Jump to content

Рамен


  

200 гласа

  1. 1. Яли ли сте Рамен ?

    • Да
      115
    • Не
      87
  2. 2. Бихте ли си сготвили ?

    • Да
      190
    • Не
      2
    • Може би
      10
  3. 3. Изглежда ли Ви вкусно ?

    • Изглежда Фантастично
      139
    • Изглежда Ужасно
      2
    • Излежда Добре
      52
    • Става
      5
    • В коментар
      2


Recommended Posts

Рамен

Ramen (ラーメン ? , IPA: [ɽa ː meɴ] ) е японска юфка ястие. Тя се състои от китайски стил юфка пшеница в бульон от месо или риба, често са овкусени със соев сос или мисо, използва се гарнитурата от нарязани на парчета свинско ( チャーシュー, chāshū? ), сушени морски 海苔, нори), kamaboko, зелен лук и царевица

 

Продукти:

1 пакет РАМЕН (спагети)

обезкостена пилешка гърда

1 пиперка

1 глава нарязан лук (кромид)

3/4 пилешки бульон

3 лъжици соев сос

2 ч.ч. вода

1 яйце (сварено)

Начин на приготвяне:

Гърдата, водата,бульона и соса се слагат в тиган на 100 градуса за 7 минути.След това пилешкото месо се изважда от водата и се слага рамена (спагетите). В друг тиган се слагат останалите продукти и се пържат. Бульонът и спагетите се слагат в чиния. С месото, яйцето и пържените зеленчуци се украсява.

 

sapporo%20ramen.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои от драмите, когато приготвят рамен, чукват яйцето да се свари в бульона при спагетите. мерси за рецептата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси, аз много обичам рамен..но това не е ли корейско ястие? А дори да не е, със сигурност им е любимото:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамен е японското название на ястие, което става особено популярно в Страната на изгряващото слънце в средата на 20 век, но по произход е от Китай, както и гьозата. Всеки регион в Япония си има свой вариант на рамен, а приготвянето му се смята за истинско изкуство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бих искала да опитам рамена. Сигурно е превъзходно. :inlove: Само когато чуя някой да говори за Рамен и аз си изплезвам езика от яд. :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ял корейски рамен на ("Mr. 박" ("Mr. Park"), който бях купил в Пикадили. Между другото на корейски рамен е 라면 (рамьон) В пакетчето има спагети и пакетче прах (подправки и овкусители). Сигурно не може да се сравнява с истински рамьон, но беше вкусно.

 

Даже бях написал малко съчинение на корейски за рамена, който сготвих :D :

http://www.lang-8.com/281063/journals/1096342/Mr-Park%25EC%259D%2598-%25EB%259D%25BC%25EB%25A9%25B4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм пробвала този полуготов рамен ,но на мен лично не ми допадна много . Подправките не са хубави при дават лош вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Shin Ramyun. Може да си го купите от Била. Но не го препоръчвам на хора, които не обичат люто :D

 

До колкото знам той е най-продаваният вид рамьон в Корея. Аз го приготвям па една рецепта, която видях в youtube: след като заври водата слагам прахчетата + спагетите и след това чуквам едно яйце, а за финал слагам топено сирене (от това, дето е за тостове) и става БИЖУ :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В габровската Била все още си го има и зареждат редовно от него, защото доста често като отида и е свършил :blink:

п.п. ....ако искаш мога да купя и да ти пратя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте се ориентирали БРАВО , макар ,че искам да кажа ,че във всяка държава се прави по различен начин , който е от София има азиатски подправки в центъра на София един магазин китайски сега не мога да кажа името но майка ми купува от там

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този си бях купила и аз,има го в Пикадили. Вкусотия си е ,дори си имам и клечки,но сигурно е някакъв фалшив рамен .. Не знам,обаче беше много вкусно ..

