Jump to content

Recommended Posts

Възможно е, кой знае? Както и да е, сто на сто са ни подготвили още изненади

например странно е, че Сун Уо този път няма спомени за промененото си минало и трябва да си чете дневника, за да разбере какво му се е въртяло из ума... Ще забъркат още интриги, пък може да обяснят и това рязко съживяване на мига;) По мои сметки докторът (който си каза, че си спомня всичко и който по принцип си пази както променените, така и непроменените спомени), помни и 14-те години, в които Сун Уо е бил мъртъв... И в момента вместо настояще в истинския смисъл на думата гледаме един вид променено минало, нещо като вариант на спомените на доктора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми харесва и съм в очакване на изненадите- все пак по средата сме, но повече мнения, по-добре, особено що се касае за такива загадки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, ако видиш превюто за следващия епизод,

 

той очевидно си спомня за нещата и промените отпреди смъртта си. А за дневника и надписите-това си е точно резултат от неговата намеса. Преди 20 години неговото сегашно 38 годишно "аз" не ги е писало, но е предизвикало 18 годишното му "аз" от 93 г. да търси връзка и затова всъщност несъществувалите преди надписи в дневника и къщата започват да съществуват едновременно и в двете измерения. Предишните неща ги беше писал при връщането си в миналото,  а сега се получава, че миналото му "аз" (независимо от него) му пише в бъдещето "обади се!"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наваксах си и аз с епизодите понеже го бях оставил малко назад и мога да кажа, че съм доволен. Очаквах спад и появата на сериозни парадокси, но поне засега закърпиха нещата прилично ето и как го видях аз..

 

 

Събитията се променят спрямо намесите в миналото като втората времева линия се наслага над първата и фактически заема мястото й. Спомените на тези, които са разкрили намесите във времето 2012-та остават, а останалите хора са на автопилот тоест нямат спомени за предишните си животи преди да влязат в сила корекциите на нашия човек..дотук добре, а и това, че доктора усещаше промените беше доказателство точно за това. Големият въпрос е защо клечките тамян и другите предмети остават в него след като дефакто неговото Аз, което е било на автопилот през 20-те години не е пътувало до Непал и не би трябвало да ги притежава след промените във времевата линия? Но както и да е да приемем, че последиците от неговото съществуване и действия се изолират и остават  непроменени заради магията на клечките независимо какво става с останалите хора. Не ми харесва това обаче, че тези клечки са прекалено удобни за конкретния случай – получава ги в най-точният момент когато да бъдат използвани и за най-удобният период от време от 20 години. Само се замислете с една година даже няколко месеца по късно да ги беше намерил и нямаше да постигне почти нищо от това, което направи и разкри от миналото до сега.

Както и да е майната им на клечките по важното е че дори и с някой по съмнителни моменти историята е действително увлекателна и с много интересни разкрития и обрати. Това за смъртта на бащата го подозирах, че ще е свързан брата понеже акцентираха на тази сцена и тогава го заподозрях него и то наистина се оказа така въпреки, че в един момент ми мина през ума, че може и да е майката. Разбира се проблема с „племенницата” беше разрешен ловко дори още като разбрах, че уж имат роднинска връзка ми светна, че май братята не са баш братя..то след толкова изгледани драми остава да не се сети човек. xD За това нямаше ахкания вече като паднаха всички карти при гледането на видеозаписа в миналото. Хареса ми мелодрамата покрай романса на главните определено много добре си взаимодействат Чин Ук и Юн Хи точно както предположих в първите епизоди имаха и някои интересни сцени примерно докато той и говореше с гатанки намеквайки за предишното й Аз. Приятелството му с доктора също беше добре представено определено се усети връзката м/у тях и това как държат един на друг и се подкрепят. Всъщност точно тяхното приятелство дойде до една от най-хубавите врътки в драмата досега – това, че  Сън У избяга от смъртта. Едно случайно съвпадение като изпускане на хапчетата и намирането им точно от доктора доведе в промяната на бъдещето с разкриването на диагнозата за тумора в зародиш в миналото – просто но добре направено. Понеже времето на двете времеви линии течеше паралелно в промеждутъка от 20 години точно когато откритието на доктора стана факт в миналото малко след смъртта на Сън У се промени и бъдещето.

