Jump to content

Recommended Posts

Съгласна съм с вас, много интересно ми идва, все едно чета Том Сойер и чакам следващото приключение т.е тя да влезе в света на комикса и нещо да се случи :D 

А за Хан Хьо Джу вече споделих на Майра, все едно не е тя, толкова разпознаваема и добра актриса, всеки път перфектно си влиза в ролята и така запомнящо се ги прави, че тука се чудя защо така отчетливо не може да влезе в тази , направо не е тя, странно усещане създава :blink:

Пак поглеждам, абе тя си е, ама защо така се петлае, или има за задача да стане част от редиците на средно статистическите корейски актриси на килограм, или всъщност не знам какъв и е зора, но оставя странно усещате с играта си, Хан Хьо Джу, ама не съвсем. :huh2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен 5-ти епизод, който хвърля светлина върху недомислиците в живота на главния герой. Протривам ръце за следващия епизод. Превюто му беше доста зарибяващо.  :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледала съм Swallow the Sun (2009)  :subs:  и си пуснах за разнообразие този...Страшна умнотия от моя страна... :28558:  Опитвам се да се абстрахирам. Явно не мога. Дори и пустите му сериали е важно как си ги подреждаш. :slap:  До момента ми е като едно добре направено детско за възрастни.  Първите две серии ме отегчиха бая и не знам що се заинатих да пусна и трета, но оттам вече стана интересно. Има доста бързо развитие на историята и адекватни ЛОГИЧЕСКИ действия на героите, което е огромен и невиждан плюс  досега в корейските драми (поне за мен). Абе всъщност има два, три. Както и да е. Дано поддържа същото темпо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукам се от любопитство и много ми допада историята, макар че в 5-та, която се прежалих да изгледам тайно вече прозират възможни решения. Честно изобщо не очаквах от корейски сериал да зачекне този вид тема /създателе с/у създаден/ успешно и направо си преосмислям впечатленията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся стана квото стана. Супер много объркаха нещата. Мисля, че в последния епизод много дълго 

държаха Кангчо мъртъв. Разбирам, че са искали да запълнят минутите до края на епизода ама малко тегаво стана. Бащата изчезна. Мацката пак е в комикса. Кангчо знае истината и застреля бащата на мацката, въпреки всичко тя го обича. Пък на всичкото отгоре, се върна на същото място, от което изчезна, което не е много приятно. Също това нещо с екран на главата и пистолет в ръката, където го даваха в превюто какво е? Дали Канг Чул го създаде без да иска, за да има някой виновен или? Но все пак знаем, че от тук нататък онова "нещо" ще е злодея, с който ще се разправят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до

дългото време мъртъв, може и да не схващам правилно, но него може да го убият в света на   комикса , а в реалния свят, не би трябвало да може.Скочи си той от моста, но това  да  е просто илюзия със смъртта- два месеца, докато тя си подреди мислите в главата.В неговия свят всичко беше спряло.

Само да не се окаже в края, че мацката е с дисоциативно разстройство и това е само нейна фантазия.

 

 

P.S.

Малко след като пуснах горния коментар, реших да видя какво коментират руснаците, тъй като епизода го изгледах още в деня на излизането му, минути след пускане превода и що да видя- 1975 коментара под последния епизод в една от преводаческите групи, където го гледам цък. Е такова чудо до сега не бях видяла за толкова години гледане.При тая бройка, се отказах да чета теориите.

Аз не съм се вдянала толкова много. Главният ми е доста женствен и хилав, чак мацките до него във всеки негов проект ми изглеждат някак недодялано и неженствени, но няма спор, че  сериалът интригува със загадките, пък и като за рисуван герой женчото бива. Гледах му интервю - много бил доволен, че ще играе богат чебол, мечта му било, а се кефел и на дрехите, които били супер маркови и поръчкови.Вървящо е момчето-лошо няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, главният с визията си, направо изкъртва мацките от екрана: до него всички бледнеят,

толкова е нежен в лице,

 

 

може и да е обратен, нещо с У Бин го спрягаха, мисля. Но с държанието си,

стойка и всичко останало не го показва. Доста убедително мляска всичко женско, по-добре от мъжкарските индивиди,

може да е от тез дето не подбират, пола имам предвид... но виж все първокласно си избира...

Ми знае си цената...  Аз го харесвам и то много. Просто ми краси екрана...

И не играе зле. както и да е. 

Мисля, сериалчето е интересно, от една друга гледан точка...

 

Интернет простанството просто претопява  времето-реално, нереално.

Така сме се сраснали с виртуалното, че в един момент губим представа за ясните граници

между истинско и реално, особено ако си се захванал и играеш по 36 часа в денонощие

интернет игри. Тогава съвсем се игубваш...

