Jump to content

Recommended Posts

Напълно подкрепям предния коментар...за съжаление колкото и "исторически" сериали да излязоха напоследък, нито един не е поне малко на нивото на "Chuno" или на "Bichunmoo"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колко страници са се изписали за този сериал не мога да повярвам, вчера изгледах и 16 еп. останаха още 4 да вземе да се случи нещо по така, че определено този сериал ми се нарежда като загуба на време, изгледал съм бая корейски които дори и да са 20-24 епизода има толкова динамика и обрати и ги гледаш с интерес, тука не е така.

Събраха ги за хуараните и на какво ги обучиха толкова серии на нищо само се гледаха в една стая колко са хубави, смях голям !

Почнах го защото видях че се пише много за него и предположих че ще си заслужава, всичко можеше да мине и в 10 серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах го защото видях че се пише много за него и предположих че ще си заслужава, всичко можеше да мине и в 10 серии.

Писахме, защото все ни крепеше някаква надежда :), която вече окончателно се разпадна. Наистина съм разочарована!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заради кралчето /Шики/ сега гледам "Висше общество" и се заливам от смях. Страшен сериал е, много остроумни реплики и се радвам, дори се чудя как съм могла да го пропусна миналата година. И там нашето момче е красив и забавен. Истината е, че в "Наследниците" не го забелязах, но той тогава е бил детенце и визията му много се е промедила през последните 4-5 години, възмъжал е и чертите му са напълно различни. Сериалът "Тя беше красавица" не ми хареса още на времето и помя, че не го догледах, а Птицекучето го помня от "Мечта за слава 2", обаче там беше още хлапе. Там той плейбой играеше, помня че беше с твърде много черен молив по очите. Нашият крал пък във всичките си роли е жизнерадостен и забавен, весел и много усмихнат, очевидно в това му е силата и режисьорите го осъзнават...Истината е, че на Шики му отива да играе богаташ. Учудвам се само, как така татко чебол му е позволил да се снима в сериали и да пее. Като се замислим, в Нуаранг има цели двама реални чеболи - кралят и Су Хо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така между другото и оплаквайки се избутах и този сериал до края. Доволна ли съм - не! Можеше ли по - добре? - Не е сигурно. В крайна сметка след година две ако ми се прииска да се върна назад и да гледам нещо историческо с много красавци ще се спра на Лунните любовници не на този. А най - тъпото в края беше, че след толкова години и толкова преживявания Аро така и малко не се промени. На същото дередже, като в началото. Поне малко да бяха надградили героинята й. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах и не съм напълно доволна. Не съм и недоволна като цяло. Останах със смесени чувства. Преди всяка серия от сериала, пишат, че събитията и лицата са измислени. Като е така, като е приказка, поне можеше да е по-красива приказка. Лично за мен, можеше да се развие идеята, че младият крал намира приятел в лицето на братовчед си, малко след средата на сериала, защото имаше много предпоставки за истинска дружба /,а и самите хуаранги изградиха връзки и приятелства/. Но естествено корейците не могат да приемат идеята, един млад крал да си има истински, подчертавам истински, приятели, още от началото, така че все интриги и сплетни забъкват в сюжетите си и все някакви подмолни борби за власт се въртят. Като е измислица, можеше да направят нещо далеч по-добро. И макар да съм недоволна от сценария, все пак ми хареса, че сериала се гледаше леко и беше забавен и динамичен - нещо, което липсваше при "Лунните любовници", и затова не го догледах. Докато "Лунните любовници" беше тежък, бавен и слъзлив, то този сериал се гледа бързо, леко и не ангажира психиката с нищо. А приликата между двата е, че и в двата сериала имаше доволно количество красиви младежи, голямо количество айдъли, а също и в двата главните героини бяха големи "гъски", тоест персонажите на момичетата бяха съзнателно направени недобре. Предимството и положителните качества /ум, амбиция, сила, чест, хитрост, съобразителност, красота/ бяха накичени по мъжките порсонажи, а женските се отличаваха с простота, наивност и тъпота, е, и красота естествено. Това, което ще ми остане от този серил са новите ми любимци - Кралчето, СуХо, Бан Рю и Сестрата на Су Хо /и любима на Бан Рю/ и Принцесата. В този ред. :) Също ще ми остане за спомен, и новите за мен биографии, които прочетох покрай каста. Отдавна не се бях ровила в новините, клиповете и изображенията така, както сега, буквално изчетох и изгледах тонове информация /и изслушах безброй музикални клипове/, което означава, че са ме спечелили за фен.

