Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Чет Фев 26, 2009 11:18 pm

--------------------------

Регнах се, само защото сметнах, че момента е добър да ви увелича броя на потребителите с още един.

До сега не се бях регнал от чист мързел и вроден навик на инкогнито юзер. Но все пак следя развитието на форума от самото начало... все пак май от части съм виновен за цялата работа. :D

Та накратко... поздравления за форума, много добре сте го развили! И евалата, че не спирате да превеждате. ;)

Колкото до представянето, sorry, но нямам навика да пиша много за себе си. Чудно ми е обаче, дали ще се сетите поне по ник-а :roll:

 

п.п. Може да не пиша много, но това не означава, че не съм тук. ;)

 

п.п.п. speedy86, кой те зариби теб с 4-те Бога и HGD? :D

 

edit: pureuda, мерси, аватара ми е от един филм, който чакам с огромно нетърпение...

(цъкни на името за трейлъра). Това е един от двата (мисля) единствени филма за тази година на тематика ... нинджи/шиноби и го чакам с огромно нетърпение от доста месеци. :green:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ, извинявай, но никът ти не ми говори нищо...

4-те бога го почнах доста след ХГД и така и не го догледах - не е в мой стил. Просто един ден си разглеждах новите торенти в Замунда и попаднах на ХГД - 6 епизод. Реших да метна едно око, защото в даскало (уча Кореистика) по литература бяхме споменавали за него. И оттогава като се почна едно теглене, гледане, превеждане... Бе с две думи, стана мазало...

Едит: Ааааа, ти ли си бре, човек!?! Добре, че беше Крал... Аз малко бавно загрявам... Добре дошъл и тенкю.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, Крал, тя ако ме разцелува, ще изкопая още няколко златни и непознати сериала от нищото! ...тя обаче още не се сеща май

 

speedy86, ок, тогава помниш ли поне на кой праща субовете, когато превеждаше втората част от HGD?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, недей да вадиш засега, че и с тези едва насмогвам. Пък как съм се отпуснала напоследък... Не е истина.

Е тя Крал те издаде вече. Загуби се интригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ragnos привет! Трябваше да ползвам някой от неразгадаемите никове да ви видим тогава...

Както казах аз само минавам... Евалата за форума, добре сте го развили.

 

Ам мисля все пак да драсна нещо допълнително. То си има специална тема за предложения, но мисля да карам направо тук защото е малко и тип "представи се":

Таааа... какво стана с мен? Вече казах, че следях форума макар и да не бях регнат (имам навика съм инкогнито). След HGD се спрях малко с азиатските сериали и предимно карах на американските неща и от доста време не съм гледал източни сериалчета (филмите що-годе ги следя). Обаче... направих една голяма грешка към края на миналата година. А именно - загледах Наруто! Мнооого е зарибяващо, нищо че е анимация (аниме). Честно казано не очаквах да е чак такава зарибявка. Превъртал съм го него и Bleach (покрай Наруто и него загледах) сигурно към десетина пъти всяко (за сравнение Наруто е към 320 епизода, а Bleach към 200 ). Покрай тях зарязах и американските сериали, че дори и филмите за известно време. Е, това че гледах само тези две анимета се дължи и на нещата, които подготвям за тракера и съответно липсата на време. Вече излизам от транса де, но мисълта ми е... или по-скоро предложението - обърнете внимание малко и на аниметата, защото са ключова част от изтока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edit: pureuda, мерси, аватара ми е от един филм, който чакам с огромно нетърпение...
(цъкни на името за трейлъра). Това е един от двата (мисля) единствени филма за тази година на тематика ... нинджи/шиноби и го чакам с огромно нетърпение от доста месеци. :green:

 

О, много добре съм запозната със сагата Kamui Gaiden, затова и моменталически реагирах! :green: Това също е филм, който очаквам с огромно нетърпение, от месеци вече, а като се сетя, че го пускат чак септември... :( И не само тематиката ме държи в захлас, ами и главната роля, която е поверена на Матсуяма Кеничи - според мен крайно талантлив актьор, който се е доказал убедително в доста амплоа вече. Изгарям от любопитство да го видя какъв ще е като Камуй!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чет Мар 19, 2009 2:21 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Дали дойде време да се представя вече , айде с 10-тина думи.

