Jump to content

Корейската мания по външния вид


kcekce

Recommended Posts

Шиноби, какви са тия идиотски лъжефакти? Най-учтиво моля да не мърсим темата с изцепки от вестник "Шок". Ето ти снимки на Шин Мин А като детенце, като ученичка и после като голяма - все същата си е...

 

5975978k.jpg

5975981x.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото аз разбрах, снимките поствани от Shinobi са по-скоро за пример относно средностатистическият/та, необработван кореец/корейка.

Поне аз така приех нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, ама що ги кръщаваш с реални имена? Някой ще си помисли, че са самите актьори преди операция :lol: Пък както се установи, актьорите са си естествено красиви, макар и приведените от теб "простосмъртни" да са естествено грозни:)

 

Иначе тук мисля никой не се е изказал, че иска грозни актьори или нещо такова. Обсъждаше се плашещата перспектива всеки обикновен човек да се излее по калъпа, за да се чувства нормален. Впрочем нуждата да си модифицираш тялото, за да се чувстваш нормално, се смята за психическо разстройство и се нарича дисморфофобия. От това страдат например хората, желаещи страстно да си сменят оперативно пола. Чудничко ще бъде, ако всички корейци масово развият психическо разстройство заради натрапвани еталони за красота. Ще е първата поголовно психично болна държава в света :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз го разбрах по другия начин, така че явно има почва за недоразумения. Във всички случаи примерът пак е леко несполучлив, защото акрисата не е тунингована (или поне не дотолкова, че да бие на очи) ;) Иначе на мястото на оня тип с "лонгфейса" и мен биха ме засърбяли ръчичките да поправя нещо :lol: Въпросът е дали става дума за корекции на сериозни дефекти или просто за "трябва да изглеждам точно като идолите, щото иначе съм долна утайка".

 

А на "грозното" момиче впрочем нищо му няма, освен че е снимано с неподходящ обектив под кофти ъгъл, от който изглежда като хидроцефал:) Слагате му малко грим на очите и една приветлива усмивка и на ви азиатска хубавица:)

 

На мен "средностатистичните корейци" не ми изглеждат толкова ужасни. Как мислите?

 

5978681C.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми освен, че трябва да намалят посещенията в Макдоналдс друго не виждам да не им е в ред и пак такива снимка няма как да даде точен поглед в/у така нареченият средностатистичен кореец щото тея като гледам са минали 40-те някви аджуми и аджушита мен ме интересува в гимназиите кво става..

 

Шинобито не ги чува малко работите тея фрийкове дет ги е изнамерил първо, че няма как такива да бъдат избрани за актьори освен ако не правят римейк на Фреди Крюгер в Корея и друго, че критериите за красота варират според личните предпочитания и е доста субективна цялата работа. Има хора, които биха намерили косури и в Адриана Лима докато други налитат на всичко дето е с фуста дори познавах един пич дето предпочиташе по едрогабаритни от тея дето тръгва лафа за майстора и големия тезгях, в което няма нищо лошо все пак всеки с вкуса си. И кой казва, че слабите жени са по красиви от пълните? Това си е някакъв стандарт който си има привърженици и противници всичко е просто етикети лепени от хората включително неща като добро и зло. Смешно е да твърдиш, че без корекции нямаше да има прилично изглеждащи хомо сапиенси и едва ли не нямаше да има кой да играе героите от сериалите и филмите. Достатъчно е да излезеш по улиците където и да е по света и все ще видиш представители на типа "естествена красота". Но не може да изглеждаш като Квазимодо и да искаш да играеш Есмералда няма кой да те пусне.. може да звучи грубо ама си е така, а там някъде из всички хора има доста алтернативи за търсеният образ за това се провеждат мероприятия наречени кастинги. Ако не бяха Рейн и Шин Мин А щяха да са някои други дори и защо не такива дето не са още дялкани сещам се за няколко драми където актьорите не са тунинговани обаче в последствие колкото катериш стълбицата толкова повече нараства и вероятноста да изпиташ нужда от промяна. Ето една Шакира я сочеха с пръст, че била плоска като дъска ама доколкото знам май така и така не си поръча нов балкон ама ако беше някое друго момиче кво да направи след такива коментари? Мен лично не ми пречи дали е плоска или не като фен, но аз съм си аз и моите предпочитания се различават от тези на другите хора и тук идва и въпроса дали можеш да угодиш на всички и дали ти пука за чуждите мнения или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, ето ти вместо аджуми малко ученички;) Прави ми впечатление, че всичките до една са с бретон :lol: Явно е модерно.

