Jump to content

Recommended Posts

Аз както винаги пиша месец- два назад, но току що изгледах сериала и просто не мога да преглътна толкова много мисли. Честно казано в началото не ми харесваше. Не харесвам екшън филми с агенти, мафия, стрелби и гонки с коли. Харесвах Джун Ки затова и започнах да го гледам. Десетина пъти мислех да го изоставя... а сега се радвам, че не го направих. Единственият персонаж, който ме впечатли в началото беше този на Со Хьон/Кей - макар че цялата работа със загубата на паметта ми е поомръзнала вече, това даде възможност на героя да се изменя, да покаже различни страни и да усили трагизма си. Продължавах да гледам заради Джун Ки до 13 серия. Последните серии гледах, защото просто сякаш друг вариант не можеше да има. Действието тогава наистина започна да се развива скорострелно, все едно мен ме бяха пратили сред мафията, та чак треперех с героите. През цялото време се засягаха темите за предателството, омразата, любовта, но във финаланите серии като че се струпаха наведнъж отгоре ми и ме заляха. Създателите на сериала са направили истински шедьовър. За пръв мога да кажа, че не очаквах такава развръзка. Кой беше прав и крив не знам - може би всеки за себе си, но в крайна сметка нито един герой не беше добър или лош. Според мен краят беше единственият възможен, а относно това кой избра да бъде героят... Според мен нито Кей, нито Со Хьон, просто избра да бъде вълк. Имаше известни неясноти в съдължанието, но едно повторно гледане би ги обяснило, защото на много други въпросителни съумях да си отговоря. А за неосъществената любовна история - вече не се учудвам - то при азиятците малко осъществени такива има, но пък имаше я така желаната вратичка - Париж.

Струва ми се, че се опитах да излея много мисли в значим коментар, но чувствам, че не се получи такъв :lol: . Във всеки случай, за мен отношенията на Мао и главният герой бяха гръбнака на сериала и иронията в техните съдби ме впечатли най - много. Ето, че и чрезфилм за мафията и тайните служби може да се създаде нещо толкова смислено. Горките американци още болезнено търсят тайната формула, която корейците отново са разгадали преди тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм си ядосана, задето открих сериала толкова късно. Снощи изгледах последните серии и просто ме оставиха без дъх. Първата и втората серия бяха като за загравка и оттам като се почна един маратон.... Определено след няколко седмици ще го изгледам още веднъж и после пак, и пак...

Въпреки че едната страна беше мафията, а другата - тайните служби, наистина не можеше да се каже коя страна беше добрата и коя лошата. От една страна Чонгбанг убиваха хора, произвеждаха наркотици и т.н., но поне членовете си имаха доверие един на друг. Докато в тайните служби, постоянно се караха, всеки си действаше на своя глава, а и шефа определено не беше най-добрия и честен герой в сериала. За Со Хьон и Кей мога само да кажа, че Кей определено беше по-истински. Но пък героя на Lee Joon Ki не успя да реши кой от двамата иска да бъде. Относно любовта - явно на него и на Ари им беше писано да са само приятели, а дори и да бяха заедно тя със сигурност нямаше да понася начина му на живот; на Ари й трябваше някой, който постоянно да е до нея и който няма да хукне на някаква мафиотска среща, от която може и да не се върне и този човек определено не беше Кей, а Мин Ги.

Просто не знам какво повече да кажа. Още не съм осмислила всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле този сериал беше просто уникаленн !! Ужасно много ми харесаха и историята и актьорите.

Просто те завладява и докато не го изгледаш за 2-3 дни няма да те остави .. Чак ме беше яд,че не съм го гледала по от рано,въпреки че си го бях набелязала отдавна.

Действието се развива доста бързо и за нито един момент не ми стана скучно или пък да ми се прииска да превъртя малко :lol:

Уникаленнннн !!! :wub: :wub:

 

Хаха края беше много готин.Сигурна съм че съдбата ги е срещнала в Парижж ..

 

Щеше да е хубаво да има и втори сезон,но като гледам,че е 2007 и щом досега не са направили... -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не само, че попаднах късно на сериала, но и на корейските сериали като цяло. Не знам защо. Гледала съм няколко джей-дорами, но никъде не могат да се намажат на корейските. Не на всичките, разбира се. Първите ми опити бяха с Рейн Би, после гледах великата глупост A Man Called God, която... имаше прекрасни моменти, но силно недообмислени биснес стратегии и изобщо недомислици.

 

Та... мнението ми за Time of Dog and Wolf е 10/10

Това е сериал, който със сигурност ще гледам още пъти. Вчера доизгледах последните епизоди и бях поразена. Мисля да си пусна някой от Кей епизодите за приспиване :)

Първо... няколкото привидни недомислици, които са ви направили впечатление, и на мен ми направиха, но ги преглътнах. Реалистични са дотолкова, доколкото подобни неща не са немислими и невъзможни. Напротив. Проблемът е, че са леко недоразвити и недоразказани. Но... това не е сериозен пропуск. Сериалът е просто невероятен. Всичко останало изкупва вината за дребните проблеми.

