Jump to content

Recommended Posts

Тези дни го почнахме за сега само 8 серии сме гледа ли

но съм на мнението че няма толкова пленителен сериал чесно още от 1-ва серия ми стана ясно че ще си заслужава

уникален е просто корейците са майстори на историческите сериали убедил съм се вече !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jumong, гледах го много отдавна, но остави трайни спомени, в мен. Сериалът, който ме е държал будна по цяла вечер. Перфектна актьорска игра на Song Il Gook, а и на останалия колектив. С една дума, уникален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След може би 2-3 години, най накрая успях да го изгледам и аз. Първите няколко епизода ги гледах на английски. После като се появи превода, продължих с него. Превода е много добър, носи духа на ранния Eastern Spirit. Беше ми едно такова мило, с всичките изпуснати буквички, Ви-та и други дребни грешки. Имаше месеци в които спирах да гледам, после пак се връщах и така докато доказах, че постоянството рано или късно води до заветната цел. :)

 

За сериала... Имаше моменти в които ми беше интересно, имаше и такива в които действието се развиваше страшно бавно. До 14-ти - някъде около 30-ти - и след 60-ти, според мен бяха най-силните моменти в сериала. Говоря за битките и тогава когато се водеше война. Винаги съм харесвал големите сражения. Напомняха ми на Four Gods, но с една малка уговорка. Чумонг страда страшно много от бюджет (особено като го сравниш със споменатият сериал) Говори се за някакви армии от по 5000-10000 души, а почти винаги се виждат максимум 100 човека. Дори и ъглите на камерата не помагат особено, зрителя да се отърси от това впечатление. Ако оставим войниците на страна, статистите липсват и на други места. Имаше един момент в който, спасяваха някакви бежанци от Китай. Ставаше въпрос за 800 човека, поне аз останах с това впечатление. Накрая зад ъгъла на улицата излязоха 30 просяка и се кланяха на Великия крал. Въпреки всичко, ако човек си затвори очите за тези и някои други неща, ще види колко много труд са хвърлили за да се получи сериала. Не е нещо грандиозно, но печели фенове заради харизматичните герои и интересната епоха на действие.

 

За мен най-интересен персонаж си остава крал Гъмуа. Няма толкова трагичен човек. Убива жената която обича, убива жената която го е обичала (жрицата) и за капак на всичко не обръща внимание на собствената си жена. Ако оставим на страна греховете към жените, може да добавим и това че на практика убива своя най-добър приятел, изневерява на мечтите и принципите си и още и още, мога да продължавам до безкрай :lol: Толкова прецакан герой в корейски сериали не бях виждал...

 

Истината е, че ще ми липсва след толкова време. Дори да го бях зарязвал за месеци, после когато се връщах към него, се радвах че виждам героите отново. Вече когато не знам какво да гледам, няма да мога да си пусна серия на Чумонг. Но пък в крайна сметка има и други сериали, ще го преживея. :)

 

Спешъл епизода, както винаги е забавен. Напоследък почнаха да ми липсват тези епизоди, така направени като телевизионно предаване. Интересно е да се мъчиш да си спомниш, кой от актьорите, какъв играе във филма. С нормални дрехи са много различни и поне за 2-3ма се замислих кои са. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-страхотният сериал, който съм гледала досега (5-ти корейски). Толкова ми е тъжно, че свърши снощи, че още не мога да се осъзная :i love this:

Затова и сега няма да пиша много, че ще се разплача :D

Добре, че имам едно свалено утешение "The Kingdom Of The Winds", което започвам точно след малко. Обаче леко ме притеснява, че тия хора изобщо не се целуват, за друго да не говорим :rolleyes: А мислех след историческите, да изгледам и някой романтичен сериал, ама все така ли ще е? :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е - за пръв път ми се случва. 81 серии.

Свърших го и в следващите 10 минути го започнах отначало.

Току - що го приключих за втори път и съм сигурна, че ще има трети.

След около два дни.

Великолепен!

Ако се колебаете заради големия брой серии - това не е вашият проблем! Филма е класика!

Актьорско присъствие, динамика в действието, издържан сценарии, страхотна музика, абе с една дума - страхотия!

