Jump to content

Recommended Posts

ох стана ми лошо ... бивали да гледам един сериал и да стигна до друг само от едно превю накрая .... по актрисата и актьора така познати и любими ... какво исках да кажа , а да ... къде сте го крили това очарование  , а и чета коментари ,че май няма много драматизъм накрая а ? ще лея ли много сълзи ? обичам трилъри и мистерии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох стана ми лошо ... бивали да гледам един сериал и да стигна до друг само от едно превю накрая .... по актрисата и актьора така познати и любими ... какво исках да кажа , а да ... къде сте го крили това очарование  , а и чета коментари ,че май няма много драматизъм накрая а ? ще лея ли много сълзи ? обичам трилъри и мистерии :)

 

Много сълзи ще лееш, но си заслужава!

Любимият ми сериал евър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сълзи ще лееш, но си заслужава!

Любимият ми сериал евър!

 

Хииииииииии  :)  чак пък много сълзи.. .ей ме мен и една капка не пролях ;-) (въпрос на настроение)

Но пък сериала ми хареса. Не бих казала,че ме трогна, нооооо определено ми хареса. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият корейски сериал, на който съм попадала от 'Тайната градина' насам. Музиката ми пълнеше душата. Всяка една от мелодиите беше перфектна. Любими ми бяха темите с цигулките и един такъв звук като сирена, от който направо получавах тръпки. Имаше моменти в началото, в които като обстановка и мелодии сериалът ми напомняше на 'Спомени от Бали'. Имаше и страхотно разнообразие от декори, а стилистите ме изненадаха супер приятно. Сякаш бяха прибрали всичкия кич в гардероба. Да отбележа и основното-невероятната актьорска игра. Любимият ми герой от драмата Те Ра. За мен тази жена направи много силна роля. Толкова чувствена и в нея имаше толкова заряд, че с удоволствие я гледах всеки път. От Нам Гил имам най-разнообразни впечатления, събирани в няколкото проекта, в които съм могла да го гледам. За актьорските му умения, признала съм му ги. Винаги ми е достоверен в роля. Мун Дже Ин леко ми бледнееше спрямо изброените 2 образа по-горе, но като изграждане ме израдва максимално. Тя беше като баланс на всичко. Най-уравновесеният герой в този свят на интриги. Една от малкото корейски героини, която да мисли логически, да не е с две леви ръце и да не чака нещо да й падне от небето. Имаше достатъчно мозък и не се даваше лесно. Да не говорим, че бях влюбена във външния й вид и начина, по който я обличаха. Невероятно чаровна и естествена. Сестра й, следващото бижу в този проект. Томбой в сериал. И др път съм гледала късоподстригани актриси, но това устато девойче ми обра всички точки по излъчване. Образът беше невероятна глътка свежест и доста непринуден. Беше мн сладка с Нам Гил. От останалите в каста също съм доволна. Всеки си беше на мястото и на 2-рата минута изобщо забравих, че тези хора играят. Драмата не е толкова стара, но сякаш усещах полъха присъщ на тези правени миналото хилядолетие. Стана ми интересно и с какви ли рейтинги е била по време на излъчването си-високи или ниски? Имам толкова набиващи ми се моменти от този сериал, че ще трябва да му отделя сигурно една страница в спойлер. Ще се постарая обаче да се огранича само до най-любимия. Ще споделя също и още от впечатленията си за сериала, като например кое не ми допадна хич:

 

 

 

Любимата ми сцена за целия сериал е тази от асансьора когато Гон Ук хвана ръката на Те Ра. Колкото и да искам да я опиша, не мога. Просто тр да се гледа. Гон Ук й даваше щастие и пълнеше живота й. Казано е: по-добре да си обичал и да си загубил, отколкото никога да не си обичал. Тя разбра какво значи да обичаш, а за него някъде по пътя тя вече не беше просто играчка. Беше го грижа за нея.

