Jump to content

Азиатска кухня


Recommended Posts

Моята я сложих на 13.10-петък и днес като я разбърках не се стърпях да я прабвам.Щях да питам за вкуса.Маята ряпа е леко кисела и в същото време и сладни.Така ли трябва да е или съм прекалила със захарта-направих пълна доза?

Да, точно така. Трябва да е както кисела, така и сладка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maira написа:

Това изглежда сякаш и аз ще мога да го направя:

Сушотопка
爆弾おむすび

 

Това е добра идея за някой, на който не му се връткат 10-15 листа нори с различни плънки - играеш на едро :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви е интересно, тук качих 1-ви епизод на новото готварско предаване A Table Dinner (12 мин), В предаването различни звезди ще представят ястия, типични за родния им град. В този епизод е Хуан Дзин Ю с ястия от Дандун, северната провинция Ляонин (където е мостът на дружбата със Северна Корея)

 

spacer.pngspacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пореден ден у дома - подбираш манджи със по - засукани рецепти , които ще ти дадат възможност да убиеш няколко часа повече в кухнята :lol2: За днес избрах джапче и кимбап. Няма да коментирам броя на чинийки, купички, тенджери, тигани и бъркалки използвани в готвенето......и съответно измити след това:lol2:

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си корейският  сериал и там на героите им носят поръчаната  храна - появява се разносвачът с металната кутия в ръка и вади от там  джаджангмьон....
Сещам се, че  ми се мотае един фикс за сос за джажанмьон, пък имам и изостанало от китайската  ферментирала тъмна соя Доучи (аз си слагам и от нея като добавка)  .... и веднага се метнах в кухнята :D Ето и една простичка рецепта точно с моя фикс (купувам си го от корейския Cup&Roll). Ям си моите спагетки и си мечтая за оригиналните в Корея :)
spacer.png
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално съм back to work , но да споделя още няколко от моите карантинни забавления в кухнята  - направо си се подготвях за предаването Master Chef :D

Off Topic

Запържени зеленчуци върху канапе от овкусен ориз a.k.a. бибимбап :)

spacer.png

 

Една леко нестандартна рецепта за този вид нудели - японски нудели "сомен" със зеленчуци и бамбук.

spacer.png

 

Като преразгледаш залежаващите продукти в хладилника и те се окажат точно необходимите за джаджангмьон :)

spacer.png

 

Изостаналият ориз със зеленчуци е подходяща плънка за един набързо приготвен омурайс. Декорацията е супер аматьорска, ама ..... :lol2:

spacer.png

 

 

П.П.: При интерес давам използваните рецепти и информация къде да се закупят необходимите  продукти ....:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bealonenomore за  всяка манджа си трябва по някой  традиционен корейски продукт, като в някъде можеш и да го изключиш  ако не успееш да намериш- е вярно вкуса няма да е идеален, но бива. Само за джаджангмьон си трябва фикс или корейската паста от черна соя (Chunjang).  В предния пост съм сложила линк за рецепта с фикс, а аз си ползвам като основа рецептата на Maangchi.  

За бибимбапа - по- просто казано -  пържиш каквито зеленчуци имаш, ама поотделно, слагаш и едно яйце и всичко това си играеш да редиш върху сварен ориз. Тук важна съставка е пастата кочуджанг, ама аз слагам когато имам. Ето рецепта, която ползвам. После труда от реденето отива на кино, защото омешваш всичко :lol2:

При условие, че нямаме голям пазар за такива продукти, побългаряваш където може :D Но пък ако се разровиш из магазини в София можеш да намериш всякакви неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен побългаряването ще трябва да влезе много силно в действие, щото съм далеч от София, но пък при желание се намира начин. Благодаря за споделянето, @vivivan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bealonenomore нямаш грижи - ще пращаме с колет :D

Аз като се сетя за първите си опити с подръчни материали - тогава още не живеех в София и магазин с азиатски стоки виждах 1 път в годината,  ама си имах мерак да сготвя тия манджи :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, MuryG написа:

Дай твоята рецепта за томбоки, please...

Главно гледах тези двете рецепти - на Maangchi и тази . Леко изменено , заради липсата на някои съставки - не е оригиналният бульон - нямах сушена аншоа и тези водорасли затова сложих малко рибен сос. И вместо корейското гочугару сложих китайска подправка от сухи люти чушки. А макар и да харесвам рибните кексчета - не успях да купя от тях ( пробвах соса с ролца от раци и беше добре;) )

Но вкуса на соса го докарах прилично наподобяващ като в корейския ресторант, пък и си ми хареса манджата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази манджа отдавна и бях хвърлила око и чаках да ми дойде музата да я сготвя -  Джампон (Jjamppong ) - супа от нудели, зеленчуци, морски дарове и лютичко. Срам, не срам, ама макар и фен на азиатската кухня,  това морски неща в супа още ми е трудно да го ям, та силно съм ги редуцирала в моята манджа :lol2: Със "морските" сосчета нямам проблем, та слагам рибен сос и паста от скариди, ама с "животинките" мога да понеса само до миди и ролца от раци :D

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато малко ти доскучае след няколко дена карантинирана у дома :D Вечерята е леееко по "корейски" - само соджу нямам, но поне бира имаше достатъчно. Признавам, че месото са изостанали сготвени пилешки бутчета - обезкостих ги и постояха  в марина - соев сос, мирин, сусамово олио, препечено сусамено семе, чесън. След това ги добавих за малко към зеленчуците ( гъби, моркови, спанак и зелен лук), които се пържеха в тигана. Направих и една бърза салата с кълнове от боб мунг - използвам готови от буркан.

Сосът в зелената кутийка - подправена соева паста самджан (ssamjang) - леко сладка, леко пикантна - приготвя се от ферментирали соеви зърна, чили паста, сусамово масло, лук, чесън, зелен лук и по желание кафява захар.

И към тези неща - листа марула и  нарязани моркови и краставица. 

spacer.png

 

Off Topic

spacer.png

 

А тази соева паста е идеалното допълнение :)

spacer.png

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на китайската кухня -  Китайския културен център в София  организира кулинарен курс. На снимката може да погледнете датите и какво ще се готви, а повече информация (записване и такса) може да прочетете на тяхната страничка във Фейсбук

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...