Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

2 СЕДМИЦИ

 

Страна: Южна Корея

Година: 2013

Жанр: Мистерия, Екшън, Мелодрама

Канал: MBC

Епизоди: 16

Режисьор: Son Hyung Suk

 

Участват:

Lee Joon Ki като Jang Tae San

Kim So Yun като прокурор Park Jae Kyung

Park Ha Sun като Seo In Hye

Ryu Soo Young като детектив Im Seung Woo

Song Jae Rim в ролята на наемен убиец

Jo Min Ki като Moon Il Suk

Lee Chae Mi като Soo Jin, дъщерята на Tae San

Ahn Yong Joon като Jin Il Do

Baek Seung Hyun като детектив Kim Sang Ho

Yoon Hee Suk

Kim Hye Ok

Kang Ha Neul

Ryoo Kyung Soo - гост

 

Резюме: Чанг Те Сан (И Джун Ги) разбира, че дъщеря му е болна от левкимия. По същото време бива натопен за убийство, което не е извършил. Така преследван едновременно от полицията и от наемен убиец, за него започва двуседмична борба на живот и смърт, за да спаси както себе си, така и дъщеря си…

 

:essub:

 

С български субтитри: :click: :click:      

Онлайн с български субтитри::click:  :click: :click:

С български и английски субтитри: :click: 

С руски субтитри:  :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Много интересно.. Сериала ще се излъчва по същото време с този на Сестрите Хонг с Джи Соп в главната роля, на SBS. Голяма борба за рейтинги ще пада. Корейска му работа!!;) Струва ми се, че жанровете ще са различни, но пък не е маловажно, че сценариста на "Две седмици" е написал сценария на един от най-интересните и заплетени сериали според мен - 49 дни. Така че аз давам малко преднина на този сериал, въпреки че ще се опитам да следя и двата. Даа, каста си го бива. И щом ще има детенце е още по-хубаво. Да спомена, че и главната актриса ми е доста по-симпатична от другата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям е Джун Ги. Изпълни ми душата.
Нямаше и да погледна днес първи епизод, ако той не участваше в тази продукция. Много ми липсваше в роля, не съм го гледала след казармата и с голямо удоволствие изгледах първи епизод. Началото на историята на корейският беглец, който ще се опитва да докаже своята невинност и да спаси детето си.

Ще следя този корейски сериал, поне за сега, а и сърце не ми дава да пропусна възможността да гледам Джун Ги на екран. От това, което видях, дори и без субтитри - ще има пълна корейска програма (започна ударно), от която сигурно в даден момент ще пропищя, но гледам, а и поне продукцията е съвременна, няма да ми се налага да търпя корейските приказки, тук няма да има и машини на времето, призраци, тинтири-минтири... Да видим.
Рю Су Йонг, Сонг Дже Рим, Канг Ханъл също са причина да продължа да гледам, а вече каквото излезе. Надявам се на правдоподобни екшън-сцени, защото съм виждала на какво са "способни" корейците и това ме е принуждавало много бързо да се откажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук от два излъчени, преведени на английски и изгледани епизоди - доволна съм, макар че се учудих на някои действия на корейската полиция (дано чуденето ми не стане и по-голямо в следващите епизоди), но за сега ще ги пиша, че са бял кахър, да видим по натам.
Доволна съм и от главният женски образ на актрисата Ким Со Йон, тук е в ролята на прокурор, който разследва престъпленията по високите етажи на властта. Мъжко момиче е, с характер, което е радващо за мен, защо женските образи в корейските сериали са един от големите ми проблеми с техните продукции. Дотегнало ми е от големи, бели и кресливи водоплаващи птици, а тук мисля, че ще избегна това и дано тя до финал не ме разочарова.
Много сериозно натопиха героят на Джун Ги в престъплението и ми е интересно как ще съумее да се измъкне от това само за две седмици. Финалните сцени на втори епизод (с отброяването на дните) ми напомниха и за момент на американския сериал 24 със супер-мега-турбо агентът на ФБР Джак Бауър, който само за 24 часа успяваше да спаси цяла Америка (не думай).
Има действие, бързо се развива всичко, гледа се, а и аз харесвам екшъни, само че естествено и добре направени, а не скалъпени на две-на три и пробутани на зрителя, заради едните имена в тях, които се очаква да изнесат продукцията.
От любопитство погледнах кой е сценарист на Two Weeks и... не зная да се плаша ли от сега или не, хаха. Сценаристката е същата и на сериала 49 Days. Не съм гледала този корейски сериал, а и нямам никакво намерение, никога не съм и имала, след като преди години прочетох резюмето му (аз от подобни сценарии стоя много надалеч), но помня словестната дискусия тук, в темата на сериала. По принцип не съдя за даден сериал по това кои са създателите му, а и е имало добри корейски продукции, които съм гледала, а след това същите сценаристи са били пълно разочарование, музата им е избягала някъде надалеч, че иди я гони, та, надявам се тук сценаристката да се е справила и най-малкото да получа логично обяснение за всичко, което ще се случи от тук до финала на Two Weeks. Искам един добър екшън, с любим и отличен актьор като Джун Ги, главна героиня, която ми хареса и на финал да кажа едно "Браво!", а не да съм отново разочарована от поредната корейска продукция.
Историята не ми пречи, дори да съм я виждала и в други продукции, независимо какви, важното за мен е как тя ще бъде представена. Ясно е, че борбата ще е на живот и смърт, борба и за спасението на едно дете, но искам само един добър екшън. Дано го получа. Остават ми още 18-ет епизода, за да разбера.