Края е разтърсващ. Толкова добре завършва, че не можех да очаквам по-добър финал. Толкова е логичен! Прекрасно се е получило посланието.

А Джун Ки е... превъзходен актьор. Поне според това, което видях да прави и тук и в Илджиме. Жалко, че е влязъл в казарма за 2 години. Ще ми липсва развитието му като актьор, което предполагам, че ще постигне. Искам още. Сега. Ще гледам и Hero, разбира се. Няма как да пропусна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да повдигна малко темата :) Тъй като все още съм нова тук и ви догонвам в сериалите и аз късно попаднах на този, но от друга страна така ми е по-добре, защото не ми се налага да чакам субтитри :P Нали знаете как става... с известни резерви почнах "Илджиме", а като свърши "на един дъх", започнах да ровя за всичко друго с актьора в главната рола :D Така беше и като свърших "Ловци на роби" - изгледах доста неща с И Де Гил (сори, ама ми е по-лесно да им помня имената от филмите, отколкото техните собствени, не знам защо - сигурно ще свикна по-нататък). Та сега за сериала... това е първият такъв шпионски, който изгледах докрай. Почнала съм IRIS и Unfair, но така и не съм ги довършила. Този обаче е просто велик! Няма как да те остави безучастен и няма как да не изкараш някоя и друга безсънна нощ с него. Со Хьон/Кай беше невероятен, не-брилянтен! Трагичният му образ дълго ще го помня. Мин Ги беше голям сладур, а Ари, от сериалите които съм гледала дотук ми е фаворитка. Много силни образи бяха всички! Имам леки забележки относно лепенките върху марките на компютрите и телефоните (ако на някой друг въобще му е направила впечатление) :) и другото което ме издразни леко, е че явно корейците не обръщат много-много внимание на подробностите, а според мен те са доста важни. Но с това въобще не казвам, че сериала не става. Напротив - той е задължителен. И май се очертава в скоро време да събирам пари за твърд диск, щото не ми дава сърце нищо да изтрия, всички сериали си ги пазя, а като гледам и още доста ще има...

Ааааа, и още нещо - някой знае ли кой актьор играе Жирафа? :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да повдигна малко темата :) Тъй като все още съм нова тук и ви догонвам в сериалите и аз късно попаднах на този, но от друга страна така ми е по-добре, защото не ми се налага да чакам субтитри :P Нали знаете как става... с известни резерви почнах "Илджиме", а като свърши "на един дъх", започнах да ровя за всичко друго с актьора в главната рола :D Така беше и като свърших "Ловци на роби" - изгледах доста неща с И Де Гил (сори, ама ми е по-лесно да им помня имената от филмите, отколкото техните собствени, не знам защо - сигурно ще свикна по-нататък). Та сега за сериала... това е първият такъв шпионски, който изгледах докрай. Почнала съм IRIS и Unfair, но така и не съм ги довършила. Този обаче е просто велик! Няма как да те остави безучастен и няма как да не изкараш някоя и друга безсънна нощ с него. Со Хьон/Кай беше невероятен, не-брилянтен! Трагичният му образ дълго ще го помня. Мин Ги беше голям сладур, а Ари, от сериалите които съм гледала дотук ми е фаворитка. Много силни образи бяха всички! Имам леки забележки относно лепенките върху марките на компютрите и телефоните (ако на някой друг въобще му е направила впечатление) :) и другото което ме издразни леко, е че явно корейците не обръщат много-много внимание на подробностите, а според мен те са доста важни. Но с това въобще не казвам, че сериала не става. Напротив - той е задължителен. И май се очертава в скоро време да събирам пари за твърд диск, щото не ми дава сърце нищо да изтрия, всички сериали си ги пазя, а като гледам и още доста ще има...

Ааааа, и още нещо - някой знае ли кой актьор играе Жирафа? :wub:

Актьора в ролята на Жирафа е Choi Ji-ho. Не е чак толкова известен и няма чак толкова участия, но да си призная и аз след "Кучето и вълка" бях много впечатлена от него. И има защо. Човекът е наистина спортист..

Имаш вкус.

Чанг Хьок е един от най-добрите актьори, а и И Джун Ги. И аз съм от тези, дето след "Илджиме" се запалиха по него. И честно да си призная Time of Dog and Wolf и след всичко изгледано си е моят сериал №1. На всички, на които съм го препоръчала е харесал.

