили, има драматична нотка, но по нищо не личи (поне за сега), че тя ще е водещата от тук насетне. Напротив! Серията беше повече от забавна, изпълнена с много емоции и комични моменти. Ах как ми се иска да спойлна малко, една снимчица само  :i love this:

 

blue6PF.png

 

 

Наистина много забавно сериалче, май ми е фаворит за дорама на годината в жанра си :)

 

П.П. Честно казано вече идея си нямам как ще свърши всичко накрая  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах 1 еп., видимо Сатоми е натоварена да поддържа цялата динамика в сериала:) Като изкара теста за бременност, рязко се присетих за "Шоколатиера", някакво дежа ву получих.

 

Тоя Хачи хич не е гей, ама дори и да беше, няма голям шанс да си запази резбата обратна в компанията на гушкавата Мисаки :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наваксах до шести между другото ;) Знаех си, че...

 

 

...ще е болна нещо. Подозрително беше цялото това писане на предсмъртни задачки. С вълчанка обаче има съвсем добри изгледи да изкара бременността без усложнения, така че ще стискам палци ;) Ако сценаристите вземат, че я утрепят и съсипят всички от мъка (включително и горкия Хачи, дето бездруго ми е жал за него), много ще им се разсърдя. Аман от такива драматични завършеци...

 

 

Сатоми страшно ме кефи в тая роля :) След достатъчно овчата й роля в "Шоколатиера" тази фурия Мисаки ми влиза много добре, голям шемет е :) А и ме кефи как ги работи всичките да правят, каквото тя поиска :28558:

 

Даскалът изобщо не ми харесва :unsure: Къде го вкараха този застаряващ, грозноват и скучноват човечец да образува любовен триъгълник с тези две хубавелки?! :28558: Че и да не могат да го забравят чак от гимназията, смятай към десет години... Гледам го и не мога да го повярвам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даскалът изобщо не ми харесва :unsure: Къде го вкараха този застаряващ, грозноват и скучноват човечец да образува любовен триъгълник с тези две хубавелки?! :28558: Че и да не могат да го забравят чак от гимназията, смятай към десет години... Гледам го и не мога да го повярвам :)

:lol: Много ме разсмя с поста си. Аз честно да си призная  много исках двойката да бъде тази:

tumblr_nebooh63Jc1r257xto2_r1_250.giftumblr_nebooh63Jc1r257xto4_r1_250.gif

 

tumblr_ne9vnfLKDr1trxr1oo7_400.giftumblr_ne9vnfLKDr1trxr1oo9_400.gif

 

Но за съжаление ще трябва да се примиря с това, което сценаристите са ни приготвили. Но и аз се успокоих 

за лупуса, не е толкова страшно, колкото си мислех, това беше едно от дежурните вторите-трети вероятни диагнози на екипа на д-р Хаус.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то кой не иска това да е двойката? :) А и преданата любов на нашия псевдо-гей не може да не пробуди съчувствие. Особено онази сцена на второто гифче, когато бе гушнат - направо изтръпна завалията  :28558: Надявам се да лъсне някаква светлина в края на тунела/сериала. Колкото и да си е внушавала, че младежът е обратен, тя не може да не осъзнава, че той й е сигурно най-близкият човек на този свят... а за да не забележи, че е привлекателен, трябва да е сляпа :28558:

 

Пък даскала нещо не мога да го взема на сериозно. Докато бил още женен, чакал своя ученичка да завърши? Пратил й един СМС и като не получил отговор, всичко приключило?  :slap:  Нещо безумно ми звучи всичко това. Ако толкова го е било грижа за нея, да й беше пратил втори СМС поне:) Да изчезва с вечното си тъпо костюмче а-ла "salaryman", което сякаш никога не сменя с нещо друго, и да освободи трасето за другия състезател:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, съвсем не очаквах такова нещо в началото, но тези записки в един момент станаха много подозрителни.

Аз пак ще си настоявам на жанра и се надявам до финала да измислят нещо весело, изненадващо и креативно, без излишни драматизации.

Сенсеят и за мен е трън в очите. Не ми се вписва тази роля в картинката и това е. Дано да направят нещо по въпроса, понеже името на Ивата все пак е преди това на Танбе в каста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдее, поболяха момичето...:( Гадни сценаристи. Даскалът все така ме дразни. Ега ти досадния сухар. Не разбра ли, че Мисаки не ще да има нищо общо с него?

 

 

Това със злополуката беше готин номер:) Изкара им акъла и на двамата, въпреки че не постигна желания ефект:)

 

 

Някой разбра ли последното желание? Аз го разбрах като

 

 

"Преди да умра, искам да направя още 10 неща" (shinu made shitai 10 no koto o suru), ама "кото" не беше ли за хора?

 

 

А, сверих се, става и за "нещо":)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, и аз съм бясна на сценаристите. Само да посмеят!

Разкриха доста неща, особено около чувствата на героите. Серията беше супер докосваща и в същото време забавна. Чак се просълзих. Много ми хареса.

Правилно си разбрала - 10 неща, които трябва да направи. Надявам се в следващия епизод Хачи да й вземе тефтерчето и да го запрати в небитието. 

П.П. Мисаки може би не постигна успех с идеята си в момента, но тя винаги има дългосрочни планове. Рано или късно, ще има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям казаното по-горе относно 7 еп. и за да не се повтарям само ще добавя, че тайничко се надявам на щастлива развръзка и тия двамцата Мисаки и Хачи да вземат да се съберат, а баткото дано изчезне на някъде. Ама като ги знам японците само ще си мечтая за такъв край :) Ще видим каква ще я надробят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се радвам и да не се съберат. Имат страхотни отношения и сега. Направо да си го осиновят като братче! Хаха!

Сетих се да споделя и за другия важен човек в каста - Хироюки Хираяма. Не си спомням да съм го гледала някъде, но много ми харесва, как играе. Има нещо от Ейта в него. Убедителен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък спокойно бих понесла да разболеят и убият даскала, колкото и ужасно да звучи :28558: Двойката Хачи/Мисаки е върха на съвършенството, никакъв батко не е нужен там;) Достатъчна грешка е дори това, че детето е негово, да си ходи с този лавър някъде далеч от екрана... А иначе Хачи си каза, че каквито и да са им отношенията, приятелски, братски или любовни, винаги ще е до нея. Не може да не се трогне човек, като го гледа, неустоимо предан е. И то не по някакъв унизителен начин, да го помислиш за изтривалка. Напротив, прави впечатление именно на МЪЖ, на когото можеш да разчиташ безусловно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...