Jump to content

Recommended Posts

Искахме фентъзи, искахме драма- получихме ги..Доволна съм, замислили са всичко явно от самото начало, последната серия го доказва, не можем да се оплачем от скука.

Дадоха до най-малки подробности, как всичко се връща на мястото си, без него.Ако защитават тезата, че всичко е предначертано и не може да се променя ни очаква лош край, предвид опитите му за намеса, но мисля,че ще е обратното.Толкова се бори всички да са щастливи,че  по- вероятното е да го запазят, отколкото да го затрият.Много изобретателни бяха до тук, че не се и мъча да гадая, как ще го върнат.Залагам все пак на приятеля-това най-много се набиваше на очи през цялото време-верният приятел, готов на всичко .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, чак "връща се на мястото си" не беше, човекът успя след сума опити да си осъществи нужните промени - брат му е жив и със спокойна съвест, с девойката уж се женят (макар и без него...), Чой е забит в пета глуха след излежаване на присъда, наемният убиец е в пандиза, мозъчният тумор е излекуван... Доста неща промени, дано не го "обрекат" сценаристите да плати за тях с живота си.

 

 

Програмно погледнато на "настоящето" му остават още 1-2 бъга за оправяне:) И да - определено не можем да се оплачем от скука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връща се на мястото си, в смисъл

След изтичането на 30 минути, всички си бяха в сегашно време, дори кутийка на седалката в колата се появи, само той остана в миналото

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни врътки в 18 епизод определено ме изненадаха приятно. Можеха спокойно с малки преработки тук там да го оставят и като последен епизод и всичко да приключи тук под железният ботуш на иронията в това да не можеш да избегнеш съдбата си. Но шоуто продължава с приближаващите последни епизоди, в които си нямам и на идея какво може да се случи. На пръв поглед опциите тази ситуация да претърпи обрат са близки до 0-та затова ми е страшно интересно какво ще измислят сценаристите. Или ще приключат този сериал по епичен начин или ще се изложат като кифладжии баш накрая - средно положение няма.

 

Като садистична натура не можеше да не позлорадствам относно

 

положението на злия чичка Чой Джин Чул като го натикаха в миша дупка и спече. Този кадър е направо безценен...как съм се смял не е истина! :D Направо изби рибата с тея физиономии ама си заслужи всичките последствия евала на актьора и персонажа му голямо гаднярче изкара...Разбира се пак намери как да сложи прът в колелото на нашите хора ама със сигурност на края ще страда!  :896767:

123qm.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агрррх, я любовта спасила света, я малката се спасила от любовта... И разбира се ни оставиха без превю за последния еп :)

 

 

Надявам се все пак хлапето да има малко акъл и да викне бърза помощ. Ако ще е трагичен завършек, а не хепи енд, можеха да му сложат точката още тук... Тая негова теория, че той бил "клечката" бие много на кухо. Напълно достойна безсмислица за човек, бълнуващ умирайки от раните си в дъжда :) Имайки предвид все неочакваните обрати в действието досега, в 20 еп. би трябвало да го извъртят поне жив, ако не завърнал се във времето си. Ако сценаристите имат мъничко желание да угодят на зрителите, ще го възкресят с някое чудо... А дотук ни угаждаха много добре на всякакви апетити - за фентъзи, за мистерия, за екшън, за съспенс, за драма и за любовна история  :) Един хепи енд и обират всички възможни овации :inlove:

 

Поне оня гримасничещ урод Чой пукна най-сетне... Зрънце удовлетворение от 19 еп.

 

 

Впрочем забелязах за пръв път явна недомислица в сценария, но може би някой ще ми я обясни:

 

 

Значи, Сун Уо връзва наемника, пуска младото си аз да тичка в полицията и остава БАШ пред магазина в телефонната кабина... Е как така не го намериха тия ченгета С ЧАСОВЕ как си лежи там помлян? :blink: Нали би трябвало да дойдат да приберат убиеца час по-скоро, като си имат намушкана жертва на линия? Пък да дойдат и да не забележат изтърбушена телефонна кабина - трябва да са кьорави. Да не са минали оттам преди това, а аз да не съм обърнала внимание?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного ни ги набиват тия телефони в очите, помня ,че на един му звънна телефонът в Чосон и го спаси :rofl: ...Та, остават има няма 10 часа и ще разберем.

P.S.Изгледах го с превод.

Това за клечката си беше в преносен смисъл- той просто реши ,че е виновен за всичко с намесата си и за това го каза,за това и реши да приеме смъртта, за да не пречи повече на любимите си хора.Не виждам как ще го върнат, освен чрез малката.Не знам и снимката по-долу дали е от филма.

