Jump to content

Gong Yoo (Гонг Ю)


Recommended Posts

Gong Yoo

spacer.png


Име: Gong Yoo (Гонг Ю)
Истинско име: Gong Ji Cheol (Гонг Джи Чол)
Роден:10 юли 1979 г.
Ръст: 184 см

Кръвна група: А

Образование: Kyung Hee University (Theater degree)

Семейство: Родители и по-голяма сестра

Военна служба: от 14 януари 2008 до 8 декември 2009 г.
Професия: актьор и модел

Дебют: 2001 г.
Агенция: Soop Management

Instagram

:imdb:

Сериали:

(Netflix, 2020) The Silent Sea - Han Yoon Jae

(tvN, 2016) Goblin - Kim Shin

(tvN, 2013) Dating Agency: Cyrano  - гост еп. 9

(KBS2, 2012) Big - Seo Yoon Jae/Kang Kyung Joon
(MBC, 2007) The 1st Shop of Coffee Prince - Choi Han Kyul
(MBC, 2006) One Fine Day - Seo Gun
(SBS, 2005) Hello My Teacher - Park Tae In

(SBS, 2003) Screen - Kim Joon Pyo

(SBS, 2003) 20 Years - Seo Joon

(Internet drama, 2003) My Room, Your Room
(KBS, 2002) Hard Love - Suh Kyung Chul
(KBS, 2002) When Ever - Park Chan Ho
(KBS, 2001) School 4 - Hwang Tae Young

Филми:

(2021) Seo Bok

(2019) Kim Ji Young: Born 1982

(2016) The Age of Shadows

(2016) Secret Agent

(2015) Train To Busan

(2015) A Man and a Woman

(2013) The Suspect
(2011) Silenced
(2010) Finding Mr. Destiny
(2007) Like a Dragon
(2005) She's on Duty
(2004) S Diary
(2004) Superstar Mr. Gam / Mr. Gam's Victory
(2004) Spy Girl
(2003) My Tutor Friend

Телевизия:

[2008-2009] G.yoo20 - DJ

[2008-2009] Best Music - MC

[2004, MBC] Music Camp - MC


Награди:

53rd BaekSang Arts Awards - Best Actor for Goblin (2017)

32th Blue Dragon Awards - People’s Choice Award (2011)
MBC Acting Awards - Excellence Actors Award (2007)

 Mnet 20's Choice Awards: Best Style (2007)
MBC Acting Awards - Drama Acting Award (2006)
SBS Acting Awards - New star Award (2003)

 

Галерия:

spacer.png

 

 

 

cdc14637e9b5d08d.jpg7ac2a2c6f5cb55ab.jpge559eefe4b5e3909.jpg
8aeb21991bf0b00d.jpg362db9af5a0c0ad0.jpg7a416b5086a5e01a.jpg
2fba5f5fe4a307bc.jpg
203b53c111001cd4.jpg

7caa61cd7220ad57.jpg
4c88dd6b07ec4c2f.jpg
b9a8081b33b1113a.jpg
c76ca38f6ef2c733.jpg
2d1dd467f45b14e0.jpg
73c3c8816a9f5f84.jpg
9c039e1fba35913e.jpg
d5dce8792d71eb87.jpge16a35f9fdb3f465.jpg

 


Коментар:
Чаровен, добре сложен, силно присъствие на екрана. Според мен притежава изключителни актьорски умения, предполагам, че който е гледал играта му, ще се съгласи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък последната снимка не ме блазни. :lol: Много повече ми харесва как се смее на първата :heart: и само за дая гледам пак тая усмивка ще взема да си потърся някой от филмите му. За събуждане на апетит на тази с пуловера ми изглежда много по-привлекателен. :)

 

(Сигурно защото е зима и така екипиран направо може да дойде да ме вземе и да ме гушне пред някоя камина :lol!: )

 

Носът все едно ще се разтече, ма това не пречи. В такива моменти се гледа само надолу. :green: Просто понякога човек има нужда да си

пофантазира малко ;) . За таз цел си дръпнах 3-4 от филмите му. Да видим какво е сътворило момчето. Почвам с "Като дракон" 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ryu ga Gotoku" за мен е страшно тъп филм. Преди това играх играта, по която е правен филма и тя го бие по всички точки. Включително сюжет,

атмосфера, реплики и кът сцени.Разликата е толкова голяма, колкото м/у американския и корейския вариант на My Sassy Girl :lol:

Но ми е интересно какво ще е мнението на човек, който е гледал само филма. Само се чудя какво прави кореец в японски филм, отдавна го

гледах, а и не помня какъв играеше той ... Може би корейската мафия. :green: За актьора, мога само хубави неща да кажа.

Нарежда се сред най-добрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашто момче как се е уредило като Radio DJ в родната казарма. :lol!: Пожелавам такава служба всекиму дет се вика.
И аз не мога да се оплача от моята,ама това е вече друга история. laugh.gif

Копирам материала от статията на която попаднах:

Gong Yoo enlisted back in January, and is taking a new role as a radio DJ for the Korean Forces Network (KFN) (aka the broadcast station run by the national army).

Starting on November 3, Gong Yoo will be broadcasting every day in the two-hour program “Gong Yoo’s Awaited 20:00” (the 20:00 referring, of course, to his airtime of 8 p.m.)

