Jump to content

Recommended Posts

Сериалът до 4-та серия е доста свеж и забавен, красавчетата се справят съвсем прилично, има и един-двама по-старички актьори за цвят, тъкмо за подправка. Наистина с тоя триъгълник поубиха изненадата,  но пък се очерта приятен - неочаквано за тоя сюжет :)

 

П.С. Както пише в други коментари, наистина напомня Дюма. Има и една такава приятна лекота и динамика, щипнати с малко драма,  в сюжета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim ,напълно подкрепям казаното от теб,и аз  не се интересувам кой айдъл кой не..дотук е свежо и сравнително интригуващо.Но  сюжета ми се струва доста предсказуем,романтичния триъгълник налице,но то е ясно че краля не се жени за любимото момиче,та и тук много предвидимо :slap: Лошковците дето се появиха явно ще създават интрига.

Много ми напомня на сюжет по Дюма-баща. Сигурно щеше повече да ме увлече, ако не бях обсебена от Гоблина :) На този фон ми е прекалено традиционно, но ми харесва.

 

Щото спорехме в една друга тема "Що е то историчността", този сериал е заявен като исторически, но всички герои са измислени. Младият крал, обаче, не е измислен и сме го видели в "Кралица Сондок" на стари години, а от историята знаем, че той е създателят на ордена на хуараните. Обещавам обаче, че никого няма да обременявам със справки от миналото. Някак си нямам ищах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя изненада все още не съм го зарязала, може би защото нямах никакви очаквания намерих нещо което ме заинтригува. Странното е, че го започнах за да видя какво ще ми покаже една млада актриса и останах заради друга. По-точно е да се каже, че останах заради образа на сестрата. Приятно разнообразие от женските персонажи в историческите(или историческо фентъзи, все тая) сериали, няма стоическа физиономия, няма примиряване и я усещам много по-съвременна от другата дето попадна в миналото. На другия полюс е кралицата,но героинята също е достоверна и се очертава като добър антагонист, а това е достатъчно поне засега. Колкото до прословутия любовен триъгълник не ми прави впечатление, защото не мисля, че фокуса е върху него, той е просто ей така-за цвят. Няма интрига и не мисля, че въобще е имало, просто ни показват "битката" между майка и син и всички косвени жертви в този процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim, лично за мен твоите исторически вметки  бяха много интересни и сега използвам повода да ти благодаря за тях !

Винаги когато гледам исторически   филми любопитството ми е надделявало  и съм си правила такива справки относно реалните събития и герои.

Интересно каква е връзката между лекаря и кралицата

 

ЯЯвно са имали връзка,но каква е причината за края и настоящата ненавист помежду им

 

И да,наистина напомня като сюжетно развитие Дюма,остава да намерят кралица..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралицата се държи като пренебрегната жена. Тя поиска от лекаря да избягат заедно, (за да не се ожени за краля (?), но той, явно е отказал. Предполага се, че го е обичала, но чувствата й са се обърнали в ненавист и желание за отмъщение - преследвала е всички, които са му били скъпи. За да е интересна интригата, у нея сигурно още дремят старите чувства към лекаря. Иначе е голяма кучка. Не мога да разбера от майчинска загриженост ли крие сина си или не й се пуска властта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново за възраст 8-12.

ГГ , голямо самочувствие, сам си вярва. Е, в някои моменти се оправда,

особено с летящите голове които вкара.

Както и да е, ще гледам за разнообразие. Доста красиви дечковци.

Той единият, който се би с ГГ, се влюбва в кралицата-майка, доколкото видях как я зяпа... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път съм пас!

Не ми е интересен, а и е доста предвидим. Изглежда наивен и някак си лековат на фона на другите сериали в момента. Римейк е на другия Хуарангски сериал и просто се сещам какво следва. А като знам и историята съвсем ми става скучно.