 

5979032h.jpg

5979014V.jpg

 

* Подозирам, че на възраст около 35 (като спестят необходимите суми) всичките тези девойки ще изглеждат сравнително еднакво.

 

И още различни младежи:

 

 

5979075c.jpg

5979093S.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е зле тъй като гледам. А ме съмнява, че като пораснат дори и да си направят корекции ще изглеждат еднакво прекалено различни лицеви структури мисля, че споменах това и по-горе. Това са някакви внушения дето си мислите, че всички са еднакви поредени от такива неща като споменатият бретон. Ето то се вижда на тези снимки освен еднаквите дрехи и с почти еднакви прически. Намери някоя дето прилича на теб само по форма на лице, ръст и тен на кожата направете си еднакви прически, боядисайте си косите в един цвят и се снимайте в далечен план пък да видим дали няма да викат, че сте като близначки заради зрителната измама породена от приликите. Всъщност като се замисля точно тези расови прилики на азиатците жълтата кожа, черната коса и дръпнатите очи може да са причина за такива твърдения, че при корекции си били приличали дори другите детайли от тялото като нос, уши, очи и т.н. да се различават понеже няма такава вариативност както при да речем европеидната раса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, забравяш, че лицевите структури също подлежат на "редакция" - форма на брадичката и челюстта, скули, чело, нос, даже обратна захапка - всичко това може да се промени според желанията на клиента. Това, което трудно биха могли да променят, е разстоянието между очите, но и за него може да се създаде необходимата зрителна илюзия чрез оформяне на дъгата към носа между очите, удължаване на разреза на окото и изскубване на веждите на стратегически места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и предполагала, че такава тема ще ме гложди сума ти време :)

Та всъщност за мен не са съвсем еднакви корейците, и по-скоро айдълите, които явно са в ядрото на дискусията. Мисля, че у всеки един, макар и след обработка, са запазили индивидуалността му. Да, мнозина имат подобни носове, правили са си операция на очите и бла-бла, но въпреки това има неща, като извивка на устните, цялостно излъчване или просто бенка, които остават характерни на човека.

И пак да кажа, че корейците са преди всичко общество на групата, не на индивида - нещо толкова далеч от нас, почти колкото Марс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее с тая снимка ша трябва да опъвам бялото знаме по отношение на възможностите на пластичната хирургия явно съм ги подценявал. :D И все пак си мисля, че проблема с идентичната визия се преекспонира чак като кора с яйца не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми правят огромно впечатление не дръпнатите очи, а абсолютно еднаквите овал на лицето и брадичката-форма на скулите-извивка на челото-широчина и извивка на носа при оперираните. Тези особености не са прерогатив на азиатската раса, но се повтарят масово. Всъщност в старо време в "дръпнатите" страни за идеал на женската красота се е смятало кръглото и голямо като пълна луна лице с малки черти :lol: Сблъсъкът на цивилизациите и културите явно е довел до по-други разбирания.

 

При все това е страшничко по-голямата част от населението да смята оперативната промяна на едно нормално (не уродливо!) лице за норма. Сто на сто поне 50 % от оперираните си "решават" по този хирургичен път чисто психологични проблеми като ниска самооценка и проблеми в общуването, да не говорим пък за споменатите по-горе деца на възраст под 17, които все още се оформят като личности. Както е казал народът, отидеш ли на преглед, ще ти намерят болест. Та и ако хората свикнат да си търсят постоянно кусури за оправяне, винаги ще ги намерят. Да не забравяме и факта, че въпреки рекордно ниските цени на пластичните операции в Южна Корея, най-евтината от тях струва поне 1000 долара * - многократно споменаваната гънка на горния клепач. Удължаването на разреза на окото струва още толкова. Корекциите на скули-челюсти струват минимум по 5000 долара процедурата. Представете си колко пари може да налее един принципно симпатично изглеждащ човек в подобни услуги, просто за да се впише в идеала? И какво го кара да го направи? Аз ако разполагах с двадесетина бона в зелено, щях да си открия собствен малък бизнес или да изкарам година-две във весело обикаляне на света. А те бачкат за едната фасада... :(

 

* Сумите ги прочетох в един руски посреднически сайт за пластични операции в Корея. Не ми се рови, възможно е да има и по-ниски цени някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за бретоните - пускат ги, защото оптически смаляват лицето. Същото важи за фризурите, които "захапват" лицето - т.е. стъпаловидни, обгръщащи лицето кичури. Не знам как е точнаия термин за прическата, но дано се сещате. Това донякъде го разбирам, защото повечето наистина изглеждат малко коджакафалии, но чак толкова да се втеляват...