 

 

942869_371789739594233_831304727_n.jpg

 

!!!???

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен 19 епизод и леко разводнен финал така мога да опиша заключението на това иначе шеметно пътуване из времето. Логиката на принципа с клечките както вече казах не ми беше особено по вкуса, но за сметка на това нещата се компенсираха с динамичното действие и постоянните обрати. 19-ти е епизода от който съм най доволен от всички до сега – много драма и доста силни моменти като

сцената с доктора докато четеше войс мейла на приятелят си беше много добре направена както и тази в миналото, когато момиченцето намери Сън У на прага на смъртта докато бъдещото й Аз си припомняше нещата в настоящето. По въпроса на Ксе за куките – те не бяха виновни понеже тоя инцидент с младият Сън У не би трябвало да им е известен понеже той отиде директно за показания при репортера без да споменава кой го е нападнал и къде, а уличката беше супер затънтена за да го отрази някой. Иронията беше в това, че онзи дето се показа през прозореца можеше да го спаси ако просто се беше поогледал повече или някой от компанията му беше излязал навън.

Колкото до финала ако не разтърсващ както би трябвало да бъде беше що годе логичен..едната времева линия отиде в ряката, но в края на краищата тази към която беше насочено всичко продължи както си му е реда -> всички щастливи и г-н Чой гние в аптечката както заслужава. Това последното не го дадоха, за което изключително много съжалявам понеже ми се искаше така още един път да позлорадствам над разрошеният несретник докато се кокори зад гишето в оня коптор..А що годе логичен понеже ако двете времеви линии са свързани оригиналната в която Сън У не същестува беше абсолютният парадокс понеже без неговото присъствие би трябвало изобщо да изчезне след неговата смърт! И това беше главният проблем с клечките – променяйки миналото променяш паралелно и бъдещето! Да ама промеждутъка.. той пак си е част от цялото?! Как иначе го съживиха след като умря първия път нали точно след тези междинни неща след намесата в момента от преди 20 години!? Би трябвало да се съживи пак при положение, че миналото му Аз разбра какво го очаква и може спокойно да го избегне. Даже изобщо не би трябвало да му се налага понеже обстоятелствата довели до пътуванията във времето тоест тумора, смъртта на брата и т.н. не са вече на лице! Абе мътна и кървава..просто това с паралелността на събитията през времето беше як mindfuck, но пък доста интересен затова реших да си си затворих очите още преди доста епизоди. Като бяха тръгнали обаче да разглеждат взаимоотношенията на героите поне можеха да ги развият още повече примерно още една сватба да оплакна окото с фенсървиз на Юн Хе в бяло щеше да дойде добре ама нейсе! ;) .

Както и да е не съжалявам, че го изгледах и останах доста доволен като цяло, а го почнах с голям песимизъм.

 

Актьорите бяха страхотни дори и второстепенният каст като сега накрая бих отдал заслужените аплаузи за докторчето и брата на Сън У както и за младите версии на героите в миналото. Юн Хе ми хареса още от постера въпреки, че не зацепих веднага, че вече съм я гледал в един друг сериал и главно тя беше една от основните причини след фентъзи елемента с пътуването във времето да си набележа този сериал понеже имам набито око и надушвам работите още от постера. xD Много симпатична актриса със страхотно излъчване и визия. Даже със стайлинга и тук ми напомняше за Ха Джи Уон, но ако трябва да ги сравнявам двете Юн Хе е с едни гърди напред. ^^ Надявам се следващият й проект както и този на Джин Ук да са също така интересни, а защо не да ги видим пак в обща продукция след този отличен тандем тук..

 

Оценката ми за целият сериал е 8.5/10..смъквам 0.5 заради финала понеже можеше да е доста по-добър и единица заради това с клечките вече споменах защо. И един съвет към тези дето ще го гледат – гледайте на пътуването във времето тук като магия от приказка ако тръгнете на лов за логика най-много да ви заболи главата след като ви минат една камара глупости през нея като на мене. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че е разводнен последният епизод.Даже си се посмях  

какво умуване  си дръпнах за връщането, а те са го направили най-елементарно и близко до ума, за това точно и неочаквано, но най-правдоподобно- да оставят само едната линия, младия.Трябваше ,обаче да ни накарат да го приемем и да ни убедят, за това не мисля ,че е разводнено, даже можеше и още 1 серия да спретнат :).Хареса ми и краят -обмислен, незахаросан, интелигентен, оптимистичен,ненатруфен, а в крайна сметка-хепи.Последната картина на планината за мен беше изпълнена с толкова позитивизъм и посланието, че колкото и малки прашинки да сме, животът е чудо и трябва да му се наслаждаваме.