Финалът-толкова ли им е трудно на сценаристите да отворят един фен форум и да прочетат няколко мнения от там, може пък и да научат нещо. Те явно бяха решили половината герои да имат психични проблеми. Нам Гил го пратиха в лудницата. Те Ра имаше халюцинации, а госпожа Шим направо си беше за освидетелстване. И накрая как свърши всичко? Гон Ук се оправи за един еп от ниво на бавноразвиващ се до обичайното си състояние. При Те Ра се оказа подход да ни внушат, че е получила прошка, а вместо да ни покажат накрая, че г-жа Шим /Между другото тази жена с високите тонове в крясъците си беше на път да ми докара епилепсия. Иначе като излъчване оставя само възхищение. Невероятно е да гледаш играта й/ е в някой тъмен ъгъл клатушкаща се кат' дебил в някоя клиника за душевноболни, те я дават как се усмивка широко в инвалиден стол. Тя пък какъв зор видя за инвалиден стол, от могото викане ли, що ли? Те Сонг-втората цигулка, трагичният образ, рицарят на белия кон-обичайният губещ. Единствено го съжалявах. Радвам се, че накрая имаше силите да се оттегли достойно. С това ме спечели. И стигаме до Мо Не. Толкова ми беше сладка в началото. Виждах, че й е трудно и се радвах, че Гон Ук е до нея. После започна качествено да е никоя в картинката. Стана абсолютно безлична и накрая беше нормално да й запазят големия финал, иначе образът й би обезсмислил съществуването си. Добре си свърши работата, щом дори сега фейсът на актрисата ми е противен.

Не знабелязах някакво голямо претупване заради казармата на Нам Гил. Да, в 14-ти еп започнаха ударно да се разкриват неща и по едно време имаше проблем с монтажа. Сладоледът, който актьорът ядеше растеше и намаляше магически във всеки кадър, но поне така ни спестиха три епа локуми. Единствените недомислици видях във финала. И все ми е на ума, че Мун Дже Ин ще остави нещата така и няма да рабере какво е станало с любимия й. Още повече, че все пак лицето на трупа не е обезличено. Дори си представям как би изглеждал 2ри сезон на подобна драма. Мун Дже Ин отмъщава 20 год по-късно, когато и ще разбере за смъртта на Гон Ук/по неговия пример 20 год да не се поинтересува, че родителите му са починали и услужливо да го разбере месеци след като се е прибрал в Корея/. Това също е от нещата, на които се издразних.

Да не забравя да добавя и, че с този сериал разбрах, че корейските ключари са способни да ви отворят всяка врата, без да задават въпроси. Независимо, дали къщата е ваша или не и независимо с какви намерения искате да влезете :Д Визирам Те Ра влизайки в къщата на Гон Ук.

 

Като цяло обаче много повече надделяват позитивите. 



 

 

 

Ако сте харесали 'Снежната кралица' и 'Спомени от Бали', то и тук няма да съжалявате за избора си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ми допадна. Изцяло изпаднах в монотонен битовизъм, ала нещо турско по БТВ - богатото семейство и изгоненото дете отмъстител...Главният ми беше много неадекватен през цялото време, за разлика от колегите му. Сценарият пълен с прекалени клишета - и двете сестри се влюбиха в него от раз, 'щото той така пожела...без да си мръдне пръста - кат изтръпнали монахини...аре...баси...И това богати, красиви и умни жени...Особено Те Ра  - чак и се разведе от две целувки - при ръководене на такава корпорация я изкараха абсолютна куха лейка - няма никаква логика! Майката, въпреки нейното дране и врещене поне имаше аргументи за всичките си постъпки.  Kim Jae-wook  тоя пич ме накефи, както и баща му. Тежко се гледа сериала, много муден и абсурден откъм действия, романтиката е много ала бала, чак дразнеща за големи хора, а края...вече ми беше все тая...Та с две думи - тотален хейт в мое лице, единствено се радвам, че се запознах с по - горе споменатия пичага! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мненията за този сериал се мятат от Осанна до Разпни го! Гледах го преди доста време и усещането, което ми е останало, е за нещо особено вълнуващо, някой беше определил въздействието му като "обсебващо". Именно! Много се говори за клишета и за типичната корейска липса на логика. Може би става дума за чужда на европееца логика, за някакво традиционно източно светоусещане, което ни е непонятно, но и на което се дължи огромната привлекателност, с която ни "обсебва" азиатското изкуство. Колкото до клишетата - трудно е да се каже къде свършва стилът и започва повторението. 

