Jump to content

Recommended Posts

Alan Kuo/ Alan Ke/ Ke You Lun(柯有綸)

 

3553141j.jpg

 

Име: Alan Kuo/ Alan Ke/ Ke You Lun((柯有綸)

Дата на раждане: 22 януари 1981

Родно място: Republic of China (Taiwan)

Години: 30

Височина: 176см.

Тегло: 63кг.

Зодия: Водолей

Кръвна група: B

Професия: певец, композитор, продуцент, рапър, актъор

Музикален стил: Rock, C-rock, Mandopop

Кариера: от 2004 до сега

Мениджърска компания: Sony Music

Официален сайт: http://www.sonymusic.com.tw/pop/alan/index.php

 

Интереси:

Хобита: свири на китара и барабани, танцува хип- хоп танци, сърфира, кара скейтборд, играе голф и участва в състезания с мотори

Най- съкровеното му желание: " Да бъде на сцената завинаги!"

Любим предмет: Изкуството

Любим филм: " Кръстникът"

Любим актьор: Andy Lau

Любим певец: Eric Clapton

Любима страна: Сингапур

Любим цвят: сив

Любима храна: плодове

Мотото му за музиката: " Рокендролът никога не умира!"

 

Alan Kuo е тайвански певец и актьор, син на известният актьор и каскадьор Blackie Ke Shou Liang. Баща му винаги е бил най- ценният човек за него, на за съжаление умира малко преди дебюта на сина си. Alan Kuo написва две песни посветени на баща му. Преди да успее да има шанс да издаде първият си албум и да се качи на сцената, той трябва да работи изключително много. При постъпването си в Alpha Music, той среща Jay Chou, който го мотивира като му казва, че сам трябва да пише песните си, за да може публиката да се радва на неговия труд. Alan написва над 100 песни за да може да накара света да го забележи. Неговият музикален продуцент го кара да редактира песните си всеки месец, всяка седмица, всеки ден, всеки час. Alan се труди в продължение на 6 години за да достигне перфектност. На 19 Август 2005 той издава първият си албум, съдържащ 12 песни.

 

Филмография:

 

Филми:

The Legend of Wisley(1987)

Life Express(2001)

Happy Feet(2006)

Fate(2008)

L-O-V-E (2009)

 

Сериали:

Sonic Youth(极速青春 / Ji Su Qing Chun)( 2002)

Y2K(系列) (1999)

K.O.3an Guo(終極三國) (2008-2010)

Sweet Relationship(美味關係) (2007-2008)

 

Дискография:

 

1-ви албум: ALAN KUO( 19 август 2005)

Сваляне

Трак лист:

01. 零 Ling

02. 梭哈/Suo Ha

03. 哭笑不得 Ku Xiao Bu De

04. Forever Friend

05. 戀愛演習 Lian Ai Yan Xi

06. 愛,不愛Ai Bu Ai

07. 倒數計時/Dao Shu Ji Shi

08. 愛的榮耀 Ai De Rong Yao

09. 野孩子/Ye Hai Zi

10. 活著/Huo Zhao

11. Wake Up

12. 替身/Ti Juan

 

2-ри албум: Welcome To My World( 1 юни 2007)

Сваляне:

Трак лист:

01. 黃皮膚/Huang Pi Fu

02. TO我的粉絲/To Wo De Fen Si

03. Crazy

04. 兩敗俱傷 Liang Bai Ju Shang

05. 為了我好 Wei Le Wo Hao

06. Welcome To My World

07. 圓夢/Yuan Meng

08. 最美的痕跡 Zui Mei De Hen Ji

09. 呼吸/Hu Xi

10. I Miss You

 

3- ти албум: Don’t Say Goodbye( мини албум) ( 19 октомври 2007)

Сваляне:

Трак лист:

01. Save Me

02. 黄皮肤 (新版)/Huang Pi Fu (Xin Ban)/Yellow Skin (New Version)

03. Don’t Say Goodbye

04. 呼吸 Hu Xi (New Version)

05. 胜利/Sheng Li

06. 上瘾/Shang Yin

07. 眼泪敌人 (新版)/Yan Lei Di Ren (Xin Ban)

 

4- ти албум: One Day( 13 март 2009)

Сваляне:

Трак лист:

01. Zhi Yao Ji De Wo De Hao / 只要记得我的好

02. ONE DAY

03. Ai Ai Ai / 爱爱爱

04. SUGAR LADY

05. Xiang Hui Jia / 想回家

06. Bu Yong Dan Xin / 不用担心

07. GUTS"

08. Mei Yi Tian / 每一天

09. Hai Bu Neng Ku / 还不能哭

10. Qian Bei Bu Zui / 千杯不醉

 

5- ти албум: No Fear( 3 декември 2010)

Сваляне:

Трак лист:

01. 無畏無懼 No Fear

02. 美麗 Beautiful

03. Lies You Said

04. 我恨你 I Hate You

05. 醒來後 Waking Up

06. 愛你 Love You

07. 流浪 Leaving Alone

08. 再給我多一天 One More Day

09. 你的謊 Lies You Said 中文版

 

Сваляне на първите 4-ри албума: :click:

 

Видео:

и още...

 

 

 

Снимки:

3553121X.jpg

 

3553484w.jpg

3553491r.jpg

3553492J.jpg

3553493D.jpg

3553494z.jpg

3553502N.jpg

3553551k.jpg

3553553j.jpg

3553556F.jpg

3553560T.jpg

3553561L.jpg

3553562f.jpg

3553568l.jpg

3553567x.jpg

 

 

Лично мнение: Голяма срамота, че нямаме тема за Alan Kuo. Уникат отвсякъде! С много труд е успял да пробие, но пък точно в това е успеха му. Песните му са страхотни и откъм текст, и откъм мелодия, и откъм клип. А той самият е голям талант и страшен сладур!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с това, което си казала, ама имаме такава темапри звездите от киното само че не се посещава често.