Един хубав ден съм се родила в малък провинциален град,който може и въобще да не сте чували- Кнежа, ама от 13 годишна не живея там, само си ходя да видя наште от време на време.От 9 г. живея в София, учих си, работих си, сега само си работя....,ама не съм се изучила още..

Весел човек съм, умерена шматка и понякога бърборинка си падам, обичам все нещо да правя, да мисля, да скитам(т.е. обикалям, разглеждам,пътувам)мразя да скучая, скуката ме убива, полудявам направоооооооу, обичам музиката, не мога без нея и филми, филмчета и многооооо футбол, обожавам да гледам мачове, оле,оле абе обичам спорта. Скорпион съм по природа, ама женски,многоооооо прям.

А сега две думи за вас, да не правя отделна тема, където всеки да ви благодари или боготвори (ПОКЛОН,ПОКЛОН)

Ей хора,зарибихте и мен вече, майни , че сериозно обмислям ходене до Корея, и то ми се ходи не за ден, два, ами ми се седи поне месец,(ама кой ме пита), ми и корейския ми се ще да почна да уча, вече търся в София корейски ресторант, побърквам колеги и приятели, с корейски възгласи и полудуми, с които ги наричам, мани,мани.... , то и философията и културата на тоя народ ме спечелиха напълно!

Много ми е кеф, не мога да се оплача, напрово съм преееееедоволна, че ви открих, голямо благодарско на всички...,айде по-малко четки, повече работа и удоволствия и за вас, аме ме радвате с теми и коментари-това е,точка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сря Апр 01, 2009 11:28 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Може би, е време и ние да се представим

K&Katrin идва от това, че сме Катя на квадрат т.е. и двете се казваме Катя.

За капак на всичко, сме и съквартирантки Не сме от София, но живеем в този град.

Едната е от Пещера, а другата от Банско. Аз/ по-малката от двете Катета / по рядко се включвам във форума и да си призная - в превода; но изиграх голяма роля - бях подстрекателката, да се преведе този филм ( я да се похваля) и за регистрацията тук. Помагам повече в редакцията, така че, ако не сте доволни - Катя е виновна ( без значение коя) .

Нещо забавно за нас:

Големи образи сме; успяваме да объркаме всички и хората, често си мислят, че страдаме от раздвоение на личността, преди да се запознаят с нас и асимилират факта, че се казваме по един и същ начин.

По-голямата(без да уточнявам колко, но не е на 25) обича поезията, най-вече Байрон,английският хумор в творбите на Удхаус, фен е на татуировките, слуша Хардрок,обича исторически филми и всичко свързано с историята, а от "домашните любимци" предпочита змиите (демек себе си) , гледа футбол,с бирата и всичко останало/ разбирай коментарии/ .

Като се замисля, то за мен не остана нищо, но все пак, с две думи прости - зодия говедо, инат в излишък, леко съм разпиляна, но пък ми отива . В общи линии, слушам почти всичко, гледам почти всичко и винаги имам мнение за всичко .Колкото до пиенето, понасям бира и ракия/умерено де/. Обичам да чета книги, тип трилъри и филми на ужасите За драмите - да не говорим.

Лоши черти - и двете сме работохолици, ама до припадък

Е стига толкоз,че като за първи април, май прекалих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K&Katrin, от казаното дотук съдя, че ме кефите и двенките, особено Катя.

Много ми е драга оная част с Удхаус, да знайте. Да живее Джийвс и Бърти Устър край него, ша знайш! И най-вече Императрицата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

speedy86 , мила, те там са цяла галерия от образи,

ами сър Галахад, лорд Икнъм, Търтеите - Бинго Литъл и компания....

 

и нещо за теб, като ценител / Стивън Фрай и Хю Лори са си класика /

 

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оууу, не, размазах се! Следва хил, кикот и хахакане до пръсване! Бях направо шашната, като засякох, че по кабеларката дават екранизация по Удхаус, но така и не успях да нацеля кога го дават, че да го следя. И чак доста по-късно ми светна кой всъщност е актьорът. Пък аз съм му фен.