 

Първенец ми става този сериал, минавайки "вятърът, дето духа" - до края напрежение и невидение,  супер актьорска игра , балансиран  във всяко отношение, без никакви досадници и трапези за запълване времето.Понеже и ориз не вариха , не пиянстваха от мъка в уличните капанчета ,не се носиха на гръб  и т.н. втръсналости му давам 9,5.Свалям половинка заради единственото може би любимо клише

мозъчния тумор, въпреки,че тук си беше на място, но можеше и нещо друго да измислят

 

Всичко това го написах аз, изгледала сериите без букви и с букви,която не си падам въобще по фантастика, :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера от зор и нетърпение го изгледах без букви 20 еп. и ми се стори нещо незадоволителен... Но днес го минах със субси и ми се изясниха нещата :) Наистина намериха най-простото решение, въпреки че ни заблудиха предния епизод с излишен драматизъм. Все още ме гложди един въпрос:

 

 

кога ще започнат да си спомнят другата преживяна линия? И на какви дози? Щеше да е яко да ги видим и него и мацката как си изживяват живота до нужния момент и изведнъж си спомнят и всичките други варианти на реалността.

 

 

Ама както вика Razzormaw, от такива чуденки може само да ме заболи главата :)

 

Тъй като нямам нищо против мозъчния тумор, поднесен по начина, по който го бяха поднесли тук, си му давам на сериала 10/10;) Жалко че свърши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да правя анализи. Който не го е гледал-да започва веднага! Просто ще кажа, че с нетърпение очаквам следващия проект на екипа създал "Кралицата и аз" и този сериал. Тези хора ( Kim Byung Soo, Song Jae Jung, Kim Yoon Joo) успяха да направят нещо почти невъзможно-два поредни отлични сериала, които те оставят усмихнат и щастлив след последната серия. Алоооо, телевизиите и tvN в частност-ако не сте ги вързали с договори за следващите поне 10 години сте най-големите идиоти.

ИСКАМЕ ОщЕ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за мен е разводнен понеже почнаха да дават неща, които сме виждали с нали леки корекции заради всичко това, което се случи и наблегнаха на розовите нюанси демек романса..Няма лошо ама някак си не беше толкова въздействащ финала както го поднесоха за разлика от предишните два епизода. Но ги разбирам де заложиха на сигурно понеже този изход беше най-логичен каквото и да говорим ако се бяха впуснали в нещо алтернативно можеха дори да се изложат. Тва за припомнянето и аз си го мислих, че щеше да е хубаво, но реално е невъзможно по простата причина, че преди действията на единият в миналото се сливаха със спомените на другия в настоящето, но обратното щеше да е вече доста странно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но понеже цял сериал препускаха назад-напред, ако не бяха промените, нямаше да сме сигурни

дали просто не ни разказват до момента на сватбата и да започнем размисли и страсти жив ли е ,или не, както във "вятъра", тук поне сме без съмнения, виждайки редакцията и доволни на всичкото отгоре :)

 

И да tvN ми става любима,сега и новият сериал She is WOW , май ще се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razzormaw, аз друго имах предвид за спомнянето ;) Човекът си е същия, просто става себе си от бъдещето, доживявайки до нужния момент. Не е нужно да си прехвърля някви спомени от минало към бъдеще и обратно, 20-те преживени години ще са достатъчни ;)

 

 

Нали примерно след предния път, когато умря (от рак), Сун Уо от настоящето (момента, от който нататък знаеше за пътуването във времето) си спомняше и другата линия на вероятността? Иначе Сун Уо от миналото естествено не си ги спомняше тези неща. Но доживявайки до времето, в което Сун Уо знае за пътуването във времето, би трябвало да стане "него" и да си спомни :) "Запознаха" се в огледалото вече, съвсем малко остана до спомените (година, ако не ме лъже паметта, нали братът беше умрял в Непал преди година време?). Както и мацката - нали като знаеше за клечките и си спомняше постепенно как вижда умиращия Сун Уо и се скъса да реве? Пък докторът от миналото, дето не знаеше за хавата, беше сватосал мадамата и колегата си, пък после си спомни и се тръшна какъв е идиот :)

