Jump to content

Secret Love Affair (2014)


Recommended Posts

Наистина отдавна не съм гледала нещо толкова добро,работата на режисьора  тук е страхотна и наистина напомня големите в киното!И няма типичните за корейските филми клишета,като изключим  простоватата влюбена девойка,ама за цвят едно бива..А историята няма как да е щастлива,една такава двойка колкото и чувства да има -бъдеще няма и точно в това  предполагам ще развиват нещата.Най накрая филм и без излишно лицемерие,нещата такива каквито са си...подкупи,ходатайстване,млади любовници,цялата кал изтипосана... :up: 

 

Младежа беше страхотен когато и се обясняваше,невероятен прозвуча толкова искрено и чисто . А нейните реакции ..пробуждащата се страст,нетърпението да го вижда..

 

Доброто внушение трябва да е заслуга и на сценариста! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой прави ли му впечатление колко са агресивни жените в този сериал? Главната чупи бутилки, ДаМи размахва остри фуркети, мащехата се опитва да удави доведената си щерка в тоалетната чиния, а тя пък на свой ред хвърля плочки за маджонг по главите на хората и налита на бой... :slap:  А мъжете са другата крайност - мижитурки под чехъл - даже и Големият Бос само се мести - ту под чехъла на жена си, ту под чехъла на дъщеря си  :na2:  

Само лудото генийче е неуправляем електрон - засега - никой не може да контролира действията му, а на него за нищо не му пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го тоя момент, доста нетипичен начин да се опишат дамите от висшето общество. И определено писателката има любов към тоалетното насилие :).

 

Не смятам, че главният е неуправляем, доста послушно действа, когато се появи неговата учителка любима :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз на клона. Не усетих кога изгледах наличните епизоди и сега ще си скубя косите до следващия :i love this:  Много интригуваща история на фона на прекрасна музика. За актьорите няма да отварям дума, всички ме радват и са си точно на място.

Не знам докъде ще я докарат, но въздухът е наситен с мнооого сексуален заряд ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е скучно. Има нещо дразнещо, което все още не мога да определя точно. Главният герой.....не ме кефи. Като сюжетен образ и като актьор. Действието ми става прекалено нагласено  на моменти. Сексуалният заряд е пълен въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е скучно.

:lol2:  Много ясно - защото не си падаш по аджуми :bee: За заряда питай женската част на темата - има ли го, няма ли го като се появи пианистчето на сцената :rolleyes:

 

Не смятам, че главният е неуправляем, доста послушно действа, когато се появи неговата учителка любима :).

Послушен, ама само когато му изнася :no: Колко пъти му каза да не й пише и да не й звъни. Той не спря да я засипва с смс-и... Тя му говори сериозни неща за бъдещата му кариера, за музикални конкурси, а той - *Кат си пейш, Пенке ле, кой ли те слуша!* -  Говори ми за любов, мила :lol2:  Не ми се прави на много възрастна и сериозна!

Ама като гледам аджумата как го наказва, нищо чудно, че не ще да слушка :kiss2:

Нейсе, мина се и конкурса - сега да видим какви ще ги забърка в училището. Много асоциален -  не си дава телефона, май не може и много да общува с хора - лепна се за аджумата и други не ще и да знай - нито съученици, нито учители - някой ако разбира, моля да му определи професионално заболяването :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, аджумата хваща окото, няма проблеми. Обаче ми изглежда твърде нагласено, че тя двайсет години все едно е живяла в манастир с човек, когото не обича и който не я обича и все едно е чакала точно този пубертет да се появи и да "открие любовта"? Чак толкова задръстена ли е и чак толкова ли е нямало други възможности?

Сега за главния герой. Това да не е някаква корейска имитация на "Добрият Уил Хънтинг"? При това не особено добра. Гениален музикант, който разнася храна по домовете. И никой не го е открил досега? Стига бе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, сам си си отговорил защо ти е скучно. а на мен Ю Аин ми харесва и като актьор (много!), и като сюжетен образ засега. Още не съм гледала 7 еп, затова моля слагайте преразказите в спойлери, но нищо не пречи аджумата да е задръстена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме кефи и то доста.