П.П. И нещо, което прави впечатление. Отличен е постера, браво на този, който се е трудил, но и името на главният актьор е сгрешено (той е И Джун Ги, а не както е написано И ДжунГ Ги) и това на Рю Су Йонг, който е изписан като Рьа Су Йонг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е възможно в драма, която звучи така интересно, да участва този елемент (Lee Joon Ki). :mad2::(  Ще поема въздух и ще започна да събирам воля за гледане... въпреки него. Дано успея... А още по-добре ще е, ако до края на драмата вземете, че ме откажете да я гледам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo нямам идея какво не ти харесва в играта на Lee Joon Ki , но аз съм го гледал в три сериала (поне) който ми хареса как се справи (Arang and the Magistrate / Iljimae / Time Between Dog and Wolf). Добре е първо да гледаш а след това да се разочароваш. Някъде ми се губи логиката като не ти е харесал в една продукция да му лепнеш още няколко слаби без да си ги гледал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

devilchild, не съм гледала само един сериал с него, а три (май са толкова). И не говоря за играта му, защото не мога да й обърна внимание, когато ми е изключително антипатичен и нелицеприятен.  Ако ще да надминава Пачино, пак ме ми е приятен. Всеки има по някой такъв актьор, не съм само аз. И това, че на теб ти е симпатичен, не значи, че на всички им е такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня много съм далеч от това да споря или да давам наклонение на някой какво да харесва и какво не, но за момче което е 82-ри набор да има 10 сериала + 6 филма зад гърба си не ми се струва да е без качества, но може би аз говоря за качества ти говориш за физическа красота (което е нормално следейки какво пишеш долових че си момиче, моите уважения). Ето и справка за сериалите в които участва:

 

Според мен няма артист на който всичките му роли да са велики и няма такъв който да е 100% харесван от всички. Желая ти хубав слънчев и купонджийски ден на морето (виждам че си от Варна) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф... Ти май четеш по диагонал и то през ред. Хич не ме е грижа как играе, в колко филма и сериала участва (а и от тези изредените има 4 камеота, 2 второстепенни и 4 главни, така че не че има толкова сериала/. Казах и по-горе - ако ще да е Пачино, Де Ниро и т.н., накуп при това, на мен ми е изключително неприятен за гледане. Вероятно е симпатичен, повечето ще кажат, че е красавец. Може, не споря. Но когато нещо не ти е приятно за окото и душата, колкото и да е прекрасно в очите на другите, на теб пак ти е неприятно. /сигурна съм, че кучето и вълка щеше да ми хареса още повече, ако друг беше в главната роля/...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спор е безсмислен,  на мен като не ми харесва даден актьор, не го гледам, но не афиширам с това и

не занимавам аудиторията, дразнещо е :( .