Много, много препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е - за пръв път ми се случва. 81 серии.

Свърших го и в следващите 10 минути го започнах отначало.

Току - що го приключих за втори път и съм сигурна, че ще има трети.

След около два дни.

Великолепен!

Ако се колебаете заради големия брой серии - това не е вашият проблем! Филма е класика!

Актьорско присъствие, динамика в действието, издържан сценарии, страхотна музика, абе с една дума - страхотия!

Много, много препоръчвам!

споделям твоето мнение...филма е класика...уникален...това ми е любимия филм.Гледала съм го няколко пъти и миналата седмица го гледах пак просто няма да ми омръзне.Огромно благодаря на всички чрез които филма достига до нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, колко спомени от сериала навява тази песен:

Колкото и време да е минало, откакто го гледах, пак си остава един от най-качествените сериали откъм сюжет, история и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и време да е минало, откакто го гледах, пак си остава един от най-качествените сериали откъм сюжет, история и т.н...

 

CToTaKa, и аз съм на твоето мнение. За мен този сериал, ако не най-добрият, е един от най-добрите! Аз лично не скучах нито за момент в тези 81 серии! Малко са сериалите, при които е било така. А нито един от тях не е толкова много серии. След април месец съм решил да го гледам пак! Сонг Ил Гук ми липсва ужасно много като актьор в исторически сериал! Дано се реши и направи някоя нова историческа продукция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време бях попаднала на този сериал и мислех да го гледам, но броят на епизодите ме отказа. Любопитството обаче не ме оставяше и преди месец най-накрая се реших да го изтегля...сега дори съм разочарована! Защо са само 81 епизода?! :lol: За първи път ми се случва такова нещо! В повечето случаи, корейските сериали, които започват интересно ми доскучават някъде от средата, но не и "Чумонг"...той ме държеше залепена до екрана през цялото време, заради него цял месец почти не съм спала! Просто ВЕЛИК :yes: а за Сонг Ил Гук, каквото и да кажа ще е малко...любим! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го почти половин година. Сериите са доста, понякога доскучаваше, но не съжалявам за отделеното време. Най-интересен ми беше в началото и когато тримата братя се състезаваха кой да стане престолонаследник на Пуйо. Чумонг беше доста идеализиран, но наистина точно такъв трябва да бъде за корейците. Най-симпатичният ми образ беше Мопалмо, а двамата лоши братя перфектно изиграни. Доволна съм, видях всичко, което очаквах, и то по много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-дългият азиатски сериал, който съм гледал досега. Последните 10-на епизода, когато се появи порасналият Юри, ми бяха най-скучните и бавноразвиващи се, а очаквах точно в края да е още по-динамично. През останалото време действието се движеше идеално.

Шефчето на Пуйо (Гъмуа) беше най-голямата жена в сериала. Все се водеше от моментните си чувства и се луташе в кръг - ту помагаше на Чумонг, ту защитаваше Десо.

Сосиджът (Сосоно) беше най-големият пич. От начало докрай си следваше принципите, без да даваше воля на чувствата си.

Йонтабал ми беше любимият герой.

Спечели ме първо, когато Десо го арестува заради "завишените цени", а той се изсмя съвсем демонстративно и каза нещо от сорта: "Много ниско си паднал". Вторият момент беше при едно негово връщане от Пуйо, когато пак се изсмя, но този път на сестра си, защото тя се беше заяла за някакъв псевдо заговор.

Образът му беше изключително уравновесен без излишни емоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето пример за това как вкусът на публиката се променя и то към по-зле и по-зле. Вие ми кажете възможно ли е драма с качеството на тези да има отрицателин рейтинг и то огромен. Публикувани са сериите наново и новите зрители намират сериала за не добър. Че е дълъг, дълъг е, ама аз си спомням, че не съм пропуснал дори секунда от него. Не казвам, че всеки кадър беше шедьовър, но си остава една от любимите ми корейски драми. А какво казва драгият млад зрител:

 

Летопись Трёх Царств: Повесть о Чумоне (2006)

Оценка зрителей:37%

+601  /  -1002   в крайна сметка отричателен рейтинг в сайта  -401

 

Браво, деца!

 
601
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...