Тук в интернет пространсъвото всеки намира това, което търси, 

приятели, врагове, любов, тук може всичко да е млад, да е стар, да се смее когато му се плаче,

и т.н и т. н. просто друго време, друг свят, в който всички искат да избягат

в даден момент, а някои и да не се завръщат...

Та, ясно ви е накъде бия...

Не знам спомняте ли си точно, но докато бащата рисуваше травмиран от депресията си мрачани картини...

момиченцето му, т. е. дъщеря му в същото време го рисуваше като приятел. 

Тя прави главния свой приятел и любим, затова мисля той се влюбва в нея и той го знае.

Нищо чудно това да се случва в главите на някои от някоя психиатрична болница...

"Полет над /в/ куковичето -W гнездо'

 

Може и нищо от това да не е, но ни хвърля в питанки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула права си сега, като се замислих

той стреля по нея и нищо не се случва на мацката, защото тя не е част от онзи свят по тази логика и на Канг Чул нищо не трябва да му се случи. Но и 2 месеца "замъзване" в реално време е много. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тя как го чака 2 месеца на тяхната спирка? Танто за кукуригу. И нали винаги винаги остава чуденката кой сънува съня с пеперудата...

Само как ще се изкара до следващия епизод не знам - пукам се от любопитство.

 

Но много се зарадвах, че включиха и тайнствения враг. Урааа, ще има интрига нядявам се... Общо взето, това са трите двигателя на една история. Добрия / Любовта / Лошия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко спойлер за следващия епизод. Не знам до колко е вярно, но го видях във фейсбук. 

пише, че са женени отгоре 13935025_1051423668267712_14597911499777 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май 8-ма няма да има. Другата седмица.

До тогава, подравче за любителите на сериалчето:

https://www.youtube.com/watch?v=cRWdg6xtjI4

Аз сега ще гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEE кво направиха в тая седма серия...принцеси, еднорози и розови феи. Това да слушаш корейка как иска да си прекара времето с любимия, пък и да го гледаш - да й връзвал косата, да четат заедно книги, да спят, да си почиват - все се ненаспаха у тия драми. В друг сериал, който следя, след голямото чудене на женското създание, с него ли да съм или не, оназ взе че го заведе на първа среща посред зима на некъв покрив, където умря от страх, за да си преживяла някви глупости от детството...Мислех да зарежа дабълюту, като го обърнаха само на романтични корейски лигавщини (и аз кат хирурга искам повече еШкън), но последните минути ме обнадеждиха. Сукчо ми е такова детенце, че не може да ми подейства изобщо мъжкарски, каквато му е ролята.  И тая верно ли избра ''вариант 3''...искала ежедневна романтика - еми да 'зима легена и да бърка кимчито, докато той я гледа олюбен :slap: Поне имаше хубава целувка, което пък в този сериал изобщо не ми е зор да гледам :28558:  Но феновете на Сукчо трябва да са много хепи - добре го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дойде в повече романтиката в 7 еп., който ми стои направо като кръпка до останалите шест. Целувката, и тя не беше кой знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизодът си е логичен с романтиката - бащата е правил един тип история, дъщерята иска друга, нормално. От друга страна аз съм фен на първия тип истории... И май в Корея са все така :).

 

Но диалогът им, за какво идва създателят в създадения свят, съм го гледала в близка версия в "13тия етаж",където обаче остана бе отговор... и тъкмо там смяната на жанра ми дойде уместно. И красиво, по азиатски...

Щеше да е много разочароващо обаче 

Ако само авторът и героят можеха дапишат историята... затова много се зарадвах и аз на лошия.

 

Сега има шанс това да стане една наистина хибриднаи адски оригинална история така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вярно надежда от последните минути, че както потънаха в балдахините щяхме само да точим лиги за вариант 4 , пък той все да не идва.

 

Тоя лошко,

 

да не се окаже другият стрелец от олимпиадата. И мацката с изчезващата ръка, ще изчезне, защото си е изпяла песента, или ще стане и тя враг?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ся кво, давай всё сначала!

Манджа с грозде!  Ще гледаме неочаквано очакваното май другата седмица. :28558:  :up:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 СПЕЦИАЛЕН :huh2: 1-ви епизод.

Ще го погледна. Горе от линка с английски да свалите и руски- онлайн също има. Не знам заради формата ли е?

Може би разяснение за следващите серии, защото няма да има 9-та тази седмица.

Да ни държи влага, да не сме съвсем на сухо... :28558:  :28558:

Дам.. кратко повторение на 1-7 серии. :click:руски онлайн.

