Jump to content

Bride of the Century (2014)


Recommended Posts

Току-що видях, че има и български субтитри, наистина се радвам, че се е намерил екип да го превежда.

Полу-брата е на Икюнг, пише го в схемата на отношенията между героите и в официалното описание на героите.

Не казвам, че са близначки

(макар че Икюнг подхвърли тази теория + че има тайна около рождението и, уж на шега, но може и да е някаква подсказка)

, използвах примера за да илюстрирам как се зарадждат чувствата, и че физическите черти нямат нищо общо с влюбването. Човек се влюбва не защото някой му прилича или не прилича на някой друг, а заради поведение, характер, излъчване, химия ако щете. А да не говорим, че историята по цял свят познава какви ли не невероятни за нас примери... Затова на мен това не ми е чак толкова необяснимо

(Ако тръгнем да си говорим за странни сценаристки хрумвания, на мен ми е по-невъзможно да се влюбя в извънземно, ама хайде! Гледаме кино, като на кино, нали? Не документален филм, че да се скандализирам от аморално поведение)

 

Относно това, доколко Хонги успява да придаде твърдост, все пак моето виждане е съвсем различно. Достатъчно твърд е за един млад човек, който не представлява чак злодей, или злобар. Просто млад началник, който има самочувствие пред служителите си, неприятно му е да е с жена, която не обича, и от малък е научен да гледа с превъзходство на останалия свят. Кангджу не е закоравял грубиянин (не играе гангстер или мафиотски бос), а просто един богат, самотен и наранен млад мъж, който не смее да открие сърцето си. И точно с това Хонги се справя достатъчно добре, даже по-добре от бая други актьори на неговите години. Между другото, Кангджу подчертано има различно отношение, и съответно Хонки успява много добре да придаде това, към чуждите хора и към близките си. Това е динамичен образ. Никой не е арогантен 24 часа в денонощието.

Но за възрастта на героя, която никак не съвпада с визията на актьора съм съгласна. Както абсурдно смешно беше да представят И Минхо за ученик в "Наследниците", така смешно е Хонги да представлява 29 годишен. Той дори като стане на 39 сигурно пак ще си изглежда на 19 :D . Спокойно можеше да съобразят възрастта на героя с актьора и това нямаше да повлияе на сценария. Интересно е че Янг Джинсонг като Икюнг изглежда по-възрастна от Кангджу, но като Дурим изглежда по-малка от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не си спомням нещо да се споменава за полубрат.

Мацето много добре направи обратен завой в ролята си. Браво на момичето, голяма сладуранка.

Относно сценария, събрани клишенца, но се гледа, само тез мистерии още не ми ясни, но впоследствие ще ги разберем.

Струва ми се, ще има доста интерсни нещица, като сценарий по-нататък.

Химия-има я. Закачливият образ, направо си му е в характера на нашето момче, така че няма проблеми, но според мен и сериозният също му се получава.

Мисля, тепърва има да се доказва като артист, не е ли това първата му главна роля?

Който е гледал да каже, аз си го спомням в "Красиви като ангели", нали така, другаде не съм го гледала.

Но ми един от любимите певци.

Ще си го гледкам сериалчето. Очаквам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клишета , клишета ... защо да е клиширано идеята е добра ,има си всичко сериалчето .... друг е въпроса ,че можем да напишем един сценарии и да им го пратим ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lukreciana, аз се чудя откъде ми е познат главният.

Вярно че от "Красиви като ангели"! Там е рус, затова не съм могла да се сетя.

Клишенца - да, но ми е интересен.

Двамата главни ми харесват като двойка.

Очаквам повече да се забавлявам със следващите серии.

Между другото много глупаво заглавие и постер...

Случайно му прочетох резюмето и ме заинтригува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен в " Красиви като ангели " роля която скоро няма да забравя ...   харесва ми  , че изведнъж се гмурна в сериозните образи ... има още един филм в който го гледах  "Rockin' on Heaven's Door " ( все така рус и очарователен ) и се справи доста добре ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми как започна.

Малко не ми стои още в роля Хонг Ки, не ми е убедителен някак.

Другото, което не ми е много ясно още - какви са му отношенията с девойката-лепка, дето му е другарче от детските игри. Там нещо хем сърби, хем боли. Уж майката я харесва, пък са избрали другата за годеница, уж и той я харесва, пък се дърпа, странна работа. Хрумна ми, че може пък да знае нещо за онова проклятие и заради това се дърпа, за да я предпази от нелепа смърт, но пък отношението му не е такова. Или в сценария е дупката, или нещо не ни показват както трябва.