Наистина много благодаря, ся го пускам веднага да се дърпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм учудена, че още някой гледа и харесва Джийвс и Устър. Преди, когато ги излъчиваха в началото всички ми се смееха, как мога да гледам това. Но аз харесвам британският хумор. А, когато се появи Хаус просто знаех, че ще много добър. Хю Лори вече ми беше любимец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

speedy86...това са скечове на двойката Стивън Фрай и Хю Лори

а Джийвс и Устър можеш да ги намериш тук

:click:

приятно гледане

Да, разбрах от коментарите. И за двете много благодаря! :flower: :flower: :flower:

Дане, права си, че много малко хора го загряват. Ма все пак друго си е да го четеш, друго си е и да го гледаш...

Ако те кефи британски хумор, гледай Еди Изард (Eddie Izzard) - голям урод! Отива на турне в САЩ и казва на американците: "Да бе, от Европа съм, там, отдето ви идва историята." :lol!: :lol!: :lol!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чет Апр 16, 2009 8:59 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Айде, мисля че дойде време и аз да се представя... Израснал съм в Стара Загора като съм сменял около 5 апартамента в самия град. Живял съм малко във Варна, Будапеща и Рим. Обичам да пътувам и ми предстой да мина през Корея и Китай на път за Япония където може би ще съм на курс Друго свързано с мен... занимавам се с много разнообразни неща - Командир съм на Сините Дракони Пазители на Изтока. Школа, която се занимава с история, философия, тангризъм, изкуството на боя и безграничността на човешките способностти заключени в Духа. От източното кино най много харесвам Корейското във всичките му форми. Другата ми слабост е Поднебесната империя Изключително се радвам, че Небесата ме доведоха до този форум тъй като мисля че тук може би се "крият" неоткрити членове на нашите четири школи Музика слушам вече почти само азиатска и от време на време индианска. Възрастта ми в материалния свят за момента е 19. Ще следвам Археология, където ме приемат иии викам да спра че се олях малко май Отговарям на всякакви въпроси.. стига да знам отговорите разбира се РОФЛ Ииии да не на последно място ПОКЛОН!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Май 05, 2009 1:49 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен. Казвам се Албена Димитрова от град София съм.На цели 16 години съм. Занимавам се усилено с азиатско кино и мизка - предимно Тайвански призведения. Уча китайски език от известно време където пада доста смях зардаи произношението и тоновете в него. Слушам азиатска музика, също така и метъл и рок и важно е да кажа, че понякога се обличам като пълен кретен. Зодия овен съм, мисля, че можете да си направите изводите. Атеистка съм и не варвам нито в богове нито в суеверия нито в някви такива неща, който не са доказани и видяни. Като хобита, а и от време на време по-сериозно се занимавам с Пеене, писане, продуциране, вестници и списания (Училищни), организация на учищни мюзикъли и пиеси, актьорско майсторство, поддържане на форуми, както и създаването на такива, бг субтитри на разни работи, фотография и тн. Много съм хепи, че опкрих този форум тъй като се запознах с много нови хора и то такива на който като им кажа оримерно, че уча китайски те не ми казват "Ти си луда" Това е от мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Май 05, 2009 9:29 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен. Името ми е Стелиана на 20 г. Варненка. Първи курс в Международния колеж с маркетинг и мениджмънт. Обичам музика, мога да слушам всякакъв стил стига да ми харесва. Фимоманка съм, мога и да съм забавна стига да не се притеснявам (пред непознати ми се случва често, а и при познати)

От може би повече от месец започнах да харесвам всичко свързано с далечния Изток. (основни виновници са: Гум Джан Ди и нейните F4 и вие Eastern Spririt за което съм много благодарна) И още нещо, което обичам да правя е да превеждам и смятам да си подам молбата да помогна с преводите.