Издразних се обаче, че на финалната сцена Су Хо липсваше. :dunno: Сигурно е заради симетрията. Друга причина не виждам. Малко беше в стил "А-Ла тримата мускетари". Трябваше да го включат и него, нищо че щеше да увеличи бройката на "мускетарите", все пак Су Хо много направи. :mad2:

 

 

Много ми хареса момента когато Бан Рю го хванаха с любимата му на тайна среща, и се опита да избяга през прозореца от баща и... Прииска ми се да видя и какво ще стори баща и, но остана зад кадър... Оставиха го на въображението, а моето е доста голямо и цветно.... :28558: :28558: :28558:

 

 

Сега извън контекста на серилала ще споделя, че съм съгласна с идеята, за това, че не винаги лидерът е най-способният или идеалният човек. Дори в политиката и бизнеса го има това. Има неспособни лидери, които обаче сформират силен кабинет или звено /респективно съветници и съмишленици, експерти и специалисти, които им помагат/, като съвкупността от всичко това изгражда цялостната власт на лидера. В това отношение, на пръв поглед слабияТ крал ми хареса, защото не беше напомпан с излишно много качества и не беше изтипосан като супермен, а същевременно като лидер, успя да обедини край себе си, онези хора /съмишленици, експерти, войни, приятели/, които имаха необходимите качества, за да укрепят властта. Напълно реалистично - евела на създателите на "Хуаранг". :yes:

Редактирано от Blue_Moon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- накрая се поразмърда действието...и все пак решиха да следват историята :)

За разлика от цялостното ми впечатление за сериала, последният епизод ми хареса...мисля, че всичко се нареди както трябваше...

 

 

Не мога да разбера, какво беше това с болестта на главния...защо му я бяха лепнали, след като с нищо не допринесе за сценария ?!...

Не, че беше единствения излишък в сериала, но за нея се сетих... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен болестите бяха родов белег. Всички от кралско потекло имаха болести. Нещо като обединяващо качество. И баща му и братовчедите му бяха болни. Или може би така му придаваха по-човешки облик, за да не изглежда като свръхчовек ГГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

И аз го изгледах и не съм напълно доволна. Не съм и недоволна като цяло. Останах със смесени чувства. Преди всяка серия от сериала, пишат, че събитията и лицата са измислени. Като е така, като е приказка, поне можеше да е по-красива приказка. Лично за мен, можеше да се развие идеята, че младият крал намира приятел в лицето на братовчед си, малко след средата на сериала, защото имаше много предпоставки за истинска дружба /,а и самите хуаранги изградиха връзки и приятелства/. Но естествено корейците не могат да приемат идеята, един млад крал да си има истински, подчертавам истински, приятели, още от началото, така че все интриги и сплетни забъкват в сюжетите си и все някакви подмолни борби за власт се въртят. Като е измислица, можеше да направят нещо далеч по-добро. И макар да съм недоволна от сценария, все пак ми хареса, че сериала се гледаше леко и беше забавен и динамичен - нещо, което липсваше при "Лунните любовници", и затова не го догледах. Докато "Лунните любовници" беше тежък, бавен и слъзлив, то този сериал се гледа бързо, леко и не ангажира психиката с нищо. А приликата между двата е, че и в двата сериала имаше доволно количество красиви младежи, голямо количество айдъли, а също и в двата главните героини бяха големи "гъски", тоест персонажите на момичетата бяха съзнателно направени недобре. Предимството и положителните качества /ум, амбиция, сила, чест, хитрост, съобразителност, красота/ бяха накичени по мъжките порсонажи, а женските се отличаваха с простота, наивност и тъпота, е, и красота естествено. Това, което ще ми остане от този серил са новите ми любимци - Кралчето, СуХо, Бан Рю и Сестрата на Су Хо /и любима на Бан Рю/ и Принцесата. В този ред. :) Също ще ми остане за спомен, и новите за мен биографии, които прочетох покрай каста. Отдавна не се бях ровила в новините, клиповете и изображенията така, както сега, буквално изчетох и изгледах тонове информация /и изслушах безброй музикални клипове/, което означава, че са ме спечелили за фен.