Аз си го направих с доматен сос,нищо друго .. Понеже не обичам месо .. Стана божествено .. Малко по-скъпичък е от другите такива спагети,но те са си пълна пумия ,само като ги близнах и веднага в коша отидоха .. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз завирам вода с един бульон или прахчето от опаковката, добавям сушени гъби и водорасли, добавям рамена и след 3 минути чуквам едно яйце и добавям няколко резенчета пресен лук .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от първите корейски сериали, които гледах беше "Flower Boy Ramen Shop" и които го е видял знае какво готвене, к`ви рамьони се вихреха... Та оттам ми стана интересно, още повече, че приличаше на спагети, само че накъдрени и с много бульон. В някои от следващите филми, които гледах показваха често работохолиците или мързеливците или тия, дето не могат да готвят, как купуват едни големи кръгли кутии сипват вътре гореща вода, затварят и чакат малко. След това направо консумират. Е, тогава ми просветна, че преди няколко години синът ми казваше, че в голямото междучасие си купувал за закуска от един хранителен магазин "спагети в чашка" и описанието на приготовлението беше същото. Даже ме накара един път да ги купя и приготвя вкъщи. Тогава ми се видяха глупост някаква, детска мода, изобщо не ме впечатлиха. Обаче сега като се сетих за това и в магазина ги намерих веднага, приготвих си ги вкъщи и да знаете колко по-вкусни ми се видяха! Ммм, вкусотия! Това е то - емоционално подкрепено ядене. Та така - сега винаги гледам да имам по няколко пакета поне и хапването на рамьон го смятам за изключително удоволствие. И, хм, вече разбрах защо толкоз го сърбат biggrin.gif . Не разбирам само защо някъде се пише рамЕн, като ясно се чува при изговор рамЬОн, може би е от руския... Както и да е... не пречи на вкуса biggrin.gif. На моите пакетчета, дето ги купувам, не пише нищо подобно. Всъщност пише "быстрого приготовления ВЕРМИШЕЛЬ с курином вкусом", ама аз си знам, че това си е рамьон. И на всички бон апети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В габровската Била все още си го има и зареждат редовно от него, защото доста често като отида и е свършил blink.gif

п.п. ....ако искаш мога да купя и да ти пратя laugh.gif

има ли го все още защото не съм срещала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам да го опитам,но за жалост тук където съм няма такива неща,иначе с удоволствие бих похапнал,ем да видя защо Наруто толкова го обича :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от първите корейски сериали, които гледах беше "Flower Boy Ramen Shop" и които го е видял знае какво готвене, к`ви рамьони се вихреха... Та оттам ми стана интересно, още повече, че приличаше на спагети, само че накъдрени и с много бульон. В някои от следващите филми, които гледах показваха често работохолиците или мързеливците или тия, дето не могат да готвят, как купуват едни големи кръгли кутии сипват вътре гореща вода, затварят и чакат малко. След това направо консумират. Е, тогава ми просветна, че преди няколко години синът ми казваше, че в голямото междучасие си купувал за закуска от един хранителен магазин "спагети в чашка" и описанието на приготовлението беше същото. Даже ме накара един път да ги купя и приготвя вкъщи. Тогава ми се видяха глупост някаква, детска мода, изобщо не ме впечатлиха. Обаче сега като се сетих за това и в магазина ги намерих веднага, приготвих си ги вкъщи и да знаете колко по-вкусни ми се видяха! Ммм, вкусотия! Това е то - емоционално подкрепено ядене. Та така - сега винаги гледам да имам по няколко пакета поне и хапването на рамьон го смятам за изключително удоволствие. И, хм, вече разбрах защо толкоз го сърбат biggrin.gif . Не разбирам само защо някъде се пише рамЕн, като ясно се чува при изговор рамЬОн, може би е от руския... Както и да е... не пречи на вкуса biggrin.gif. На моите пакетчета, дето ги купувам, не пише нищо подобно. Всъщност пише "быстрого приготовления ВЕРМИШЕЛЬ с курином вкусом" /и защо не можах да вкарам снимка от моя компютър - не разбрах/, ама аз си знам, че това си е рамьон. И на всички бон апети!

"Рамен" е японското название. 「ラーメン」 

А "рамьон" е корейското. [라면]

И наистина прилича на "фиде" (вермишель).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...