Аджумата, както и момъкът са живяли един рутинен  живот  години, нейният много натоварено-амбициозен, но пуст откъм чувства, а неговият самотно-безмислен, асоциален и спокоен.И в един момент се кръстосват чрез музиката.Нищо нереално и нагласено не виждам, просто се случва. 

 

Тя сама казва, че когато другите са се влюбвали  и обичали,тя е била навряна в учебниците и сега това е нещо изненадващо за нея.Той пък дори няма как да осъзнае,че е гениален.С музиката е трепел самотата от дете, когато е бил заключван и сега, когато живее ден за ден, разнасящ мандажите.Той не е търсил изява и не свири ,за да покаже гениалност, а го прави за себе си, музиката му е мания и любов и същност.

 

Драмата е много различна и за момента ми е най-интересна от всички течащи, да не кажа и от началото на годината.И друго ,което  ми допада е, че наслагват емоцията постепенно, бавно, та чак да изгубиш търпение, но събитията следват логичен ход, а не от главата за краката и да се чудиш, откъде е дошло и как.

Ето интервю-доста дълго  с актьорите на руски.Всички са много въодушевени и доволни от резултата и фенската любов, която се сипела, като отзиви.Ю А Ин пък казва, че след неособено успешните му последни роли,което го е тормозело, пианистът И  Сон Дже е направил тая пролет, най-хубавата в неговия живот. .Доста е дълго, но пък  много интересно, копирах го от Контакта  от групата за коментар на сериала и го слагам в спойлер.В оригинал  тук

 

[TRANS] 140324 Интервью Ю А Ин: «Пианист Ли Сондже сделал эту весну лучшей в моей жизни»


ЧАСТЬ 1.

Дорама «Secret Love Affair» («Тайный роман») канала JTBC Cable стремительно набирает популярность в Корее. Рейтинг просмотров эпизода, вышедшего во вторник, 25 марта, достиг 4.06%, затем возрос до 6.2% во время трансляции и, таким образом, обогнал дораму государственного канала TV KBS2 «The Full Sun». [Примечание: 1% просмотров для кабельного канала равен 5% просмотров для государственных каналов]. Согласно JTBC, 4 эпизод достиг самой высокой отметки просмотров за всю историю существования канала. «Secret Love Affair» заняла прочное первое место в сетке дорам и второе - среди главных передач кабельного канала.

В ответ на положительные отклики зрителей, Ю Аин и другие актеры сериала послали благодарственное письмо фанатам на пресс-конференции 18 марта, вторая встреча была анонсирована на 24 марта.

В письме, написанном Ю А Ин, говорится: «Спасибо Вам за Вашу любовь и теплую поддержку. Эта весна станет лучшей в моей жизни, потому что я проживу ее в роли пианиста Ли Сондже. Я буду очень стараться. Вы увидите, как изменится характер, который я играю».
На пресс-конференции 24 марта Ю Аин упомянул о том, что, возможно, фанаты были слегка разочарованы его неудачными ролями в предыдущих дорамах. Однако, он собирается реабилитировать себя в новом сериале «Secret Love Affair». Актер также ответил на вопросы о негативных комментариях к статье, посвященной воинской обязанности, но все эти отклики, утверждает Аин, сейчас полностью покрыты хорошими отзывами.

Так, известный корейский пианист Пак Джонхун высоко оценил актерскую игру Ю А Ин, когда тот играл на рояле: «Я был очень удивлен, когда увидел его эмоциональную подачу. Он так точно воспроизвел все движения и чувственное состояние во время игры на пианино, что я не мог поверить своим глазам».

