Jump to content

Hanyu Yuzuru (Ханю Юзуру)


Dark_Angel

Recommended Posts

Честито! И аз смятам, че заслужи отличието. Когато включих телевизора, той тъкмо беше свършил с изпълнението си и беше опрял глава в леда. Имаше усмивка на лицето, но и леко съжаление, което издаваше, че не е направил чиста програма.

Много е уважително това дете. Не спря да се покланя на публика, пред камери. Има някаква неземна чистота в него. Забелязах, че на кратката програма игра съвсем леко, сякаш не стъпваше по леда, а летеше с невероятно настроение. Не беше обременен с нищо и това се чувстваше от всички. Затова и зрителите в един момент започнаха да пляскат в ритъма на мелодията, което направи съчетанието още по-вълнуващо. Но на волната той носеше тежестта на първото място от кратката и със сигурност постоянно са го следвали журналисти с въпроси и т. н. Неизбежно е подобно нещо да се отрази на днешното представяне. 

И друго ми направи впечатление. Треньорът му, Браян Орсън, очевидно има дарбата да подушва големите първенци отдалеч. Той и Ю На Ким тренираше, когато тя беше на върха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз успях да гледам цялата програма и го гледах заедно с другите участници.представи се много добре въпреки падането, но съжалявах ,че Плюшченко не участва, защото тогава щеше да е много интересна надпревара.Двамата неревоятни таланти да са на леда!!!! Честито на момчето заслужи златото!!!!!! :up: :up: :up: :up: :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с теб ukio.

Колкото до Браян Орсън, той преди беше споменавал в интервюта, че Юзуру му напомня

в някои отношения на Ю На Ким.

 

Сега ми попаднаха и кратки неща, които е казал пред медиите след като е спечелил. Както винаги критичен към себе си, споменава, че се радва от резултатите, но не е доволен от представянето си и съжалява, че не е показал хубаво изпълнение на публиката. Също, че е бил за първи път толкова притеснен, както и всички състезатели, но пък да се научи човек да се адаптира към подобно безпокойство е нещо, което дава много опит за в бъдеще.

Ще цитирам още едно: "Не съм доволен от представянето ми, затова бях наистина изненадан, че спечелих. Беше ми много нервно да се пързалям, но Олимпиадата беше толкова специално нещо."

 

Жалко наистина, че Плюшченко не успя да се включи, но здравето на човек е по-важно. За доста от състезателите ми стана тъжно, защото знам на какво са способни, но просто сега не успяха да го покажат достатъчно добре, но това е спорта.

 

Не знам поради какви причини, но клиповете ги трият със светкавична скорост, и за момента ще останем без видео от представянето му в темата. Добавям няколко снимки за компенсация :)

 

6fae81f67196f693.jpg

 

 

 

3e2999347ba56385.jpg

838db17a20ddafcf.jpg

484691f0bdeead84.jpg

c89998dd7432e65a.jpg

e9421ae62f12d7c5.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на хлапето! Много се радвам за олимпийската титла, съвсем заслужена според мен :) Пожелавам му още много успехи и медали и да продължава да ни радва с прекрасните си изпълнения!

 

Ето малко снимчици и от мен  :up:

 

i7cNMIi.jpg

 

 

0eTI8Eq.jpg


dS6IcaW.jpg

pzAAg57.jpg

2pHGxp0.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен браво и честито за златото на Юзуру, също! Момчето беше шеметно добро на кратката програма, и ми напълни сърцето заради лекотата с която се пързаляше или правеше трудния троен аксел. На волната имаше грешки, но напрежението беше огромно. Заслужено злато за абсолютния чаровник! Първо въобще за японски фигурист.

На мен също поклоните, благодарностите и усмивката му ми направиха силно впечатление. Как благодари на леда..аууу, страхотен..

tumblr_n110uizH6j1s8w5owo1_500.jpg

 

Това имаме ли го?

tumblr_n0z6g9Yh2g1rwxt6fo1_250.giftumblr_n0z6g9Yh2g1rwxt6fo2_250.gif

tumblr_n0z6g9Yh2g1rwxt6fo3_250.giftumblr_n0z6g9Yh2g1rwxt6fo4_250.gif

 

П.п. Темата е точно на мястот си, и благодарим за нея. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях загубила в последно време интерес към фигурното пързаляне, така че вчера гледах това момче за пръв път. Порази ме лекотата, с която се пързаля и как изпълнява свръхсложни скокове сякаш са най-лесното нещо на света. Освен всичко има много приятно излъчване. Вярно, че не беше безгрешен, но пък никой от фаворитите не беше. Заслужава си титлата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това място може да видите кратката и волната му програма отново, докато не са ги изтрили - Тук

Галата ще бъде на 22-ри февруари от 19:30 ч.