 

Сестрата е готина, голям образ е и ме заинтригува, но за съжаление двамата ухажори - Кралят и Птица-кучето, не ми допадат, стоят ми безлични до тази огнена мацка /особено кралят/.

 

Ставам фен на тази актриса, много добре играе. С пъстрозеленикави очи ли е или само аз ги виждам по-светли?

 

Потърсих снимки и ДА, светли очи има или поне са по-светли от на другите корейци. Снимка

 

И се присъединявам към мнението, че е твърде карнавално и липсва автентична атмосфера.

Редактирано от Blue_Moon
Покрит линк.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наивно и симпатично. Ще се гледа, както е тръгнало, всички момци ще се влюбят в ГГ.

Красива е, добре играе, но в някои моменти ми е антипатична, не знам защо...

 

 

Радвам се, че кралчето изигра номер на майка си. А тя милата,

актрисата, хич не ми изглежда подходяща за образа който играе. Липсва й осанката и визията на кралица. 

Особено като държеше меча, и произнасяше там ония патриотични слова :28558: , та той мечът щеше да я събори.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наивно и симпатично. Ще се гледа, както е тръгнало, всички момци ще се влюбят в ГГ.

Красива е, добре играе, но в някои моменти ми е антипатична, не знам защо...

 

 

Радвам се, че кралчето изигра номер на майка си. А тя милата,

актрисата, хич не ми изглежда подходяща за образа който играе. Липсва й осанката и визията на кралица. 

Особено като държеше меча, и произнасяше там ония патриотични слова :28558: , та той мечът щеше да я събори.

 

 

И аз я възприемам по същия начин..и като че ли има нещо не корейско в нея,тия пъстри очи и самите и черти,но хубаво си е момичето.

Тази актриса която играе кралицата не е ли сестрата от 'Moon lovers',  твърде млада е за майка на краля,но току виж с основание е такава младолика ,я в някой любовен триъгълник ще я метнат сценаристите.. :rolleyes:

А кралчето е най красив..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичето е хубаво, но така зверски гримасничи, така  си криви устата, че страх те хваща. Тъй ли ще го извайва този образ!? Добре, че от никого не се очаква да прави сериозни образи - всичко върви приключенско-лекомислено. Приятно е за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я възприемам по същия начин..и като че ли има нещо не корейско в нея,тия пъстри очи и самите и черти,но хубаво си е момичето.

Тази актриса която играе кралицата не е ли сестрата от 'Moon lovers',  твърде млада е за майка на краля,но току виж с основание е такава младолика ,я в някой любовен триъгълник ще я метнат сценаристите.. :rolleyes:

А кралчето е най красив.. :28558:

Не ще я вмъкнат, а ще е любима на един от хуарангите. Не знам обаче, доколко ще е споделено. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да де ,ама последната сцена  с кралчето.. :kissy: то и него да  го съжалиш с тая майчица и убийците отвред..та поне нещо хубаво да му се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая серия сценаристите направо хвърлиха бомба,всичко бях очаквала ,но не и това

 

 

Дали наистина кралицата има син от Ан Джи и ГГ ще се окаже все пак син на лекаря..или просто лъже с някаква цел?
Но и този който посети Ан Джи му каза че не е трябвало момчето да излиза наяве..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз по нощите  го изгледах. То от толкоз хубавци ми се замая главата...

И с тези еднакви дрехи и причьоски :28558: ... Съвсем се замотах... Дам... кралчето я награби...

Ама орабоннито-оппа, той е титулярът за сърцето й, няма как. Много ми хареса и драката и интригата и амбициозната майка.

И... май куче-птицата има кралско потекло... Има и доста цветущи образи. И със закачките, сериалът става много приятен за гледане... :up:

Очаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралчето я награби :cry: ,ама няма явно да го огрее,само не е ясно как ще извъртят сценария,освен тя да не се окаже истинска дъщеря на лекаря :28558:

Надявам се да запазят тази шеговитост  и да не привнасят впоследствие твърде много драматизъм,определено гледаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...