Jump to content

Recommended Posts

Захаринова, да, Менгеле би бил изключително горд с такъв ученик и последовател! :)

А интересен - да. Обичам: 1. медицински 2. И Джонг Сок 3. Научна фантастика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече с нетърпение чакам 5 еп., въпреки някои нелепости от медицинска гледна точка сериала се оказа много интересен, съревнованието между двата екипа ще бъде много оспорвано, но нашият доктор се оказа по-човечен от Хан Дже Джун, освен това се очертава още едно съревнование според мен за д-р О. Северно корейката Дже И ли се казваше, не помня точно, ми е любопитно какви дела я свързват с другия севернокореец, който ги преследваше в Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е гледал излъчените епизоди, да каже това истинската Дже И ли е или някаква фалшива шпионка, че аз още съм в голяма чуденка, пък и след 10 еп. взех да си мисля, че може наистина да е тя. И още нещо, каква им е ползата на севернокорейците д- р Парк да оперира премиера, че толкоз зор си дават да следват плана си, ей тези два въпроса са ми много неясни все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, не си само ти с чуденката! Последните два епизода свалиха рейтинга на сериала и бяха зслужени оплюти по форумите. Тъпият и досаден навик на корейските сценаристи да усложняват максимално нещата им изигра лоша шега. Феновете просто решиха, че създателите на сериала не знаят в каква посока да поемат и се лутат, създавайки някаква трудно разбираема смесица от различни сюжетни линии и герои. За феновете тези серии бяха просто досаден и объркан пълнеж, а опитът за вдигане на рейтинга с една целувка не успя да излъже никого и беше осмян презрително. Разочарованието сред зрителите нараства и все повече от тях настояват сценариста и режисьора да решат какъв точно сериал искат да правят-медицински (такова животно в Корея нема!), политически, шпионски..? Защото в момента са го докарали само до една посредствена корейска мелодрама, в която са забъркали гореизброените елементи плюс абсурдни герои и действия.

Колкото до Дже Хи-засега пробладава мнението, че това е истинската Дже Хи, но все още ни липсва обосновката на нейните действия. Явно с това ще пълнят оставащите 10 серии. Другият основен въпрос е дали тя ще умре. Лично аз смятам, че да, ще я убият, защото....защото така става в корейските сериали. Трябва да има поне наколко трупа. Ще има и сълзлива драма със саможертва и прочие неща, които вече сме виждали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 епизод беше абсурден,

ако така действат в корейските болници,

човек трябва доста да се моли да не попадне там.

 

 

И какво му специалното на този доктор, та още втората му операция завърши със смърт.
Не така си представям човек, който 5-6 години е правил операции и опити с живи хора.
Сценаристите и режисьора не знаят какво искат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен този сериал ми заприлича повече на модно шоу, отколкото на сериал. Отначалото почна добре, но все повече си мисля, че разчитат повече на актъорите, отколкото на сценарии. Този главния актъор го гримират повече, отколкото актрисата, която играе докторка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краят на десети епизод-

пациентката умира, а те се надприказват, заплашват и за добавка се гледат умно и продължително.Севернокореецът се разхожда в болницата, като у дома си, че и на операциите присъства  предния епизоди камара недомислици и смехории още

Голяма реклама за топ болниците в Корея, няма що  :896767:,животът на болните, инструмент за постигане на цели, до тук , само това гледаме, но като се има предвид, че разчитат на хубавците за рейтинг, а не на нещо смислено- нормално развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път ми се случва да нямам никакво предчувствие за финала, повечето сериали са ясни като бял ден, с този обаче съм в голямо неведение, както с коя от двете ще остане нашия доктор, така и какво ще стане с болницата и въобще с всички герои. Някакви предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път ми се случва да нямам никакво предчувствие за финала, повечето сериали са ясни като бял ден, с този обаче съм в голямо неведение, както с коя от двете ще остане нашия доктор, така и какво ще стане с болницата и въобще с всички герои. Някакви предположения?

Все някой ще умре. Няма начин без труп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, при липса на логика в цялия сериал, как да има на финала.

 

 

Голям зор ще е било да измислят тая тъпотия с болния президент, гадния премиер и съревнованието.Черешката пък- севернокорейската намеса, във всичко това и отмъщение за разкош .Фантасмагориите и изцепките от медицинска гледна точка пък, въобще не ги броим

 

Поддържат напрежението и това  държи интереса, въпреки всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен сериалът ще свърши по следния начин: Докторът-чудо ще се влюби постепенно в дъщерята на собственика на болницата и ще се съберат. Едновременно с влюбването ще се разочарова от първата си любов, заради игричките и със севернокорейските власти. Докторът от Харвард ще се откаже от отмъщението и ще реши да се отдаде на работата с единствена цел - да помага на пациентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз тъкмо след 15еп. си мислех вече, че нашия доктор  спечели съревнованието и ето, че сега пак са наравно и пак ще се съревновават, голямо въртене и сучене другият да е победител. За развръзката все си мисля, че помощника на министъра ще изиграе също някаква роля, защото всъщност той спаси майка му в началните епизоди и му помогна да не го убият като го нападнаха севернокорейците на онзи мост в Будапеща.

 

Изгледах и 16 еп. 

нашия доктор отново ги върна в изходна позиция да мислят нов план,ха-ха хич не им е лесно с него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно на мен така ми се иска, защото много симпатизирам на д-р Oh. Иска ми се за видя объркването на д-р Парк, раздвоението му между двете, борбата му със спомените и новите чувства и т.н. Но наистина няма много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... след като сериалът свършва след 2 седмици :)

Oт който факт направо ми иде за заплача, ще ми липсва много този сериал  и доктора чудо с всичките му невероятни умения.

За доктор О

 

мисля си, че на нея ще и се усмихне щастието да остане с д-р Парк, още повече че в 16 еп. Дже Хи го видя,че е отишъл в болницата да я успокоява и нарочно му се обади да го пита къде е и той я излъга, следствие на което тя си направи сметка, че той не е толкова безразличен към нея и реши да изтрие снимките им от телефона си и направи новия план , в който доктора трябваше да стои настрана и да не участва в операцията на президента, а тя да бъде в екипа на другия, все му забравям името. И то е ясно, че ако  президента изпадне в кома (какъвто и беше плана и ) няма да и се размине току -така.

А финала на 16 еп. беше много смешен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

andi11, съгласна съм за това в спойлера, и аз това си мислих снощи /постът ми е, отпреди да гледам 16/. И все пак, ако стане така, ще е много натрупано. Въпреки че от няколко серии насам си мисля, че нашият не толкова обича Джи Хе, колкото обича спомените с нея. Не знам, някак изкуствена ми е тяхната любов.

И а дано си остане с О, щото другата ме дразни неимоверно много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си права, Kiddo, и на мен ми направи впечатление, че дори и  Дже Хи да беше с него, лаптопа винаги стоеше отворен на съобщението и от концлагера, сякаш въпреки, че тя е там, нещо му липсва. Но за да остане с д-р О,  Дже Хи ще трябва да умре, иначе няма как да стане или поне да се върне в Северна Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...