 

 

Абе определено са се постарали хората мислили тази драма щом ме задържаха като зрител, а по принцип за фентъзита свързани с пътуване във времето съм доста критичен както споменах още в началото. Дано да продължат в същият дух понеже паднаха двете най-сериозни интриги, а тепърва има доста епизоди в които да се развият нови ама имайки предвид това, което стана в 10-ти има хляб за 3-4 епизода напред. cigarl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си!

Толкова пъти вече се заричам, че няма да гледам сериал в процес на излъчване, ама като са ми слаби ангелите... B)

Интелигентно фентъзи с така любимата ми тема с паралелните вселени / 'щото тук ми намирисва повече на това, отколкото на пътуване във времето / ... Логическите дупки / които са съвсем, съвсем в нормите като за корейска продукция! / биха били незабележими, ако ни прехвърлят към идеята за паралелни светове, а не за пътуване във времето на принципа промяна - резултат! Така си мисля поне. Иначе според мен

освен всички останали неща, мадамата просто няма как да си спомни нещо, което не се е случвало никога!
Или пък плочата и пръчиците биха изчезнали, нали?!

 

 

За приятелчето - доктор изобщо няма да споменавам!

Абе, навежда на размисли продукцията и това е основното качество, което трябва да притежава, за да привлече вниманието ми.

В резултат - така съм се филмирала, че изгледах два пъти излъчените серии до момента!

И сега ще си гриза ноктите до всяка следваща серия, че още сме на средата... Ако карат с това темпо - ще ми се прииска да им пратя благодарствено писмо, вместо да застрелвам сценаристите!

Пу, да не им е уруки!!!

П.С. Огромно :thanks: :thanks: на екипа, който се труди върху буквичките!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те са точно на този принцип промяна--->резултат то няма как да е иначе. И не че толкова говорим за паралелни светове, а по скоро момента на намеса в миналото презаписва с промените положението в бъдещето и спомените на хората. Като правилото при клечките е че тези които са наясно с корекциите в миналото нали си запазват спомените и това се вписва и в случаите на доктора и на Сън У. При момичето обаче действително стана по оплетена работата като беше ясно, че този лист с хартия явно е някакъв катализатор да си възвърне тези случки, но и аз не мога да си го обясня как точно поне засега може би в следващите епизоди ще стане ясно защо е така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За два изгледани епизода мога да кажа, че ми допада. Има доста неща за които ми е чудно защо стават или защо са станали..та тепърва започвам да търся отговори. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опалянкатааа :) Оплетоха още нещата в 11, а в превюто за 12 най-сетне

видяхме и останалите две клечки ;) Естествено, у кого да са, ако не у младия Сун Уо :) Чудя се дъртият кога ще придобие спомена, че клечките са си у него  :28558: Голяма изненада ще му се стовари.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce и аз не се стърпях и го изгледах вчера.

 

Може и да не се сети , а другото аз от миналото да попита, нали е любопитко. Ето го 11 епизод  с руски субт. http://asia-tv.su/publ/doramy_po_godu/doramy_2013/devjat_puteshestvij_vo_vremeni/590-1-0-3590 и с англ субт.-http://www.epdrama.com/nine-nine-times-time-travel/nine-nine-times-time-travel-episode-11/5/   

 

Видяхте ли превюто за 13 епизод

Хубаво запали предпоследната клечка, но и през ум не му мина, че при тия прибежки може да му се случи нещо лошо .Явно няма да скучаем.