Пресс-конференция 24 марта началась с вопросов о карьере. «Я все чаще стараюсь увидеть себя с точки зрения зрителя. Вместо того, чтобы беспокоится о том, насколько правдоподобно я смогу показать эмоции, я стал больше думать о том, чем я могу тронуть сердце зрителя. Стараюсь понять, что хотел бы зритель увидеть от актера Ю А Ина и какой именно сериал нужен аудитории. Я убежден, что «Secret Love Affair» не оставит равнодушным никого. Да, я не могу забывать о моих предыдущих неудачных ролях, но я подумал: «Что, если эта дорама – то, чего я так долго ждал?» Актер добавляет, что сериал обязательно заставит зрителей задуматься: «Надо же, Ю А Ин и так может играть?» и «Это не просто игра, это не притворство».

Актер честно поделился своими тревогами, сказав: «Я буквально утолял свою жажду актерской игры. Несколько ранее много внимания было приковано к моим ролям в дораме на канале KBS2TV’s «Sungkyungkwan Scandal» и фильме «Punch» («Wandeugi»), но с того момента на меня не возлагали больших надежд. Я был расстроен, фанаты были расстроены, так как мои предыдущие работы не были слишком успешны. И вдруг я услышал о новой дораме «Secret Love Affair» и решил, что это именно та работа, в которой я хочу принять участие до того, как уйду в армию. Трудные времена, которые я провел, сомневаясь в правильном выборе карьеры, сейчас полностью окупились этим трудом. Я думаю, что именно благодаря сложным моментам, я тот, кто я есть сейчас, и я готов стать неотъемлемой частью «Secret Love Affair».

sourse: : edaily, kdramastars, soompi, enewsworld
Перевод Аня Кузьмина
[TRANS] 140324 Интервью Ю А Ин: «Пианист Ли Сондже сделал эту весну лучшей в моей жизни»

ЧАСТЬ 2.

Оказалось, что сомнения, которые испытывал актер по поводу своего выбора в карьере, пригодились ему. Персонаж Ю А Ин – Ли Сондже – молодой человек, испытывающий муки молодости. Он одарен талантом игры на пианино, однако, жизненные обстоятельства не позволяют ему исполнить свою мечту. Актер утверждает, что попытался найти в себе страстную артистическую натуру, больше ориентируясь на характер Ли Сондже, чем пытаясь правдоподобно «играть» на пианино, правильно попадая по черным и белым клавишам.

Талант юного музыкального гения случайно разглядела арт-менеджер О Хэвон (Ким Хиэ), и благодарность Сондже перерастает в настоящее чувство, даже несмотря на то, что героиня замужем и старше его на 20 лет. Его страсть к музыке и любовь к ней врываются в ее упорядоченную, но пустую жизнь. В сериале множество романтических сцен на высшем уровне драматизма, как, например, эпизод, когда главные герои вместе увлеченно играют на пианино. Пока что мы увидели только один поцелуй, и героиня ущепнула Сондже за щеку. Эта сцена стала очень обсуждаемым моментом в сети.

Реакция зрителей превзошла все ожидания. Фанаты предвидели возможные романтические сцены, поскольку страсти накаляются, и неподходящие друг другу любовники начинают запутываться в своих отношениях. Один из зрителей выразил свое мнение такими словами: «Я надеюсь, что мы увидим любовные сцены красивыми настолько, насколько цензура позволит их сделать, однако они уже сами по себе обещают быть потрясающими».

Ю А Ин также коснулся другой проблемы: «Недавно я столкнулся с большим количеством негативных комментариев, связанных со статьей о воинской обязанности, однако сейчас они схлынули. Я понял, что актер должен научиться говорить со зрителем через актерскую игру. Я надеюсь, что «Secret Love Affair» станет дорамой, по которой меня будут узнавать. И я думаю, что так оно и будет».

Что касается развязки сериала, Ю А Ин не слишком задумывается о том, чем все это закончится. «Я думаю, любовь не обязательно должна заканчиваться свадьбой. Если Хэвон сможет раскрыть свою душу, а Сондже – познать этот мир через любовь, это было бы отличным финалом».

Отвечая на вопрос об актрисе Ким Хиэ, Ю Ани ответил: «Вначале она была для меня актрисой, которая гораздо опытнее меня, и на которую я бы хотел быть похожим, однако со временем я понял, что она также обладает огромным внутренним миром. Она очень профессиональна и компетентна в своей профессии актера».

sourse: : edaily, kdramastars, soompi, enewsworld
Перевод Аня Кузьмина

[TRANS] 140324 Интервью Ю А Ин: «Пианист Ли Сондже сделал эту весну лучшей в моей жизни»

ЧАСТЬ 3.