И Джун Ги си е супер от всякъде! :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я стига, редовно чета из коментарите как на някой даден сериал не му вдъхвал никакво доверие, щото участвал еди кой си пън или еди коя си кифла :) Всеки си има вкус, не налагам моя на никого. Имам право на мнение и го изказвам.

И човек да не спомене, че не харесва някой от любимците ви. Веднага ще се намери някой да го нападне. Хич не парадирам, просто споделих мнение, но веднага се пръкна една душица, която започна да ме убеждава, че едва ли не съм луда, задето не го харесвам.

А ти си го харесвай, радвам се за теб. Няма да тръгвам да те убеждавам в моето мнение, за което съм сигурна, че е споделено и от други /просто ги е страх да не си навлекат гнева на фенките му :D :D :D /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo не се обиждай но като чета какво пишеш и имам чуството че вместо сериали и филми ще пускам да гледам Fashion TV седмица на модата в Милано! Бива ли кажи ми честно да определяш един сериал дали да го гледаш само щото главния артист не ти бил физически (визуално) симпатичен ? Аз днес ти говоря за сценарий, история...какви симпатий, кви красоти, кви кифли, кви сандвичи...Ти направо ме хвърли от Коня и изби рибата в океана. Наистина ли това което пишеш го разбирам правилно или проблема е в моя телевизор ? Естествено че имаш право на мнение, това е форум в който всеки има право да споделя, но мен ме изумява твоя критерий за избор. Значи най кухия филм но с някой готин визуално сладур няма да те отлепи от телевизора ? нали правилно те разбирам или нещо от жегата ми омекна мозъка :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или нещо от жегата ми омекна мозъка

Ти го каза... Но определено не си схванал.

И, бтв, никъде не съм казала, че е грозен, за да си ги избирам по фешън критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow, супер парче !

Това е един от най- чаканите за мен сериали,някъде вече споменах,че съм страшна фенка на мацката / а тук тя е със същата асиметрична готина прическа / , а И Джун Ги игра невероятно в " Кучето и вълка " и ме спечели,въпреки че съм фенка на по- грубото мъжко излъчване .

Четейки коментарите ви, усещам,че ще е спиращ дъха екшън.И още повече нямам търпение.

P S : Току-що изгледах преведените 2 серии , освен благодарности за бързия превод, мога да кажа ,че останах мноооого , ама наистина премного доволна от видяното - каст , игра , заплетената интрига .

Главният злодей го гледам паралелно в също толкова злодейската му роля в " The great seer "- и там е много убедителен в ролята си .

Тези двата са сериалите,от които ще чакам преведени серии като " топъл хляб " . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow, супер парче !

Това е един от най- чаканите за мен сериали,някъде вече споменах,че съм страшна фенка на мацката / а тук тя е със същата асиметрична готина прическа / , а И Джун Ги игра невероятно в " Кучето и вълка " и ме спечели,въпреки че съм фенка на по- грубото мъжко излъчване .

Четейки коментарите ви, усещам,че ще е спиращ дъха екшън.И още повече нямам търпение.

Парчето наистина е супер и страшно подхожда на сериала, а след изгледана първа серия и след като знам как беше построен "49" дни, очаквам по-скоро жанра да е екшън-трилър.

И аз си имам лЮбими и нЕлюбими актьори и актриси, но пък Джун ми е от най-любимите..

Всъщност да си призная.. съм си променяла мнението относно дадени нЕлюбимци след нещо изгледано. Бьонг Хон ми е от нЕлюбимите, но примерно след като на живо ми се видя доста симпатичен, сега вече от друг ъгъл гледам на нещо с негово участие.

Джун Ги е сладур - както на живо, така и на екрана. Но.. СТига с тези тиради!!

Така или иначе това си е мое лично мнение. И всеки си има право на такова.

На мен този актьор ми пълни ми душата, особено когато се усмихва. И му отива да е татко.

Малката Су Джин се очертава като един от любимите ми образи.

Чудех се как така от пръв път позна татко си,

 

а то детенце е и умница, на всичкото отгоре.. Беше много трогателна сцената. Разплака ме. Особено като извади снимчицата на родителите си..)

 

Доволна от каста. Тези в ролите на главните лоши са супер актьор и актриса. Така че ще бъде много интересно!!

Чакам с нетърпение субтитрите и на втори епизод, дано утре!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...