 

Не откривам опцията за скриване на линк, за това ги сложих в спойлера.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз таман си помислих, че интригата се изпари те пак го насадиха нашия на пачи яйца.  :896767: Определено интересен се очертава 13-ти ама има още цели 7 епизода явно ще има още едно пренареждане на събитията то няма как да е иначе, но въпроса е какво точно ще се промени..Като се има предвид и колко клечки останаха ако нещата се объркат сега после не знам как ще се оправя тоя имайки предвид колко опита му трябваха преди. Даже започва да ми намирисва на тамян и жито краят на цялата тази история. deadhorsek.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той докторът го предупреди, да не вземе от много оправяне да се върне пак болен, но

той може  да се върне и с краката напред и последната клечка да я използува друг- брат му или приятелят му

Факт е ,че драмата си я бива и действието е непридвидимо, успяха да ме накарат да гледам веднага без превод, което рядко ми се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от 2-3 епизода насам се чудя

няма ли да ги ползват по-планирано тези клечки? Все пак все по-малко остават, а за едно целенасочено действие се искат 5-10 минути... Защо да си изгърмяваш цялата клечка за едно 30-минутно пътуване? Само в това отношение ми хлопа логиката на сценария/героите. Пътникът може да поръча на всеки друг (е, най-вероятно докторчето, щото знае за какво става дума) да му изгаси клечката по-рано. Ама нещо не ги пестят тези клечки, все едно има още милиони на пазара:) Може би за да стане още по-напечено към финала  :dunno: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя път мина по без изненади или поне повечето от нещата, които се случиха ги очаквах. Действието пак беше на ниво дори спретнаха и екшънче с преследване с коли... :D Мелодрамата в края на 14 ми беше ясно, че така ще стане то ако бяха оставени така работите щеше да се поубие интригата както вече споменах ама пак ми е чудно

 

кво ги бъркаше да си останат заедно при положение, че слуха си тръгна и сватбата отиде у ряката?! Така или иначе ги разбраха просто трябваше да изчистят това с инсеста и да обявят, че не са баш чичо и племеница и тва е.

 

Това чиче Чои Джин Чул голямо подлярче излезе ама по добре така.. винаги съм се кефил, когато има такива подмолни и изявени антагонисти, а по едно време се бях притеснил, че ще му изперат имиджа както стана не веднъж в други к-драми ама явно поне за това сценаристите имат ум в главата. Потенциала му е огромен с всичкото това влияние, което се видя, че има в тези епизоди. Явно клечката ще отиде за каузата с/у него ама нашият човек много добре трябва да си прецени нещата понеже вече няма място за никакви грешки! Тийзъра към следващият епизод загатна за още по интересни неща така, че тоя път няма да чакаля да отлежават епизоди ами направо ги набъбвам като ги ошляпат със субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно чичко-племеннишките им драми имам едно подозрение. Тук-таме бях попрочела, че в Корея важи някакъв закон против инцеста, според който не могат да се женят хора с еднакви фамилии. В смисъл, че ако и двамата се представят с името "Парк" пред хората, ще ги гледат доста странно. Имайки предвид по-стегнатия им и срамежлив източен манталитет, възможно е да им бъде наистина терсене да се представят публично като двойка. Което не пречи на мадамата да си смени името де... Особено след като и без това си заряза годеника.

 

Друго - семейните им отношения са обусловени и от годините, преживени заедно. Все пак той й е станал "чичо", когато тя е била едва на 7-8. И какво - изчаква я още 20 години, възприемайки я като племенница, а накрая изведнъж като гръм от ясно небе почва да я приема като сексуален обект? :) Пак малко мътна става работата. Уф, аре да го превеждат тоя епизод, че ми се гледа следващата "доза" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то нали той си пази спомените от предишната времева линия за него няма как да е племенница тъй като от преди са им били други отношенията тъй, че не е баш като гръм от ясно небе. Мен само тея работи със спомените - тяхното пренаписване и запазване още не мога да го асимилирам добре и накрая реших да го игнорирам понеже ако тръгна да го нищя ще стане мътна и кървава... :dunno:  -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си го харесвам това сериалче, обаче последните 3 - 4 епизода ми напомниха защо, аджеба, не ги долюбвам много - много к-драмите. Две неща:

1. То бива рейтинг, бива, ама замудненото действие ми идва в повече... Особено след силния старт.