Тем временем Ким Хиэ поделилась своими мыслями о дораме: «Благодаря названию, многие могли подумать, что «роман, влечение» означает физическую страсть, однако это далеко не все, о чем идет речь в сериале. «Secret Love Affair» это почти что литературное произведение. Я не думаю, что можно просто прописать такую чувственную любовную линию в сценарии. Некоторые реплики просто не могут оставить тебя равнодушным. Я обещаю вам, что этот сериал не забудется в истроии дорам и запомнится многим зрителям».

Актриса добавляет: ««Secret Love Affair» раскрыл для меня, раньше всерьез не интересовавшейся классикой, всю красоту камерной музыки. Я пересматриваю эпизод игры на пианино снова и снова. Это удивительно, поскольку я никогда не смотрю дорамы, в которых я играла больше одного раза. И то, только для того, чтобы посмотреть, что в итоге получилось. Но в этот раз я так переживала за персонажей и тот эпизод, что продолжала пересматривать сцену».

“Я с юности люблю классическую музыку. Я часто слушаю классику в машине. Часто я не знаю название композиции, которая сейчас звучит, но ее всегда приятно слушать. Вчера я услышала запись мелодии, которую будет играть на фортепиано Ю А Ин, и мне очень понравилось. Моя мама, которой 70 лет, спросила меня, как называется эта песня. А потом попросила весь список саундтреков к дораме. Я думаю, благодаря этому сериалу, множество людей влюбится в классическую музыку».

“Я хочу открыть людям мир классической музыки, к тому же, с помощью музыки, зрители глубже поймут сериал,» - добавляет Ю А Ин.

Ким Хиэ в свою очередь, так отзывается о Ю А Ин: «Есть много вещей, которые я ценю в нем. А Ин по-детски милый, но в то же время обладает шармом взрослого мужчины. Особенно в те моменты, когда он «играет» на пианино. С точки зрения зрителя, Ю А Ин просто милый и красивый молодой человек. Но во время съемок с ним, я поняла, что он настоящий актер. Думаю, другого такого актера вы больше нигде не найдете».

sourse: : edaily, kdramastars, soompi, enewsworld
Большое спасибо за перевод Аня Кузьмина

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula напълно съм съгласна с теб! Най-добрият сериал! :up:

А ето го интервюто и на английски

 

 

2014032418043079_1_rstarpjy_zpsc2d1c723.

 

 

1222978875_e552e7fc_zps82b4aace.jpg

 

 

ЮАИн е много добър актьор :yes:  - невероятен просто! Не говоря само за визия, а за игра - толкова е изразителен, за разлика от някои други, които може да са цветенца, но са пълни дървенца :na2: Страхотно пресъздава образа - като му гледам изпълненията на пианото, абсолютно прилича на професионален пианист - с такава емоция свири, все едно наистина преживява музиката!

 

Дидо, по въпроса за годините и възможностите - това е съдба. Афера можеш да завъртиш когато си искаш, но истинската любов някой я срещат на 20 години, други на 40, а някои - никога. На когото когато му дойде времето.

А геният никой не го е открил досега, защото никой не се е интересувал искрено от него - той го каза на аджумата - тя е първият човек, който иска да знае нещо за живота му и за музиката му.

Изгледах 8 еп във Вики и бързам да споделя с любопитните

 


 

Разбраха се накрая двамата и се събраха в неговия дом. Не даваха нищо
пикантно, но беше загатнато много елегантно и нежно.

А ревнивият съпруг отиде на гледач да му каже има ли нещо между СонДже и жена му и да се развежда ли, ама оня беше явно ментарджия, защото каза, че това не било възможно :rofl: Дали ще ходи после да прави рекламация? :28558:  

 

 

Редактирано от mrnkaloto
Покривай линковете. Начинът е описан в Технически въпроси.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

бяха големи тролове в ония момент с "първия път" :).