 

Но пък от друга страна ми е забавно, чакам с нетърпение да видя какво ще забъркат по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сега е ясно, че майката си е харесала прокурорската щерка и сватбата с нашто момиче е само за да отнесе то проклятието и да гушне букета вместо нея. След това втори брак с вече набелязаната снаха-както е станало и с бащата на героя. Обаче нали нашта мадама си има вълшебна гривна и ще става по-интересно. За главния герой-толкова ли не можаха да изберат някой пълнолетен за ролята? Ако може да е и актьор. :282: Добре, че е Yang Jin-Sung.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав, явно това е планът на родителите.

 

Интересното е, че гривната на девойката ѝ я даде точно онази, която им се явява като призрак, или поне на мен ми прилича да е тя. Един вид - пази я от собственото си проклятие, друг е въпросът защо точно нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав, явно това е планът на родителите.

 

Интересното е, че гривната на девойката ѝ я даде точно онази, която им се явява като призрак, или поне на мен ми прилича да е тя. Един вид - пази я от собственото си проклятие, друг е въпросът защо точно нея?

Същата е. Явно има някакъв план да развали проклятието? Може вече да й е писнало да трепе млади булки. :28558: Но според мен само гадната майка кове ковчега на нашто момиче, бащата изглежда свестен човек и не изглежда да участва в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо накрая може да излезе, че е нямало никакво проклятие.

Явяващият призрак може да е някоя отрепана от конкуренцията булка (или от лоша свекърва) и сега да пази нашето момиче :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те, проклятията си действат открай време само на тези, които вярват в тях. Ама нали трябва сюжет да има за 16 епизода... Пък и в оня край на земното полукълбо може пък да е различно

 

Само да видим как ще разплетат чорапа накрая :28558: , че малко трудно им идват развръзките на корейските сценаристи и за да има драма все някой трябва да опъне петалата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има потенциал, но е рано за оценки.Нещо му липсва ,но не мога да вдяна за сега какво. Попрекалиха с домакинските умения на заместничката, що време запълниха-  може би показват излишни подробности и  повечко избегнати съвпадения, без които могат и да минат и това е, което ме подразни.Айдъла, който харесвам много, като певец го гледах в няколко епизода за агенцията им и групите.Освен косата, държанието му е същото и не ми идва с тая бебешка физиономия  и ръст за ролята, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не ви разбирам за какво говорите. Нищо такова нямаше в сериала, просто мацката избяга и майката с брата, по-точно брата й намери заместничка. 

Все още за никакво проклятие не става дума. А оная ще е духът на майката на главния, убита в мистириозната катастрофа, която ще предпази нашето момиче предполагам.

Или изобщо нищо не съм разбрала от сериала и съм спала... <_<

А колкото до нашето момче, ще, ще, ще влезе в роля, страстна натура си е. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не ви разбирам за какво говорите. Нищо такова нямаше в сериала, просто мацката избяга и майката с брата, по-точно брата й намери заместничка. 

Все още за никакво проклятие не става дума. А оная ще е духът на майката на главния, убита в мистириозната катастрофа, която ще предпази нашето момиче предполагам.

Или изобщо нищо не съм разбрала от сериала и съм спала... <_<

А колкото до нашето момче, ще, ще, ще влезе в роля, страстна натура си е. :28558:

Началните 10 минути гледа ли ги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rofl: Като ви чета и толкова се смея че не знам да гледам ли филма или просто да си чета коментарите тук май ще е по разбираем сериала от коментарите а не от гледането му :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

People_01.jpg

За брата на Икюнг на схемата е употребено 이복오빠. На български имаме много нюанси природен/доведен/заварен, не знам на корейски колко различни нюанса влагат, но при всяко положение означава, че не и е брат и по двете линии, от което може да се окаже, че изобщо не и е брат.

От самата серия също стана ясно, че майката на Икюнг не му е майка, и го пита дали баща му не е имал и други деца. А това, че самата майка се усъмни дали Икюнг и Дурим нямат нещо общо, може би означава, че тя не е истинска майка и на Икюнг.

Явно ще излезе някоя тайна оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За брата на Икюнг на схемата е употребено 이복오빠.

 

Това е нещо като доведен брат- имат различни майки. Тоест жената е наистина майката на И Гьонг, а момчето е неин по-голям брат, но майка му сигурно е първата съпруга на баща й, с която може би са разведени или е починала... 

Сега разбрах за какво говорите с този брат. На схемата в драмауики има обяснение - той ще се влюби в двойничката на сестра си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, за това ставаше дума. Двойничката. 

Иначе след последните минутки на трети епизод съм доооооооста озадачена. Хубавото е, че четвърти ще се излъчи днес, не че ще ни обяснят кой по каква схема действа, но все пак. 

Подозирах че богаташката щерка не може ей така, сама, без ресурси, без помощ да се изпари.


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...