2. Набива ми се в очичките "мелодрама"-та в описанието, което ще рече въпреки мераците ми краят да е "три дена яли, пили и се веселили" и безкрайната ми симпатия към главната двойка, подозирам финал в напълно корейски стил: разбирай си го както си искаш / в най - добрия вариант / или проклетите сценаристи ще успеят да светят маслото на нашия човек след като върне всичко в първоначален вариант / а това, за съжаление включва и тумор на мозъка в напреднал стадий /. Устисквам за сега да си го гледам, ама подсъзнателно ми се ще да го дропна, та да не бера ядове после..

Такива ми ти работи.

Ужасно симпатична главна двойка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то нали той си пази спомените от предишната времева линия за него няма как да е племенница тъй като от преди са им били други отношенията тъй, че не е баш като гръм от ясно небе. Мен само тея работи със спомените - тяхното пренаписване и запазване още не мога да го асимилирам добре и накрая реших да го игнорирам понеже ако тръгна да го нищя ще стане мътна и кървава... :dunno:  -_-

Не бе, имах предвид за пред другите как изглеждат нещата ;) Впрочем мадамата "поначало" си имаше пълен комплект спомени с това как пичът й е чичо, макар да успя да си припомни и по-пикантните им моменти заедно после :) Но в главата й той й е бил чичо в продължение на 20 години, а обект на привличане само 5 години (и сексуален партньор само за 1-2 седмици). Така че на нея нищо чудно ситуацията да й причинява сериозен душевен дискомфорт. Представи си как се събуждаш една чудна слънчева сутрин и изведнъж започваш да си припомняш, че си се чук*л страстно със старата си леля :28558: Та от нейна страна хич не ме учудва, че предпочита да запази връзката им чисто роднинска. По-скоро обратното би ми се сторило нелогично-мелодраматично.

 

 

Уупс, като гледам превюто за 16 еп, лошичкият ще изгърми последното пътуване...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледаната 15, преметнах  и 16 от нетърпение, но вместо да се изясни, съвсем се заплете

Братът, пак егоистично се спомина,а след него и потоп. Последната свещ ще я ползуват и лошичкият  и Сун Уо, както се вижда от 16 и превюто на 17,само,че ще чакаме до другата седмица за резултата..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е на път да ми стане любимата корейска драма евър:) Явно темпото и напрежението няма да спаднат и в последните епизоди. Иде ми да го черпя няколко бири тоя сценарист :28558:

 

Добре че момчето има бързи рефлекси, тъкмо се притесних, че ще го утрепят без много церемонии. Малко ми е мътно какви ще ги диплят още 4 епизода, като последната клечка явно ще изгърми за спасяването на младия Сун Уо. Но не знам защо си мисля, че баш малкият ще оправи нещата накрая, изненадващо за бъдещото си аз:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И продължават да ни късат нервите! Дори нямаше превю след 18-и еп.. Подготвиха почвата за драматично-трагичен финал, но...

 

Все пак остават още два епизода и се надявам Сун Уо да отърве кожата в крайна сметка. Нямам представа как ще се върне в бъдещето обаче. Тия клечки наистина номера му играят:) А и хич не му върви на човечеца, с такъв отвратителен късмет би трябвало да си стои вкъщи хикикоморската и да влиза със сърф-обувки в банята, да не се подхлъзне случайно  :28558:  То не беше смъртта на баща му, пък брат му да е убиецът, пък майка му да полудее, пък някакъв с нож да го подгони още на невръстна възраст, а в розовото бъдеще - мозъчен тумор, упорито умиращ брат (едвам го извъртя да е жив най-сетне!), любовница, на която се оказва чичо, пак атаки от наемен убиец с раняване и за финал зацикляне в миналото и прегазване... Дано му "подарят" хепи-енд в името на справедливостта:)

Трябваше да очисти Чой с оная бухалка без излишни обяснения за изискано замисленото си възмездие  :nunchako:  Сега ще си сърба попарата за това, че е оставил тази гад да му бърника миналото и настоящето. Впрочем тия опулените физиономии на Чой в стил "риба на сухо" са ми адски нелепи. Но сигурно е търсен ефект, за да изглежда лошият по-отрицателно:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...