He said, “I’m really happy to be acting as radio DJ for the Korean Forces Network, and I’m thrilled to be able to meet my fans through the radio. I’ll treat this as a special
duty I’ve been entrusted with, and do my utmost to make my program the most fun, popular show.”

The program will mostly be talk radio format where current events and other items of interest will be discussed. (There is a high probability that the recent
enlistee Sung Shi-kyung, who already has radio DJ experience in his real-life career, may also act as a DJ for KFN. Former participants include Yoon Kye-sang,
who was enlisted from December 2004 through December 2006.)



Здраве Желаем! :salut: :salut: :salut: Огън,служба не остана Гонг. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютният ми любимец. След като го гледах в Cofee Prince си свалих и другите му сериалчета и няма слаба роля това момче.

С нетърпение чакам да се "уволнява" и да ме зарадва с още някой добър сериал :)... а че е мн сладък даже няма да обсъждам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е любимият ми корейски актьор!

Първо, наборче! :)

Второ, за кореец атлетичен и мъжествен! ;)

Трето, страхотна усмивка!

Четвърто,.... изглежда доста страстен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак, ама никак не е зле ... особено пък за корейче. А и не плажува с дрехите, направо нетипичен :lol!:
20071219gongyoo.jpg
Да живеят цигарите ... и свобода за пушачите - да пушат където си искат ... стига да изглеждат като него :lol!:

Хайде да излиза от казармата възмъжал (не, че не е достатъчно wink.gif) и да се захваща за работа, че чакаме още сериали с негово участие ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно страхотно мнение за този актьор в д-аддикс, което ми допадна много, защото изразяваше начина, по който Гонг Ю играе

и в моите очи. Та там се казваше, че той е един от най-щедрите актьори в корейския шоубизнес по отношение на физическите взаимодействие.

Има изключително добре развит език на тялото - когато прегръща актрисите - наистина го прави, спомнете си как гушваше Ън Чан в Coffee Prince,

и поради факта, че се "отваря" повече към партньорките си в сериалите, те му имат повече доверие и му "позволяват" да стигне по-далеч :).

Тъй като момичето беше изгледало всички неща с него, споделяше, че той помага да своите партньорки с играта си по такъв начин,

че тя да изпъкне още повече. Дори спрямо неромантичните си колеги във филмите, той внимателно следи жестове и реакциите им,

за да им пасне по-добре. И накрая завършваше с това, че се надява след като излезе от казармата, да може да прави онова с романтичните си колежки,

което може Со Джи Соб... ;)

Та тепърва ще видим какво ще ни покаже догодина, когато ще го освободят от военна служба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поста на parab мога само да кажа "амин" :)

Гонг Ю е единият от двамата актьори, които ми въздействат по неповторим начин. С присиствието си предизвиква водопад от емоции,

който е трудно да се опише с думи. За да не бъда голословна - точно този момент сигурно съм го гледала над 10 пъти,

но още му се радвам като малко дете как приема наградата. А дори не е в роля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо е сладдддур!!! С него бих си пила кафето всяка сутрин а аз по принцип не обичам кафе. tongue.gif Играта му в Кафе Принц е
причината да се поинтересувам въобще от азиатско кино и тв направо бях залепнала за екрана на компютъра докато изгледам
края на сериала. Чаках с нетърпение да пуснат и филма, но тези дни прочетох ,че той няма да участва в него и не мога да си представя
кой може да изиграе ролята по добре, да е също толкова чаровен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ви пък сега да не се поумазни човек..........явно добре са го хранили.........радвайте се, обгрижен е бил.

А и сега кат почне някое филмче ще му спрат тока от всякъде .........ша заприлича на фиданка :hehe:

 

П.П. Истина е явно казармата им действа така..........заприличват на мъже, разхубавяват се.

 

До колкото знам до определена възраст ако не вязат сами........ги прибират :hehe:

Едно време и при нас беше така .......навършваш 18 и влизаш в казармата, можеш да отложиш по някакви причини ........

обикновенно следване........като завършат и в казармата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма радост ме обзе като ги гледам тези снимки, нещо доста се вживях. :oops:

Много добре изглежда, нищо му няма на бузите. ;)

Надявам се след заслужената почивка да се захване с нови проекти колкото се може по-скоро. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не ги мислим..живеят си живота в армията.. :naughty:

...особено като са кзвезди..

Тук поне тримца на пръв поглед виждам.....винаги ги "групират"..да не самички..горкички :green:

kactorsinarmy.jpg

 

Сладурчето Jae Hee и отзад от ляво на дясно втория войник е Kim Jae Won.

Гонг Ю..от километри е разпознаваем... :D

Даже и двамата "по-едрички" от пред са ми познати..ама имена аичччч ми не идват :green:

 

а и една груга, моя любима групирана снимка...

favorite.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

He’s back!

След като вече е повече от ясно, че няма да обяви участието си в някой нов филмов проект до края на годината момчето се е отдало на

кариерата си на модел. Снимките за за каталога на модната бизнес-линия Mind Bridge и според инфото в нета са заснети на 18.12

(10 дни след излизането му от казармата... много работи тва момче, бе.)

1261360067197_1.jpg1261360068963_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...