 

Снимки от церемонията по връчването на медалите. :)

 

Патрик Чан, Юзуру и Денис Тен

 

f5f722d316c93b48.jpg

 

 

 

 

343b9eee946d0a5a.jpg

5c9fcdff0ce8e68a.jpg

fae3a72f2b87ddd0.jpgba90900a022e317d.jpg

a3e19a70cc915ca5.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е това видео да е пускано, но тук може да се насладим и на  коментара на Джони Уиър, който определено показва задоволство от изпълнението на леда. 

https://www.youtube.com/watch?v=rQjMeLMety4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо прекрасно, което скоро ще видим - Галата. Но преди това - веселите тренировки:

http://www.youtube.com/watch?v=KTy_be0QAzs&feature=youtu.be

Ах, какви са сладури! Само усмивки виждам там! Страхотно е, че и Мао ще участва. Мислех, че с 6то място няма да й позволят.

http://www.youtube.com/watch?v=6jtKwqmj-Fs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съвсем скоро, в периода 26-30 март, ще може да гледаме Световното първенство за тази година,

което ще се проведе в Сайтама, Япония. Една част от познатите ни състезатели са се отказали да участват поради контузия или нещо друго, но при мъжете, японците специално ще са почти в пълен състав - Юзуру, Такахико Козука, Тацуки Мачида и Такахито Мура.

 

Програмата изглежда по следния начин (добавила съм часовете на излъчване по Eurosport и БНТ):

 

 

 

26 март (по Eurosport от 8:45 и 13:30 ч.)

- Спортни двойки (кратка)

- Откриване

- Мъже (кратка)

 

27 март (по Eurosport от 8:45 и 13:30 ч., БНТ - 23:00 ч./запис/)

- Спортни двойки (волна)

- Жени (кратка)

 

28 март (по Eurosport от 9:30, 10:00 и 14:00 ч., БНТ - 14:15 ч./запис/)

- Танцови двойки (кратка)

- Мъже (волна)

 

29 март (по Eurosport от 9:30, 10:15, 14:00 ч., БНТ - 7:00, 12:30/пряко/)

- Танцови двойки (волна)

- Жени (волна)

 

30 март (по Eurosport от 8:00 ч., БНТ - 10:30 ч.)

- Гала

 

 

 

 

Едно старо интерю, в което говори за участието му на първото за него Световно първество,

смяната на треньора му и др. - Тук

Редактирано от Dark_Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юзуру е трети след кратката програма. Води Мачида, който е направил чисто изпълнение. Не успях да ги гледам, но изглежда Юзуру е имал проблеми с четворния скок и затова 7 точки го делят от първото място. В топ 6 влизат също китаецът Хан Ян, който си прецака комбинацията от скокове с двоен, но пък направи най-дългия и красив троен аксел до момента. Такахико Козука е след него. Успех утре на волната!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падна момчето, какво да се прави. Но иначе се довърши страхотно. Личи умората от натоварения сезон. Гледах го по Евроспорта, а водещия как сменя ударенията на името  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен финал спретнаха Юзуру, Мачида и Хави. Браво!

 Юзуру успя да се пребори за златния медал. Въпреки че, Мачида също беше много добър.

Ако можех, щях да им раздам златни медали на всички :D

Имам малки притеснения, че Юзуру пак се е контузил, но се надявам да не съм права.

 

Изпълнението му може да го гледате тук, докато не са го изтрили.

 

 

 

 

Честито! :)

 

bcb0fc372b65ec9d.png

 

 

 

 

8d260f04baa4ec17.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойна победа! Разликата между Юзуру и Мачида беше нищожна. Ако можеха и двамата да са първи. Това беше първо световно за Мачида и той направи невероятно представяне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не мислите, че фигуристите си почиват, нищо подобно.

От няколко дни те пътуват из Япония заради Stars On Ice, турне което се провежда всяка година.

 

Малко видео :)

 

 

 

 

980cd4797789aff6.jpg

 

 

30.06

Юзуру показа новата си кратка програма на Dream On Ice. Тя все още не е напълно готова, но дава малка представа какво може да очакваме. Хореографията е на Jeffrey Buttle, който е работил по програми на Yuna Kim, Javier Fernandez, Patrick Chan и др. Музиката е Chopin Ballade no.1

Заедно пък с Shae-Lynn Bourne работи по нова волна програма.

 

 

 

Алтернативен линк - Тук

 

http://www.youtube.com/watch?v=oWPgI2bOu7Y

 

 

23.09

Юзуру няма да участва на Finlandia Trophy, защото е наранил гърба си по време на тренировка.

След като се е консултирал с лекари е преценил, че е по-добре да не участва в състезанието, а да почива и евентуално да се включи в Cup of China и NHK Trophy, които ще са през ноември.

Редактирано от Dark_Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cup of China започна. След кратката програма Юзуру е на второ място.

Мислих, че след малката почивка за възстановяване от травмата на гърба ще го видим в по-добро състояние, но изглежда доста уморен. Надявам се всичко да е наред със здравето му, пък за останалото ще има време да навакса, все пак това е началото на състезателния сезон за него.

 

Челната петица изглежда така:

1. Maxim Kovtun (Русия) - 85.96

2. Юзуру - 82.95

3. Han Yan(Китай) - 79.21

4. Richard Dornbush(САЩ) - 77.23

5. Alexei Bychenko(Израел) - 76.96

 

Слагам изпълнението му от кратката програма в спойлер понеже най-вероятно скоро видеото ще бъде изтрито.

 

 

 

Снимка от кратката програма

 

8e203f3e6eba01c0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...