Jump to content

Recommended Posts

gKjC3kV38CWDoJzHCze0UT8luiF.jpg

 

A LIFE~Itoshiki Hito (A LIFE~愛しき人)

Страна: Япония

Също така известен като: A Life: Loved One

Период на излъчване: 2017 – Януари -15 до 2017 - Март - …

Време на излъчване: Неделя 21:00

Формат: Renzoku

Жанр: Медицински, Романс

Канал: TBS

Епизоди: 10

Режисьор: Hirakawa Yuichiro

Субтитри: Английски

 

Участва:

Kimura Takuya като Okita Kazuaki

Takeuchi Yuko като Danjo Mifuyu

Matsuyama Kenichi като Igawa Sota

Asano Tadanobu като Danjo Masa

Kimura Fumino като Shibata Yuki

Nanao като Sakakibara Minori

Emoto Akira като Danjo Toranosuke

Tanaka Min като Okita Isshin

Kobayashi Takashi като Sanada Takayuki

Oikawa Mitsuhiro като Hamura Keigo

Konno Mahiru като Narita Miho (епизод 3)

Oshinari Shugo като Katayama Takayuki (епизод 4)

 

Резюме: Когато Okita Kazuaki (Kimura Takuya) започва стажа си като нов лекар, е принуден да подаде оставка от болницата, оставяйки приятелката си Danjo Mifuyu (Takeuchi Yuko) и заминавайки сам за Щатите. Сега, десет години по-късно, той се завръща като хирург с изключителни умения, за да спаси бившия си учител Danjo Toranosuke (Emoto Akira) от тежко заболяване. Неговият учител е не друг, а баща на бившата му приятелка Mifuyu, сега женена за Masao (Asano Tadanobu), заместник-директор и наследник на болницата. За да станат нещата по-лоши, Masao има пръст в изгонването му от болницата преди 10 години. Сега Okita трябва не само да спаси своя учител, но и да оцелее сред вихъра от любов, желание, приятелство, ревност и гордост…

 

 

 

:essub:

 

Свали  :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click:  :click:

 

Свали с руски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри   :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

 

Какъв кaст само... :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този каст, дорамата трябва да е първа по мнения. И аз може да преглътна тематиката.

Като гледам, и музиката й ще е силна. B`z ще изпълняват основната песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мания по лекарската професия е обхванала японската киноиндустрия напоследък.

Болница и болни, доста потискащ фон, за развихряне на любов, измама и страсти.

Артистите са класни, но историята... сякаш  вече сме гледали подобна такава.... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те винаги са си обичали този жанр. Даже се учудвам, че рейтингът не е още по-голям.

На мен ми хареса епизода. Ясно е, че артистите ще правят дорамата, но и сюжетът изглежда интересен. И поучителен. Има какво да научим за работата, усърдието, постоянството. Особено ми допадна сцената в болничната стая, където четирима класни изпълнители се спогледаха по уникален начин. Няма такива погледи. Други това трудно могат да го направят и да постигнат подобен ефект върху зрителя. Такуя, Емото, Асано и най-изненаданият Кеничи - каква картинка! Хаха! Героят на Кеничи изглежда по-импулсивен, но мисля, че в края ще се сработят с Кимура. 

C1iFqXIVIAAXM_A.jpg

 

 

C1NcuyRVQAAOkhs.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците са събнали първа серия. И втора беше много добра, че и вкусна. Направо усещам, как старият бърка в здравето на Масао с постоянните похвали по адрес на Окита. Хаха! Пак ще се повторя, но толкова са готини всички! И Мин Танака като майстор на суши е чудесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук много добре! Интересно, направо се усеща, че ще се навържат едни...:-))) Чакам с любопитство.

Иначе като фен на Кимура, душичката ми ликува.

И аз като потребител да се възмутя: Айде бе, какво толкова се бавят руснаците с превода!!

Да не превеждат учебник по квантова механика!!:-)))  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше удоволствие да изгледам тази дорама! Макар и да чаках за епизоди и субтитри, това съвсем не ми развали усещането. И на финала отново ще се повторя: готини са всички участващи в това заглавие. Много, много! А дорамата е заснета страхотно. Имаше и малко гостуващи актьори като Шуго Ошинари, например, но общо взето, на главните дължим целият чар на продукцията. Имаше развитие, поуки. Цялата история беше предадена с мярка и на мен ми подейства изключително приятно и позитивно. Героят на Асано излезе най-сложен, многопластов. Заслужи си прегръдката накрая. Аз много харесах и този на Оикава. Той винаги върви по острието на бръснача и човек никога не е сигурен до подледно, дали е положителен, или отрицателен персонаж. Радвам се че не оставиха образа на Кеничи да дълбае на едно място, а и него променяха с времето.

Аригато!

Ная, гледай! Велики Кимура и Асано, че и останалите. Кеф е да ги наблюдава човек. Усещането е специално.

Музиката е превъзходна! Така и не открих ендинга на Бизу.

17760018_1492727387405313_29534868082339

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, разбира се, че гледам. Но руснаците вадят субтитри за 20 дни на епизод и съм още на 5-ти.

Преводачите се бавят, защото ги спъва тежката медицинска терминология.

Та тепърва ще ги гледам.

Чудесен сериал, да не говорим за актьорския състав. И Асано, и Кимура са ми любими./ Кимура като пусне този топъл и плътен глас, спирам на пауза и отивам да пуша./

Младото докторче също много ме радва. Интересно и с добро темпо.

Труден е за превеждане, гледам много внимателно и не мога да си представя

как ще го побера медицинския текст, ако се реша да преведа.

 Но нека мине време, ако никой друг не се престраши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая каст са събрали - то не беше Кимура, па Асано, па Кеничи... Щом са го събнали на английски вече целия, ще взема да го почна ;)

 

P.S.: Напоследък каквото японско захвана, се превежда толкова бавно, че забравям, че го следя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Много бавно се превеждат. Имам една дорама от миналата пролет, която още не е преведена, а я почнаха.

Тук извадихме късмет. Може пък Кимура да е "виновен". Той има фенове. 

Танче, с терминологията е сложно, наистина. Дано и руснаците да го завършат!

Препоръчвам дорамата! На мен ми подейства освежаващо. Приятно е да научиш, че някъде по света лекарите дават всичко от себе си и дори помагат на хората.

Инстинктивно правех паралел с сериите, които сега вървят у нас. Разликите са осезаеми. В дейсвия, мисли на героите. Представям си ги в еднакви ситуации и виждам различните реакции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, интересна е дорамата ( изгледах 1-ви епизод).И актьорите са на ниво, както можеше да се очаква. Единствения проблем за мен е, че е наблегнато повече на драмата и отношенията (нищо, че са го напълнили с медицински термини) отколкото на медицината, Ама все пак съм в началото, ще видя как ще продължи по нататък:D.

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря чия е завършващата песен. Прилича ми на такава от Гакт и ми се струва, че съм я чувала, но....Имате ли яснота по въпроса?

Място не мога да си намеря, че не я разпознавам:D

И да кажа, че в никакъв случай не съм недоволна от това, което виждам в тази дорама. Харесва ми много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя сериал ще има ли БГ превод защото има мн неща които не разбирам ,не си падам много по лекарски но може и да излезе нещо интересно нз,който го е гледал да каже става ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...