Еми толкова за мен. Благодаря за вниманието. 스텔리

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сря Юни 03, 2009 8:32 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Поздрави на всички от Eastern spirit!И аз съм от Варна и живея в най-западната част на града - Владиславово.Започнахме да гледаме корейски сериали преди 3 месеца и буквално сме "изяли" всичко, що го има по нашите сайтове.Чат-пат със съпругата ми разнообразяваме с някои друг източен филм.Благодарение на вашия труд открихме един съвсем непознат свят!И много интересен, що се отнася до ценности, човешки взаимоотношения и култура.Може би Маркузе би определил това като бягство от потребителското общество, в което се опитва да ни вкара американизиращата ни глобализация...Не знам... И така да е, чувстваме се добре!В Източното кино има и малко екзистенциализъм - на границата на човешките възможности се проявяват истинските качества на личността.Привлича ме и философията им за вътрешно опознаване и усъвършенстване.За разлика ние, от Запада, се стремим да опознаем и променим не себе си, а заобикалящия ни свят.Плюс голяма доза любопитство - да разберем какво има на полюсите, на Луната, в джунглите, на Чомолунгма.Интересувам се от история на Средновековието, та затова повече ми харесват историческите филми.Падам си по рока от 60-70 години - Deep Purple, Pink Floyd, Rainbow, White Snake, Led Zeppelin, Uriah Heep.Харесвам много мюзикалите - Коса, Котки, Исус Христос Суперзвезда, Фантома на операта, Плешивото куче, Хелоу Доли, Чикаго и от сорта.Мога да ги гледам по всяко време. Чета предимно исторически книги, предимно мемоари, но това е от професията.Скоро препрочетох "Аз, Анна Комнина" на Вера Мутафчиева - хареса ми още повече.Любими книги, освен историческите, ми са "По пътя" и "Спасителят в ръжта".А и стиховете на Петя Дубарова!Уважавам руската класическа литература и съм прочел всичко по-важно от нея в оригинал.Голямата ми дъщеря, имаме две, ми казва:"Няма нищо по-тъжно от застаряващо хипи."Но аз по-скоро се определям по душа като бийтник.И да приключа с цитат:" А знаете ли, че Бог е плюшено мече?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chobanov, добре дошъл и от мен! Радвам се да приветствам още един съратник, що се отнася до впечатленията, които оставят историческите сериали и Източната философия у теб. Ще се радвам да чуя кои сериали са те грабнали най-много. Впрочем, ти явно ще си един от малкото, който е изгледал всичко де-що е превеждано от този сайт. Дори аз не мога да се похваля с повече от 6 изгледани сериала... макар че Чумонга мога спокойно да го броя за три.

 