 

 

Като цяло последните 2 епизода ми бяха малко мудни. Разбирам, че трябваше да покажат нейната духовна борба, ама аз искам йекшън! :) Много се надявам да не съсипят сериала с изконните корейски ценности, както обичат.

 

 

Казвам го, защото изведнъж тя стана много свенлива, което не мога да разбера. В смисъл, след онези страстни "наказания", които му метна преди това, сега е много дръпната и детска някак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да малко е мудничко, но пък ако беше набързо, щяхме да и лепнем веднага някой цветущ епитет :28558: Чашата, трябва да се препълни, че да прелее.

Последната серия не съм я гледала, но

тя изживя голям катаклизъм с оная в ресторанта, която и каза, че е момиче за  всичко на богатите, не че не си го знаеше, но друго е да те цапардосат по тоя начин .Щерката на боса и е супер ненавистна и в един миг ,тя става едва ли не като нея с  "играчка"  на 20.Няма как да не се лута и да не  е в безтегловност.За капак и съпругът я третира като подчинена.И като си зададе въпроса-защо е всичко това,  няма отговор.При това и нестабилно състояние, ревността  е капката, която ще прелее чашата и  духът ще излезе от бутилката

 Революционната ситуация, по признаците на другаря Ленин я има    :896767:, ясно и революция ще има,   да видим само до къде ще и стигнат силите на революционерката, според корейските сценаристи :28558: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо, последната серия хич не беше мудничка - толкова емоции се размятаха, че да ти се съберат очите :wacko:

 

То не беше ревност, обвинения, любовни обяснения, разочарование, глупост, отчаяние, загриженост, нежност... И не беше ревността, която подтикна аджумата да действа, ами заради ревността се издаде пред СонДже, че не е безразлична към него, но иначе пак си остана без капка милост! Оправи й се настроението чак като започнаха да си чатят - тогава му прости. А в любовно настроение изпадна след един жесток монолог на момъка преди той да си тръгне - много дълбокомислен - за музиката, живота и любовта. Това я развълнува толкова, а капката беше, когато в това настроение откри забравеното от него яке с ключааа - е нямаше как да пропусне шанса просто!

 

 

А за бракът й

 

Мъжът й си призна на гледача, че живеели в ДРУГАРСКИ брак :slap: Тоест, като братче и сестриче. Значи дефакто брак няма. Тоест никакви ценности - корейски или световни, няма да пострадат ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любов и музика,музика и любов.. :emote_kiss3: може би наистина действието не се развива толкова бързо колкото на нас ни се иска,но и в реалния живот хубавите работи по бавничко стават :kissy:

 

Тя горката жива да я оплачеш..с тоя абдикирал от всичко съпруг,дето се се сети да я ревнува толкова комично ,та чак до врач стигна..
Ама нейсе нали съдбовно е,на и врача каза,момчето да си го остави,а и че жена му за мъже хич не мисли,само за.."работа"
Добре ,че беше тая влюбена девойка,дето все се надява че ще я огрее,та иначе доста щяха да се проточат работите,с принципите и комплексите
на аджумата, но ревността си каза думата.

 

Невероятно съчетание от страхотна игра,добър сценарий и режисура,силно се надявам като са подхванали темата да не решат да го избиват на корейски морализъм посред нищото. :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те такова нещо наистина не бях виждала :P

 

Не че дадоха нещо, което да се види, но пак беше много хубаво...
Аджумата милата направо да я съжалиш как се хвърляше от крайност в крайност. Обаче щерката как я надуши във въздуха ;)

Мисля си, че никакви революции повече няма да има и дотук ще си останат нещата. Едва ли ще посмеят да я разведат жената, все пак ценностите са си ценности :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айш, Злати, недей такива пророчества да пускаш, че ми става тягостно на душата. Все ми се чини, че ще има още малко йекшън, защото в крайна сметка заглавието на драмата си е такова. Пък и каква музика да въртиш на фона на яловото им семейно съжителство - ще идат и Лист, и Рахманинов по дяволите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...