Мисля, че "Атината" също ще ти хареса, макар че и там имаше малко недоразумения. Но пък заради актьорите, музиката, техниката и романтичните сцени в Италия си струва гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фарфалина, ще сваля и Атина тия дни, ама нали знаеш как след всеки сериал ти трябва време за да му "изневериш" :) и да почнеш следващия. И всичко се повтаря отново и отново.... Сега си свалих My girl (познай заради кой :rolleyes: ) и се подготвям за маратон ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм, гледай "Кучето и вълка", гледай Джун, гледай!

И почнах аз, да си призная - филмът не беше зле, хареса ми, но дотам. И не знам точно защо - определно не заради играта не главните герои, ами просто нали се сещате - има неща, които просто ти харесват за момента.

 

Първо, много обичат съдбата тия корейци, и като на филм се пресичат нещата - как точно баща му и баща й на мацката, пък той, брат му - абе големи схеми, голямо нещо. Второ, милият Джун, колко изстрадал герой - убили са баща му, майка му, загуби паметта си, убиха другия му баща, не се събра с любовта си... Не е ли нещастен образ?

 

 

Но сериалчето е добро, гледайте го :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че корейците обичат Съдбата.

Измислят много интересни превратности.Този свърши направо с хепи енд,

нашето момче остана живо :)

 

Хареса ми,много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ва ми беше първия корейски сериал и благодарение на него се загледах нататък и по другите. Бях виждала снимки на главния герой (Джун Ги) преди да го почна и ми се стори не особено красив, но още на втория третия епизод си разбрах грешката и от тогава той ми е много голям любимец. Жирафа също ми беше един от любимците и после като видях ролята му в Antique Bakery направо не можех да повярвам, че е същия човек. Освен Джун Ги и Жирафа много ми се понрави и И Те Сонг ( не знам честно казано така ли трябва да се чете на български, не ме бива особено с романизацията на корейските имена). Честно казано двамата с Джун Ги ми приличаха на садо-мазо двойка, защото през повечето от времето, което прекарваха заедно Бае Санг Шик налагаше Джун Ги. :lol: Иначе сериала като цяло е страхотен, даже мисля да го гледам отново скоро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добро екшън сериалче. Въпреки че го гледах доста отдавна, никога няма да забравя репликата: "Времето на кучето и вълка е по залез, когато виждаш в далечината само силует и не знаеш дали това е враг или приятел"... Надали го цитирам точно, но мисля, че идеята е тази. Както и да е. Определено ми хареса и си заслужава гледането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде по-горе четох в коментарите че иска някой продължение- не съм съгласна.Финала си беше доста на ниво,няма какво друго да се доразвива.Филмчето си е супер- влезе директно в личната Топ 10 още преди 2-3 години /беше един от първите сериали който гледах/ и досега не мърда от там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал, но субтитрите са ужасни, и по-точно това, че има запетайки през две думи(в смисъл - на места, на които не трябва да има)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И май се очертава в скоро време да събирам пари за твърд диск, щото не ми дава сърце нищо да изтрия, всички сериали си ги пазя, а като гледам и още доста ще има...

 

Аз направо ще събирам, за да си го поръчам от Амазон. Няма досега сериал, който толкова да ме е грабнал. Наскоро го изгледах от край до край за 3-ти път и нямаше и сцена, която да изпусна. И ми стана още по-любим. Влюбих се в картината - онази червено-черна драсканица, която в началото не харесах твърде, но ме привличаше по някакъв особен начин. И сега разбрах какво ме привлича в нея и какво вероятно е накарало сценариста (или може би режисьора) да я избере. Всъщност картината ми навява усещане за 'отмъщение'.

f8785f5d.gif

 

В началото търсех всякакви неща в нея, свързани с времето на залеза или сумрака... времето на кучето или вълка... но все не откривах точно неизвестност или неопределеност в нея. След поредното гледане най-накрая разбрах какво наистина ме привличаше в нея - точно думичката 'отмъщние', която ако трябва да се изобрази на картина би било ужасно трудно. И това пък на своя страна чудесно би обяснило защо и Со Хьон и Кай толкова се привличаха в нея - тя изобразява чувствата му - не толкова неговата неопределеност, дали е вълка или кучето, колкото това, което се таи в сърцето му - точно отмъщението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още съм нова тук и имам много да наваксвам от 2м просто се размотавам из къщти и така попаднах на сайта и не сажалявам.Изгледах доста филми за кратък период,и този е един от тях.Първо огромни благодарности на преводачите Катрин. Пирани. Пльоки- извинявам се ако не съм точна благодаря им от сърце.Относно филма много вълнуващ и приятен сериал, много силна актьорска игра ,хубава романтика,разтърсващ край и много добро послание за финал.A Lee Jun Ki и Wam Sang Mi са невероятни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бях толкова впечатлена! Може би, защото това ми е поредния корейски сериал.... Едва стигнах до 5-6та серия и тъкмо мислех да се отказвам да го гледам, главния взе че си загуби паметта, та се заформи малко интересно действие. Гледах по 2-3 серии наведнъж само защото нямах друга работа (за разлика от БОФ, на който гледах 14 серии една след друга).