Здравейте и благодаря за топлото посрещане!Колкото и да е чудно, интересът ми към Източното кино беше провокиран от 30-серийния китайски "Чингиз хан" с руско озвучаване.След като бях изгледал доста филми за него - Синия вълк, Монгол, Тайната на Чингиз хан, попаднах на линк към сериала.Рядко се случва покорени народи да правят филм за завоевателя си и да го представят в добра светлина.Особено ми харесаха философските уводи в началото на всяка серия.Не се наблягаше на баталните сцени и масовките, което е учудващо за китайците, защото те обичат компютърната анимация.Близките на Темучин - роднини, нойони, нукери също бяха пълнокръвни образи и бяха дадени в развитие.Противниците му бяха изобразени с положителните си качества като достойни врагове.Така че във филма липсват 100% положителни или отрицателни образи, което много ми допадна.Тъй като предварително бях запознат в подробности с историческите документи за Чингиз хан, мога да твърдя, че авторите са създали максимално достоверен филм.Приятно ме изненадаха сцените около ежедневния бит на хората по това време, вярвания и обичаи.Героите изглеждаха не като манекени, облечени с лъскава коприна посред пустошта, а като истински войни на степта - набити, с широк торс и кривокраки.Показаните оръжия също съответстваха на археологическите находки от това време, особено кривите монголски мечове.Мисля, че повече трябваше да наблегнат на стрелковите умения на конните стрелци и използването им в битките като основна тактическа еденица.Впечатли ме също как беше показано мястото на монголските жени/майки/ в тяхното общество. Те са били доста влиятелни и думата им е била закон.По този повод се сетих за един факт от нашата история.През 7 век хан Алцек, един от синовете на хан Кубрат, се заселва с хората си в южна Италия.През цялото Средновековие та м действа т.нар. Български закон - вдовицата наследява имота на съпруга си, а не неговите братя или синове, както е по това време в цяла Европа.Този обичай навлиза сред европейците чрез Стария завет, правото на унаследяване по мъжка линия, което е характерно за семитските народ.По-късно в корейските сериали също забелязах почетното място на жената-майка в тяхното общество - аджума.Спомням си ролята на Сосоно за основаването на Когурьо.Явно става дума за традиция, която е много древна и е от Централна/Източна Азия.Корейците май имаха алтайски произход.Но - за филма.Във всеки филм винаги има пропаганда.В случая смятам, че китайските автори прекалено засилиха интереса на Чингиз хан към конфуцианството и китайската държана традиция.През последните серии Чингиз хан чакаше оня монах едва ли не като месия, който ще го научи как се управлява държава.И за една нощ го научи, след което Чингиз хан взе, че умря.Поне от историческите събития е ясно, че той иска и успява да създаде империя от нов тип в противовес на китайския тип държава.Създава, записва и строго спазва Законите на Яса, основани на обичайното монголско право.Във филма добре беше показан процеса на създаване на този кодекс.Можеше да бъде развита по-подробно сюжетната линия за най-близките съратници на Чингиз хан.Например за разузнавателния поход на Джеде и Собутай багатур на запад.Ханът много сполучливо избира пълководците за тази мисия - напористия и често безразсъден Джебе и спокойния и внимателен Собутай.Те прекосяват Персия, преминават през прохода Дербент през Кавказ и разбиват последователно аланите, кипчаците/куманите/ и обединената руско-куманска войска в битката при р.Калка, въпреки, че са три пъти по-малко на брой.После се връщат в Монголия по пътя северно от Каспийско море, като се сблъскват с армията на Волжска България, от която търпят поражение.След тази битка Джебе повече не се споменава и се предполага, че загива в нея.Е, ако и това бяха заснели, сериалът щеше да стане сигур 40-50 серии.Това, обаче, не е първото и единствено поражение на монголите, както се идеализира в много коментарии.Преди това, при завоюването на Хорезъм, на няколко пъти са разбити, като при едно от пораженията армията, водена от сина на хорезмийския шах унищожава 20-30 000 монголи почти докрак.Оцеляват няколко стотин.Така Средна Азия получава своите герои в борбата срещу Чингиз хан, което в сериала беше отлично подчертано.Има сведения, че самият Темучин е бил рижав и май със зелени очи.Иначе всичко беше изпипано до малки подробности, включително и легендарната юрта на колела, теглена от волове, в която ханът е живял по време на походите.Музиката във филма е доста добра и съответства на епохата.Минус е недоброто качество на качения релийз, но и на това сме благодарни.Затова пък братушките много се бяха постарали с руския превод и озвучаване.С една дума за мен този сериал е най-доброто, което е заснемано за легендарния хан.Помня, че последните десетина серии ги изгледахме една неделя през февруари.Когато надвечер свърши и 30-тата, се умълчахме със съпругата ми и си казахме:"Ами сега?"И двамата бяхме наясно, че трудно ще можем вече да гледаме нещо, което не е в този стил кино.Беше нещо като insight.Е, поразрових се и тъй като по това време гледахме и Легенда за търсача, стори ми се,че един сериал е близък по сюжет - митология, фентъзи и пр.При това корейски.Я да видим какво са направили по-малките братя на китайците...Първата серия едвам я изтърпяхме - много анимация, много компютърна графика, абсолютно непознати митологични герои, действието скачаше като пинг-понг.Добре, че някой беше написал в коментариите, че такъв тип сериали започват истински едва след 2-3 серия.И се започна с 4-те бога на краля...Останалото, мисля, ви е познато.Сигурен съм и вие сте до изпитали.То много стана днешното писане, дано не ми се карат администраторите, ако не му е тука мястото.Между другото, един може да ви се стори смешен въпрос, - знаете ли как се правят показваните в историческите сериали прически на кок със забита клечка в него?Косата ми е доста дълга и ще ми бъде забавно да опитам.И има ли някакъв скрит символ и смисъл в този тип оформяне на косата.Знам, че за китайците отрязването на плитката е равносилно на обезчестяване и смърт. А как е при корейците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от всичко прочетено до тук, разбирам,

че попаднахме на още един историк...здравей колега...

chobanov, добре дошъл сред нас...

благодаря ти за обстойната информация...

и тъй като се очаква да създадем във форума и т.н. Библиотека...

точно с такава цел, да образова...

ще очакваме с интерес да се включиш активно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...