Издразних се обаче, че на финалната сцена Су Хо липсваше. :dunno: Сигурно е заради симетрията. Друга причина не виждам. Малко беше в стил "А-Ла тримата мускетари". Трябваше да го включат и него, нищо че щеше да увеличи бройката на "мускетарите", все пак Су Хо много направи. :mad2:

 

 

Много ми хареса момента когато Бан Рю го хванаха с любимата му на тайна среща, и се опита да избяга през прозореца от баща и... Прииска ми се да видя и какво ще стори баща и, но остана зад кадър... Оставиха го на въображението, а моето е доста голямо и цветно.... :28558: :28558: :28558:

 

 

Сега извън контекста на серилала ще споделя, че съм съгласна с идеята, за това, че не винаги лидерът е най-способният или идеалният човек. Дори в политиката и бизнеса го има това. Има неспособни лидери, които обаче сформират силен кабинет или звено /респективно съветници и съмишленици, експерти и специалисти, които им помагат/, като съвкупността от всичко това изгражда цялостната власт на лидера. В това отношение, на пръв поглед слабияТ крал ми хареса, защото не беше напомпан с излишно много качества и не беше изтипосан като супермен, а същевременно като лидер, успя да обедини край себе си, онези хора /съмишленици, експерти, войни, приятели/, които имаха необходимите качества, за да укрепят властта. Напълно реалистично - евела на създателите на "Хуаранг". :yes:

Този път ми е трудно да се съглася с теб. За мен сериалът е с изключително слаб сценарий и никакво въображение от страна на режисьора. Още по-малко го намирам за забавен и динамичен. Героите - схематични, плоски, замръзнали в развитието си.  Измислените герои не предполагат задължително жанрът да е приказка. В историческите драми сюжетът, по принцип, е измислен отначало до край. В случая имаше не малко герои с истинските им имена: кралят, кралицата, принцесата, принцът на Пекче, уонхуа Джунг Джон и пр. Да си мислим, че те са били по-истински от останалите, които са измислени, е наивно. Предложиха ни някаква алтернативна история и няма лошо, но тя не беше нито логична, нито интригуваща. Давам си сметка, че единствената причина да изгледам всички епизоди и при това, да ги чакам с нетърпение, е надеждата да се случи нещо, което все се отлагаше. Дори финалът беше предизвестен, защото нямаше как да изтрият от историята любимия си велик крал и да го подменят с измислен припадничав хуаранг. Любовната линия между главните изобщо няма да я коментирам, а другата двойка Бан Рю - Су Йон, толкова любима на всички, не ми приличаше на щастлив вариант на Ромео и Жулиета, а по-скоро, на Павлин и Лила от "Българи от старо време".

Редактирано от Blue_Moon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз какво различно казвам, Матрим? Динамичен беше сериалът, заради многото сюжетни линии и бързо сменящите се действия. Друтото е почти като твоето Матрим. Относно "Лидера" пък съм споделила само хипотетична дефиниция. Има слабости сериалът, но има и силни страни. На мен пък ми беше забавен. По едно време падна голям смях...е, сервираха ни за десерт и драма. :) :)

 

Обаче,...

Как само се дразня, че на финала го нямаше Су Хо!!! И какво по дяволите прави там /на финала/ братът на Ви? Несправедливо е.... Су Хо повече направи в сериала и то за всички, редно беше да е на финала и той. Су Хо изнесе сериала на гърба си, беше във всички ключови моменти и партнираше на Сон У, кралицата, Краля и Бан Рю. Братът на Ви се включи много след средата на сериала и не заслужаваше това внимание на финалната права. Ще се изям от яд!!! Как можаха да пропуснат да включат и Су Хо накрая?!?

Нелогично, нелогично!!! :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми хареса сериалчето. :) Приятна приказка. В началото имаше много забавни моменти и доволно се посмях, после по традиция наляха драмата. Е, вярно, че в един момент се оплетоха кой, защо, как, но това си е типично по корейски, не за първи път се случва. Имаше си и пропуски, но гледам да ги подминавам. Со Джун си го харесвам още от КМХМ и макар че химията беше слаба между него и Аро, в никакъв случай не ме дразнеха. Между Бан Рю и сестрата на Су Хо наистина имаше много химия и бяха много сладки. Плюс всички тези красавци накуп - много радваха окото! Имах си и любимец, който дебютира и следях - Ви, тъй че за мен беше наистина приятно и интересно сериалче.

 

И аз не намирам логика защо изпуснаха Су Хо накрая, съгласна съм, че той би трябвало да е с тях. А най ми е болно защо трябваше да умира Хансунг /Ви/? Беше безсмислена неговата смърт. Но корейци - драма да има. :lol: Също така ми се искаше кралчето по-уверен и достоен владетел да беше, след като седна на трона.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, а спешъл ще има ли накрая?