Като цяло сериалът не беше лош, но нещо края не ми стоеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, не, отказвам да чета коментарите, ако ще ми разказвате какво става в сериала! Не може така, слагайте спойлери, ей :mad: Обаче ме запали - страхотна игра и особенно на Nam Sang Mi (мисля, че се Флюбих :inlove: ), определено ще е сериал, който ще се гледа с голямо удоволствие по нощите :P Благодаря за линкването и субтитрите (въпреки, че за сега го гледам с английските, трудът на преводачите заслужава поклон) !

 

Edit: И най-накрая успях да го изгледам!Много добро, отлично заснет, с добра идея, прекрасна актьорска игра! Заслужава си определено.

 

Единственно не ми хареса, че имаше малко позитивен завършек - даже не малко, доста позитивен. Не беше правилно да го извъртат така - смъртта трябваше да си остане смърт във финалната престрелка. Така ... вярно, оправдава си заглавието, но все пак ми е трудно да го приема с хепиенд (ако може да се нарече точно така). Но пък си отвориха възможност за евентуално продължение :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ......от кога се подготвях за тази драма ..най-вече заради добрите мнения по неин адрес,но за жалост трябваше да обърна внимание на 2 неща :

1.Единствения жанр,който не ми се нрави много,много е екшън.

2.Джун Ки има прекалено много фенове,които гледат повече играта му,а не развитието на самата драма.

Да..тук играта на всички актьори бе повече от чудесна,но самото действие ми беше прекалено мудно и слабо....сценария беше точен, ясен и без много двусмислици,но сякаш не представен по точния начин.

Грешката е най-вероятно в мен самата,защото гледам на този жанр,като нещо ,което по всякакъв друг начин може да ми въздейства,но не и да ми вдигне адреналина.

Може да се каже,че вниманието ми се заостри едвам след първата половината на сериала,които продължи дефакто от там където почна.

Добро развитие на действията,но вместо да обсипвам с похвали Джун Ки ще отместя погледа ми върху Гьонг Хо,на когото героят повече се поближи до мен.Също така ми направи впечатление момчето от "Палава целувка",които тук направи 100 пъти по-добра роля отколкото в посочената драма.Много му ходи лошия характер.

Напълно съгласна съм с предното мнение ...адски претупан (в пълния смисъл на думата) край!!!!..щом са загатнали

смърт

нека действително да я има.

Преставам с оплакванията и давам един + само защото е стара класика...и ако я бях гледала около 1-2 год. по-рано най-вероятно щеше да ме хване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал, страшно много ми въздейства, най-вече заради невероятната игра на всички актьори, пресъздадоха чувствата си много много реално. Джун Ки стръмно се изкачи в класацията ми, след като го бях гледала само в Моето момиче, брат му също добре се изяви, а Нам Санг Ми - браво и на нея, само с очи показваше всичко, което става в душата й. За тези, които не са го гледали, дайте му шанс, интересното почва около 5-6та серия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е трепач!Страшно много ми хареса и наистина съжалявам, че толкова дълго време го подминавах и не се решавах да почна да го гледам. Поредното доказателство, че сериалите, които отлагам най-дълго във времето и на които гледам по-скептично после ми стават фаворити. "Времето на кучето и вълка" директно влезе в моя топ 5 на най-добрите сериали. Каквото и да кажа за него вероятно ще повтори по-горните постове - интересен и динмичен сюжет от началото до самият финал, много силна актьорска игра. Нямаше нито един момент, в който да ми стане скучно или да мога да предвидя какво следва. Гледа се на един дъх! И Джун Ги направи уникална роля. Досега го бях гледала само в "Моето момиче" и в "Кралят и клоунът" и никак не бях очарована от него, но тук просто ми напълни душата. Тази роля сякаш беше направена специално за него. Със сигурност се зарибих да изгледам и другите му сериали. :P Мацката, която е в главната роля също я гледам тук за първи път и съм очарована от играта и. Много убедителна беше в своя образ, както някой беше написал в по горните постове успява да пресъздаде всяка една емоция само с поглед. Сериалът е задължителен за гледане и аз със сигурност ще го повторя поне още веднъж, а ако има още някой, който се колебае дали да го гледа да сваля смело и да не го пропуска. Не мисля, че ще има разочаровани!!!От много време насам не ми се беше случвало 16 серии да ми се сторят твърде малко!!!Оценка 10/10 му давам!Благодарности на всички, които са се трудили по субтитрите!!! :thanks: :thanks: :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...