За историческия идеал - една корейка ми беше обяснявала, че освен кръглото лице (което май беше по-скоро за Япония, но вероятно и за Корея важи), се тачи много издължената брадичка, или т.нар. триъгълно лице - калъпа, по който се дялкат.

Сумите и качеството на хирургията явно наистина са много добри, имайки предвид, че маса народ от съседните страни ходят в Корея да се оперират. Помня един трагикомичен случай с група китайки, които не били допуснати да се върнат от Корея на летището в Китай, защото нямали нищо общо с паспортните си снимки. Та, корейците не са сами в тая си лудост.

Колкото до това какво може да направи един добър пластичен хирург - почти всичко. Доколко ще ти ходи и дали си заслужава болката и риска от усложнения, е друга бира. За мен повечето прекроени ми изглеждат по-добре на снимките "преди", но пък какво ли разбирам аз от красота....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха не че ми е работа, но според мен горната снимка е някаква реклама...а мацките са различни...прост факт... на едната вратът е по дълаг...това мисля, че пластичната хирургия не го оправя, форма на ушите е различна, скалпа на косата, която също е трудна за оправяне...ама както казах...може да ми трябват очила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скалпът (линията, от която започва косата) може да се "придърпа" накъдето си искаш с все кожата ;) Уши също се оправят при желание - както за ъгъл на стърчене, така и за форма. Иначе снимката сто на сто е реклама, което обаче не означава, че не са направили мацката, каквато са я направили. Просто са получили разрешението й (и най-вероятно са й платили) да публикуват снимките й като реклама на клиниката си. Видимо са й друснали и грим от професионален гримьор за по-готин ефект. Вратът не е по-дълъг - долната челюст е скъсена, най-вероятно е прибрана и опъната и кожата на потенциалната "двойна" брадичка.

 

Впрочем днешно време е физически възможно (и се прави!) да си промениш формата на черепа или дължината/извивката на костите (на краката примерно). Процедурата става с вграждането на скоби, които постепенно раздалечават счупените кости, за да се образува нова костна маса между тях. Мъчението трае месеци, но някои хора се подлагат и на това с идеята за своето красиво бъдеще. Тук не визирам Южна Корея де - липсват ми данни дали и това го правят масово.

 

Pirani, виж, врата наистина трудно ще го удължат. Освен ако не започнат да си нареждат метални пръстени по шията като някои племена :lol: Което не пречи да си правят еднакви физиономии. Хрумна ми тъпа поговорка за след поколения корейско развитие - "човек по врата се познава" :lol: В кръга на квадрата де...

 

Speedy86, това с китайките на летището ме разби :lol: Горките девойки:) Иначе в Южна Корея ходят да се оперират много чужденци не само заради достъпните цени, но и заради огромния брой "изпитани" хирурзи. Все пак ако минимум една четвърт от неселението е склонна да се клъцне, специалистите имат много повече почва за практика, и то под надзора на опитни лекари. Пък за неприятните последици от евтини пластични операции в Европа/САЩ май всички са чели. Иначе имаше и една пощуряла корейка, дето толкова се побъркала по корекциите на лицето си, че си инжектирала готварско олио във физиономията, след като лекарите масово й отказали да я оперират повече... Даже беше станала нещо като интернет-сензация. Слагам снимката спойлер, че е неприятна:

 

 

5979982B.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, до известна степен ги разбирам корейците по отношение на размера на главатас. Просто имат изключително фини тела, на които обикновено обаче кацват няк'ви огромни главища. Спомням си първия път, като видях по-голяма група корейци на летището в Берлин, направо се фрапирах от главите им. Лицата им освен това са бузести и изглеждат дебели и това съвсем придава кофти ефект. За сметка на това обаче кожата им е перфектна, направо ти се иска да я пипнеш да се увериш biggrin.gif.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава ще ги различаваме по формата на окосмената част на главата :lol: Тая минава ли за "баскетболна топка"?

 

5979382n.jpg

 

 

Много ти се моля, но ако това нещо приличащо на извънземното Ити почука на вратата ми.... :o Ще си помисля, че ми е дошло времето, и че смъртта е взела малко идеи от извънземното Ити как да прибира душите на хората с красотата си.. ;)

 

Да не оставаме и ние по назад:

Българката е една от най грозните жени интересно къде се бутат..

След 30 години като минат са невероятно грозни и злобни лелички.. :mad2:

Оскотели панелни-таласъми,това са съвършено различни жени

689786.jpg

 

 

За всекиго по нищичко. :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...