Нещо чета при рускините, споменават спешъл, но ...не съм сигурна къде и кога. Щяло да е спешъл на броманса според тях, но не намерих никъде потвърждение. Рейтингът като е нисък, това не изключва ли веднага спешъла.

 

 

Днес понеже имах повече свободно време и съм изгледала всички серии, реших отново за капак да изчета ВСИЧКИ коментари тук, в тази тема. А коментарите са по-интересни от сериала. Особено ако се четат последователно.

ПП:

След като изгледах серилала, се върнах назад и го изгледах само с превъртане за ключовите моменти и  математически изчислих следното:

 

 

Кралицата овдовява когато бъдещият кралчо е на 7 години. Телоохранителя го отвежда и от този момент никой повече не вижда краля. Принцесата е родена от втория брак на кралицата, следователно тя не е виждала никога своя брат, просто защото той е отведен извън двореца преди тя да се е родила. Кралицата държи регенството в ръцете си цели 10-11 години! На едно място казаха 10, на едно място 11 /понеже действието в сериала протече в рамките на 1 година/. Ако приемем, че 10 или 11 + плюс 7 е 17 или 18 год., следва, че кралчето е наистина много млад /тинейджър/, и му е простено да греши, та той е дете още, непълнолетен е. Какво да очакваме от едно дете, освен да се притеснява и страхува, все пак е твърде млад. Обаче Птицекучето е роден по същото време, малко преди краля /видно от сцената с големия корем на Уонхуата, и контракциите, които си докара кралицата/, тоест тези момчета са връстници. Обаче Птицекуче изглежда по-голям, по-едър, по-зрял и по-стар /лош избор на актьор според мене/.

Относно принцесата сметките не ми излизат - тя е 7-8 години по-малка от полубрат си и това означава, че е на 10 години или на толкова следва да го изчислим....нещо не се връзва. Освен ако не ми е грешна математиката. В сериала твърдяха, че тя е на възраст за брак, но не знам в Шила коя е била средната възраст за омъжване.

Принцесата в началото я изкараха страхотна жена, жестока, силна, целеустремена...., а на края какво стана - тя се била ОБЪРКАЛА! Горката, не разбирала собствените си чувства и СонУ я обърквал.... Мисля, че създателите на сериала по този начин "си измиха ръцете", като набързо приключиха любовната история между принцесата и СонУ. Много нечестно беше, че персонажът на принцесата се принизи рязко в любовен план. А в началото ми се видя като страхотна жена.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aria, логиката на историческите събития се е изгубила някъде в измислиците на сценария. В една сцена между краля и принцесата стана ясно, че са се познавали като деца. Джинхънг става крал след като умира дядо му, а не баща му. Според историята тогава той е на 5 години. Майка му му отстъпва трона, когато е на 15. Сценаристите са му сложили няколко години отгоре, за да им се получи историята. След първородния Сам Мек Джон кралицата ражда няколко деца, докато на бял свят се появява нашата принцеса, т.е. по време на събитията в сериала тя е невръстно момиченце, което си играе с кукли, а не с мечове.За мен най-голямото недомислие беше обявяването на Сон У като пълноправен претендент за престола. Ми не е. Баща му може да е от свещената кост, но майка му не е. Принцесата каза на Аро: "Ние сме също като тях ( уонхуа Нам Мо и уонхуа Джун Джонг), принцеса и нечистокръвна." Нам Мо е принцеса, сестра на кралицата, значи Джун Джонг е нечистокръвната. Така че Сон У не е сонгол. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрим, аз не съм чела историческите факти /абстрахирам се от тях/, но реших да ползвам самия сериал за целите на смятането и математиката пак не излезна. Когато кралицата каза, че 10 години е била регент и е защитавала трона, а после ПаО /май така се казваше телоохранителя/, спомена, че наследник-краля е бил на 7 годинки, когато е бил изведен от двореца след смъртта на краля /баща ли или дядо не знам/, и сметката вече не излезна хич..... И като се появи сестрата-принцеса няколко пъти я питаха за годините и /в различни ситуации/, но тя не ги каза нито веднъж, но пък споменаха, че е на възраст за омъжване /каквото и да значи това/ и съвсем оплескаха сметките. Абсурдно би било 10-годишна да е на възраст за омъжване, от където и годините не се получават. Да не говорим и за визията и, която е на голяма жена, макар, че принцесата все пак изглежда по-млада от АРо, последната е като кака на всички. Принцесата, кралчето и Ви /, а и онзи чипоносият хуаранг от третостепенните персонажи/ най-много младеят, като деца са. Другите около тях изглеждат доста по-големи.
Дописвам:
Пускам 3 линка към ютуб. Гледах и се смях с глас. Феновете са направили страшни клипчета. Особено този, в който показват как Аро е плакала в абсолютно всяка серия /събрани моменти с номер на всяка серия/, и там където СуХо признава пред кралчето, че си пада по майка му. Умрях от смях.
А относно броманса - имаме цели 4 броманса - 1.краля и СонУ, 2.СуХо и Бан Рю, 3.Йол и Ви, и 4.учителя на хуарангите с търговеца. Лично мнение!


