Jump to content

King Gwanggaeto the Great (2011)


Recommended Posts

spacer.png

 

ВЕЛИКИЯТ ЗАВОЕВАТЕЛ

Епизоди: 92
Режисьор: Ким Чонгсон (김종선)
Сценаристи: Чо Мьонгджу (조명주) и Чанг Кичанг (장기창)


В главните роли:
И Тегон (이태곤)
О Чиън (오지은)
И Инхье (이인혜)
Ким Чонгхуа (김정화)
Ким Сънгсу (김승수)
Чо Кьонгджин (조경진)
Им Хо (임호)
Чанг Шиньонг (장신영)
Нам Сонгджин (남성진)


Сюжет: 

Драмата разказва за живота на крал Куанггето Велики, който възстановява славата на Когурьо в борбата срещу Пекче, които са нападнали Когурьо преди раждането на Куанггето и са контролирали Източна Азия по време на управлението на крал Гънчого. "Ако един човек мечтае, мечтата ще си остане само мечта. Но ако мечтаят 10 000, това може да се превърне в реалност." Това е историята за един от най-великите герои и владетели в корейската история. Историята за Куанггето Велики...

 

С български субтитри::subs: :click:

С български и английски субтитри: :click: 

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dofin, за толкова дълъг сериал е нормално действието да се развива по мудно. Аз също изгледах 2 серии с руски превод и мисля че има поренциал да се гледа и в бъдеще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен,действието се развива доста по динамично от  повечето исторически сериали.Няма ги клишетата със родителите,детските години и т.н което е типично за тези сериали и което лично на мен ми е все по-досадно.Няма ги и лигавите любовни истории като централен акцент.Има много битки политика и интересни взаимоотношения между героите.Вече съм на 55 епизод и мога да кажа,че не ми е било скучно и досадно за разлика от Чумонг например,където към средата на филма превъртах почти цели епизоди,защото ми беше писнало да ги гледам героите как стоят на една маса по цяла серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го почнах това и за сега си ми допада, но го гледам на руски, някой знае ли читавили са българските субтитри?

Динамиката наистина е добра, за сега съм още в началото, но всяка серия се чудят как да се надцакат...

Другото което ми допада, че за сега не ги изкарват някави супер герои, тактици или...бе знаете какви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще може ли да помоля ако някой ги има всички бг субтитри, да ги направи на един рар файл и качи някъде, ще съм му много благодарен !

 

Erutan

Благодаря за субтитрите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах филма и прочетох тук-там за Великия Куангетто - за първи път ми се случва да науча, че един велик цар управлявал само 22  години е бил наследен от сина си, след като царя умира от неизвестна болест и синът му да управлява 79 години след него и да пази наследието на баща си. Удивително. Обикновено наследниците управляват по-кратко от предците си и най-често се провалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах и един много смешен факт -

Off Topic

Когато сестрата на Куангето се връщаше в Когурьо - Ари я убиха, всички се прощаваха с нея, докато та издъхваше,  телохранителката на Куангето беше тежко ранена в гръб. Изведнъж Сестрата на водача на Мохе - телохранителка на царя се появява още във следващата серия, а Ари е активна в последните 4-5 серии. Някак е оживяла.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...