Jump to content

Recommended Posts

Каста е много добър. Joon Ki е един от любимите ми актъори след като гледах "Iljimae", "Time Between Dog and Wolf", "Hero" и "My Girl", въпреки че ме разочарова в "Arang and the Magistrate", то самият сериал не ми хареса де. Усмивката на Park Ha Sun не мога да я сбъркам с друга след онзи сериал с рекламите... страхотна е. Kim So Yun от "IRIS" и "Prosecutor Princess" също ми харесва много. Ryu Soo Young е от онзи сериал с адвокатката, и той е добър актъор. За "лошите" какво да се каже... класика, злодея от "East of Eden" и майката от "My Daughter Seo Young". Аз не съм много сигурен коя е главната женска роля... Park Ha Sun или Kim So Yun.

Първите два епизода бяха добри с изключение на някои излишни сцени на спомени и т.н. Притесняват ме 20-те епизода, защото заглавието е 2 седмици, което директно го свързвам с дъщерята (който е гледал ще знае какви са тези 2 седмици). Ако 2 седмици ги разтеглят в 18 епизода... не мога да си представя какво влачене ще е... дано да не съм прав. Притеснява ме и финала, въпреки че са минали само 2 епизода... да не стане половината сериал супер да го разтеглят и влачат, и накрая, за да компенсират с нещо интересно да претупат набързо финала с някакъв... знаете какъв финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Со Йон е главната героиня, а Пак Ха Сун е...

... само бившатa приятелка на Джун Ги, която е родила дъщеря му, без да му каже, и която в момента е сгодена за героя на Рю Су Йонг. На мен ми е интересно и друго... И двамата не знаят за връзката помежду си - единият не знае кой е новия мъж в живота на бившата му, а на Рю Су Йонг му е казано, че таткото на момиченцето е мъртъв. Представям си мига (корейските мелодраматични фанфари и фойерверки), в който ще разберат един за друг още повече, че единия ще преследва другия.



Романтична връзка между Джун Ги и Ким Со Йон не е показана в схемата на сериала и дано си остане така до финал, в смисъл един добър екшън, но без да ми разтеглят розовите романтични локуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите очаквания определедо се оправдават засега. Джун Ги започва доста по-уверено ролята, отколкото предишната, а музиката определено се връзва, а и ме изненада приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягството с мотора, когато главният герой е с оковани ръце е толкова нелепо измислено!  Освен ако някак си не успее да включи поне първа скорост без да изгаси мотора (лявата ръка трябва да натиска съединителя :28558:, едновременно с това дясната подава газ), а след това направо си трябват циркови умения, ако предположим че включва и други, по-високи, скорости! Иначе щеше да си кара бавничко на първа и след 500 м. да го хванат. Много по-достовено щеше да бъде, ако беше взел ключ за белезниците от някой от полицаите в микробуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Романтична връзка между Джун Ги и Ким Со Йон не е показана в схемата на сериала и дано си остане така до финал, в смисъл един добър екшън, но без да ми разтеглят розовите романтични локуми.

На мен пък ми се иска да попрехвърчат някои лИбовни Искри в сериалчето ,но по- скоро между него и бившата му - разбра се ,че са се разделили ,принудени от обстоятелствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавни бяха екшън-сцените (както и тези с измъкването) в трети и четвърти епизод, накараха ме да се смея. Още една корейска продукция направена на две-на три и пробутана на зрителите, заради известните имена на актьори в нея.
Ще погледна и следващата седмица епизодите, но отива на раздяла и с този корейски сериал, дори и заради актьорите не могат да ме задържат.
Томи Лий Джоунс с кадрите от The Fugitive (1993) беше поне приятната изненада за мен. Един от любимите ми американски актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня много съм далеч от това да споря или да давам наклонение на някой какво да харесва и какво не, но за момче което е 82-ри набор да има 10 сериала + 6 филма зад гърба си не ми се струва да е без качества, но може би аз говоря за качества ти говориш за физическа красота (което е нормално следейки какво пишеш долових че си момиче, моите уважения). Ето и справка за сериалите в които участва:

 

Според мен няма артист на който всичките му роли да са велики и няма такъв който да е 100% харесван от всички. Желая ти хубав слънчев и купонджийски ден на морето (виждам че си от Варна) :)

Всъщност има такъв актъор но той няма корейски произход, говоря за Shahrukh Khan

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно един от националните спортове на Корея са скоковете от 50 метрови скали в реки, езера, ручейчета, локви и пр. водоеми. Задължителното условие е скачачът да е или набучкан със стрели, или наръган 1015 пъти с мечове и копия, или прострелян. Не че това има някакво значение-героят така или иначе винаги оцелява, но придава някаква тръпка на дисциплината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като добавим към спорта и "традиционалната" игра на криеница- 16 -20 серии ,един се крие ,а куп  народ го търси(ако е намесена полицията играта става още по-дълга, поради некадърността и) и бича за корейския народ -мозъчен тумор или левкемия, в случая второто- картината е пълна- един голям балон, издишащ отвсякъде :28558: До тук бях :).