Та щеше да е интересно да ги дадат как си живеят нормалния живот и изведнъж ги връхлитат спомените за всичко преживяно :) Аре, Сун Уо поне е подготвен, тъй като от малък си е говорил със бъдещия себе си и знае, че е умрял през 2013. Ама момичето ще е в пълен шок, както и предния път, когато си спомни всичко от надписа на плочата :) Но пък ще получи бонуса да се е влюбила в един и същ човек два пъти по два различни начина :)

 

 

"Разводняването" си беше в съвсем нормални граници, а и е нормално да понаблегнат на романса, тъй като половината от пътуванията назад бяха и за него. Позапълниха някво "празно" ефирно време с повторения (примерно застъпване на край/начало на епизодите), но определено не беше прекалено, щом дори не съм се хванала да превъртам ;)

 

Впрочем има вратичка да направят втори сезон, особено на фона на това, че във всички случаи има една клечка в ръцете на Джун Уо и той знае за какво служи ;) Макар че "изгърмялата" минала клечка не му свърши работа на Чой... Може и да са свършили патроните?

 

И да няма продължение, определено ще изгледам сериала пак след време;) Жалко само, че няма да ме изненадват изненадите на втория път:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм по скоро не..

няма как да стане себе си от бъдещето понеже са 2 различни съществувания на един и същ човек породени от употребата на клечките. Така както аз го разбрах излиза, че все едно са 2 различни човека дори и Сън У го спомена това в последствие след като спря да си "наваксва" с това, което е правила другата му версия. Няма как да си спомниш нещо, което не си преживял. :D Оригиналният протагонист тук си ги припомняше понеже спомените на миналото му Аз се сливаха с неговите така беше и при останалите. Ако приемем, че говорим за две реалности минало и бъдеще тоест въпросните линии то пресечната точка е 2013 демек настоящето, но тъй като едната отпадна другата си се разви самостоятелно и нямаше с какво да се пресече понеже този Сън У от 1993 не беше пътувал във времето. А пък и да го беше направил нямаше да има нищо общо с оригинала си, а друго Аз от вече трета реалност. Всъщност тази отпаднала времева линия би трябвало да е налице, но в нея да липсва Сън У понеже той си умря в миналото, а с него и спомените му от всичко, което стана до сега.

А това с умирането след тумора беше заради промените в миналото, които го спасиха обаче тогава двете отправни точки си бяха на място - единият в 1993 другият в 2013. Умирайки в миналото обаче вече нямаше как да го върнат и него и спомените му..поне аз така си мисля. :mellow: Ако можеше действително щеше да се получи добре.

 

 

 

Втори сезон по добре да не правят, че при корейците откакто аз следя техните продукции винаги се излагат с продълженията..най пресни примери са недоразуменията Full House 2 и ИРИС 2.  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах началото на първа серия, защото нещо ми се въртеше в главата и да

Има сянка над брата в планината и тая сянка я видяхме в последния кадър-Сун У, който му подава ръка.Единият вариант е  той всъщност да си е спомнил всичко, (предвид,че си спомни кабината и момиченцето) и да разказва историята на миналите си животи, а другият просто историята да започва с края.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен сериал. Нямаше нито един скучен момент. Държа ме непрекъснато в напрежение с тези непредвидими и неочаквани обрати. Закачливата сцена с целувката във финалния епизод ми остави приятно усещане и лека тъга, че свърши. Дано има още подобни неклиширани сериали :icon_sunny: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се присъединя към феновете на сериала, много интересен сюжет,

а прехода от минало към настояще и обратно не ме обърка нито за момент.
Страхотна актьорска игра както от главните, така и от второстепенните

актьори, а краят ми хареса с позивитивизма си. :icon_sunny:

Препоръчвам го на тези, които не са го гледали :up: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам един глас "За" това корейско заглавие. Гледан текущо без никакъв проблем. Леко зациклиха м/у 14-17-и епизод но нормално като имат 20 серии, нищо изненадващо. Поздравления за сценариста, режисьора и каста, т.е. на целия екип. Дори зрител като мен, който принципно хич не си пада по фантастики и сие , гледаше без грам проблем и то с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сред хвалбите и дискусиите забравих да спомена възхищението си от това, че актьорите с играта си ме накараха да ВЯРВАМ, че са същите хора с 20 години разлика - и да търся приликите между младия и възрастния, а не разликите. Едно е да ти намерят двама некадърни играчи, дето да си приличат физически, пък съвсем друго е да ти дадат двама истински АКТЬОРИ да си влязат в кожата и да те "заслепят" до степен да си кажеш "Може пък да са му счупили носа във втори курс, същия си е":)

 

Сериалът е нумеро уно;) Гледайте го;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...