Открих, че почти всичко, което исках да кажа за филма, вече го е написал(а) Adajio

 

Е това наистина беше невероятен сериал. Благодарности на Мрънкалото за страхотния превод! Наистина мога да го наредя сред култови за мен сериали като "Snow qeen", 'What happened in Bali", "Sorry, I love you", "Bichunmoo"... Може би самият факт, че три от тях са на един и същи режисьор, сам по себе си е показателен. Страхотна съвременна интерпретация на историята за принца и просяка и на мита за двойника.
До последната серия се чудех кой е истинският Хонг Те Сонг. Уникално изпълнение на Ким Нам Гил. Това за мен е вторият корейски актьор след Чу Джин Мо, който излъчва нещо много възбуждащо. Като се има в предвид,,
че и двамата актьори не са типичните красавци Смятам, че химията между героя на Ким Нам Гил и Те Ра беше впечатляваща - дори по-впечатляваща от тази с Дже Ин. Наистина има нещо общо между героите на Джи Соп и
Нам Гил. Но трябва да призная, че не съм виждала герой, толкова погълнат от отмъщението си (много повече от героя на Джи Соп, простете). Тъй като дори Дже Ин не успя да го отклони от предначертаното. Нещо повече-
до определен етап Шим Гон Ук я използваше в името на същото това отмъщение. Може би това беше причината много дълго време да не съм сигурна към коя жена точно изпитва истински чувства този човек. Бях убедена единствено, че това не е Мо Не. Страхотен беше епизодът, в който Гон Ук и Те Сонг разменят ролите си (маските, дрехите и т.н.). Относно финала... не съм очаквала щастлива развръзка. Но финалът ме разочарова.

И "Прости ми, обичам те", и 'Снежната кралица" бяха с тъжен, но логичен край, който предизвика в мен нещо като катарзис. НО... тук.. Имаше наистина нещо нелогично и прекалено, когато Гон Ук се влачеше по улиците пред погледите на минувачите. Хареса ми обаче, че точно Мо Не го застреля - тя беше единствената от Хешин груп, която не беше показала в хода на филма на какво е способна!


А изпълнението на Нам Гил за мен беше дотолкова въздействащо, че дори когато героят му отсъстваше цяла серия, дори тогава се чувстваше физическо, материално присъствие... Не знам дори как да го обясня с думи...Докато в "Прости ми, обичам те" чувствах колко е наранен
героя на Со Джи Соп, тук усетих желанието на Шим Гон Ук да причинява болка... и някакво възбуждащо удоволствие от това... Приемам решението на сценаристие

героят да умре без да бъде разпознат и оплакан от никого (край, толкова различен от този на "Прости ми, обичам те").


Това драматургично решение имаше своята логика - тъй като самият герой като че ли беше загубил в толкова много маски истинската си идентичност... Хонг Те Сонг, Чой Те Сонг, Шим Гон Ук... Ролята на маската във филма беше символична... Все пак мисля, че истински чувства Гон Ук изпитваше към Дже Ин, защото на нея остави стъклената маска - последното му и може би най-истинско лице....

Явно, най-спорен от всичко остава финалът. Намирам го за логичен.

 

Безроден, отхвърлен от семейството си, изгубил собствената си самоличност сред ролите, които е играл в живота си и напълно изчерпан от своето отмъщение, главният герой потегля към своя ад или рай безименен, в пълна самота. Несъмнено, идеята е патетична и морализаторска, но аз смятам, че когато моралните послания са направени така, че да докосват сърцата на зрителите, са не само оправдани, но и задължителни. 

"Не ми хареса финалът, защото главният герой умира." И на мен не ми се иска Ромео и Жулиета да умрат, но така се случва в трагедиите.

 

 

Няма такъв актьор като Ким Нам Гил! :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после да уцеля сериал, който започва интересно и грабва още от първия епизод. Още съм само до 6ти епизод, но не се стърпях да споделя ентусиазма си. Сигурно е прекалено оптимистично да се надявам да не го развалят до края, но поне засега всичко ми допада - разнообразни герои (без идиотско и нелогично поведение засега), добра игра от актьорите, интересен и заплитащ се сюжет, динамично действие и т.н. Само в 5ти епизод малко скука ме лъхна, но е бял кахър ако не започнат да теглят корейските локуми по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е един от добрите примери. Няма да ти доскучае, защото са посъкратили локумите заради влизането в казармата на Ким Нам Гил. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обновен плейлист за онлайн гледане: :click:

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очите на Han Ga In са единт път...

 

Като цяло ми хареса въпреки блудкавите (развитието на сюжета почти спря въпреки обратите "кой е истинският") последни две серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...