 

Всички други глупости- карането на мотора с гривните, израждането на бебето, дишането в купчината пясък през сламката, малоумието на полицията-други заподозряни няма, повтарящите се камиони, с различен товар само, великата идея с безопасната игла, задължителните случайни съвпадения и т.н.- допълват картинката

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах и зарязах тази "екшън"-продукция след пети епизод. До тук бях. Ако ще мижаме и ще се лъжим от екран, аз съм пас.

Поредното корейско заглавие, което разчита имената на актьорите в каста да изнесат смешния сценарий и режисура. Колко ли още до финал ще го настигат и аха-аха да го хванат, но той ще успява винаги да се измъкне. Неуловимият корейски беглец. Без мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък сериалът засега ми харесва. Изгледах първите шест серии накуп, като си пусках серия след серия, с нетърпението да разбера какво ще се случи. Вярно, има си леко(или не толкова леко) наивните моменти, но на мен не ми пречат. Седнала съм да гледам с нагласата, че това е корейска екшън продукция. Честно казано, ако всичко беше изпипано, тогава щях да се учудя :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В защита на корейците ще кажа, че за всичко са виновни американците. Те създадоха през 60-те години първообраза на това недоразумение, а именно "The Fugitive"-една бекрайна малоумна помия, която за съжаление се е превърнала в образец за правене на сериали. За щастие при корейците поне сериите не клонят към безкрайност, но затова пък си носят всички недостатъци на шаблона, при това овкусени с традиционни корейски специалитети. Основният от тях са малоумните полицаи. Няма други такива олигофрени по света!!!!! Полицаите в Корея са три вида:

1. Корумпирани

2. Идиоти

3. Корумпирани идиоти

Основният им метод за разкриване на престъпленията е да удрят задържания с папка по главата и да викат "Ти си виновен! Признай си!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спор е безсмислен,  на мен като не ми харесва даден актьор,не го гледам

 

Именно :)

 

Аз ще си изчакам целият превод, дори и да стане по-бавно. Благодаря на превеждащите. Сериала обещава да е интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

То че полицаите изглеждат глупаци, щом все изпускат беглеца, така е, но пък то е ясно, че през целия сериал ще е така, ако го хванат, да избяга втори път от пандиза  ще е още по-пълен абсурд. А човека трябва да е отвън, за да помогне на детето си. Така че аз не се учудвам от сценария дотук, има си динамика, това постоянно гонене и изпускане,преповтаряне на действието не ми пречи, дори ми е интересно как им се измъква все на косъм. Пък и ми допада това, че Те Сан няма къде да се скрие, при кого да иде, в безизходица е и просто бяга, пък каквото стане.Така попада в какви ли не ситуации, верно някои може би малко прекалени,но за мен не е точно така.От една страна покрай някои от тях се показва миналото му, от друга страна почва да съжалява точно за действията си в това минало. Например родилката, дори и аз в първия момент си помислих "айде де, сега и бебе ще изражда", но това раждане го накара да мисли за своето дете и постъпката си тогава и да страда и съжалява.

После като го спаси точно човекът, който не е убил и от там са тръгнали нещастията му, човекът правилно му каза какъв мухльо е, че се оставя гадняра  все да го прекарва. Сам си го е направил.

Аз чакам срещата му с прокурорката, мисля си че тя ще повярва в невинността му и ще застане зад него. Интересно ми е също кога полицаят ще разбере за връзката между малката принцеса и беглеца и какво ще направи тогава.Въобще всички герои са толкова увъртяни и сега и в миналото. Сенаторката ми е много противна, най-много нея искам да видя как ще я закопчеят.А наемния убиец ми харесва, нищо че е от лошите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък сериалът засега ми харесва. Изгледах първите шест серии накуп, като си пусках серия след серия, с нетърпението да разбера какво ще се случи. Вярно, има си леко(или не толкова леко) наивните моменти, но на мен не ми пречат. Седнала съм да гледам с нагласата, че това е корейска екшън продукция. Честно казано, ако всичко беше изпипано, тогава щях да се учудя :).

 

Все едно аз съм го писала ;)

Сериалът ми харесва и ще си го гледам докрай, тъй като съм много любопитна за това как ще се развие всичко, а и за самият финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост наистина много бавно върви сериала. Както и си мислех, въпреки че не знам как го направиха, започнаха да събират един епизод в един ден от времето в сериала, което го прави много бавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица издивях да чакам в Мастерса качени 5 и 6 епизод- тегля почти само от там .

Реших да ги сваля с руски субтитри от "Азия Торентс".С огромна радост и учудване видях,че ги има с БГ субтитри.Сега си свалих и следващите два,отново на роден език.

Иначе сериалчето продължава страшно да ми харесва,бавен е ,да,но по- добре така,отколкото свършил.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, страхотен сериал. Засега напредвам бавно, но ми харесва. Сюжета е заплетен и едновременно с това не чак толкова. Действието се развива сравнително нормално и всеки следващ епизод задържа интереса. Страхотен каст и всички се справят великолепно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...