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да кажа след като изгледах това оригинално видео със сравнения между персонажите, но се сещам само за лафа : "Открийте 10-тте  разлики!"

Много е яко, нали? :na2: :na2: :na2:  Който го е направил, има много точно око и въображение. Формулата винаги съдържа 6 красавци - рицари, принцове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на корейски сериали-сериалът хич не е лош. Гледайте го  и ако можете да четете и да мислите, ще разберете, че много умни неща се казват в него.Ако се зачетете и в историята, ще ви стане още по-забавен. Вярно е, че много неща са художествена измислица, но те не променят основния смисъл на тогавашната истина. Приятно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна с теб, че сериалът беше умно направен и имаше много точни реплики и доста силни моменти.

Дори ако си представим тези герои извън историческия контекст, облечени с дънки и тениска, всичко което казаха и направиха си остава пак валидно. Силно се впечатлих когато кралицата каза на младия крал: "Викай за помощ. Хвани се за полата ми и плачи." Представих си в този момент една ядосана съвременна мащеха или свекърва потискаща детето си. Или когато АРо насърчаваше краля да вярва в собствените си сили и да не се отказва. Нима всеки един от нас не е имал моменти на колебание и слабост, и приятел, който да му е давал мъдра подкрепа и съвет? Като цяло репликите бяха семпли, точни и уместни, нямаше глупави излишества и разпилявания. Дори двойниците на Ромео и Жулиета ми приличаха на съвременните тинейджъри - нима всеки един човек не се стреми към любовта съзнателно или не, нима не се налага да се борим? Моделът за мъжко приятелство между младежите също беше силно изграден - нямаше объркващи действия, всичко протече гладко, трансформациите в характерите станаха плавно и постепенно, липсваха клишираните недоразумения, имаше яснота. Училището или казармата, също беше много типично направено и интересно пресъздадено. Приличаше на съвременен колеж с различни дисциплини и учители. А децата винаги силно се повлияват от своите учители и училища, това не важи само за Хуаранг. Моментът, когато кралят защити АРо от кралицата, показваше рязко израстване на личността в труден и екстремен момент, и един вид - беше внезапна кризистна ситуация, а качествата на краля се проявиха навреме. Умението да взимаме важни решения в екстремни ситуации, навреме и веднага, е нещо, което е нужно да може всеки /не само един крал/. Умението за адаптивност, приспособяване и самоусъвършенстване, така необходимо в съвременния свят, беше идеално показано от Бан Рю, който надрастна собственото си "аз" и се доказа и като лоялен приятел. За кратко се засегна и въпросът за грешката и прошката /малко в стил "престъпление и наказание" прозвуча/ в лицето на Дан Се. А когато АРо обвини главния учител в пристрастия и корупция заради резултата от писмения изпит, ми прозвуча съвсем като в днешно време. Помислете колко пъти сме се питали дали всичко на изпитите в университета е било честно и безпристрастно, а? Екзистенциалният въпрос за лидера също ми беше интересен. Дали лидерите се раждат или се създават, какви качества имат и може ли да сформират силно помощно звено от експерти? :) Смешните моменти пък бяха добре направени, не изглеждаха инфантилно, хуморът беше на ниво. Имаше множество малки и силни моменти, които да се запечатат в съзнанието и да ни накарат да се замислим или засмеем - с една дума: бяха въздействащи.

Като цяло сериалът повдига ред въпроси, общовалидни за всяка епоха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше едно приятно прекарано време, още повече след доста критичните коментари не очаквах нищо. Обаче е приказно, изиграно от красиви млади сладури /само дето ми се щеше двете момичета да са с разменени роли, много си я харесвам мацката от Мурим/ и със щастлив край. Хубавата музика и тя допринесе, заедно със смешните моменти и романтиката/броманса. Та, каквото търсих - намерих и съм доволна. Така че - гледайте без предубеждение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...