Но нека да има, той си заслужава :) Един от малкото азиатски изпълнители, които пеят наживо по концертите си, а в танците просто няма равен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мисля, че има тема за Alan в раздела " Звездите от киното". Поне аз не видях подобна. Иначе аз съм на мнение, че Alan е много подценен. И според повечето, не му се обръща внимание заради външния вид. Ми да, може в сравнение с някои други тайвански изпълнители да не е супер красив, но аз много си го харесвам. И не разбирам защо трябва главна роля да играе външния вид. Има изключително много таланти. Да не говорим, че гласа му е уникален! И както andi11 спомена, той пее почти винаги на живо. А и е един от малкото тайвански изпълнители( давам за пример и Show Luo), чиито песни са пускани по американското MTV.

И още малко снимки, тук свири на барабани( едно от хобитата му):

3564200W.jpg

И разбира се както повечето тайванци и той играе баскетбол, заедно с Jay Chou и още познати физиономии като Show и George Hu :es: :

 

3564193F.jpg

3564197z.jpg

3564191m.jpg

 

И любимата ми снимка( явно и той е фен на бирата :yes: ) :

3564157c.jpg

Три от любимите ми live, които впрочем са от концерта му миналата година.

 

 

А сега на 24 този месец Alan ще участва в The Wall Live House(Summer Groove), което ще се проведе в Taiwan.

3564303z.jpg

И малко random photos:

 

3564306L.jpg

3564310M.jpg

3564322o.jpg

3564323l.jpg

3564325L.jpg

3564327C.jpg

3564202m.jpg

3564333i.jpg

3564336q.jpg

 

На тази снимка е с Nobuaki Kaneko( от Crows Zero 2). Предполагам е от посещението му в Токио.

 

3564308x.jpg

 

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мисля, че има тема за Alan в раздела " Звездите от киното". Поне аз не видях подобна.

:

Ами как ще я видиш като няма такава :) Аз сефте сега разбирам, че Alan Kuo и Аlan Luo не са един и същ човек. Блажени са непросветените ;) Даже все си мислех колко много се е изменил Show Lo и през колко пластика е минал :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за страхотната темичка, и аз отдавна забелязах, че Алън липсва тук. Много ми харесва и на визия и като музикант, всичките му албуми ги имам, на мен лично много ми допада музиката му. ;) Първият му албум най-много ми харесва, ще следя темичката с интерес :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не ми беше влизал изпълнител под кожата. Това момче направо .. не знам. Напоследък все си го въртя и поздравявам приятели с неговите парчета. Много е талантлив и заслужава да стигне далеч. Нищо скрито и престорено не намирам в него. Изглежда толкова обикновен, земен човек. Истински.

Ето и за вас една, може би любимата ми - Ai, Bu Ai. Точно на тази не намирам текста за да разбера за какво се пее. Това обаче не пречи да ми влияе много силно. Ами може и да си фантазирам вече, но точно с това ме спечели - имам чувство, че пее със сърцето си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде на пресния Алан Куо :)

Това е основаната тема към новия филм, в който сладура играе и свири, и пее. Гугъл превежда заглавието на филма като "Трупа", а на китайски традиционен е така (поне в тубата) 陣頭 Понеже съм много на ти с китайския, та нищо не разбрах от темата на филма, ще разчитам някой по-знаещ да съдейства, ако има желание разбира се. На мен ми изглежда нещо фестивално, съревнование, себеусъвършенстване, нещо такова, ама кой знае.

По-важно е, че песента е силна, клипчето започва много ефектно, много мъже свирят на ... някакви тъпани/барабани/тупани или както и да ги казват.

И най-вече ми беше домъчняло за трапчинките и гласа на Алан. brtw вече е със значително по-къса косица и много му отива.

 

Та така, поздравче :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм позанемарила темичката, ама обещавам вече да не я оставям така. Като за начало да поздравя феновете на Alan(начело с kandala) с тази готина песен, в която участие има и Alan:

Последвана от готиния live на песента:

Както на повечето си live изпълнения, Alan пак се размята без блуза(как после на човек да не му се примира от мерак да хване първия самолет към Тайван, само и само да се накефи на негово изпълнение :D )

За това говоря:

 

4980319g.jpg

 

Няколко по- нови снимки(определено ми харесва как си е сменил прическата):

 

4980372I.jpg

4980377J.jpg

4980381I.jpg

4980383v.jpg

 

Ето и трейлър към новият филм, в който ще участва..излиза края на този месец:

 

 

Така, тъй като аз съм много изостанала с новините и едва сега наваксвам...някой да знае дали нашето момче се е оженило? Намерих статия в нета, че мин. година щял да предлага, ама дали се е стигнало до женитба не намирам никъде...Май нещо се е случило и не е станала работата.. Ето статията: цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам Алън да се е оженил :blink: :blink: A ако има такива намерения... бъдещата му съпруга ще е голяма късметлийка. И понеже ми е домъчняло много за това лъчезарно момче, поствам едно по-ново изпълнение на една стара, любима песен:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домъчняло ми е за Алън.

Нови песни и клипове не намирам. Постоянно има живи участия, но изпълнява песните от последния си филм и разбира се Ling :) Ако някой все пак знае нещо ново да е издал, моля да пише.

Затова пък пълни ФБ с рекламни снимки и усмивки. Ето я и най-прясната от тях:

 

384142_561392917228733_1693058084_n.jpg

 

И надписа, както го превежда Чичкото:

"年輕的朋友!呼吸新鮮空氣有益身體健康 - Млади приятелю! От полза за здравето на глътка свеж въздух."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...