Рускините доста размишляват над мистериозните неща в сериалчето:

 

 

 

Несмотря на то, что вышла только половина дорамы «W – два мира», её потрясающий сюжет заставляет зрителей задуматься об умопомрачительных вещах и с нетерпением ждать ответов на свои догадки. А посему, сегодня мы с вами обсудим 5 вопросов, которые не дают нам покоя: 

Вопрос 1: Почему исчезла рука Со Хи? D83DDE11.png
Если вы смотрели 7 серию, то можете помнить эту странную сцену. Сначала у меня была мысль, что рука Юн Со Хи исчезла из-за того, что её история в комиксе подошла к концу, ведь теперь не она, а О Ён Чжу стала главной героиней. Но если это действительно так, и Юн Со Хи больше не является частью вебтуна, не должна ли она была исчезнуть полностью? И ещё. Почему её рука то исчезала, то снова появлялась? 
Интересно, может ли это означать колебания автора – оставить Со Хи в манхве или нет? Возможно, её рука исчезла после того, как автора принял решение убрать её из истории, но потом снова появилась, т.к. создатель всё-таки решил её оставить. Неплохое объяснение, но тут возникает другой вопрос: кто этот автор, и почему он решил оставить Юн Со Хи? Мы с вами знаем, что создателями вебтуна являются и О Сон Му, и О Ён Чжу, так кто из них принял решение оставить персонаж Юн Со Хи в живых? Или же существует третий создатель, о котором мы пока не знаем? 

Вопрос 2: Что произойдёт, когда персонажи комикса осознают своё подлинное «я»? D83DDE11.png
Пока что Кан Чоль единственный персонаж вебтуна, имеющий представление, кто он на самом деле. Но некоторые из его друзей не так далеки от разгадки. Интересно, какова будет их реакция после того, как они узнают своё истинное «я»? Будут ли они продолжать играть предназначенные им роли или изменят историю? Например, будет ли Со Хи в ярости, узнав, что О Ён Чжу вытеснила её с позиции главной героини? Захочет ли она отомстить? А если Со До Юн поймёт, что он второстепенный мужской персонаж, возможно ли, что он, устав постоянно быть в тени Кан Чоля, примет решение бороться за главную мужскую роль? 

Вопрос 3: Будет ли у истории О Ён Чжу и Кан Чоля счастливый конец? D83DDE11.png
Наверное, практически все из вас в ответ на этот вопрос начнут твердить «Да-да-да! Ведь О Ён Чжу и Кан Чоль просто шикарная пара!» Только вот их дорога к счастью не выглядит такой уж гладкой, особенно в свете того, что их проблемы будут посерьёзнее, чем у большинства дорамных пар. К примеру, они всё-таки из разных измерений... Но мы не теряем надежды! Так или иначе, несмотря на то, что в дораме «Человек со звезды» оба героя были из разных миров, у истории До Мин Чжуна и Чон Сон И был счастливый конец (ну, в той или иной степени). Сдаётся мне, нам просто нужно найти пространственно-временной туннель уже для наших любимых героев дорамы «W – два мира». Ах, да! Ещё не помешало бы как-то избавиться от этого психа в чёрном. 

Вопрос 4: Кто этот человек в чёрном? D83DDE11.png
Он скрывался в тени с самой первой серии, но никто не знает, кто он такой. Этого не знает даже отец О Ён Чжу - его предполагаемый создатель, который клянётся, что придумал этот персонаж, даже не наделив его личностью. Но мне кажется, всё совершенно не так, ведь мужчина в чёрном может думать, говорить и влиять на сюжет. Возможно, он что-то символизирует, прямо как исчезающая рука Со Хи может означать, что автор колеблется. Разве что, этот человек олицетворяет собой желание автора избавиться от своих героев? Однако не стоит забывать, что он появлялся всегда, когда отец О Ён Чжу безумно хотел уничтожить Кан Чоля. Но в конце 7 серии человек в чёрном говорит, что он убьёт О Ён Чжу. Я всё-таки думаю, О Сон Му не настолько бессердечен, чтобы убивать свою собственную дочь. Поэтому, если человек в чёрном действительно служит воплощением авторского желания убивать, не означает ли это, что во всём замешан ещё один создатель? 

Вопрос 5: Существуют не только два мира? D83DDE11.png
Как вам такая потрясная теория: Кан Чоль и О Ён Чжу – выдумка, а реальность – некий третий мир? Это могло бы значить, что существует невидимый писатель, создавший миры Кан Чоля и О Ён Чжу, а также обладающий абсолютной властью над всем, что там происходит. Такая теория объясняет, что они не могут выследить или убить человека в чёрном потому, что он следует указаниям «высшей силы», который может уничтожить любого в мирах Кан Чоля и О Ён Чжу. И это также означает, что в дораме может произойти буквально всё, что угодно, поскольку настоящий автор имеет полное право делать с персонажами и самой историей всё, что ему заблагорассудится. 

Смотрите с нами «W – два мира» и делитесь своими мыслями в комментариях! Хотя постойте-ка... 

Бонусный вопрос: Ли Чон Сок, почему ты так прекрасен? blank.gif

А пищу для размышлений вам подкинула tamaramin ~ 

За предоставленную информацию благодарим soompi! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...